dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 53 z 58
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1142
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czyli co najlepsze na lato?
    To zależy co lubisz i gdzie mieszkasz. Klimat też się liczy, możesz mieszkać w centralnej Polsce gdzie wahania temperatury dzień/noc są małe, ale możesz mieszkać też w górach gdzie skoki są znacznie większe w dzień grzeje ale noce chłodne. Możesz lubić ciemność w dzień, zasłonięte rolety mieć, a możesz lubić otwarte na oścież okna w dzień, a zamknięte w nocy, albo zacienienie masz duże za dnia. To trzeba zebrać do kupy i Ci wyjdzie co chcesz. Silikat duża akumulacja wolno się nagrzewa wolno stygnie, dobrze ocieplony, wentylowany i izolowany dom (np rolety w dzień, otwarte okna w nocy) sprawią że mimo tygodniowych upałów nadal będzie w miarę chłodno. Przy ceramice będzie to o połowę mniej czasu, przy keramzycie pewnie coś krócej - korzyść dla silikatu. Później gdy będzie ochłodzenie ten czas się zmieni na korzyść keramzytu, dom się wychłodzi szybciej. Do tego wszystkiego doliczać trzeba także to co w domu masz bo nagrzewa się wszystko w nim i też ma akumulację, stropy możesz mieć betonowe grube, albo drewniane, ceramikę na dachu albo blachę, przeszklenia duże, nawet tynki mają wpływ, kolor ścian ... nie ma odpowiedzi co lepsze na lato, albo może powinno brzmieć tak ... na lato to klimatyzacja.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    To zależy co lubisz i gdzie mieszkasz.
    Temat poruszyłem/wznowiłem bardziej dla wiedzy i upewnienia sie, że dobrze wybrałem.
    Ściany własnie rosna na silikatach
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #1043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrecki

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-113
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    nie ma odpowiedzi co lepsze na lato, albo może powinno brzmieć tak ... na lato to klimatyzacja.
    Dobrze zaizolowany dom i względnie duże przestrzenie (czyli przemyślany projekt) sprawiają, że nie trzeba montować klimy w nowoczesnych domach jednorodzinnych. To raczej temat dla mieszkań. U mnie w domu z ceramiki Porotherm w lecie było w porywach 25 stopni. Niby niemało, ale klimą schodziłbym pewnie do max 23 st... niżej nie ma sensu, bo za duża różnica między tym co na zewnątrz = nieprzyjemnie. I dla tych dwóch stopni nie ma sensu montować klimy, która w moim przypadku skończyłaby się wydatkiem rzędu 10k zł. Dodam tylko, że sąsiad ma trochę mniejszy metraż i dom z keramzytu i bez klimy miewał 28 stopni... W tym sezonie już pyknął klimatyzację bo nie wytrzymał

  4. #1044
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    nie ma odpowiedzi co lepsze na lato, albo może powinno brzmieć tak ... na lato to klimatyzacja.
    Sugeruje udac sie goracym latem do jakiegos porzadnego zamczyska i sprawa sie wyjasni

  5. #1045
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał radetzky Zobacz post
    Tak, ceramika to całkiem niezły materiał do izolacji akustycznej Oprócz samej izolacyjności akustycznej ważne jest też tłumienie rozchodzenia się dźwięków po ścianach. Akustyka pomieszczeń murowanych z Porothermu jest po prostu przyjaźniejsza niż z betonu (*).
    * gazobetonu

    No tak, dlatego wybralem sciane ze styropianu i lanego betonu (betonu bez gazu), 1m2 sciany okolo 360kg... czyli jak silka, tylko od razu ocieplone i w srodku tez "ciepla" sciana.

  6. #1046
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrmys

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-014
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    1m2 sciany okolo 360kg... czyli jak silka, tylko od razu ocieplone i w srodku tez "ciepla" sciana.
    Ciekawa opcja. A jak to się ma do kosztów? U mnie materiał na dom ok. 150m2 (Porotherm 25 cm w systemie Dryfix) wyszedł ok. 7000 zł brutto. Przy laniu betonu z gruszki rozumiem też, że system gospodarczy nie wchodzi w grę? Z góry dzięki za informacje odnośnie kosztów takiego rozwiązania!

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmys Zobacz post
    Ciekawa opcja. A jak to się ma do kosztów? U mnie materiał na dom ok. 150m2 (Porotherm 25 cm w systemie Dryfix) wyszedł ok. 7000 zł brutto. Przy laniu betonu z gruszki rozumiem też, że system gospodarczy nie wchodzi w grę? Z góry dzięki za informacje odnośnie kosztów takiego rozwiązania!
    Dołączam się do pytania. Ja w sobotę mam badania gruntu a później na wycenę płyty fundamentowej. Mam dwie firmy od płyty i jedna z nich pracuje w systemie izodom. I przy okazji płyty chce się dowiedzieć jakie koszta takiego domu. Jak dostanę wycenę to wrzucę na forum.

  8. #1048
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    rzy izdodomie odada ci docieplenie i trzeba to mieć na uwadze .

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmys Zobacz post
    Ciekawa opcja. A jak to się ma do kosztów? U mnie materiał na dom ok. 150m2 (Porotherm 25 cm w systemie Dryfix) wyszedł ok. 7000 zł brutto. Przy laniu betonu z gruszki rozumiem też, że system gospodarczy nie wchodzi w grę? Z góry dzięki za informacje odnośnie kosztów takiego rozwiązania!
    Ile miałeś m2 ścian nośnych?

    Jaki projekt?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmys Zobacz post
    Ciekawa opcja. A jak to się ma do kosztów? U mnie materiał na dom ok. 150m2 (Porotherm 25 cm w systemie Dryfix) wyszedł ok. 7000 zł brutto. Przy laniu betonu z gruszki rozumiem też, że system gospodarczy nie wchodzi w grę? Z góry dzięki za informacje odnośnie kosztów takiego rozwiązania!
    Niezła cena.

    150 m2, czyli parter około 80 m2, czyli około 40 metrów bieżących ścian nośnych, do daje ponad 100 m2, u góry wyjdzie z 50 m2, razem min 150 m2 ścian.

    Za 7000 zł przy cenie około 90 zł/m2 brutto można kupić co najwyżej 75 m2 materiału, więc albo materiał był za pół darmo albo ktoś tu kłamie
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  11. #1051
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Rzeczywiście dobra cena
    U mnie na dom o podobnym metrażu wyszlo 153 m2 ścian, co się przełożyło na koszt materiału - 11200 zł.

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Rzeczywiście dobra cena
    U mnie na dom o podobnym metrażu wyszlo 153 m2 ścian, co się przełożyło na koszt materiału - 11200 zł.
    Jakie materiał i kiedy budowany?

  13. #1053
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jakie materiał i kiedy budowany?
    Start na wiosnę, buduję z ceramiki, którą kupowałem w październiku.

  14. #1054
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    byom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    28

    Domyślnie

    Z doświadczenia: z cenami materiałów konstrukcyjnych to jest tak, że one się bardzo mocno wahają i są zależne np. od sezonowości, zniżek producenta, dystrybutora, regionu Polski... czasami mam wrażenie, że zależą też od pogody albo kierunku wiatru W moim przypadku poszło trochę ponad 1600 pustaków Porotherm Dryfix (czyli metraż ścian trochę ponad 150 m2) i koszt był też powyżej 10k zł. ALE znam człowieka, który kupował dosłownie dwa miesiące później niż ja i za bardzo podobną ilość zapłacił prawie dwa tysiące mniej - w składzie 5 km dalej, niż tam gdzie ja kupowałem. Jak to jest możliwe to naprawdę trudno powiedzieć

  15. #1055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam dylemat (czyt. potrzebuję porady) co do wykonania ścian domu.
    1/ ekipa budująca proponuje Porotherm PW25 lub Profi (ewentualnie Ytonga) oraz ocieplenie styropian (wełna) 20cm
    2/ w projekcie mam SOLBET Optimal Plus 600 grubość 24cm oraz płyty styropianowe EPS-70 gr. 20cm
    Porównując oba materiały z punktu widzenia współczynnika przenikania ciepła zdecydowanie lepiej wypada beton komórkowy. Z drugiej strony ceramika lepiej akumuluje ciepło.
    Dom (z poddaszem użytkowym) nie jest specjalnie duży, 100m2 pow. użytkowej. Budowa jest przewidziana na dwa etapy - do najbliższej zimy SSO i wiosną-lato 2020r. doprowadzenie do stanu deweloperskiego.

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Porównaj jeszcze budowę przegrody pod względem szczelności. PW25- moim zdaniem wypadnie najgorzej, do tego jeśli zależy Ci na akumulacyjności to rozważyłbym jeszcze jeden produkt, mianowicie silkę.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Mam dylemat (czyt. potrzebuję porady) co do wykonania ścian domu.
    1/ ekipa budująca proponuje Porotherm PW25 lub Profi (ewentualnie Ytonga) oraz ocieplenie styropian (wełna) 20cm
    2/ w projekcie mam SOLBET Optimal Plus 600 grubość 24cm oraz płyty styropianowe EPS-70 gr. 20cm
    Porównując oba materiały z punktu widzenia współczynnika przenikania ciepła zdecydowanie lepiej wypada beton komórkowy. Z drugiej strony ceramika lepiej akumuluje ciepło.
    Dom (z poddaszem użytkowym) nie jest specjalnie duży, 100m2 pow. użytkowej. Budowa jest przewidziana na dwa etapy - do najbliższej zimy SSO i wiosną-lato 2020r. doprowadzenie do stanu deweloperskiego.
    Polecam beton komórkowy. Silikat bardziej akumulacyjny, ale akumulacyjność wylewki spokojnie wystarczy. Przy BK łatwo otrzymać szczelność ściany po wykonaniu instalacji, a o ściany będą równiutkie. Pogadac z wykonawcą czy nie może wybrać tańszego BK może by opuścił z ceny.

  18. #1058

    Domyślnie

    Witam. Założenia w projekcie mam na 24 cm Silikat + 20 cm styro. Dowiedziałem się że mogę zamienić to na 18 cm Silikat + 25 cm ocieplenia. Jak myślicie która opcja lepsza?

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Witam. Założenia w projekcie mam na 24 cm Silikat + 20 cm styro. Dowiedziałem się że mogę zamienić to na 18 cm Silikat + 25 cm ocieplenia. Jak myślicie która opcja lepsza?
    Zapytaj konstruktora ile weźmie za adaptacje konstrukcji i odnieś to do różnicy w cenie bloczków i ewentualnego zysku z powstałej dodatkowej powierzchni (chociaż to drugie ciężko uznać za policzalne).
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Zapytaj konstruktora ile weźmie za adaptacje konstrukcji i odnieś to do różnicy w cenie bloczków i ewentualnego zysku z powstałej dodatkowej powierzchni (chociaż to drugie ciężko uznać za policzalne).
    Jeżeli chodzi o zmianę to dodatkowego kosztu nie będzie. Chodzi mi o to która opcja lepsza jeżeli chodzi o ścianę.

Strona 53 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony