dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 54 z 58
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1142
  1. #1061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Witam. Założenia w projekcie mam na 24 cm Silikat + 20 cm styro. Dowiedziałem się że mogę zamienić to na 18 cm Silikat + 25 cm ocieplenia. Jak myślicie która opcja lepsza?
    Druga.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #1062

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Witam. Założenia w projekcie mam na 24 cm Silikat + 20 cm styro. Dowiedziałem się że mogę zamienić to na 18 cm Silikat + 25 cm ocieplenia. Jak myślicie która opcja lepsza?
    18 cm na ścianę nośną to minimum rozsądku. Ja bym nie zamieniał. Wolałbym mieć te 6 cm więcej materiału konstrukcyjnego. Natomiast zdecydowanie lepszy wynik pod względem "U" wyjdzie przy zestawieniu ściany z ceramiki poryzowanej z 20 cm styro. Porotherm jest w grubości 25 cm, więc ściana będzie miała praktycznie tę samą grubość. Nośność też bez zmian względem silikatu. Izolacja aku - też raczej podobnie (może z 2-3 db przewagą silikatu). Natomiast w kwestii izolacyjności termicznej to różnica będzie spora. W kwestii ceny - wiele zależy od regionu Polski i dostępności materiału. Ja miałem wyceny na silikat na bardzo podobnym poziomie co na ceramikę.

  3. #1063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubciooo Zobacz post
    18 cm na ścianę nośną to minimum rozsądku. Ja bym nie zamieniał. Wolałbym mieć te 6 cm więcej materiału konstrukcyjnego. Natomiast zdecydowanie lepszy wynik pod względem "U" wyjdzie przy zestawieniu ściany z ceramiki poryzowanej z 20 cm styro. Porotherm jest w grubości 25 cm, więc ściana będzie miała praktycznie tę samą grubość. Nośność też bez zmian względem silikatu. Izolacja aku - też raczej podobnie (może z 2-3 db przewagą silikatu). Natomiast w kwestii izolacyjności termicznej to różnica będzie spora. W kwestii ceny - wiele zależy od regionu Polski i dostępności materiału. Ja miałem wyceny na silikat na bardzo podobnym poziomie co na ceramikę.
    No to sprawdz teraz prametry dka silikatu 18cm (pełnego) i 25cm ocieplenia.

    Cersmika to ostatni materiał, który by bym wybral.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #1064

    Domyślnie

    Nie chce zamieniać cegły także wybór padł na silikat i tak zostanie , ale mogę zamienić to z 24 na 18. Fotohobby w tej 2 opcji rozumiem że okna zrobić poza licem ściany?

  5. #1065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, u mnie ok 2cm

  6. #1066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Nie chce zamieniać cegły także wybór padł na silikat i tak zostanie , ale mogę zamienić to z 24 na 18. Fotohobby w tej 2 opcji rozumiem że okna zrobić poza licem ściany?
    Jak potem sam obrobisz styropianem - to ma to sens. Bo nie sądzę, że ekipa wytnie tak styro, żeby ładnie obrobić takie wysunięte okno.
    Jak zlecisz ekipie - to zlicuj z murem. Wtedy kilka centymetrów na ramę ekipa wyjedzie styropianem i będzie to lepsze rozwiązanie, niż dojechać do ramy wysuniętej poza lico.

  7. #1067
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Mam dylemat (czyt. potrzebuję porady) co do wykonania ścian domu.
    1/ ekipa budująca proponuje Porotherm PW25 lub Profi (ewentualnie Ytonga) oraz ocieplenie styropian (wełna) 20cm
    2/ w projekcie mam SOLBET Optimal Plus 600 grubość 24cm oraz płyty styropianowe EPS-70 gr. 20cm
    Porównując oba materiały z punktu widzenia współczynnika przenikania ciepła zdecydowanie lepiej wypada beton komórkowy. Z drugiej strony ceramika lepiej akumuluje ciepło.
    Dom (z poddaszem użytkowym) nie jest specjalnie duży, 100m2 pow. użytkowej. Budowa jest przewidziana na dwa etapy - do najbliższej zimy SSO i wiosną-lato 2020r. doprowadzenie do stanu deweloperskiego.
    Mieliśmy ten sam dylemat. Przy czym my w projekcie od razu mieliśmy BK. Praktycznie ceramiki w ogóle nie braliśmy pod uwagę - ważne dla nas były parametry.
    Szczegóły dość dokładnie opisałem na blogu. Zapraszam - link w stopce.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  8. #1068

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie o silikaty:
    Koniecznie chcę silikat 24 lub 25 wiadomo -norma to 24, i ocieplenie grafit 20.
    Architekt mówi że to za chuda ściana i nie ma jak bruzdować poziomo pod hydraulikę i musi być ściana 29-30 bo chudsza będzie pękać.
    Ostatnio edytowane przez maciekrk ; 17-04-2019 o 17:01

  9. #1069
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia kanalizacje nie ma problemu. rurę puszczałem 110 (czyli 11cm) w ścianie 24cm czyli nawet do połowy pustaka nie doszedłem. Oczywiście mówie o przepsutach pionowych. Co innego jak chcesz kuć w poziomie bruzdy po ileś metrów to juz bym raczej zaufał architektowi. Rolet nie mam

  10. #1070

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to sprawdz teraz prametry dka silikatu 18cm (pełnego) i 25cm ocieplenia.
    Ale które parametry mam sobie sprawdzić?

    No dobra, pisałem o dwóch, więc sprawdzę oba:
    Ra1: Porotherm 25 - 52db / Silikat 24 - 55 db
    U: Porotherm 25 - 1.03 / Silikat E24 - 1.5 W/m2K

    Gdzie ja napisałem jakąś herezję?

  11. #1071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubciooo Zobacz post
    Ale które parametry mam sobie sprawdzić?

    No dobra, pisałem o dwóch, więc sprawdzę oba:
    Ra1: Porotherm 25 - 52db / Silikat 24 - 55 db
    U: Porotherm 25 - 1.03 / Silikat E24 - 1.5 W/m2K

    Gdzie ja napisałem jakąś herezję?
    RA1 i U dla silikatu 18cm i 25cm styro

  12. #1072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    RA1 i U dla silikatu 18cm i 25cm styro
    Gdzie znalazłeś RA1 dla takiej ściany dwuwarstwowej?

  13. #1073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    OK, U dla ściany dwuwarstwowej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #1074

    Domyślnie

    Takie pytanie, jak wypada izolacyjność akustyczna pustaka 25PW Cerpolu a WInebergera, ktoś wie?
    Wiem że Wineberger ma dobre parametry, ale nigdzie nie jestem w stanie znaleźć tego współczynnika dla Cerpolu.
    Ostatnio edytowane przez Foxy ; 11-04-2019 o 12:57
    Foxy

  15. #1075

    Domyślnie

    Jeszcze takie pytanie:
    Jaka jest różnica w akustyce i współczynniku U przy silikacie pełnym 18 cm + styro grafit 0,31
    w porównaniu do silikatu 24 cm z otworami z takim samym styro?

    Rozważam poważnie tę opcję, ale zależy mi na dobrych właściwościach akustycznych, czy przy silikacie N24 uzyskam znacząco lepszą akustykę i przy okazji lambdę w stosunku do N18?
    Foxy

  16. #1076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Akustycznie podobnie, termicznie minimalnie lepiej dla N24.
    Ale możesz dać 1-2cm styro więcej na 18cm.

    Tak cenowo wygląda pełna "18" i drążona "24" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #1077

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Jak cenowo wygląda pełna "18" i drążona "24" ?
    Silkpro U24 L (250x180x220) - 5,54 zł
    U18L (250x180x220) - 4,49 zł
    ew, N24 Grupa SIlikatry Ludynia 250x240x220 5,50 zł
    U18 Silikaty Klucze 4,16 zł

    Silpro są drążone, zarówno 24 jak i 18.

    Ja potrzebuję ok. 3.100 sztuk, różnica w cenie między 18 cm a 24 cm ok. 4 tyś, więc gra warta świeczki.
    Ostatnio edytowane przez Foxy ; 14-04-2019 o 11:08
    Foxy

  18. #1078

    Domyślnie

    Cześć!

    Jakie są współcześnie opcje zbudowania dwuwarstwowych ścian nośnych (zwykłego piętrowego domu jednorodzinnego) o łącznej grubości poniżej 40 cm?

    Mieszkam w domu z BK 24+15 cm styropianu, często przebywam w innym, również "budowanym" przeze mnie domu z ceramiki PW 24+15 i jest mi wszystko jedno, jaki to będzie materiał; wyznaję niemodną opinię, że ściany mogą być z czegokolwiek (bo najwięcej ciepła ucieka mi - w zauważalny sposób - przez okna dachowe, uginające się duże okna tarasowe i balkonowe, oraz strop nad garażem w bryle). Reszta jest bez znaczenia, koszty 3-3,5 kzł za gaz w obecnym domu o powierzchni użytkowej ok.180 m2 i ponad 800 m3 kubatury są jak dla mnie zupełnie akceptowalne.

    Próba znalezienia cieńszych ścian ma związek wyłącznie z walką o każdy centymetr projektowanego domu na bardzo wąskiej działce.

    Wg jakichś tam kalkulatorów "styropianowych" bloczek BK kl. 400 dobrego producenta o grubości 24 cm plus 12 cm styropianu z deklarowaną λ= 0,031 daje U=0,16. To dla mnie więcej niż dobrze. Można współcześnie bardziej odchudzić dwuwarstwowe ściany?

  19. #1079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Moze zamiast styro , coś z płyt z pianki poliuretanowej tam sporo lepsza kambda.

    Edit. Zawsze możesz iśc w stronę 18+ izolacja. Albo prefabrykat tam może być cieniej w konstrukcji , i są jeszcze szkielety.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 18-04-2019 o 23:50

  20. #1080

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Moze zamiast styro , coś z płyt z pianki poliuretanowej tam sporo lepsza kambda.

    Edit. Zawsze możesz iśc w stronę 18+ izolacja. Albo prefabrykat tam może być cieniej w konstrukcji , i są jeszcze szkielety.
    Rozważam prefabrykaty i szkieleto-prefabrykaty. Ale póki co, wyceny szkicowe studzą zapał. Są w rozrzucie od "tradycyjna budowa x 2" do "standard plus 30%"

    Pianka poliuretanowa - dzięki, doczytam i dopytam, czy wykonawcy wiedzą, jak się z tym obchodzić.

    Serio, każde 20 cm na całości szerokości frontu mnie ratuje - bo obecnie planowana szerokość garażu dwustanowiskowego (przy ścianach 40 cm) wynosi ~5,95 metra

Strona 54 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony