dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 7 z 58
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1142
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A te 20 cm to niby dlaczego ??

    Pozdrawiam
    a dlatego ze tak napisalem, zapomnialem dodac ze murowana - jednak wystarczy doczytac o jakie rozwiazanie chodzi autorowi

    czesciowe wytlumaczenie masz ponizej

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Praefa ma 15cm Gotowe elementy z kermazytobetonu zbrojone wewnątrz
    Ostatnio edytowane przez face ; 15-04-2011 o 16:54

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    a dlatego ze tak napisalem, zapomnialem dodac ze murowana - jednak wystarczy doczytac o jakie rozwiazanie chodzi autorowi

    czesciowe wytlumaczenie masz ponizej
    Niech bedzie, tylko w sumie wszystkie materialy dostepne w skladach budowlanych spelniaja wymagania dla domu jednorodzinnego, chyba, ze maja byc jakies nietypowe nawisy stropu czy inne cuda, ja akurat wybieralem podobny kierunek, tzn ciensza sciana zeby dostac jak najwiecej powierzchni uzytkowej na danej powierzchni zabudowy. W moim domu padło na SILKA E18, rok temu byla znaczaca tansza od porotermu czy betonu komorkowego i przy okazji najciensza. Oczywiscie opor konstruktorow bywa niesamowity ale wystarczy znalesc takiego, ktoremu sie chce liczyc i po problemie (nie daj Bog pytac o zdanie architekta).

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #123

    Domyślnie

    miloszenko nie chodzi o opory i inne cuda...sciana zelbetowa konstrykcyjna moze miec 12 cm jak dobrze pamietam, dla preafy ktos pisal ze 15 a dla sciany murowanej jest 20cm,nikt nie uscisla ze 20 z tynkiem czy bez

    Ty akurat postawiles na silke, mocny material i dobrze

    jednak na skladach dostepne sa materialy gr 8, 10,12 i bodajze 14 cm ktore nie nadaja sie na sciany nosne nie ze wzgledu na gr/szerokosc elelmentu tylko na sztywnosc konstrukcji a dla sciany murowanej to 20 cm

    pozdrawiam

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Chciałem mieć jak najcieńsze ściany i dostałem odpowiedź że min to 15 cm. Mówił mi o tym konstruktor z zakładu produkującego gotowe ściany betonowe i chodziło tylko o warstwę przenoszącą obciążenia. Mimo że tak twierdził to ściana przez nich robiona miała mieć 14 cm bo jak twierdził tyle wystarczy a i tak nikt nie zwróci na to uwagi
    Ostatnio edytowane przez perm ; 16-04-2011 o 17:36
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bascom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Ściana z silikatu też nie wierzyłem że może być tak cienka dopóki nie zobaczyłem u człowieka który jest architektem i wybudował sobie dom o ścianie mającej aż 18cm grubości.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Praefa ma 15cm Gotowe elementy z kermazytobetonu zbrojone wewnątrz
    Praefa jest tutaj tematem tabu na tym forum

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Chciałem mieć jak najcieńsze ściany i dostałem odpowiedź że min to 15 cm.
    Prawde powiedziawszy ja ostatnio podpytywałem i dostałem odpowiedź, że nie ma określonego minimum, tylko z wyliczeń musi wynikać, że ściana uniesie dom.

    A najbardziej wytrzymały z pospolitych materiałów to silikat (powtarzam )

  8. #128

    Domyślnie Ściany zewnętrzne - czy dobrze wybraliśmy?

    Miały być silikaty + styropian...

    Dziś nasz architekt zasugerował, żebyśmy przemyśleli jeszcze raz tą decyzję, bo on uważa, że najlepiej wypada ceramika poryzowana 30cm + 10cm styropianu.Ma doświadczenie, bo kieruje różnymi budowami oraz buduje na sprzedaż. Co o tym myśleć?
    Chciałam silikaty + ocieplenie 15-20cm styropianu ze względu na właściwości akustyczne tego materiału oraz dużą akumulacyjność cieplną. Zależy mi, żeby wybudować dom ciepły, idealnie by było, alby był w standardzie domu energooszczednego.
    Czy "moje" silikaty to dobry wybór? A może jednak lepsza jest propozycja architekta?

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    My zamieniliśmy projektową ceramikę na "nasze" silikaty
    Kierowaliśmy się podobnymi kryteriami + uważamy, że silikat jest zdrowym materiałem i chyba najsolidniejszym z tych, które bralismy pod uwagę.

    Na plus zapisz sobie to, że silikaty macie w projekcie więc wszystko jest pod nie policzone - obciążenia, ilość materiału itd.

    Jak architekt uzasadnia swoje zdanie - bo co to znaczy, że najlepiej się sprawdza ceramika?
    Bo, że najczęściej ją kupują na składach (przynajmniej w naszej okolicy) to fakt.
    Ale co poza tym?
    Ja bym została przy silikatach.

  10. #130

    Domyślnie

    Architekt powiedział, że silikaty są zimne (zgadzam się, ale przecież nie chcemy robić z nich ściany jednowarstwowej, tylko z solidnym ociepleniem!), a ceramika jest tradycyjna i ciepła. Silikatów jeszcze nie mamy w projekcie, bo na razie powstaje koncepcja układu pomieszczeń. Wstępnie zrobił ścianę grubości 40cm, ale to można zmienić.

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Ja bym zmieniła architekta
    Silikaty to materiał znany od lat w budownictwie, ale bardzo popularny od niedawna.
    A czyli projekt idywidualny? No to inna sprawa - cokolwiek wybierzecie to to Wam do projektu wciągną. Ale skoro pan architekt taki niechętny to może nie zna tego materiału, może z niego nie projektował?
    Nam nie odradzano silikatów, nawet ekipa nic nie mówiła na ten temat (a marudziki przy BK troszkę).
    Nie powiem, Ci co lepsze, bo domu jeszcze nie zbudowaliśmy i nie mieszkamy. Poza tym nie ma: lepsze-gorsze. Musicie się zastanowić co wolicie. A najlepiej przeczytać od deski do deski wątki:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...light=silikaty

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...light=silikaty

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...y-dwuwarstwowe

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...light=silikaty

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...silikat%C3%B3w

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=silk%C4%85

  12. #132

    Domyślnie

    popieram, ni daj sie namówić temu nawiedzonemu architektowi, zostaw silikaty, zadbaj o brak mostków cieplnych, dobrą ciepłą stolarkę, WM z reku i może GWC, styropianu nie żałuj, i będzie ok

  13. #133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Silikaty sa znane od dawna kiedys mówiono na nie cegła piaskowa. Sądzę że nieporozumienie z arhitekto-deweloperem jest poniewaz on buduje na sprzedąz jak piszesz a raczej niesą to budowy energooszczedne. Policz samą ściane plus ocieplenie, bez mostków i pokaż mu wyniki i powiedz że dązysz bardziej w kierunku domu pasywnego niż w kierunku szałasu.
    Niepodawaj mu plusów że silikaty są zdrowe, bo ceramika też więc to niejest atut przemawiający..podobnie jak kwestie liczenia obciażeń, przy domkach niema to znaczenia. Niema co iść na wojnę poprostu mówisz że dom bedzie z silikatów i tyle.

  14. #134

    Domyślnie

    Dzięki, potrzebowałam potwierdzenia
    Teraz wiem, że jednak dobrze wybraliśmy i mamy się trzymać silikatów. Czy 20cm ocieplenia styropianem ma uzasadnienie ekonomiczne (uwzględniając koszty mocowania i samego materiału), czy zostać przy 15cm?

    Czy ktoś buduje z bloczków 18cm? Czytałam, że podobno wystarczy tyle, a jak to w praktyce wychodzi?
    Ostatnio edytowane przez .:migotka:. ; 17-05-2011 o 22:10

  15. #135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacław
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie

    Ekonomiczne uzasadnienie to ma nawet 25 i 30, ale nie wszystkim się podoba i trochę więcej zachodu z montowaniem.
    Trzymaj się 20stki.

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Czy ktoś buduje z bloczków 18cm? Czytałam, że podobno wystarczy tyle, a jak to w praktyce wychodzi?
    Pewnie, że budują z 18
    Ale my wzięliśmy 24 bo u nas na składzie różnica w cenie była minimalna i ogólnie uznaliśmy, że konstrukcyjne (w projekcie porotherm 30) lepiej zrobić grubsze.
    Jednak nie znaczy to, że z 18 się nie da, dużo osób na forum buduje 18 - w wątku "Jak budować Silką" jest dużo informacji praktycznych od osób, które już mieszkają.

  17. #137
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Chyba jest pewne niedomówienie co do grubosci cegieł.
    18 cm to minimalna grubość ściany nosnej i tylko to ona oznacza, logicznym jest że cegła 18 cm jest zimniejsza niż 24 czy wieksza i jezeli buduje ktoś z 18 musi zadbać o wieksze ocieplenie niż budowałby z 24

  18. #138

    Domyślnie

    sylikaty są popularne w Niemczech przy budowaniu domów energooszczędnych, a nawet pasywnych z uwagi na ich cenę i aspekty zdrowotno-ekologiczne i przy jednoczesnym grubym ociepleniem 30 - 40 cm (styro, wełna i bardzo popularne w budownictwie eko: włókna celulozowe)

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    Chyba jest pewne niedomówienie co do grubosci cegieł.
    18 cm to minimalna grubość ściany nosnej i tylko to ona oznacza, logicznym jest że cegła 18 cm jest zimniejsza niż 24 czy wieksza i jezeli buduje ktoś z 18 musi zadbać o wieksze ocieplenie niż budowałby z 24

    Lepsze parametry uzyskasz dając 18 + 22
    niż 24 + 16
    dlatego, że styropian jest wielokroć cieplejszy i kilka cm więcej to ogromna różnica przy tej samej grubości przegrody.

    Ja tak czy siak bym została przy 24 + 16

  20. #140

    Domyślnie

    Princesso, rozumuję tak jak ty
    Czemu obstawiasz ścianę 24cm?

Strona 7 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony