dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Poddasze a parkiet po skosie

    Czy ktoś z Was zdecydowałby się ułożyć parkiet okrętówkę po skosie pomieszczenia (szer.4,2 dł ok. 10m) na poddaszu gdzie jest tylko 2,5m prostego sufitu a resztę to skosy? Zaproponował mi to parkieciarz, a ja nie wiem na co się zdecydować. Boję się czy nie będzie to wszystko zbyt haotyczne. Parkiet ma być jesionowy ( chyba 45 x7cm), a ściany i sufit ze skosami w jednolitym kolorze kremowym.
    Jak byście zrobili?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: Poddasze a parkiet po skosie

    Cytat Napisał beciaw2
    Czy ktoś z Was zdecydowałby się ułożyć parkiet okrętówkę po skosie pomieszczenia (szer.4,2 dł ok. 10m) na poddaszu gdzie jest tylko 2,5m prostego sufitu a resztę to skosy? Zaproponował mi to parkieciarz, a ja nie wiem na co się zdecydować. Boję się czy nie będzie to wszystko zbyt haotyczne. Parkiet ma być jesionowy ( chyba 45 x7cm), a ściany i sufit ze skosami w jednolitym kolorze kremowym.
    Jak byście zrobili?
    Masz do wyboru albo poszerzyć pomieszczenie które ma stosunek 1:2 (około 5m x 10m).
    Lub zneutralizować kładąc po przekątnej. Parkieciarz sam sobie robi więcej pracy a ty ścinków. Wybór należy jednak do ciebie. Po przekątnej wygląda ciekawiej i chaosu w tym nie będzie. Pomieszczenie jest porostokątem .
    __________________________________________________ __
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    A jakbym chciała poszerzyć pomieszczenie to równolegle do krótkiej ściany tak?
    Parkieciarz twierdzi że mu wszystko jedno, a ponieważ kupuję u niego usługę wraz z parkietem płacę od metra położonego parkietu. Twierdzi również że ułożenie po skosie jest bezpieczniejsze jeśli chodzi o tworzenie się ewentualnych szczelin nad rurami z ciepłą wodą do kaloryferów ułożonych w posadzce. Prawda?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam ułożony parkiet jesionowy po skosie na całym poddaszu. Pokoiki raczej są w kwadracie. Zdjęć nie mam, a teraz nie zrobię ponieważ podłoga przykryta jest tekturą.
    Jak dla mnie wygląda to fajnie. Gdybym miała znowu wybierać to oczywiście pod skosem

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał beciaw2
    A jakbym chciała poszerzyć pomieszczenie to równolegle do krótkiej ściany tak?
    Parkieciarz twierdzi że mu wszystko jedno, a ponieważ kupuję u niego usługę wraz z parkietem płacę od metra położonego parkietu. Twierdzi również że ułożenie po skosie jest bezpieczniejsze jeśli chodzi o tworzenie się ewentualnych szczelin nad rurami z ciepłą wodą do kaloryferów ułożonych w posadzce. Prawda?
    Dla mnie osobiście nie ma to znaczenia jak przebiegają deszczułki parkietowe nad rurami centralnego ogrzewania. Na ewentualne powstawanie szczelin ich wielkość i zasięg wpływ ma stopień nagrzania podłoża na którym wyklejony parkiet jak również wzór.
    Ponieważ u ciebie ułożony zostanie w "cegiełkę" i pewnie "dziką" to niema znaczenia na tworzenie się szczelin.
    W miejscach gdzie przebiegać będą rury. Można rozgrzać podłoże i określić zakres podwyższonej temperatury podłoża. W tym miejscu może parkieciarz ułożyć deszczułki o niższej wilgotności np 6-7%. Potrzebny jest do tego sprzęt pomiarowy, który na pewno posiada. Za tą pracę może żądać dopłaty.
    To prawda parkiet ułożony prostopadle do dłuższych ścian poszerzy pomieszczenie.
    ______________________________________________-
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony