dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 26
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 520
  1. #241
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam
    Pozwolę sobie wkleić postępy przy naszym Hg-c3g





  2. #242

    Domyślnie

    No ladnie to wyglada, gratuluje. widze ze powiekszyliscie okna, niestety ja zapozno sie zorientowalem ze sa male. pozdrawiam

  3. #243

    Domyślnie

    u mnie były pomniejszane na patrze jeżeli chodzi szerokość

  4. #244

    Domyślnie

    Dawno mnie nie była, ale i wiele się działo. Dobrego i złego
    A więc wystartowaliśmy w połowie sierpnia. Na samym wstępie napotkaliśmy przeszkody. Grunt niestety nośny Zmusiło to nas to zrobienia piwnicy. W sumie jesteśmy zadowoleni z tej decyzji - jednak szarpnęło nas to przedsięwzięcie po kieszeni . Następnie pan koparkowy okazał się trunkowy a my daliśmy mu zaliczkę więc go wcięło. Jak się wziął za robotę to przekopał i ostatecznie go wywaliliśmy. Niestety znowu dodatkowe koszty - piasek itp.
    Po tych zdarzeniach zaświeciło jednak słońce i jak na razie idzie całkiem sprawnie. Na dowód zamieszczam kilka zdjęć. Niestety nie mam najnowszych dziś robili już szczyty a za jakieś 2 tyg powinien już być przykryty





  5. #245

    Domyślnie

    U mnie już teoretycznie koniec , trawa wschodzi.......pozostało zrobić wiate na drewno i no i wyposażenie szafy itd. na dniach wkleje zdjęcia....

    Jak dach przykryty to 1/4 drogi za Tobą

  6. #246

    Domyślnie

    Gratulacje Aneczka 81 My za jakiś miesiąc planujemy przeprowadzkę, na pewno przed Świętami Za jakiś tydzień może wkleję zdjęcia. Aktualnie kończą podłogę na parterze, w środku jeszcze tylko panele, drzwi i umywalki Chcemy zdążyć jeszze z elewacją i ogrodzeniem no ale zobaczymy czy pogoda pozwoli... Powiem tylko, że wykończeniówka to dopiero wykańcza..
    Pozdrawiam całą grupę

  7. #247

    Domyślnie

    A najbardziej to chyba fachowcy i ew. poprawki

  8. #248

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów, zastanawiam się nad budowa hg c3g, oczywiście jak większośc też chciałbym cos w nim zmienic, może jest ktoś z okolic Białegostoku, kto buduje lub budował ten domek? PS dobre forum sporo sie dowiedziałem, cenne uwagi itd.

  9. #249

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam,
    Bardzo ładnie to wszystko u Ciebie LUK wygląda. Elewacja, ogród, kostka, ogrodzenie ... : Twoje forum wszyskim zainteresowanym duzo pomogło, mnie napewno Mam nadzieję, że ja też doczekam się takkkkkiegoo efektu końcowego.
    Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

    PS. jeszcze czekam na dachówkę, jak będzie położona to wkleję zdjęcia.

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Dodam, że naprawdę ślicznie

  12. #252

    Domyślnie

    Jeszcze zostało parę drobnych rzeczy
    - obudować kominek ,dokończyć ogrodzenie (przesła) , wykonanie wiaty na drewno , montaż listw progowych no i wyposażenie garderoby
    - i oczywiscie odbiór , gdzie został mi tylko papier od kominarza i do końca roku wszystko chce zakończyć

    Z projektu jestem bardzo zadowolony, czekam jedynie na :
    - wjazd do garażu dwoma samochodami (jestem ciekaw ile tam zostanie miejsca)
    - włączenie grzania w łazience (aktualnie jest ona od strony pólnocnej i caly jest w niej chlodno - kafelki , wetnylacja itd.)
    - schowek ogrodowy mógł by być troszkę większy (opony, wyposazenie ogrodnicze itd. , ogólnie jest ok)
    - balkon usunięty , również dobra rada ( mam tylko od strony wschodniej i jest wystarczający i używany tylko latem)
    - oczywiscie schody otwarte na poddaszu , żadnych ścianek itd. sama balustra na około
    - na dole oczywiscie prysznic usunięty - bo gdzie tam na niego miejsce ?!?!?
    - ściany kolankowe obowiązkowo min. o jeden pustak podnieść
    - również bloczki dołożyć wg. uznania , zeby widać było cokół i uniknać problemów z zalewaniem wody
    - wiekszość uwag była już powiedzeana , wiec nie będe potwarzał

  13. #253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majsterpiterek

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Kaniów
    Kod pocztowy
    43-512
    Posty
    12

    Domyślnie

    Wyglda imponujaco. Jeszcze "troszke" brakuje mi do takiego stanu - w poniedzialek przychodzi mi ekipa do dachu.

    Pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy tego projektu [/list]

  14. #254

    Domyślnie

    Witam, my juz po wylewkach, niestety zapomnialem obiektywu szerokokatnego wiec malo widac na tych zdjeciach. Zmiany jakich dokonalismy to: lazienka w miejscu garderoby ( teraz ma ok.10mkw) dodatkowy gibel. w miejscu starej lazienki przestronny przedpokoj, garderoba powiekszona kosztem pokoju komputerowego z ktorego bedzie szeeerokie przejscie do sypialni.lazienka na dole powiekszona kosztem garazu. pozdrawiam wszystkich.!!!

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.

  15. #255

    Domyślnie

    Tak wiec zbliżam się ku końcowi ,
    -wew. pozostało wyposażenie jednego pokoju , montaż listew progowych na poddaszu , obudowa kominka (następny rok)
    -zew. do końca miesiąca zakończy się ogrodzenie 17 m , i pozostanie wykonanie wiaty (drewutni) na drzewno , pewnie następny rok

    W tym miesiącu czekam na swojego inspektora i składam papiery od odbioru
    Zrobie jeszcze parę fotek po urządzeniu garderoby

  16. #256
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkociol84

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Materiały

    Witam wszystkich. Jestem na etapie zalatwiania papierow na budowe i zdecydowalismy sie zbudowac ten domek. Chcialbym juz teraz kupic niektore materialy budowlane i moje pytanie jest takie ile potrzeba bloczkow betonowych na fundamenty oraz ile pustaków?
    Z gory serdecznie dziekuje

  17. #257

    Domyślnie

    Ściany zew. Porotherm 25 1920 szt
    Ściany wew. Porotherm 11,5 600 szt
    Komin z cegły pełnej kl. 15 na zaprawie klasy M 5 816szt x 2
    Komin wentylacyjny pustakc u-220 168 szt
    Bloczki 1440 szt - u mnie fundament jest bardzo wysoki

    Najprościej weź rysunek , wymiar bloczka i przemierz dl,szer i wysokość fundamentów jakie będą u Ciebie i przelicz , bo tak to naprawdę trudno odpowiedzieć

    ps. bloczki też są różne - jeżeli chodzi o wymiary


  18. #258
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam,
    A oto mój hg-c3g jeszcze bez kominków wentylacyjnych







    Pozdrawiam wszystkich budujących

  19. #259
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkociol84

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Anett możesz napisać ile potrzeba stali na ten domek i ile zużyłeś bloczków fundamentowych ?
    Z góry dziękuje

  20. #260
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam,
    Na dom zużyliśmy ok. 2 ton stali (fundamenty, strop, wieniec, schody) oraz 450 szt. bloczka.
    Pozdr

Strona 13 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony