dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 92
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1831
  1. #261
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k@rolink@

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    jak oglądam te zdjęcia to nie mogę sie doczekac no ale musimy poczekac jeszcze 2 miesiace. jestem zachwycona zdjeciami miroxa po prostu warto czekac na ten domek. a ta strone sledze juz od kilku miesiecy. mirox szacun. domek jest cudowny. a i prosze o kolejne zdjecia. z gory dzieki

  2. #262

    Domyślnie

    MastiW te filarki piękne a pomysl na zakonczenie dachu zajefajny k@rolinka@ dzięki za uznanie

  3. #263

    Domyślnie Zmiany w projekcia

    Witam serdecznie. Chciałbym przedstawić zmiany które dokonałem wewnątrz domku. W garażu zamiast 2 okien z tyłu wstawiłem za jedne drzwi z górną częścią przeszkloną. Dobudowałem na 2/3/ powierzchni piwnicę(wejście przez garaż) - 4 pomieszczenia po ok.16 m2. N apoddaszu zbytnio nic nie zmieniałem (minimalne przesunięcia ścianek bocznych). Zmieniłem oczywiście wygląd i wymiary okien, np. okno w salonie licuje się z balkonem na poddaszu, od przodu okna wykonałem tych samych wymiarów i w równym rozstawie (dla zachowania symetrii), w wykuszu zamiast balkonu wstawiłem dodatkowe okno - co widać na wcześniejszych zdjęciach.
    Uwagę chciałbym jednak skupić na zmianach wewnętrznych na parterze - w szczególności dla tych, którzy planują dobudować piwnicę i nie tylko.
    Pierwszą rzeczą którą zrobiłem to o 1 metr zmniejszyłem pokój 1/6 celem uzyskania przejścia do garażu i piwnicy (klatka schodowa piwnica-parter jest kopia klatki schodowej parter-poddasze).
    drugim elementem była likwidacja kotłowni - 1/8 (rzecz jasna przeniesiona do piwnicy) przy jednoczesnym zwiększeniu łazienki 1/7.
    Trzecią rzeczą była likwidacja spiżarni 1/4. Zwiększyła się dzieki temu kuchnia 1/3 oraz hol 1/1.
    Czwarty elemnet (najbardziej mi się podoba) zlikwidowałem ściankę z prawej strony schodów (ok.2 metry ścianki) oraz około 1 metra z lewej strony schodów. Efektem tego jest wygląd schodów półotawartych (po obrobieniu drewnem będzie super efekt).
    Kolejnym elementem (wynikającym z przeróbek tych poprzednich) było utworzenie między schodami (z prawej strony) a łazienką pomieszczenia gosp.
    (ok. 2 m2) co z pewnością posłuży jako ...spiżarnia.
    Poniższe zmiany wewnętrzne przedstawiają poniższe zdjęcia:


  4. #264

    Domyślnie

    Mastiw
    No to teraz juz wiem czemu masz jedno okno po stronie lazienki/kotlowni
    Co do zmian to bardzo interesuje mnie to pomieszczenie , ktoro udalo Ci sie uzyskac kolo schodow. Ale powiedz czy jest mozliwosc zrobienia tego samego w domu , w ktorym lazienka/kotlownia/przedpokoj pozostaja na swoim miejscu?
    Bo chyba nie do konca to zrozumialam
    A nie mam nic przeciwko schodom otwartym. Tym bardziej ze tez zlikiwdowalam spizarnie.

    Poza tym ja to wyjscie na taras kolo wykuszu calkowicie zlikwidowalam, nie mam nawet okna. Ale czy to byl dobry pomysl, okaze sie duzo pozniej. Ale generalnie chodzilo mi o jakas sciane na ktorej mozna cos powiesic czy postawic, bo bardzo duzo okien w tym projekcie

    Moj kierownik jednak wybudowal nam komin przy kominku i teraz trzeba sie zastanowic jak go urzadzic...ehhh

  5. #265

    Domyślnie

    Do Kasiaak23
    Jeśli faktycznie nie ma gdzie przenieść kotłowni to rozwiązanie z dodatkowym pomieszczeniem i większą łazienką może być ciężkie. Mój znajomy (w podobnym projekcie) mając podwójny garaż tam zrobił pomieszczenie c.o. i w środku rozwiązał podobnie jak ja. No ale nie każdy ma taką mozliwość.
    Pozdrawiam.

  6. #266

    Domyślnie

    Witam
    Sporo ciekawych zamianek się widze dzieje w prjektach Ambrozji architekci jak zobaczą to wykorkują z wrażenia
    Sam trochę namieszalem w moim projekcie:
    - drzwi w gabinecie zamiana na okno
    - spiżarka wypadła teraz jest w kotłowni - ktołownia jest w pokoiku nad garażem razem z pralnią zresztą ( dla uspokojenia będzie gazowy kondensat a pralnia z el. suszardką)
    - wypdł wykusz - jest okno
    - drzwi wyjsciowe na taras z jadalni wypadły- jest pełna ściana
    - drzwi wyjsciowe na taras z racji małej ilosći miejsca na sofę bedą przesuwne.
    -lukarna od strony podwórka bedzie ze ślepym balkonem
    -balkon frontu wykonanie z Drewan ( złe wspomnienia z poprzedniego domu z izolacją termiczną i przeciwodną )
    to by było chyba na tyle.

    Pozdrawiam budujących
    JJ

  7. #267
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar jola_darek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    My jesteśmy jeszcze na etapie WZ i dopiero będziemy robic projekt. Wybraliśmy Amrozję I z tym że na pewno trochę pozmieniamy i tu widzę że można dużo. Z przyjemnością oglądam zdjęcia i dzieki temu wpadają mi coraz to nowsze pomysły . Mirox masz piękny dom. Mam nadzieję ze nam się uda zacząć na wiosnę lub najpóźniej lato. MastiW wprowadziłeś dużo zmian które wychodzą na dobre.
    Jeśli można spytać gdzie budujesz?Gdyby była taka mozliwość z chęcią zobaczylibyśmy z mężem jak to wygląda na żywo. My jesteśmy z małopolskiego.
    Pozdrawiam wszystkich budujących i tych którzy dopiero będą zaczynać

  8. #268

    Domyślnie

    Witam wszystkich zmagających się z budową AMBROZJI. Razem z mężęm przeglądneliśmy chyba steki tysięcy projektów no i w końcu decyzja zapadła będzie to ambrozja I. Ale przed zakupem planu bardzo zależy mam na obejrzeniu domku na żywo! jesteśmy z małopolski i bardzo prosimy kogoś kto już go wybudował o możliwość obejrzenia w realu!! szczególna prośba do piter260uk

    pozdrawiam i jeszcze raz bardzo prosze
    mój mail [email protected]
    gg 10134399

  9. #269

    Domyślnie

    Witam i pozdrawiam małopolskie.
    Niestety jestem aż z pomorza. Ale jeśli odległość nie sprawia kłopotu to z miłą chęcią zapraszam.
    Pozdro.

  10. #270

    Domyślnie Ambrozja I

    Witam... jestem zainteresowana tym domkiem... tzn. chcemy go wybudować... w związku z tym, mam pytanie, czy jest ktoś na forum, kto buduje lub wybudował już ten domek w okolicach Poznania?

    Pozdrawiam Magda

  11. #271

  12. #272

    Domyślnie

    EXTRA TO WYGLĄDA, EXTRA!
    Widzę że dostawilliście filary (też sięz decydowałem na nie). Myślę, że dodają troszkę uroku. A możecie opisać pozostałe zmiany których dokonaliście.
    Pozdrawiam.

  13. #273

    Domyślnie AMBROZJA WIELKOPOLSKA

    S.O.S.
    czy ktoś z Państwa buduje AMBROZJĘ w wielkopolsce?
    bardzo z mezem nam zalezy zeby zobaczyc ten dom na zywo przed podjeciem decyzji o budowie.
    pozdrawiam
    Magda

  14. #274
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pietuch

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witaj MastiW. Możesz coś więcej powiedzieć o przeróbkach w projekcie w związku z dobudowaniem piwnicy. przede wszystkim chodzi mi o wejście do niej. Może masz jakieś zdjęcia samego wejścia do piwnicy. Napisałeś też że jesteś z pomorza a dokładnie z jakiej miejscowości bo jeżeli nie był by to problem może umówili byśmy się abym zobaczył Twój domek na żywo. Pozdrawiam.

  15. #275

    Domyślnie

    Do Pietuch.
    Witam Serdecznie.
    Wybudowałem się 6 km od Bytowa. Nie ma żadnego problemu aby wpaść i oglądnąć domek. Jestem praktycznie cały czas na miejscu (nie ma mnie tylko 16-19 w weekend).
    Jeśli chodzi o zejście do piwnicy zrobiłem je z lewej strony (patrząc od salonu) klatki schodowej łącznie z wejściem do garażu.

    Pozdrawiam i zapraszam.

  16. #276

    Domyślnie

    Do Pietuch.
    Zapomniałem dodać, że nie robiłem bezpośrednio wejścia z zewnątrz do piwnicy, stwierdziłem, że jest to zbędne, gdyż wejście z podwórka do piwnicy będzie przez garaż.
    Pozdrawiam.

  17. #277

    Domyślnie

    witam, my także chcielibyśmy się pochwalić naszym domkiem, postaram się zamięścić zdjęcia ale nie wiem czy mi się uda
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e0c5f4791.html

  18. #278

    Domyślnie

    do tych co już są na tym etapie, jakie wybraliście ogrzewanie?

  19. #279

    Domyślnie Ogrzewanie

    Witam.
    My zimą będziemy zakładać centralne. Prawdopodobnie standard - drzewo, węgiel.
    Pozdrawiam.

  20. #280
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasja

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    ogrzewanie gazowe, i zastanawiam się jeszcze czy dodatkowo zrobić kominek z płaszczem

Strona 14 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony