dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 5 z 58
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1142
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    pustak max 18.8 chyba nie jest klasę lepszy od ceramiki poryzowanej, nie jest tak ciepły, wytrzymałość taka sama, no i 18.8 nie zawsze da się wykonać pod stropy. Ale max też jest warty przemyślenia ze względu na cenę

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    e no, nie ma co mówić o drzwiach i oknach jak mowa o ścianach. Wiadomo, że przez te drugie zawsze więcej ucieknie, więc w pewnym sensie na ściany powinno się patrzeć osobno.
    No to kurcze doradziłeś.
    Leśnik1240 chce zbudowac dobrze a nie jak większosc

  3. #83

    Domyślnie

    Cena jest dla mnie 3 elementem przy wyborze poszczególnych rozwiązań - więc więcej konkretów z pewnością mi pomoże.

    Czy ktoś mi może podpowiedzieć biorąc powyższe dlaczego nie dawać 20 cm wełny tylko 15 lub też 20cm styropianu - wady i zalety

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał leśnik1240 Zobacz post
    BK - nigdy w życiu, o styropianie też zapomnij
    jak wiesz juz co chcesz to po co sie pytasz
    wolisz porotherm i welne plac wiecej i nie zadawaj pytan na potwierdzenie slusznosci swojego wyboru, zebys na koniec projektu nie plakal ze na forum doradzono ze dobrze robisz...

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubek84 Zobacz post
    silka też nie będzie zła
    tez madre rozwiazanie!

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubek84 Zobacz post
    pustak max 18.8 chyba nie jest klasę lepszy od ceramiki poryzowanej, nie jest tak ciepły, wytrzymałość taka sama, no i 18.8 nie zawsze da się
    wykonać pod stropy. Ale max też jest warty przemyślenia ze względu na cenę
    Jeśli strop ma 4-5m to nie ma problemu z murem 19cm. A Porotherm to BARDZO delikatny i kruchy materiał. MAX z dowolnej cegielni bije go na głowę choćby możliwością zamocowania kołka bez kotew chemicznych.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubek84 Zobacz post
    pustak max 18.8 chyba nie jest klasę lepszy od ceramiki poryzowanej, nie jest tak ciepły
    Proszę Cię, o czym my tu mówimy. Te troszkę wypalonych wiórów naprawdę nie zmienia nic... poza ceną. Zwykły chwyt.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    a dużo droższa ta ceramika poryzowana?

  9. #89

    Domyślnie

    Przyznam się szczerze, że w tym momencie nie powiem Ci ile kosztuje zwykły pustak a ile poryzowany. Jakoś nie czuje potrzeby śledzenia cen

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pepsipeps

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof czajka Zobacz post
    a dużo droższa ta ceramika poryzowana?
    Dzisiaj pytałem
    Porotherm 25PW 4,70zł sztuka
    Termopor z Leiera 25PW 4,05 sztyka
    Max Hadykówka 2,30 zł sztuka

  11. #91

    Domyślnie

    max to tez ceramika poryzowana

    nieporyzowana ceramika jest cegla...ich zuzycie na 1m2 sciany o szer. 25 cm to ok 95 szt, co po cenie w okolicy 1 zl daje nam 95 zł...hahaha
    2 x drozej niz ceramika poryzowana
    Ostatnio edytowane przez face ; 18-12-2010 o 15:22

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    parę postów wyżej fubek84 chwali się że 71zł/m2 czyli porównując to do zwykłych materiałów na ściany nośne wychodzi ok 2 razy drożej
    Jakie zwykłe materiały na ściany miałeś na myśli?
    Cegłę?

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    2,25 i rozumiem że ta cena to z transportem do mnie na budowę? Radzę najpierw zadzwonić bo dzwoniłem jak potrzebowałem i wszyscy transport i tak doliczali, no chyba że całe transporty byś brał.
    Dolicz do tego jeszcze zaprawę i droższą robociznę zobaczymy co wtedy wyjdzie. Nie mówię że dryfix jest najtańszy i zawsze najlepszy, ale idąc twoim tokiem myślenia może warto zastanowić się nad "aszokami" te dopiero tanio wychodzą...



    A co do tych mocniejszych pustaków to leier też wydaje się mocniejszy a już kilkakrotnie widziałem popękane ściany, ty ważne sa obciążenia w pionie i mówcie co chcecie ale budowałem z wielu materiałów(max, leier jopek, porotherm) i jeśli chodzi o wytrzymałość to porotherm moim zdaniem jest liderem a za niem max np z Kozłowic

    Oczywiści eilu ludzi tyle opini Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez fubek84 ; 18-12-2010 o 18:49

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    silikat, ceramikę nieporyzowaną, keramzyt, BK-600, pustaki betonowe alfa

    wklejać zdjęcia cz wystarczy allegro
    http://allegro.pl/pustak-max-kl20-ha...360649729.html
    materialy budowlane z allegro

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    PS face ceramika poryzowana to jest dość nowy pomysł, polegający na mieszaniu gliny z trocinami, gwarantuję ci ze jeszcze 20 lat temu były w Polsce tylko zwykłe nieporyzowane pustaki szczelinowe, a dzisiaj jak się dobrze rozejrzysz to na każdym składzie znajdziesz takie maksy którę będą tańsze i mocniejsze, i to będzie na 100% ceramika nieporyzowana
    z trocinami, ktore sie spalaja przy wypalaniu ceramiki,przez co pojemnosc cieplna znacznie mniejsza
    w innym poscie polecasz znowu b. pojemny cieplnie silikat, gdy pytanie na inny teamt, nie rozumiem Twego toku rozumowania, wiem ze trociny tanie a gliny malo jest, to i kosztuje, ale skad ta nagla zmiana kierunku rozumowania??
    ps nie ucz mnie materialoznastwa, bo ten pomysl starszy jest ode mnie
    Ostatnio edytowane przez face ; 18-12-2010 o 21:55

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    M poplaw, tak się składa że buduję około 4-5 domów w stanie surowym rocznie, i znam doskonale ceny materiałów i realia więc wiem że max-a za 2,25 z allegro możesz mieć jak zamówisz całego tira albo mieszkasz obok cegielni, na moim terenie niestety tak nie jest i ta cena po prostu nie jest realna, a z doświadczenia wiem że np pth dryfix w całokształcie wychodzi taniej niż max biorąc pod uwagę cenę materiału i robocizny.

    Oczywiście tak jak piszę wszystko zależy od indywidualnego podejścia tak jak w innych dziedzinach życia, ktoś kupi nowego Passata, a inny Octavię i każdy będzie bronił swoich racji

    Pozdrawiam

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Podałeś linka z ceną pustaka max 2.25 szt
    czyli 2.25X22=49.5
    U mnie W okolicach Raciborza max kosztuje około 2.60
    czyli 22x2.6=57pln
    do tego zaprawa przy cenie cementu piasku i wapna myślę że spokojnie można liczyć 10pln/m2
    czyli wychodzi 67pln działając na twoją korzyść zróbmy 65
    według cennika KNR postawienie ściany w systemie dryfix zajmuje 60% czasu w porównaniu do zwykłego porothermu nie muszę cię uświadamiać że max jest o wiele bardziej czasochłonny. więc co powiesz na to że przy normalnym domku jednorodzinnym o powierzchni zabudowy około 120m2 jestem w stanie zejść z robocizną o około 1500-2000 pln na robotach murarskich. Dalej max się tak opłaca??

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    wklejać zdjęcia cz wystarczy allegro
    http://allegro.pl/pustak-max-kl20-ha...360649729.html
    znając cenę za sztukę dasz sobie chyba już radę z przeliczeniem tego na zł/m2 ??
    Dodatkowe informacje o dostawie i płatności

    Transport tylko na terenie woj.Podkarpackiego ,Świętokrzyskiego ,Lubelskiego do 50km gratis


    Opis

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Nic się nie stanie, równie dobrze możesz użyć każdego innego materiału, jeśli pozwala na to projekt można nawet murować z 11cm bloczka.

    Ale my porównywaliśmy ścianę o grubości około 25 cm a ta w systemie dryfix wychodzi taniej niż z maxa.

    Co do silki również uważam że to bardzo dobry materiał

    zauważ że projekt ma określoną grubość ścian i tylko konstruktor powie ci co się stanie jak "tego maxa wymurujesz w poprzek" a zawsze można go zastąpić porothermem 18 :P:P

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dobrze masz rację od nowego roku będę polecał klientom żużlobeton przekonałeś mnie, ale jak ich przekonać

    Może po prostu skończmy dyskusję na tym etapie bo nie wnosi ona nic konstruktywnego i tak jak mówiłem każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie raz lepszy będzie max raz silka a innym razem ten nieszczęsny porotherm,poromur czy beton komórkowy
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez fubek84 ; 20-12-2010 o 19:38

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    kurcze ile osób tyle opinii. Ja już się gubię. Chyba zostanie to co w projekcie w końcu i tyle, czyli beton komórkowy.

Strona 5 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony