dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 26
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 520
  1. #61

    Domyślnie

    czekamy na fotki bo postepy napewno są
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  2. #62

    Domyślnie Re: HG-C3GL

    Cytat Napisał majsterpiterek
    Witam

    Zacząłem budowę mojego wymarzonego domku początkiem września. Na dzień dzisiejszy mam zrobione fundamenty. Fajnie że można spotkać tu ludzi od których można zaczerpnąć troszkę wskazówek i uwag.

    Pozdrowionka
    Witamy wśród HG-C3, a gdzie budujecie jeśli można spytać?
    I oczywiście czekamy na zdjęcia,

    Serdecznie pozdrawiam
    K.

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majsterpiterek

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Kaniów
    Kod pocztowy
    43-512
    Posty
    12

    Domyślnie

    Buduję w okolicach Bielska-Białej. Zdjęcia mam ale jeszcze w aparacie ale jak tylko zrzucę je na dysk to zaraz coś wstawię

    Pozdrowionka

  4. #64

    Domyślnie

    Witam jak kolo Bielska to prawie po sasiedzku ze mna ja mam wymurowane fundamenty, zdecydowalem sie zrobic piwnice ze wzgledu na uksztaltowanei terenu. reszta na wiosne. pozdrawiam

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majsterpiterek

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Kaniów
    Kod pocztowy
    43-512
    Posty
    12

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad założeniem rekuperatora - słyszałem że można w ten sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu. W praktyce nie wiem jednak jak to wygląda a fajnie byłoby zobaczyć jak to działa lecz nikt w okolicy nie ma takiego rozwiązania.

    Pozdrowionka

  6. #66

    Domyślnie

    u mnie własnie odbywa sie cekolowanie pomieszczen i ocieplanie dachu

    Ocieplenie : Isover Supermata + stelaze + norgips

    Cekolowanie : gladz francuska Megatron

  7. #67

    Domyślnie

    Witajcie.
    Czy może ktoś powiedzieć na temat kosztów budowy tego projektu HG-C3.
    Kosztorys to jedno, ale w praktyce wygląda to całkiem inaczej.
    Czy dużo ceny różnią się od cen kosztorysowych?
    Będę wdzięczny za jakieś informacje.

    Pozdrawiam.

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    portos1978

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam budujących projekt C3G. Właśnie rozpocząłem budowę naszego projektu w wersji lustrzane odbicie. Na razie mam wylane fundamenty i czekam na poprawę pogody. Chętnie zasięgnę porad innych forumowiczów. Buduje na Śląsku -Łaziska Górne.

  9. #69

    Domyślnie

    Witamy kolejnego budowniczego HG-C3
    Pozdrowienia z mroźnej Łodzi
    K.

  10. #70

    Domyślnie koszty

    witam, chciałem ponowić pytanie o koszty budowy tego projektu, będę wdzięczny za opowiedz - pozdrawiam chenk

  11. #71

    Domyślnie

    Wg. mnie koszt przedstawiony na stronce HG Atelier HG-3CG jest jak najbardziej odpowiedni , w dobie kryzysu będzie to zapewne mniej chociaż ten kosztorys jest przedstawiony raczej już na luksusowe wykończenie



  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ketrab1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących dom według projektu HG-C3g. Jestem bardzo zaiteresowany tym projektem ale przed zakupem chciałbym obejżeć już wybudowany dom. Czy jest możliwość u kogoś z państwa obejżeć budowe?
    Pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    Nad morze to raczej się teraz nie wybierasz pzdr

  14. #74

    Domyślnie

    Może by tak do Łodzi?
    Luk, nie masz grzejników pod oknami na poddaszu - właśnie mamy ten dylemat, może się coś skraplać itp, ale jeśli tam grzejniki to gdzie łóżka
    Pozdrawiam,
    K.

  15. #75

    Domyślnie

    Ja nie mam grzejników na parterze oraz na poddaszu w suszarni (podłogówka sterowana oddzielnie)

    Reszta pomieszczeń :
    - sypialnia (największy pokoj) - grzejniki tylko przy oknie balkonowym z lewej i prawej strony (zdjęcie nr 1 w poprzednim poscie)
    - garderoba (pod oknem połaciowym )
    - pokój przy garderobie (tylko pod oknem balkonowym , zdjęcie nr 3)
    - pokój przy łazience (pod oknem balkonowym i połaciowym)
    - łazienka (podłogówka oraz grzejnik na ścianie z dodatkową grzałką elektryczna)

    Uzależnione jest to chyba od stron świata (tak jak na projekcie) czasem dwa czasem jeden grzejnik (podwójny v22).

  16. #76

    Domyślnie

    Zdania w tej kwestii są podzielone.
    http://forum.muratordom.pl/lozko-pod...ym,t146413.htm
    Też raczej nie planujemy pod oknami , na dole na pewno nie.
    Teraz u mnie była przerwa , już się nie mogę doczekać aż wrócą i zaczną robić bałagan
    Pozdrawiam.
    K.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ketrab1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie HG-C3G

    Cytat Napisał kabi74
    Może by tak do Łodzi?
    Luk, nie masz grzejników pod oknami na poddaszu - właśnie mamy ten dylemat, może się coś skraplać itp, ale jeśli tam grzejniki to gdzie łóżka
    Pozdrawiam,
    K.
    Bardzo chętnie jeżeli można to wkońcu żone namówie na ten projekt po zobaczeniu na żywo na 100% sie przekona o słuszności mojego wyboru. Kabi74 prosze o bliższe informację kiedy możemy zobaczyć Wasz domeczek. Wielkie dzieki luk99 do Ciebie troszkę daleko na obecną chwilkę. A i wstawiajcie proszę o więcej fotek.
    Pozdrawiam

  18. #78

    Domyślnie

    Pod koniec stycznia powstawiam zdjęcia, aktualnie nic ciekawego kończą szpachlowanie i szlifowanie oraz poprawki po poprzednich fachowcach mi pozostanie pomalowanie ostatniej białej warstwy
    W lutym rozpocznie się kafelkowanie (podstawa to zaprawa klejaca elastyczna Soporo 450 oraz fugi Sopro

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ketrab1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie HG-C3g

    luk99 kiedy widzisz już cały Twój domek z czego jesteś niezadowolony co byś zmienił a czego niezmieniał. Takie właśnie rady służą póżniej następnym budującym. Ja zastanawiam się nad projektem indywidualnym o bryle HG-C3G ale jeszcze zobacze co taniej adaptacja czy projekt indywidualny. Chciałbym przenieść całą ścianę nośną wraz ze schodami o 1 m w głąb garażu, .Zamienić miejscami wiatrołap z łazienką gdzie mam po przeniesieniu o 1 m więcej. Komin w kuchni likwiduje. Komin ten od łazienki przenoszę od strony kuchni. Tak to widzę na parterze. Poddasze małe zmiany ale do końca jeszcze nie wiem. Luk99 czy ta łazienka nie jest za mała na poddaszu na szerokość? Na jakiej wysokości macie ściankę kolankową?
    Pozdrawiam

  20. #80

    Domyślnie

    1. Jeżeli chodzi o kominy
    - komin przy garażu służy wg. mojego projektu do (wentylacja garażu , wentylacja WC , wentylacja łazienka , odpowietrzenie instalacji ściekowej z poddasza)
    - komin nad kuchnią (wywiew okapu nad kuchenką oraz wentylacja w moim przypadku pralni na poddaszu)

    2. jeżeli przeniesiesz WC do łazienki (ja w WC na dole mam tylko muszle oraz umywalke, kabina przeniesiona do powiekszonej lazienki na poddaszu) , w przypadku gdy przeniesiesz obydwa te pomieszczenia to
    - nie wiem jak z wykuszem górnym ? usuniesz ? bo nie widze innego rozwiazania zeby jako tako to wygladało , chyba ze przebudowa konstrukcji dachu oraz łazienki na poddaszu
    - druga sprawa nie pomiescisz się np. z wieszakiem na kurtki w nowym wiatrołapie , no i jak bedziesz wchodzisz to domku to odrazu ciasnota , nawet jak dasz wieszak na korytarzu , to raczej nie warto ogladac kurtek z kuchni
    - po co ci ten 1 m wiecej ??? (muszla + umywalka) wystarczy tyle ile jest
    - no chyba ze przeniesiesz całą sciane nośną pomiedzy garazem a WC ale to wtedy masz rowniez w WC + 1 m wiecej
    3. Moje uwagi sa na pierwszej stronie przejrzyj i analizuj bo warto
    4. Wg. mnie 1m wiecej w salonie to w moim przypadku
    - niezbedne zmiany konstrukcji stropu (wyliczenia = duzy koszt)
    - przesuniecie sciany w moim przypadku nachodzily by schody na komin ktory mam z cegly pelnej wym. wew. ok. 210x270 (bo przekroj na projekcie jest za maly dla Kostrzewy Pellets Plus)
    - przesuwasz schody to rowniez przypadlo by przesunąc całą sciane nośna która oddziela garaz od łazienki i holu (chyba ze tak zakładasz odrazu), wtedy zmiejsza się garaż (znow pełno obliczeń = koszty)
    - zmiejsza się również kotłownia (w moim przypadku kotłownia jest idelana na piec Kostrzewa + zasobnik c.w.u + jeszcze wydzielony schowek ogrodowy)

    5. Jeżeli chodzi o scianke kolankową - to 3 x porotherm + wienieć , tak jak na foto ale w lazience musialem dać izolacje tylko pomiedzy krokwiami tj. 15 cm Isover Supermata , inne pomiszczenia 15cm + 5 cm , z tego wzgledu ze miał bym problem z umiejscowieniem kabiny pryszynicowej która ma 216 cm wys. , ale tym się nie martwie bo mam również kupioną izolacje na strych + 15 cm SuperMaty

    No, ale każdy ma swój ideał

Strona 4 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony