dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 46 z 58
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 1142
  1. #901

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Aapewnie nia ogrzewanie dla jednego pomieszczenie 39m2, czyTy nie potrafisz czytac ze zrozumieniem ?
    To ono sie nagrzeje i trzyma temp, po przeciwleglej stronie robi sie o 1,5C mniej.
    Ale oczywiscie niektorzy pisza o sciemnianiu...
    Nie przetłumaczysz. Jawnie zawyżana kubatura grzewcza oraz nieznany bliżej "wkład" kWh z kominka na poczet sezonu grzewczego czynią tą dyskusję marną.

    Choć znawcom innych wątków o energooszczędności łatwo jest wyłapać, które dane są naciągane pod konkretną tezę.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #902
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Aapewnie nia ogrzewanie dla jednego pomieszczenie 39m2, czyTy nie potrafisz czytac ze zrozumieniem ?
    To ono sie nagrzeje i trzyma temp, po przeciwleglej stronie robi sie o 1,5C mniej.
    Ale oczywiscie niektorzy pisza o sciemnianiu...
    Może nie umiem czytać ze zrozumieniem. To dlaczego nie zrobiłeś DGP z wentylem skoro wiedziałeś że twój układ pomieszczeń nie jest opcjonalny pod kominek. Gdzie napisałem o ściemnianiu??

    Coś tam wspomniałeś o utracie ciepła do m&m123 o ponad 1 stopień. To zależy czym ogrzejesz chałupę bo jak naładujesz podłogę to nie ma szans na taki spadek. Jak ogrzejesz kominkiem to dość szybko spadnie temperatura mury i stropy dosć szybko to wciągną i temperatura wkoncu się ustabilizuje. Jednak bilans energetyczny jest nimal taki sam (może przy kominku trochę gorzej bo większa delta miedzy wnętrzem a zewnątrz i strata wentylacyjna.

    Edit:
    Nie chce mi się tego ciągnąć dom masz dobry ale kominek spaprałeś a to że nawaliłeś nie powoduje że musisz obrzydzać to innym.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 12-11-2017 o 11:52
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #903

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ty masz swoje zdanie,c a swoje doswiadczenia...
    A jak bierzesz sie za porownywanie kosztow, to porownuj kubature. ..
    Garaz tez wliczasz do powierzchniogrzewanej ? Uzytkowej po masz 119, reszta to skosy, bo projekt ro BW01, jak kojarze ?
    Domy o ulomnym jednym pietrzem sa tansze w ogrzewaniu* (poza tym dom z poddaszem ma bardziej optymalna bryle)
    Nie koszt, tylko zuzyte kWh, bo ja tyle drewnem nie dokladam...
    Tak bw01 z poszerzonym garażem i po sporych zmianach zew i wew. Wszystkich wylewek jest u mnie równo 200m2 z czego tylko garaz 35m2 nie jest ogrzewany, sypialnia nad nim juz tak, podlogowka po całości... i tu Cie moge zaskoczyc - pod skosami tez jest podloga... serio... i wyobraź sobie, że ją też ogrzewam Jakbyś nie liczył kubatura u mnie większa - z ozc 433m3.
    Pisałem juz wiele razy, ze 2 wcześniejsze sezony paliłem okazyjnie, bo drewno kupiłem w marcu 2015. Dopiero w tym sezonie sprawdzam co to cudo potrafi - o czym pisałem wyżej Wiec nawet jesli puściłem kominem z 1000kwh (a napewno tyle nie przepalilem) to zapotrzebowanie na m2 będzie podobne jak u Ciebie.


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ...Jezeli* twoj dom przyy 0C traci wiecej, niz 1 C na dobe no to faktycznie masz cos nie tak....
    Ale z 23 do 22 juz nie tak szybko... OZC mam wyliczone na 7712kwh ale dołożyłem tu i uwdzie i mi faktury sie zgadzają

    Podsumowując - nie przygotowałes domu pod kominek i tyle... stąd Twoje negatywne doświadczenia.

    Ja wad kominka u siebie nie dostrzegam

  4. #904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No widzisz, jak piszesz o kubaturze, to już to trochę inaczej wygląda, bo masz ją o 53% wiekszą, spaliłeś o 52% więcej gazu. Dołożyłeś do tego 2x więcej drewna, to też pewnik
    A silikat akumuluje ciepło dużo lepiej, niż ceramika - mieszkałem trzy lata w domu z ceramiki , to wiem.
    Stąd spokojnie w nagrzanym przez kilka godzin do 24,5Csalonie temperatura do 22,5 zjeżdża dwie doby.
    O wpływie kominka na system CO pisało tu wiele osób, np JTKirk - jemu też pompa nie dogrzewa części domu, bo się nie włącza przez dłuższy okres. Ma dom z poddaszam.
    O przegrzaniu równiaż wielu użykowników. Jak ktoś 30k zł wydał, to o wadach nie napisze.

    Jeszcze czego, żebym dom miał dostosowywać pod mebel, uruchamiany 14-16 ( w tym roku pewnie nawet tyle nie będzie).
    Miała być parterówka, nawet za cenę nieco większego obciążenia cieplnego.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-11-2017 o 15:39
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #905
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Moim zdaniem ściemniasz... ja mam dom z ceramiki... Ty placisz za gaz 1800zl/rok za 106m2 co +cwu, ja za 165m2 co+cwu 2300zl/rok. Rodzina 2+1 wiec podobnie. Juz na wstępie widać, ze coś spartoliłeś.... kominek pewnie tez... także nie czaruj teraz z tym materialem, bo kazdy kto potrafi obsłużyć podstawowe funkcje kalkulatora rozgryzie ten Twój "pasywaniak"
    Ja chętnie się podzielę - kominek ok 8-9tys nie pamietam dokladnie. Drewutnia 16-17tys
    Wiesz jaka jest różnica między tobą , a fotohobby. Jedna ,że ty piszesz prawdę o warunkach panujących w swoim domu.Masz dom z ceramiki jak ja , tyle samo członków rodziny jak ja, rachunek za gaz płacę podobny (obiecałem ,że przedstawię go za wejście w sezon grzewczy od 10.09 - 10.11 . 2017 , a potem od 10.11 2017 - 10.01.2018.).Nawet nie chcę wywoływać burzy i porównywać materiałów z jakich stoją nasze domy w stosunku do jego prześwietnego silikatu 18 cm.Wkład mam tańszy ale razem z instalacją to koszt rzędu W tym poście napisałem wydatki 10 lat temu. #6716 ........ i drewutnię także z huśtawką z materiałem około 6000 zł.

  6. #906
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A silikat akumuluje ciepło dużo lepiej, niż ceramika - mieszkałem trzy lata w domu z ceramiki , to wiem.
    Stąd spokojnie w nagrzanym przez kilka godzin do 24,5Csalonie temperatura do 22,5 zjeżdża dwie doby.
    O wpływie kominka na system CO pisało tu wiele osób, np JTKirk - jemu też pompa nie dogrzewa części domu, bo się nie włącza przez dłuższy okres. Ma dom z poddaszam.
    .
    Czy leci z nami pilot.Przestaniesz pisać te głupoty.???.Ja nie mam sposobu już by cokolwiek ci udowadniać. Ślepo patrzysz to co mają ludzie w domach i więcej i taniej osiągają od ciebie.Mieszkam w ceramice 10 lat ale ty mieszkałeś zapewne 50 to wiesz lepiej.No ręce opadają.

  7. #907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gdybyś choc troche znal sie na fizyce budowli, i własciwościach różnych materiałów konstrukcujnych to bys takich postow, jak powyzszy nie popełnial.
    Ale niestety, jestes dyletantem, to musimy to znosić...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #908
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wiesz jaka jest różnica między tobą , a fotohobby. Jedna ,że ty piszesz prawdę o warunkach panujących w swoim domu.Masz dom z ceramiki jak ja , tyle samo członków rodziny jak ja, rachunek za gaz płacę podobny
    Bardzo podobny.
    On 2300, a Ty 3500
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #909
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bardzo podobny.
    On 2300, a Ty 3500
    Nie wiem jak cie określać.Napisałem ,że największy jaki pamiętam zapłaciłem to około 3500 w domu 485 kubatury netto 850 m3 brutto i 185 m2 . poczekaj do okresu w/w.Pogadamy.Ty wkleisz za ten okres fotki i ja.Wtedy się okaże kto kłamie.Pamiętaj rachunki za gaz kuźwa w temacie o kominkach.O mamuniu.Ale niech będzie.Rachunki za gaz twoje i moje.(tylko fotki).Bez danych osobowych w formie nazwiska.Temp. zewn i temp wewn. panujące w tych okresach(na moim sterowniku jest data i godz.Wyliczenia,miejscowość i okres i coś co udowodni ,że ty to ty a ja to ja na rachunkach.Inaczej się nie da.Tyle i aż tyle.Uznajemy honorowo ,że jeśli któryś z nas tego nie uczyni będzie zwyczajnym trollem - kłamcą - malkontentem. Do siego Roku 2018.

  10. #910

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bardzo podobny.
    On 2300, a Ty 3500
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ...A jak bierzesz sie za porownywanie kosztow, to porownuj kubature...

  11. #911
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gdybyś choc troche znal sie na fizyce budowli, i własciwościach różnych materiałów konstrukcujnych to bys takich postow, jak powyzszy nie popełnial.
    Ale niestety, jestes dyletantem, to musimy to znosić...
    Zapytam wprost masz ścianę dwuwarstwową czy trójwarstwową???.Proszę o odp.Tylko tyle.By nie śmiecić.To wiele wyjaśni w temacie o kominkach.

  12. #912

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie wiem jak cie określać.Napisałem ,że największy jaki pamiętam zapłaciłem to około 3500 w domu 485 kubatury netto 850 m3 brutto i 185 m2 . poczekaj do okresu w/w.Pogadamy.Ty wkleisz za ten okres fotki i ja.Wtedy się okaże kto kłamie.Pamiętaj rachunki za gaz kuźwa w temacie o kominkach.O mamuniu.Ale niech będzie.Rachunki za gaz twoje i moje.(tylko fotki).Bez danych osobowych w formie nazwiska.Temp. zewn i temp wewn. panujące w tych okresach(na moim sterowniku jest data i godz.Wyliczenia,miejscowość i okres i coś co udowodni ,że ty to ty a ja to ja na rachunkach.Inaczej się nie da.Tyle i aż tyle.Uznajemy honorowo ,że jeśli któryś z nas tego nie uczyni będzie zwyczajnym trollem - kłamcą - malkontentem. Do siego Roku 2018.
    Zakłamujesz rzeczywistość z tym rachunkiem za gaz.

    Już Ci pisałem, iż jeśli masz solary i czynnie kominka używasz to dorzucasz do domu drugie tyle kWh co z tego gazu.

    Reasumując, podajesz tylko jeden z trzech składników Twoich kosztów CO/CWU. Pozostali solarów nie mają, kominka prawie nie używają.

    Wniosek - udowadniasz, że masz niskie rachunki i udajesz, że dlatego że dom ciepły i energooszczędny. Jesteś książkowym przykładem osoby, która nie potrafi się tak zwyczajnie po ludzku przyznać, iż kominek to mimo wszystko sposób na oszczędzanie. Nie podając uczciwie ilości spalanego drewna oszukujesz zarówno forumowiczów jak i samego siebie.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #913

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zapytam wprost masz ścianę dwuwarstwową czy trójwarstwową???.Proszę o odp.Tylko tyle.By nie śmiecić.To wiele wyjaśni w temacie o kominkach.
    Foto na 2-warstwową, ale nie bardzo rozumiem co to ma za znaczenie. Każda technologia daje taki czy inny parametr przegrody i z niego wynika, ile ciepła tamtędy ucieka.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #914
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Foto na 2-warstwową, ale nie bardzo rozumiem co to ma za znaczenie. Każda technologia daje taki czy inny parametr przegrody i z niego wynika, ile ciepła tamtędy ucieka.
    Zauważyłeś ,że nie ciebie pytam.Mój dom to 35 cm porotherm a, miało być 30 cm to tak na boczku. Będą rachunki w czym masz problem???.
    Reasumując, podajesz tylko jeden z trzech składników Twoich kosztów CO/CWU. Pozostali solarów nie mają, kominka prawie nie używają.
    No to jak z tą technologią.Inni maja PC , fotowoltanike i płyty pod domami,klimy rekuWM.Ja mam KZPŁW,kolektory słoneczne i KG.Nie rozumiem twego reasumowania.Każdy ustawia się jak mu najlepiej.Małe rachunki = się takie moje połączenie.Nic nie udaje tak mam.ty udajesz ponieważ masz to co masz.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 13-11-2017 o 09:12

  15. #915

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zauważyłeś ,że nie ciebie pytam.Mój dom to 35 cm porotherm a, miało być 30 cm to tak na boczku. Będą rachunki w czym masz problem???.
    No to jak z tą technologią.Inni maja PC , fotowoltanike i płyty pod domami.Ja mam KZPŁW,kolektory słoneczne i KG.Nie rozumiem twego reasumowania.Każdy ustawia się jak mu najlepiej.Małe rachunki = się takie moje połączenie.Nic nie udaje tak mam.ty udajesz ponieważ masz to co masz.
    Nie czytasz ze zrozumieniem, nic a nic. Odpowiedz na 2 proste pytania i wszystko będzie jasne.

    Podaj koszt wszystkich instalacji.

    Podaj ilość paliwa zużytego przez dom (gaz w kWh lub m3, kominek w ilościach rozpaleń lub m.p.).

    Będzie jasne co masz i jakim kosztem.

    Co do Twojego porothermu - różnica w izolacyjności między 30 cm tego materiału na 35 cm jest znikoma. Jakbyś dołożył 3 cm styropianu to byś o wiele więcej zyskał.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    No tak, sęk w tym, ze on nawet tego nie wie, a caly czas rwie sie do jakis porownan
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zapytam wprost masz ścianę dwuwarstwową czy trójwarstwową???.Proszę o odp.Tylko tyle.By nie śmiecić.To wiele wyjaśni w temacie o kominkach.
    Dwuwarstwową, już nie moge sie doczekać, co to wyjasni
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-11-2017 o 09:32
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Nie

    Co do Twojego porothermu - różnica w izolacyjności między 30 cm tego materiału na 35 cm jest znikoma. Jakbyś dołożył 3 cm styropianu to byś o wiele więcej zyskał.
    Nie mówiac i tym, ze do obliczen akumulacji krótkotrwałych zyskow (od kominka, promieni slonca, czy bytowych) bierze sie tylko pierwsze 10cm przegrody.
    O czy sam, jskis czas temu nie wiedzialem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #919

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie mówiac i tym, ze do obliczen akumulacji krótkotrwałych zyskow (od kominka, promieni slonca, czy bytowych) bierze sie tylko pierwsze 10cm przegrody.
    O czy sam, jskis czas temu nie wiedzialem
    Porotherm to jest tak przegroda, co to w praktyce nie powinna żadnym obliczeniom izolacyjnym podlegać - jeden wielki przeciąg ...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  20. #920
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Nie czytasz ze zrozumieniem, nic a nic. Odpowiedz na 2 proste pytania i wszystko będzie jasne.

    Podaj koszt wszystkich instalacji.

    Podaj ilość paliwa zużytego przez dom (gaz w kWh lub m3, kominek w ilościach rozpaleń lub m.p.).

    Będzie jasne co masz i jakim kosztem.

    Co do Twojego porothermu - różnica w izolacyjności między 30 cm tego materiału na 35 cm jest znikoma. Jakbyś dołożył 3 cm styropianu to byś o wiele więcej zyskał.
    Zlituj się .Pisałem o tym.Nie czytaj wybiórczo tego czym chcesz mnie nagminnie obrażać.Temat o kominkach , a my walczymy o rachunkach.Napisałem raz widzę ,że adwersarz pogrąża się w kłamstwie to w takim razie jedziemy dalej.Ty mu w tym wtórujesz i głupota w temacie o kominkach pogania głupotę.Zapytałbym go co ma między warstwami ale to jest niemerytorycznie.

Strona 46 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony