dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Kazalek
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie odleglosc drzew od granicy dzialki

    Wie moze ktos jaka jest minimalna odleglosc dzew i krzewow od granicy dzialki? Jest to moze zalezne od rozmiaru korony lub promienia?

  2. #2

    Domyślnie

    nie ma regół,wazne jest tylko to aby pilnować korony drzewa,by nie wychodziła na teran sasiada
    i'm the best

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma prawnie ustalonych fizycznych odległości sadzenia drzew od granicy działki. Można sadzić je nawet na granicy działki, jeżeli sąsiad wyraża na to zgodę (czyli nie przszkadza mu to).
    Na wszelki wypadek należy zachowć rozsadną odległość, gdyż sąsiad może się zmienić lub obecnemu zmienią się poglady .
    Kwestie związane z drzewami i krzewami rosnącymi przy granicy działki regulują przepisy kodeksu cywilnego zwane często "prawem sąsiedzkim".

    Istotnym jest zwłaszcza:
    Art.144. Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.

    W przypadku gdy sąsiedzi nie są w stanie porozumieć się co do tej „miary" to w ostateczności rozstrzyga sąd.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  4. #4

    Domyślnie

    Pinus z moimi sąsiadami byś się nie dogadał . Oni najchętniej zabetonowali by wszystko .

  5. #5

    Domyślnie

    Ja posadziłem świerki 1,5m od granicy. Teraz można jeździć wygodnie kosiarką a później się rozrosną i bedzie też ścieżka do biegania dla psa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony