dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jak wyrównać poziom chudziaka.

    Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. ( korzystałam z wyszukiwarki ). Przygotowujemy się do izolacji podłogi na gruncie. Na chudy beton pójdzie papa, folia, styropian folia i szlichta. Problem polega na tym że różnice poziomu chudziaka wynoszą nawet miejscami 3 cm. Jak najlepiej i najtaniej wyrównać poziom . Bawic sie styropianem czy może coś podsypac pod papę?? Mamy dosyć dużą powierzchhnię więc wylewanie czegokolwiek poziomującego nie wchodzi w rachubę.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie cd

    jeśli jest to róznica "niewidoczna" bo pochył jest na całej powierzchni to kładź papę bezpośrednio , wyrównanie nastąpi wylewką końcową i styro
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  3. #3

    Domyślnie

    tak tylko gość od wylewek twierdzi że skoro mam mieć podłogówkę to musi być równo przed wylewką bo różnic 2 cm nie może być na powierzchhni - no chyba że się myli

  4. #4

    Domyślnie

    witam. pobaw się styropianem, apotem wylewką wyrównująca. pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agwapi
    tak tylko gość od wylewek twierdzi że skoro mam mieć podłogówkę to musi być równo przed wylewką bo różnic 2 cm nie może być na powierzchhni - no chyba że się myli
    A dlaczego ma byc 2cm roznicy na powierzchni?
    Chudziak sie leje tak jak sie leje,malo kto robi to pod late.Natomoast wylewka juz idzie dokladnie w poziomie.

  6. #6

    Domyślnie

    Chodziło mi o to że gość od wylewek twierdzi że nie wolno niwelować różnic wylewką gdy jest podłogówka i dlatego kazał nam równać podłoże przed wyłożeniem instalacji. Dlatego pytam jak najlepiej to zrobić

  7. #7

    Domyślnie

    No to nie pozostalo nic innego jak zapytac sie tych co beda klasc podlogowke.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał agwapi
    Chodziło mi o to że gość od wylewek twierdzi że nie wolno niwelować różnic wylewką gdy jest podłogówka i dlatego kazał nam równać podłoże przed wyłożeniem instalacji. Dlatego pytam jak najlepiej to zrobić
    Też tak miałem, i twój "gośc od wylewek ma rację". Ustawiłem sobie na betonie listwy do tynkowania dokładnie w poziomie i zrobiłem wylewkę poziomującą taką około 3cm. Do zaprawy dodawałem kulek styropianowych żeby było łatwiej.
    Potem już normalnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Zalezy jeszcze jaka powiechnia tej podlogowki jak biegnie i gdzie nie rowno. 2cm na 12m czy 6m chudziaka to nawet nie zauwazysz.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam pytanie w temacie. Czy nierówność typu wystające ponad powierzchnię chudziaka kilka kamyczków 2 cm średnicy lub lekkie wybrzuszenie po zaciąganiu łatą ma znaczenie dla podłogówki.Styropianu będzie dość dużo bo 17cm i takie nierówności się zniwelują?

  11. #11

    Domyślnie

    Te kamyczki maja znaczenie dla folii jesli ja uzyjesz do izolacji, dla podlogowki nie . Jesli kamyki sa ostre to trzeba je sciac, jesli jakies otoczaki to nie ma problemu.

    U mnie jest. jedna czesc domu 2cm nizej, reszta tak jak trzeba. Na tyle jest to symetrycznie ze w jednej czesci domu dalem 11cm styropianu a w reszcie 9cm. Do tego wylewka mniej wiecej 6cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony