dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 26
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 520
  1. #461

    Domyślnie

    Chcemy zrobić rekuperację, wtedy ten komin przy dolnej łazience od strony garażu będzie niepotrzeby i myśleliśmy o tym, żeby o ten komin powiększyć łazienkę... bardzo zależy mi na prysznicu na dole... też chcemy kominek na tą ścianę przy schodach, a telewizor na ściane prostopadła do kominka


    a możecie podac przybliżony koszt stanu zamkniętego z instalacjami???

  2. #462
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar duken
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    no to na ten rok koniec, ale udało się przykryćKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d8.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	226425Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d9.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	226426
    Projekt HG-C3D

  3. #463

    Domyślnie

    Duken jesteśmy na tym samym etapie. Dachówka i zimujemy Teraz rozglądamy się za oknami, żeby na wiosnę ruszyć. Zastanawiamy się też czy nie kupić np. gniazdek, włączników już teraz, żeby jeszcze co nieco można odpisać, bo od stycznia vat tylko 23% Mamy już kupione okna dachowe z roletami, firma, która robiła nasz dach nam je zmagazynowała. Pozdrawiam i do wiosny

  4. #464
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    jeśli chodzi o zwrot vat to jest tak, że jeśli ktoś w 2013 r złoży załącznik vzm z fakturami to będzie mógł kontynuować ulgę przez kolejny okres tj 2014, bo o zwrot vat można ubiegać się raz do roku, a rozpoczętą ulgę można kontynuować, pozdrawiam wszystkich budujących u nas już malowanie ścian rozpoczęte

  5. #465

    Domyślnie

    Dostalismy dziś wycenę stanu "pod klucz" bez instalacji wewnętrznych. Co o tym myślicie???
    L.p. NAZWA materiały do wbudowania 1,1 roboty ziemne 5787 1,2 fundamenty 9462 Beton B-20, deski 1,3 ściany podziemia 20169 Bloczki fundam. Zaprawa cement. Beton na słupy 1,4 Izolacje fundamentów 12274 Izohan WL, i WM i Hydropian 1 Stan surowy zbrojenie elementów żelbetowych w dziale nr 2 2,1 ściany nadziemia 34233 bloczki komórkowe, zaprawa, klej, nadproża 2,2 stropy sklepienia, schody i podesty 32724 deski stęple, stal, beton B-20, 2,3 ścianki działowe 14187 pustaki, zaprawa, klej, nadproża 2,4 dach-konstrukcja 27094 belki konstr, gwożdzie, łączniki
    2,5 dach pokrycie 35424
    membrama, kontrłaty, łaty, dachówka ceramiczna np. Dachówka Holenderka Harmonica 2,6 izolacje (p.wilgociowe, cieplne i dzwiękowe 18501 wełna 20 cm i folia paroizolacyjna 2,7 okna i drzwi zewnętrzne 23000 cena przyblizona do uzgodnienia po wyborze okieni drzwi 2,8 drzwi wewnętrzne 5500 cena przyblizona do uzgodnienia po wyborze okieni drzwi 2 stan surowy 3,1 tynki i oblicowania 28825 tynki tradycyjne z cekolowaniem
    3,2 roboty malarskie 10117
    malowanie pomieszczeń dwukrotnie na biało kolor za dopłatą zależne od wyboru 3,3 podłoża 14181 styropian podłogowy, folia, wylewka betonowa 3,4 podłogi i posadzki 20000 cena przybliżona do uzgodnienia 4,1 elewacje 28983 ocieplenie 15 cm z wyprawą na gotowo i podbitka razem netto 340461 Vat 27236,88 brutto 367697,88

  6. #466
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    ja uważam że to bardzo dobra kwota bo my na swój dom już wydaliśmy ok 590 000 tys i jeszcze to nie koniec

  7. #467

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak30 Zobacz post
    ja uważam że to bardzo dobra kwota bo my na swój dom już wydaliśmy ok 590 000 tys i jeszcze to nie koniec
    a myśmy zaplanowali ok. 550 tys. już z full wypasem, wręcz łącznie z zastawą stołową

  8. #468

    Domyślnie

    my na stan surowy otwarty z dachem (dachówka ceramiczna, deskowany, papa plus dodatkowe pośrednie belki i słupy) wydaliśmy ok 200tys.
    za okna i drzwi macie policzone w kosztorysie 23tys? mało trochę, ja właśnie zbieram oferty i szacują się od 29,5-42tys. (ciepła ramka i pakiet 3 szybowy) - te najtańsze maja najbardziej lichy z wszystkich wycenionych profili, drzwi (wejście i kotłownia) brama garażowa i rolety, chyba, że macie wycenę bez rolet zewnętrznych. pozdrawiam

  9. #469
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    MOŻE KOSZT NASZEGO DOMU JEST WYŻSZY BO MY MAMY RÓWNIEŻ PIWNICĘ OK 40 M2 WYSZŁA TAK NAPRAWDĘ PRZYPADKIEM I POTEM DOSZEDŁ KOSZT BUDOWY PIWNICY KOSZT STROPU KOSZT INSTALACJI, TYNKÓW I WYKOŃCZENIA PŁYTEK CERAMICZNYCH ITP ALE JAK JUŻ ZAUWAŻYŁAM SZACUNEK SZACUNKIEM A ZAWSZE WYDAJEMY WIĘCEJ BO PODŁOGA NAM SIĘ JUŻ INNA PODOBA A TO PARKIET INNY ITP POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ŻYCZĘ POWODZENIA JAK SKOŃCZYMY MYŚLĘ ŻE OK LUTEGO TO ZAMIESZCZĘ KILKA FOTEK

  10. #470

    Domyślnie

    malotka, też mi te okna coś cenowo nie pasowały tym bardziej, że w salonie chcemy na dwóch ścianach przesuwne jedno 3m drugie 2,7m i dołozyć dachowych... ale ogólnie wszscy mówią, że droga ta wycena...

    mam jeszcze jedną wycenę ale tylko robocizny za stan surowy otwarty + dach z deskoaniem pokryty papą - 40 tys. i to wydaje się mało, więc chcemy tą firmę zapytać, czy robią również pod klucz z materiałami

    Pozdrawiam!

  11. #471

    Domyślnie

    agunia my za samą robociznę zapłaciliśmy ok 40tys, ale bez dachu, robocizna dachu wyszła jakieś 10tys.

    aniak ja myślę, że koszt może być różny również przez to, gdzie budujemy (jaki region kraju). wy mieliście piwnicę, my dodatkowo podwyższaliśmy fundament, bo podmokły teren mamy i musimy sporo ziemi nawieźć, podwyższaliśmy parter i ściankę kolankową, no i trochę nas kosztował front domu, bo zmienialiśmy. dodaliśmy też belki pośrednie na więźbie i doszły słupy drewniane przez to i tak ciągle i ciągle, to tu - to tam...
    ja i tak sądzę, że dużo nas to wszystko wyniosło ale tak jak piszesz, szacunek, szacunkiem, a i tak się wydaje więcej

    siedzę teraz nad tymi oknami i myślę, 6 firm mi przysłało oferty, trzeba w końcu się na coś zdecydować, lada dzień będziemy mieli ofertę od hydraulika, trzeba zarezerwować terminy, żeby od wiosny ruszyć cała parą. my musimy do grudnia zdążyć. ja jak wciągnę zdjęcia na komp to też podeślę fotki. a ty aniak na jakim etapie jesteś? około lutego się wprowadzacie?
    Ostatnio edytowane przez malotka ; 14-12-2013 o 21:12

  12. #472

    Domyślnie

    malotka, ale Ci zazdroszczę, że już tak blisko końca jesteś a przed nami jeszcze dosłownie wszystko, bo dopiero co działkę kupiliśmy, nawet pozwolenia na budowe nie mamy :/

    dostaliśmy wycenę razem z materiałami stanu pod klucz, od tego wykonawcy, który za robociznę chciał 40 tys., oto ona: co myslicie?
    Cenaz awiera:
    Zakress tanu surowego:
    Sciany z porothermu 25 P+W,b eton z firmyW akoz wraz z wiqlba dachowq (z TartakK ONKOL ), obiciem deskami (gr.25mm)lub plytami osb (gr.12mm), foliq dachowq firmy Dorken Delta-Foxxk,o miny w drodku zgodniez projektem poza polai dachu z cegty klinkierowej pelnej.
    Zakresr ob6t zewnqtrznych:
    Pokrycie dachowe z dach6wki ceramicznej (firmy Creaton), elewacjaw systemie Baumit Tynk sylikonowy z dodatkiem przeciw glonom i algoms, tolarka okiennai drzwiowa Pcv parapety z blachy aluminiowanej pod kolor,b rama gara2owa firmy Widniowski z napqdem +2 piloty, podbitka dachowa Pcv,o paska z kostki betonowej o szer. 50cm (bez wjazdud o garaiu)
    Zakres rob6t wewnqtrznych:
    Instafacja elektryczna, alarmowa bez rozdzielni i przyl4cza, wodai kanalizacja bezprzylqcza, centralneo grzewanie z grzejnikamifirmy Purmob ez Pieca i osprzqtuw kottowni, tynkic em-wap, posadzki cementowe, parapety drewniane sosnowe
    Razem 29L384 zl (netto) plusTo/oVAT =311780.88 zl

  13. #473
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    witam my jesteśmy na etapie tzw koloryzacji ścian a tak poważnie to malujemy, został dół domu do wykończenia górę mamy wysprzątaną i tylko panele zostało położyć ale poczekamy z tym i najpierw zrobimy dół bo w styczniu wjeżdża kuchnia , niestety taras wyłożymy płytkami dopiero na wiosnę zabrakło nam czasu i za szybko zima przyszła. Stolarz ma dokończyć schody zostały barierki i listwy z boków schodów , trochę bałaganu mamy w piwnicy i pralnia jeszcze bez spoin ale myślę że niedługo koniec męczarni, każdy nas pyta czy już wykańczamy, a mąż na to odpowiada że my się wykańczamy

  14. #474

    Domyślnie

    agunia nam do końca jeszcze daleeeko
    choć stan surowy otwarty robi wrażenie to większa część przed nami, niestety bo kasy coraz mniej
    nie odpowiem ci, czy dużo/mało za to co masz wyliczone, bo jednak inne materiały macie, no i my nie wszystko jeszcze mamy, np dopiero teraz wewnętrzne sprawy wyceniają nam.jedyne co mogę napisać, ze my za stan surowy otwarty (podwyższony fundament, drenaż wokół domu, folia na fundamencie, zbiornik na wodę, podwyższenie parteru, zmiana frontu i okna trójkątnego na wysuniętą lukarnę i dwa filary + donica z przodu murowana, dach z deskowaniem, papowaniem i wzmocnieniem więźby: belki pośrednie i słupy ukryte w ściankach działowych - drewniane na podwalinach, większy taras) - to tak z grubsza, zapłaciliśmy ok 200tys.
    teraz okna od 30-40tys, instalacja wod-kan z przyłączami, piecem, kominkiem z płaszczem, kaloryferami, gaz ok 45tys. elektryka nie mamy jeszcze, no i tynki i posadzki, i stolarka na schody z poręczami, kafle, panele - bo deski juz opłakałam kuchnia, oświetlenie i farba, nie wiem co jeszcze. aaa i elewacja zewnętrzna, ocieplenie, podbitka, i obejscie. mnóstwo tego! drzwi wewnętrzne...

    aniak30 za to widać, że na wykończeniu strasznie mi się spodobało powiedzenie twojego męża.
    my teraz liczymy grosz do grosza i już widzimy, że nie wszystko co chcieliśmy będziemy mieć
    kasa idzie w zatrważającym tempie

  15. #475
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    kilka fotek tapet i schodów oraz barierek balkonów( w trakcie montowania desek ]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 108.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	29,2 KB
ID:	232779Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 109.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	232780Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 115.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	232781Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 111.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	232782
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 104.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	25,7 KB
ID:	232778  
    Ostatnio edytowane przez aniak30 ; 02-01-2014 o 14:09

  16. #476
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    cdn tapet w pokojach dziecinnych i schody w trakcie realizacji i kominek jeszcZe nie wykończony
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 181.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	232783Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 183.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	232784Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 184.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	232785Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 203.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	232786Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bl2 103.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	232787
    Ostatnio edytowane przez aniak30 ; 02-01-2014 o 08:00

  17. #477

    Domyślnie

    aniak wow ale już jesteście na finiszu pozazdrościłam macie kominek w tym samym miejscu co my, tylko, ze my chcemy szybę w "L" a pod schodami miejsce na drewno. choć wszystko zależeć bedzie ostatecznie od pozostałości kasy właśnie mężuś mi pokazał, że te proste kominki są dużo tańsze... buuu...
    szkoda, że zdjęcia robiłaś tak blisko gdybyś uchwyciła więcej detali mogłabym się bardziej podelektować wyposażeniem ja dziś byłam na budowie, mierzyli nam okna, tak mi nogi przemarzły, że aż nie wierzę, że można będzie tam kiedykolwiek na boso lub w kapciach biegać :/ w salonie macie podłogówkę czy kaloryfery?

  18. #478
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    w salonie mamy na części kuchennej i przy schodach, drzwiach wejściowych podłogówkę przy oknie tarasowym mamy kawałek instalacji żeby okna nie zaparowywały a reszta to kaloryfery chyba jestem jednak zwolenniczką tradycyjnych rozwiązań bo tak naprawdę to moja decyzja a zdjęcia to telefonem robione żeby dzieciom pokazać ich pokoiki jak będziemy już po gruntownym sprzątaniu na pewno zrobię trochę fajniejsze i je zamieszczę. A kominek to tak jak pisałaś że wybraliśmy tańsze rozwiązanie jak i wiele innych tak jak tapeta przy schodach miał być kamień ale niestety brak złotówek . My również mieliśmy mieć narożny kominek ale sam kominek to ok 3000- 4000 tyś to najtańszy a jeszcze obudowa nam marmur wycinał kamieniarz to zapłaciliśmy tylko 1400 zł jak byśmy chcieli gotową obudowę to koszt był by znacznie większy. pod tą półką ma być miejsce na drewno do kominka choć ostatnio zakupiłam biokominek do środka tego naszego wkładu żeby mieć mniej sprzątania i ogień na co dzień bez pomocy męża. Ja osobiście mam trochę mało czasu bo mamy 11 miesięczne bliżniaki i dlatego nie ma fotek na bieżąco. pozdrawiam wszystkich budujących

  19. #479

    Domyślnie

    aniak30 dzięki za informacje dotyczące podłogówki. masz rację kasa ucieka każdą stroną. My dopiero zaczynamy ruszać z zamknięciem a już budżet widać, ze za mały zrobiliśmy my na kominek liczymy ok 6000 bo bierzemy z płaszczem wodnym, do tego mąż powymyślał jakieś automatyczne sterowniki i możliwość ocieplania tylko wody, by latem można było palić w kominku, ale żeby nie szło w kaloryfery, to pewnie znów pyknie ok 2tys. i tak ze wszystkim. a gdzie macie dostęp do komina przy kominku? mąż był wczoraj na spotkaniu z facetem od wod-kan i ten mu powiedział, że kominiarz musi mieć dojście od tyłu do kominka, hmmm.
    co do kamienia to my również będziemy cięli u kamieniarza, obudowę mąż sam zrobi z nidagips, chciałam mieć jedynie na podłodze półkę z kamienia i jakieś delikatne wykończenie wokół szyby, ale to twoje wykończenie też mi się podoba. tylko co masz na podłodze w salonie? panele, deski? wtedy trzeba pod kominkiem płytki dać, tak?
    zdrówka dla maluszków i niech dadzą ci sprzątać, powiedz im, że ciotka malotka musi szybko zobaczyć efekt końcowy siedzę z nosem przyklejonym do monitora i przeglądam wszystkie zdjęcia na tym forum i się delektuję i wymyślam jaki będzie nasz środek
    nie mogę sie doczekać, aż znów sie zacznie u nas dziać
    napisz mi tylko jeszcze czy macie barierkę przy schodach dookoła klatki schodowej? i jeśli możesz - ile was wyniosły schody z barierką? myślałam o bardzo podobnym stylu do waszego, jedynie podstopni nie będziemy robić. bardzo jestem ciekawa czy tym razem w budżecie sie zmieścimy...
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez malotka ; 05-01-2014 o 23:38

  20. #480

    Domyślnie

    a to nasz kominek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0844.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	233427

    i nasz zmieniony front. te chude nóżki z przodu (znaczy słupy) będą grubsze, bo dojdzie z dwóch stron ocieplenie, więc myślę, że będzie całkiem nieźle wyglądać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0855.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	233428
    wiem, zmiana frontu duża, ale od początku nie chcieliśmy trójkątnego okna, jak nam projektant-beztalecnie-osioł wyrysował to było ok, ale na 2D, jak to nam murarz zaczął tłumaczyć w 3D to się wściekliśmy! i na szybko trzeba było kombinować front, żeby uniknąć metalowego parapetu o szerokości 40cm! więc doszły filary, które po ociepleniu będą połączone z murem.

    jakośc fotek nie powala, bo też mam na razie tylko w telefonie
    Ostatnio edytowane przez malotka ; 05-01-2014 o 23:52

Strona 24 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony