dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 42
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 821
  1. #621
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma.ska
    Prosze o radę mam do położenia podłogę dębową 21mm i gres polerowany niestety posadzka została wylana na równo, boję się podnosić kafle o wym 60x60 na ogrzewaniu podłogowym więc muszę zastosować listwe łączącą moje pytanie czy jeśli róznica poziomów będzie miała 1 cm to czy będzie to wyczuwalne przy chodzeniu?

    Są to dwa miejsca hol -salon i salon - kuchnia
    Z góry dziękuję za podpowiedzi
    Podnieś kafle, nie jest to tak problematyczne jak sobie wyobrażasz. Różnica 1 cm będzie Ci zawsze przeszkadzać. Twoje pytanie powinno brzmieć " jak podnieść o 1 cm kafle 60x60 na ogrzewaniu podłogowym. Pozdrawiam.

  2. #622

    Domyślnie

    Ja bym pomyślał o podniesieniu kafli. Przy podłogówce nie jest to problem. Beton i kleje świetnie przewodzą ciepło. Kładłem dębowe deski przy różnicy poziomów. Może to dokuczać. Z czasem pewnie się przyzwyczaisz, ale estetyka pozostawia wiele do życzenia. Lepiej zrobić i żałować niż żałować, że się nie zrobiło...
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  3. #623
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    efilo ja zazwyczaj łączę w ten sposób.
    http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  4. #624

    Domyślnie

    efilo ja zazwyczaj łączę w ten sposób.
    Hm...
    Zakończone ok, ale nie widzę za bardzo o co chodzi z tym łączeniem. Po prostu sobie leży?

    A teraz wyobraź sobie deskę, która ma ok 2cm grubości, a wystaje ponad kafle cm...?
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  5. #625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriwa
    Zakończone ok, ale nie widzę za bardzo o co chodzi z tym łączeniem. Po prostu sobie leży?

    A teraz wyobraź sobie deskę, która ma ok 2cm grubości, a wystaje ponad kafle cm...?
    Pomiędzy deską a gresem jest wstawiona listwa aluminiowa o grubości około 1,5mm, listwa ta wystaje około 1mm ponad podłogi by zniwelować krzywizny zarówno desek jak i gresu.

    Co do różnic w wysokościach połączonych podłóg, to niestety nie mam jakiegoś cudownego patentu, ja po prostu nie praktykuję takich rozwiązań i wszystkie połączenia podłóg robię na równej wysokości.


    PS. Pamiętajmy że można dostać listwy z naniesionym wzorem i odcieniem drzewa lub można anodować aluminium na inny kolor niż srebrny, czarny czy złoty.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  6. #626

    Domyślnie

    właśnie wróciłam z budowy kafelkarz mówi że boi się kłaść takie kafle na placki kleju bo może się zdarzyć że jak mi coś spadnie to płytka pęknie pod nią nie będzie równomiernie rołożony klej.
    A gdyby tak trochę płytki podnieść i trochę zcyklinować podłogę na łączeniu?
    czy to głupi pomysł??
    jaka róznica mm nie będzie wogule wyczuwalna ?????
    ma.ska

  7. #627
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Jakby się dobrze postarał, to by nie było strachu o nic. Fakt że roboty co niemiara ale uwierz mi że się da. Poza dodatkowym czasem jaki trzeba na to poświęcić trzeba liczyć się z wyższymi kosztami za usługę.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  8. #628
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Można i tak. Tylko po co gmatwać proste sprawy.
    Należy wyrównać /podnieść poziom/ posadzki odpowiednią masą wyrównawczą i na tak przygotowane podłoże przykleić płytki. Różnica w wysokościach powinna być równa grubości planowanej podłogi z drewna w każdej części łączenia.
    Różnica nawet milimetrowa psuje optykę podłogi, na ogół w najbardziej widocznym miejscu. Ponadto zgromadzony bo trudny do usunięcia brud w takim załamaniu, podkreśla ten feler. Pozdrawiam.

  9. #629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    tak to jest jak sie nie czyta ze zrozumieniem. nie wiem na jakiej podstawie ale założyłam że obie posadzki już są więc pomysł z podnoszeniem płytek wywołał u mnie mniej więcej reakcje taką to samo z wylewką samopoziomującą przy położonej już klepce to tyle OT


    człowieku
    nad czym się Ty zastanawiasz!!! podlej do wymaganego poziomu i połóż kafle tak żeby na styku było idealnie miejsce na klepkę. żaden milimetr nie wchodzi w grę. najlepiej kafelkarzowi dać klepkę do ręki jako wzornik wysokości. jak chcesz to wylewkę ci odsprzedam za grosze - zostało mi tego troche a dobra - sopro

  10. #630

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie czy ta wylewka nie będzie pękała -to już obawa męża?

    efilo jeśli zdecydujemy się na wylewkę jaka cena?
    ma.ska

  11. #631

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma.ska
    Jeszcze jedno pytanie czy ta wylewka nie będzie pękała -to już obawa męża? [...]
    Wylewka samopoziomująca, to elastyczna masa cementowa stosowana m/in pod kafle. Nie powinna bardziej pękać niż posadzka, kleje czy inne cuda...
    Inna sprawa, że pękać w domu będą różne elementy. Ściany, sufity, łączenia ścian z sufitami. Nieuniknione. Kilka lat dom pracuje, ale podłogi pękają sporadycznie. Już sam fakt, że macie podłogówkę (moim zdaniem świetny wybór). posadzkarze musieli użyć specjalnych zabiegów, żeby posadzka była elastyczna. Za kilka lat będziecie żałować jak tego nie zrobicie, bo będzie za późno, teraz jeszcze można
    Pozdrawiam
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  12. #632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    ale pytasz tak ogólnie? to pewnie zależy od firmy, zastosowań itd

    ja płaciłam 68 zł za worek Sopro NSM (działa z podłogówką i można dolać do 2,5 cm).

  13. #633

    Domyślnie

    No nic dałam się namówić mężowi przed wylewkami na panele zamiast podłogi dębowej i teraz cierpię , rozum mi wrócił jak pojeździłam pooglądać panele okazało się że za dobre trzeba dać około100,00 zł i to zawsze tylko panel, a za zrobienie podłogi z mojego materiału a takowy posiadam 4 kubiki dębiny zapłacę140,00 zł. I tak to jest jak się ulega facetom (bez obrazy ).

    następny problem pojawi się jak podniosę hol to trzeba będzie go łączyć z innymi pomieszczeniami gdzie już są podłogi, drzwi zewnętrzne też zamontowane z progiem alu. Poza tym kilka kafli-zdjęcia w albumie - już jest położonych więc trzeba będzie je spisać na straty.
    Muszę wziąść listwę i położyć na desce i kafli zobaczę jak to wygląda. poza tym aby podnieść podłogę muszę czekać aż stolarz zrobi podłogę aby było do czego się odnieść. A plan był aby płytki położyć na dniach.
    I bądź tu człowieku mądry.
    ma.ska

  14. #634

    Domyślnie

    Nie dawno kładłem w Hiszpanii deski dębowe z Polski. szczęki im poopadały polecam! http://www.panmar.pl/wood_pl/Natural...Drewniane.html
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  15. #635

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriwa
    Nie dawno kładłem w Hiszpanii deski dębowe z Polski. szczęki im poopadały polecam! http://www.panmar.pl/wood_pl/Natural...Drewniane.html
    Piękne deski
    mam nadzieję że moje będą wyglądały podobnie, również są szerokie na 15 cm, z tzw fazkami i będą bejcowane na ciemno hoć to podobno profanacja dęba , szkoda tylko zepsuć brzydkim łączeniem. Oj nie wybaczę sobie długo, że dałam się zwieść.
    pozdrawiam
    ma.ska

  16. #636

    Domyślnie

    Po co bejca? Specjalny olej i wosk. Po co psuć drzewo bejcą? Są barwiące oleje. Rewelacja. Szmatką wetrzeć i jest bajka!
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  17. #637
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    tia zczegolnie woski sa remedium na spierdzielona posadzke...swietnie sie......rysuja i reaguja na wode...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  18. #638

    Domyślnie

    podłoga będzie lakierowana a nie olejowana
    ma.ska

  19. #639

    Domyślnie

    też mam wylewki na jednakowym poziomie. Potem były kładzione kafle, na końcu parkiet. Łączenie korkiem. Co wystawało powyżej kafli zcyklinowane. Wyszło super.

  20. #640

    Domyślnie

    Też to brałam pod uwagę )
    Wczoraj postanowiłam w pierwszej kolejności położyć podłoge a później płytki i będzie wiadomo ile jest nierówności.
    Mąż przywiózł wczoraj jedną deskę ze stolarni różnica około 7 mm. myślę więc że nie będzie kłopotu podnieść nawet tylko pierwsze 3 kafle np każdy o 2mm.
    No nic czekamy na podłogę. Teraz tylko muszę znaleść kogoś do zrobienia badania wilgotności posadzki-wylane są w lipcu 2009- a stolarz mierząc swoim przyrządem do drewna twierdzi że są za wilgotne.
    A może znacie jakieś domowe sposoby na sprawdzenie wilgotności? W mojej okolicy nikt nie ma takiego przyrządu znalazłam dopiero we Wrocławiu a to 100km.
    Na przyrządzie stolarza zaznaczam do drewna wilgotność 12%- to takie urządzenie podobne do pilota z dwoma igiełkami. Wiem że ono nie nadaje się do takich pomiarów. Może podpowiecie mi jak z tego wybrnąć

    Z góry serdecznie dziękuję
    PS forum to naprawdę wielka skarbnica wiedzy- dziękuję wszystkim forumowiczom
    ma.ska

Strona 32 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony