dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 48
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 951
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie projekt C183a FAWORYT wariant 1

    Właśnie dostałam ten projekt - dokładnie wersję lustrzaną - czy ktoś też ma zamiar go budować??
    Póki co załatwiamy sprawy papierkowe, które ciągną się w nieskończoność...ehhh, ta biurokracja...
    Magda

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    no nic, będę sama sobie tu pisała, może kiedyś ktoś dołączy

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie będzie budował tego domku??
    My właśnie, a może raczej dopiero... występujemy o pozwolenie na budowę
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Halo
    Witam Muratorskich Faworytowiczów
    Będę budować Faworyta, ale w wersji C183.

    Wszystkich Faworytowiczów, tych większych i mniejszych zapraszam do dzielenia się doświadczeniami. Może już jakiś Faworyt gdzieś stoi, albo chociaż zaczyna rosnąć?

    Na początek wrzucę dostępone wersje, (bo z tego co obserwuję obrazki zachęcają do przeglądania tematów )

    C183 - 142,8m2 pow. użytkowej:


    C183b - 160,5m2 pow. użytkowej:


    C183a - 163,5m2 pow. uzytkowej:



    Moje zmiany planowane w C183, wnaszym, jak juz go przechrzciłam, "Wieśniaku" zwanym "Wieśkiem" :


    Zmiany są na razie umowne, dojdzie do nich wyższa o ok 40-50cm ścianka kolankowa. Więcej o nich w moim dzienniku (Zapraszam).
    Z wstępnych wyliczeń wynika, ze w wyniku tych zmian, bez ruszania bryły domu, pow. użytkowa skoczy do ok 160m2.
    Może jakies uwagi do moich planów zmian?
    Zapraszam do mojego dziennika i komentarzy, tam na bieżaco będę opisywać etap prac - jest szansa ze ruszymy z fundamentami nawet jeszcze tej jesieni, o ile pogoda pozwoli .
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  5. #5

    Domyślnie Mój Faworyt

    Witam,
    niedawno otrzymałem projekt i przymierzam się do budowy domu. Pbecnie jestem na etapie końcowym łatwienia formalności składam wniosek o pozwolenie na budowę ... mam nadzieję zę nie trzeba będzie długo czekać
    Jednak nie czekając na papierki dokonaliśmy już kilka poprawek w projekcie - po prostu dostosowując go do naszych potrzeb. Wstawiliśmy wejście do kuchni od strony przedpokoju, spiżarka znalazła sie po przeciwległej stronie do tego co jest pierwotnie. Na piętrze zlikwidowaliśmy balkon od strony południowej - a tak w oógle to kto wymyśłił żeby łazienkę i pokój łączyć balkonem. Balkon został przeniesiony od strony północnej. No i ta logia przy dużej sypialni od wschodu - zdecydowanie za duża - również uległa modyfikacji. Jak nauczęs ie wstawiania zdjęc to załączę fotki - a raczej szkice planów.
    Pozdrawiam[/img]

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: Mój Faworyt

    Hej, fajnie ze się odezwałeś, jeśli potrzebujesz pomocy mogę wkleić tu Twoje szkice zmian.

    Ja ciągle w papierkologi, do pozwolenia na budowę jeszcze długa droga.
    No i nie wiem kiedy wystartujemy z budową.

    Widzę że podjeliśmy podobną decyzję o przeniesieniu spiżarni na drugą stronę, bardzo fajny pomysł z przejściem z wiatrołapu do kuchni.
    Wart przemyślenia bo wygląda na bardzo wygodny.

    Ja bezwzględnie wywaliłam wszytkie balkony (i tak nie będe na nie wychodzić), a loggię w ogóle zlikwidowałam, wypadała u nas od pólnocy- byłoby ciemno jak w grobie) - zyskany metraż przeznaczyłam na garderobę przy sypialni.
    No i pomieszczenie gospodarcze(pralnio-suszarnio-prasowalnio-kotłownię) przeniosłam na górę, zmieniłam na górze umiejscowienie łazienki.

    Teraz się zmóżdzamy jak by tu zrobic żeby nie było tylu kominów. Mamy już różne sprytne pomysły, choć podejrzewam ze jak pójde z nimi do architekta to będzie ciężko.

    Wklejam rozpracowany wstępnie plan zmian dołu w obrębie: kuchnia, jadalnia,salon. Jeszcze się nie zdecydowałam która wersja przejdzie:


    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    hej hej tu założycielka tego wątku, myślałam,że zapomnianego, ale jednak nie
    witam Was serdecznie i bardzo się cieszę,że już kilka osób buduje(albo raczej ma zamiar budować) Faworyta, chociaz chyba jeszcze nie ma nikogo, kto by budował dokładnie moją wersję - wariant I lustro

    cava - jeśli możesz to wklej proszę też tą moją wersję, bo ja chyba jeszcze nie umiem

    to chciałam sie pochwalić,że pozwolenie na budowę(po wielu bojach) odebrane no i roboty zostały rozpoczęte

    jak się nauczę wklejać fotki to coś wrzucę i mam nadzieję,że szybko uda mi się uzupełnić mój dziennik budowy...ehhh, początki a ja już mam taaaakie tyły
    Magda
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    nauczyłam się wklejać zdjęcia
    oto Faworyt w takiej wersji jak my budujemy:


    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    podstawowe zmiany, jakie robimy to likwidacja loggii nad wejściem - tym samym powiększy nam się łazienka i pokój na górze - w tej łazience planuję jeszcze sobie zrobić małą pralnię, taką za zasuwanymi drzwiami, ale jeszcze dokładnie nie wiem jak to będzie wyglądało
    poza tym loggię nad garażem zmniejszamy do 1,20 m(w projekcie jest 2,10m) i z części tego pokoju chcę zrobić garderobę, chyba taką tradycyjną - oddzieloną ścianą...
    no i na dole chcemy zrobić z tej łazienki i wc jedną łazieneczkę z prysznicem, i powiększyć o resztę, która zostanie pokój
    ale tego wszystkiego jeszcze nie narysowałam, więc nie wiem jak to będzie wyglądało
    no i jeszcze kombinuję z kuchnią, bo chciałabym ją trochę bardziej otwartą, ale jednak mieć stół taki typowp kuchenny, no i wkurza mnie to wielgachne okno w kuchni - jedyne 270 cm!!! i chyba je trochę zmniejszymy - myślałam o 180 cm...macie może jakieś sugestie??
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    aaaa, no i się nie pochwaliłam, że dzisiaj nam zalewają fundamenty
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    O fajnie że się pojawiłaś , "Matka Założycielka' wątku
    Chyba jesteś najbardziej do przodu z budową.


    Na jakim dokładnie jesteś etapie budowy? Wyszliście już poza fundamenty?
    Czy nie wprowadzałaś do zakupionego planu żadnych zmian?


    Spóźniłam się z pytaniem.

    Ja to okno kuchenne tez zmniejszyłam. Do 120cm - to i tak duże okno.
    W dodatku jak widac na tym co rozrysowałam dodałam 2 okno z boku po przeniesieniu spiżarki na drugą stronę (wypadała u mnie bez sensu, mało ze od strony podwórka to jeszcze od południa).
    Bardzo szkoda mi tego wielkiego kuchennego okna, zostawiłabym chętnie, ale mi się wtedy nic nie mieściło w kuchni.

    Rozrysuj zmiany, ciekawa jestem jak to będzie wyglądać.
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    ale jestem blondi cava oczywiście wstawiła rzuty mojej wersji, tylko nie ta elewacja jest do nich wrzucona i to mnie zmyliło
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    hej hej, no właśnie dzisiaj zalewają ale ekipa ma 2 miesiące na postawienie domu z dachem, zobaczymy czy się uda
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    cava a w czym robisz rysunki? tzn te poprawki... a pytałaś może w Muratorze czy nie dadzą rysunków w auto cadzie?
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    miałam jeszcze taki pomysł,żeby ten komin z salonu przerzucić od stronyy korytarza, bo potem powstają takie wielgachne obudowy kominków, no i wszystko byłoby oki, gdzby nie to,że na górze wychodzi akurat w miejscu drzwi, a przesuwać drzwi na środek jakoś mi sie nie widzi...może wykombinujemy komin murowany w ścianie(pierwotny zamysł to budowanie go z gotowych pustaków, a to chyba nie bardzo pasi wsadzić w ścianę...nie wiem dokładnie, jeszcze muszę popytać...a im dłużej patrzę na ten projekt i na Twoje cava poprawki to ciągle mam ochotę coś zmieniać
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    2 miesiące!
    Ale tempo obraliście, za 2 miesiące wątpię żebym miała pozwolenie na budowę.


    Cytat Napisał Maciejka_1976
    cava a w czym robisz rysunki? tzn te poprawki... a pytałaś może w Muratorze czy nie dadzą rysunków w auto cadzie?
    Pytałam , nękała ich tez architekt która adaptuje nam plan.

    Murator nie daje i już, bo im się wydaje że chronią w ten sposób swoje prawa autorskie.
    Akurat, z mojego punktu widzenia to czysta złośliwość, za którą ja zapłacę bo architekt i tak musi to do AutoCada wrysować żeby nanieśc poprawki i zaadaptowac plany do działki


    Ja sobie "na oko" przekształacam plany w Photoschopie albo Illustratorze - pracuję w nich na codzień, ale to takie tylko gdybanie bo to programy graficzne, nie architektoniczne.
    Na tej podstawie architektka mi rozrysowywuje pomysły po dokładnym obgadaniu i obmierzeniu, tak jak npw klejoną wyżej strefę dzienną już w AutoCadzie.

    KOMINY- jak one mnie wkurzają .
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    no ja mam plan wprowadzić się przed wakacjami jesteśmy w takiej sytuacji,że sprzedaliśmy nasz dom poza miastem, mieszkamy w przejściowym lokum i budujemy się w mieście no i nie uśmiecha mi się siedzieć tu (tzn w tym tymczasowym lokum) za długo

    ale wiem,że to wszystko nie jest uzależnione tylko od mojego chcę czy nie chcę, ale i od ekip, i od pogody i pewnie czegoś tam jeszcze...
    ale... póki co cieszę się,że dom buduje nam ekipa, która stawiała nam nasz pierwszy dom, byliśmy bardzo zadowoleni

    i podczytując Twój cava dziennik - szczur miejski nie wytrzymał i wraca do miasta
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciejka_1976
    i podczytując Twój cava dziennik - szczur miejski nie wytrzymał i wraca do miasta
    No... to może będę druga co się wyprowadzi a potem czym prędzej wróci.


    Pozwoliłam sobie rozrysowac niektóre zmiany o jakich pisalaś, na tyle na ile je zrozumiałam:
    Tu jakby być sprytrnym, to mozna zorganizowac przejście przez garderobe do pralni i łazienki- blisko , nie trezba z ciuchami latać żeby je ukłądac czy prasować.


    Kuchni nie ruszałam, tylko okno zmniejszyłam
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    no cava!!! rewelacja!!! właśnie po cichu myślałam o takim przejściu jak pisałaś z tej mini pralni do garderoby - no już mi sie podoba

    wydrukowałam sobie i małżowi pokażę, niech zobaczy,że moje pomysły nie są złe

    dzięki serdeczne!!
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Siesio a Ty który wariant będziesz budował?

    ja jeszcze myślałam,żeby to wyjście na taras i okno na taras połączyć w jedno czteroskrzydłowe wyjście - i koniecznie chcę rozsuwane, i tak mi ostatnio znajomy podpowiedział,że fajnie wyglądają takie czteroskrzydłowe, w których środkowe dwa skrzydła rozsuwają się na boki...i tak się właśnie zastanawiam, czy to ładnie będzie wyglądało?! ale jedno jest pewne - robię rozsuwane a nie otwierane wyjście na taras

    no i jeszcze myślę o bocznych oknach w salonie, bo to są też takie podwójne okna do ziemi, i nie wiem czy nie zrobić z nich normalnych okien, albo chociaż takich 40-50 cm od ziemi...
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

Strona 1 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony