dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Brama 4m - czy to będzie dobre rozwiązanie ?

    Witam
    zamierzam zrobić bramę wjazdową na posesje szerokości 4m , droga dojazdowa ma szerokość 6 m , myśle ze jak dla samochodów osobowych to nie powinno być problemów , ale co w przypadku np samochodu dostawczego ( gdbym np chciał przywieść piasek , ziemie ...) czy wjedzie z takiej drogi np star w taką bramę czy nie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie pamiętam dokładnie, ale w innym wątku (dylematy kiedy grodzić) przeczytałem, że ktoś przez taką bramę wwoził 35 wywrotek ziemi. Samochodem czteroosiowym. Ja będę miał też 4 m. Nawet czołgiem wjadę bez problemu.

  3. #3

    Domyślnie Re: Brama 4m - czy to będzie dobre rozwiązanie ?

    Cytat Napisał jacekot
    Witam
    zamierzam zrobić bramę wjazdową na posesje szerokości 4m , droga dojazdowa ma szerokość 6 m , myśle ze jak dla samochodów osobowych to nie powinno być problemów , ale co w przypadku np samochodu dostawczego ( gdbym np chciał przywieść piasek , ziemie ...) czy wjedzie z takiej drogi np star w taką bramę czy nie ?
    Zdaje się, że minimalna dopuszczalna szerokość bramy to 3m. Z kolei weź pod uwagę, że drogi (dwukierunkowe jednopasmowe) mają zwykle 5-6m szerokości (w zależności od standardu). Dopuszczalna szerokość pojazdów to 2,5m (nie dam sobie nic uciąć) ze wszystkimi wystającymi elementami... szerokość bramy w tym momencie zależy od tego czy duży samochód będzie miał jak wyjechać na drogę ("zawinąć się"). Ja mam przewidzianą bramę ~3,2m (wiem że trochę mało, ale nie dało się zrobić szerszej - wjazd 5m szerokości), odsunięta od drogi o ponad 5m wychodzącą na drogę z szeroki poboczem... Żuraw będzie miał problem żeby wjechać (na styk, ale już nie planuję korzystania z tego typu usług), ale wóz asenizacyjny ani tym bardziej dostawczak - już raczej nie.
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  4. #4

    Domyślnie

    Brama 4m przy drodze dojazdowej 6m spokojnie wystarczy , nawet samochód ciężarowy wjedzie (z dobrym kierowcą) .

  5. #5

    Domyślnie

    potwierdzam doświadczenia barzuca. Nie tylko szerokość (mamy 4m) - równie ważny jest dojazd. U nas jest bardzo wąsko. Wjazd bardzo ciasny, będzie lepiej gdy zlikwidują nieużywany słup, ale ten na razie jeszcze stoi . Droga jest jakby w wąwozie więc nie ma możliwości zjazdu na pobocze - gdy przyjezdzaly gruszki - zdejmowaliśmy bramę lub rozplataliśmy siatkę.. HDS większy - podawał przez płot

  6. #6
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cofnij trochę bramę jeśli masz gdzie, wtedy wjedzie nawet ciężarówka.

    coś takiego:

    DROGA
    ======\_______/=============

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Cofnij trochę bramę jeśli masz gdzie, wtedy wjedzie nawet ciężarówka.

    coś takiego:

    DROGA
    ======\_______/=============

    pozdrawiam
    Trochę szkoda działki Bo ile razy ciężarówka będzie tam wjeżdżać po skończeniu budowy...

  8. #8

    Domyślnie

    to cofnięcie bramy to dobry pomysł , my własnie tak zrobimy, wygląda to dokłądnie tak k jak to narysował ZW, nie trzeba robić tego wjazdu nie wiadomo jak głęboko.
    bramę mamy 4m szerkości, ale droga dojazdowa dość ciasna, "wgłębienie" bramy zwiększa promien skrętu i nawet wieksze auto powinno się zmieścić.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    Nie pamiętam dokładnie, ale w innym wątku (dylematy kiedy grodzić) przeczytałem, że ktoś przez taką bramę wwoził 35 wywrotek ziemi. Samochodem czteroosiowym. Ja będę miał też 4 m. Nawet czołgiem wjadę bez problemu.
    To był moj mąż,niestety wprowadził was w błąd ,bo bramę mamy na 5 metrów ech...ci faceci.Już go poprawiłam,po prostu zapomniał sobie...no przecież to było AŻ rok temu i powiem szczerze,że auta wjeżdzały prawie na styk,w 4 metrową bramę miały by problem.
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam niecałe 4 metry i spokojnie wjeżdza samochód z olejem opałowym, ciągnik z przyczepą, szambiarka.

    Michał

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Trochę szkoda działki Bo ile razy ciężarówka będzie tam wjeżdżać po skończeniu budowy...
    Działki nikt ci nie zabierze. Będzie twoja tak czy inaczej. A zyskasz piekne miejsce do chwilowego parkowania na zewnątrz
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał jaro'71
    Trochę szkoda działki Bo ile razy ciężarówka będzie tam wjeżdżać po skończeniu budowy...
    Działki nikt ci nie zabierze. Będzie twoja tak czy inaczej. A zyskasz piekne miejsce do chwilowego parkowania na zewnątrz
    Fakt, ale wszyscy będą zawracać w mojej bramie (na razie zawracają u sąsiada, bo droga wąska
    Co do własności, to stare nawyki, co za płotem to sąsiada Sam się odsunąłem z ogrodzeniem 15 cm co w sumie na całym obwodzie dało 10 m2 "straty"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony