dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 93
  1. #41

    Domyślnie

    Dla Ciebie lepiej będzie nie meldować najemcy, (tu mam nadzieję, że nikogo nie wprowadzę w błąd - jeśli się mylę to nie poprawcie bo nie pamiętam dokładnie jak to jest) jeśli będzie zameldowany to w przypadku eksmisji (już po nakazie sądowym) nie wiem czy nie musisz zapewnić lokatorowi lokalu zastępczego. A gdy nie zameldowany no to sądowy nakaz eksmisji - tyle, że z egzekucją jest chyba kiepsko bo nie eksmituje się zimą i jesienią i ogólnie same z tym problemy.
    ale nie nastawiaj się tak, że zaraz ktoś Cię będzie chciał oszukać i będziesz się musiała po sądach ciągać - nie zawsze się trafia na takich lokatorów .

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Sprawa meldunku - zameldować można się będąc lokatorem. Lokatorem jest się gdy ma się umowę najmu lub inny tytuł prawny do lokalu.

    Meldunek jest tylko czynnością administracyjną! Nie ma znaczenia dla ewentualnej eksmisji, czy lokator jest zameldowany czy nie. Jak chcecie szczegóły to przeczytajcie wskazaną ustawę.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Sprawa meldunku - zameldować można się będąc lokatorem. Lokatorem jest się gdy ma się umowę najmu lub inny tytuł prawny do lokalu.

    Meldunek jest tylko czynnością administracyjną! Nie ma znaczenia dla ewentualnej eksmisji, czy lokator jest zameldowany czy nie. Jak chcecie szczegóły to przeczytajcie wskazaną ustawę.
    no to widocznie coś pokręciłam z tą eksmisją, ale nadal nie zgodzę się, z tym, że lokator może się sam zameldować bo w Olsztynie jest to nie możliwe.

  4. #44

    Domyślnie

    Zaraz przeciez nie ma teraz obowiązku zameldowania! więc po cholerę stwarzać sobie problem?? Na pewno lokator nie może zameldować się sam, musi być właściciel moim zdaniem, bo tak kązdy by się zameldował gdzie chce
    W tym pańśtwie prawo jest tak posr.ane, że to właściciel musi się bać, nawet jak zapłąci podatki, a nie nieuczciwy najemca! Porzygać się możńa...

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    No cóż, myślałem że porozmawiamy o faktach, a nie o wymysłach wyobraźni niektórych osób Chciałbym zwrócić uwagę, że w kwestii prawa lepiej nie poruszać się wg własnego "wydaje mi się", bo można kiepsko skończyć.

    Żeby więc skorygować powyższe wypowiedzi:


    USTAWA z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych

    Art. 4.
    Obowiązek meldunkowy polega na:
    1) zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego;


    Art. 6.
    1. Pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym
    adresem z zamiarem stałego przebywania.

    Art. 7.
    1. Pobytem czasowym jest przebywanie bez zamiaru zmiany miejsca pobytu stałego w innej miejscowości pod oznaczonym adresem lub w tej samej miejscowości, lecz pod innym adresem.

    Art. 9.
    2a. Przy zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 3 miesiące należy
    przedstawić potwierdzenie pobytu w lokalu osoby zgłaszającej pobyt stały lub
    czasowy trwający ponad 3 miesiące, dokonane przez właściciela lub inny podmiot
    dysponujący tytułem prawnym do lokalu, oraz, do wglądu, dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego podmiotu. Dokumentem potwierdzającym tytuł prawny do lokalu może być umowa cywilno-prawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu.

    Art. 10.
    1. Osoba, która przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy doby, jest obowiązana zameldować się na pobyt stały lub czasowy najpóźniej przed upływem czwartej doby, licząc od dnia przybycia.

    Art. 29.
    1. Właściciel lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu jest obowiązany
    potwierdzić fakt pobytu osoby zgłaszającej pobyt stały lub czasowy
    trwający ponad 3 miesiące w tym lokalu. Potwierdzenia faktu pobytu osoby w lokalu
    dokonuje się na formularzu meldunkowym w formie czytelnego podpisu z
    oznaczeniem daty jego złożenia.



    I komentarz prawnika na podstawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego:


    "Organ meldunkowy nie rejestruje natomiast uprawnień do lokalu, lecz gromadzi informacje w zakresie danych o miejscu pobytu osób. Z przywołanego orzeczenia płynie generalna zasada, że organ meldunkowy nie kontroluje legalności zamieszkania i pobytu lecz dokonuje wyłącznie rejestracji stanu faktycznego, czyli gromadzi określone ustawą dane.

    Z przepisów wynika zatem, że to najemca sam dopełnia obowiązku meldunkowego, a właściciel mieszkania jest tylko obowiązany potwierdzić fakt pobytu osoby zgłaszającej pobyt stały lub czasowy trwający ponad 3 miesiące oraz wskazać, czy osobie tej przysługuje uprawnienie do przebywania w lokalu, w którym ma nastąpić zameldowanie."

  6. #46

    Domyślnie

    Zaraz zaraz, przecież chyba na początku tego roku była jakaś nowelizacja w tej sprawie, która zniosła obowiązek zameldowania?

  7. #47

    Domyślnie

    oczywiscie ze byla, NIE MA JUŻ OBOWIĄZKU MELDUNKU !!!
    Wprowadzono też najem okazjonalny !!!

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacb82
    oczywiscie ze byla, NIE MA JUŻ OBOWIĄZKU MELDUNKU !!!
    Wprowadzono też najem okazjonalny !!!
    No cóż, fantaści jednak górą. Szkoda tylko, że wprowadzacie w błąd osoby postronne.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał jacb82
    oczywiscie ze byla, NIE MA JUŻ OBOWIĄZKU MELDUNKU !!!
    Wprowadzono też najem okazjonalny !!!
    No cóż, fantaści jednak górą. Szkoda tylko, że wprowadzacie w błąd osoby postronne.
    pierwsza sprawa to moze powiedz wszystkim ile swoich mieszkan wynajmujesz? Bo mam wrażenie że jesteś tylko dobry w teorii a nie masz nic doswiadczenia w praktyce. Odradzasz wszystkim jak tylko mozesz kupowania i wynajmowanie mieszkan, bo pewnie sam nie masz takiej mozliwosci inwestowania gotówki.
    druga sprawa to moge sie z toba zalozyc o 1000zl ze nie ma obowiazku meldunku
    Jak moge byc zameldowany w kilku miejscach jednoczesnie??!!
    Ja w zadnym swoim mieszkaniu nie jestem zamelodowany, jest zgloszone do spodzielni tylko to ze jedna osoba mieszka, na pytanie Pani w spodzielni o jej dane moj agent odpowiedzial tylko "a po co to Pani!?, nie ma obowiazku podawania danych!!!"
    Bylem zameldowany u rodzicow, ale jakies 2 miesiace temu i stamtad sie wmeldowalem aby placili mniejszy czynsz !!! I w chwili obecnej nie jestem absolutnie nigdzie zameldowany.
    A jesli jestes taki prawnik- filozof grecki to tak dla Twojej wiadomosci to Ty lamiesz prawo meldujac sie w kilku mieszkaniach!! I teraz wez jeszcze raz przeczytaj strone w strone swój kodeks, bo pojdziesz siedziec na 25 lat i tam to rzeczywiscie bedziesz mial meldunek na stałe

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Szkoda, że przez takich ludzi jak ty, forum traci swoją wartość merytoryczną.

    Żegnam.

  11. #51

    Domyślnie

    żegnam równiez
    Teoretykow jak Ty w Polsce nigdy nie brakowalo. A teoria nie zawsze pokrywa sie z praktyką

  12. #52

    Domyślnie

    Eee no panowie dajcie spokój... nie bardzo rozumiem czemu tak uczepiłeś się frykow jacba82 ? Moim zdaniem także nie ma juz obowiązku melldowania się..

  13. #53

    Domyślnie

    jesli w czyms sie myle to PRZEPRASZAM, jednak jestem na 100% pewien ze nie ma obowiazku meldunku. W spodzielni tylko sie zglasza ile osob bedzie mieszkac i to tez bez podawania danych.

  14. #54

    Domyślnie

    Coz, obowiazku meldunkopwego w zasadzie nie ma, ale jest zgloszenie
    miejsca zamieszkania, ktore zglaszamy do urzedu gminy na obszarze ktorej przebywamy.
    Wszystkie inne instytucje, które powinny posiadać informację o tym, gdzie mieszkamy - np. urzędy skarbowe - dostaną ją od urzędu, do ktorego zglosilismy miejsce zamieszkania.
    Prawda jest jednak taka, ze meldunek wpisany do dowody nadal ulatwia zalatwienie wielu spraw.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Prawda jest jednak taka, ze meldunek wpisany do dowody nadal ulatwia zalatwienie wielu spraw.
    Możliwe, ale nie widzę sensu aby bujac się z najemcami po urzędach...generalnie dorosły pracujący człowiek musi być gdzieś zamedowany np. w rodzimym mieście, więc gdy wyjedzie do innego miasta to nie musi się meldować od nowa, podaje miejsce zamieszkania i tyle, a wszelki pity,srity idą do jego rodzinnego miejsca... no chyba, ze się wczesniej sam lub ktoś go wymeldował...

  16. #56

    Domyślnie

    Zgadza sie, masz racje, nie do konca jednak sie zrozumielismy.
    Nie mialem w zamysle piszac o tym wpisie do dowodu sprawy najemcy i ulatwienia mu zycie, Chodzilo mi o sam fakt meldunku jako ulatwienie zycia samemu sobie.
    Sa urzedy, gdzie mysla raczej odmienie i gdzie trzeba sie sporo napracowac zeby wytlumaczyc pewne rzeczy i udowodnic ze sie nie jest wielbladem. Uwazam wiec, ze majac DO z wpisem o zameldowaniu "gdzies tam" samemu siebie ulatwiamy sobie zycie.

  17. #57

  18. #58

    Domyślnie


    się k...w pale nie mieści...

  19. #59

    Domyślnie

    no to teraz wszyscy do kolejki i meldować się spowrotem HeHeHe

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacb82
    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał jacb82
    oczywiscie ze byla, NIE MA JUŻ OBOWIĄZKU MELDUNKU !!!
    Wprowadzono też najem okazjonalny !!!
    No cóż, fantaści jednak górą. Szkoda tylko, że wprowadzacie w błąd osoby postronne.
    pierwsza sprawa to moze powiedz wszystkim ile swoich mieszkan wynajmujesz? Bo mam wrażenie że jesteś tylko dobry w teorii a nie masz nic doswiadczenia w praktyce. Odradzasz wszystkim jak tylko mozesz kupowania i wynajmowanie mieszkan, bo pewnie sam nie masz takiej mozliwosci inwestowania gotówki.
    druga sprawa to moge sie z toba zalozyc o 1000zl ze nie ma obowiazku meldunku
    Jak moge byc zameldowany w kilku miejscach jednoczesnie??!!
    Ja w zadnym swoim mieszkaniu nie jestem zamelodowany, jest zgloszone do spodzielni tylko to ze jedna osoba mieszka, na pytanie Pani w spodzielni o jej dane moj agent odpowiedzial tylko "a po co to Pani!?, nie ma obowiazku podawania danych!!!"
    Bylem zameldowany u rodzicow, ale jakies 2 miesiace temu i stamtad sie wmeldowalem aby placili mniejszy czynsz !!! I w chwili obecnej nie jestem absolutnie nigdzie zameldowany.
    A jesli jestes taki prawnik- filozof grecki to tak dla Twojej wiadomosci to Ty lamiesz prawo meldujac sie w kilku mieszkaniach!! I teraz wez jeszcze raz przeczytaj strone w strone swój kodeks, bo pojdziesz siedziec na 25 lat i tam to rzeczywiscie bedziesz mial meldunek na stałe
    Pani w spóldzielni pyta.....bo czynsze zaleza od ilosci osób mieszkajacych w mieszkaniu spóldzielczym....( np opalta za wode jest naliczana od ilosci osób)


    a po co posrednik przy wynajmie chodzi do spółdzielni???? jak wynajmuje te twoje dwa mieszkania daje sztampowa umowe i zgarnia prowizje za 1 miesiac najmu i tyle....jak bedziesz mial klopoty ten twoj posrednik nic ci nie pomoze.....

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony