dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 48
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 951
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Miło mi że się podoba.
    Ja wciąz myślę, czy w łazience robić drzwi do pralni czy tylko zsyp, zeby rodzina wrzucała tam ciuchy które z siebie ściąga, zamiast rozrzucac je po łazience czy utykać gdziebądz.
    Ale z garderoby do pralni koniecznie połączenie, i blisko ciuchy układać i deska do prasowania moze sobie stać zawsze pod ręką.

    Zazdroszczę Ci tej przestrzeni gospodarczej. Wiem ze mi jej zbraknie, ale nie mam z czego zrezygnowac, muszę mieć pokój na dole, a nie chcę zwiększac powieżchni domu, i tak miał nie mieć więcej jak 140m2.


    Siesio buduje ten wariant C138. Fajnie sobie wymyślił przejście z wiatrołapu od razu do kuchni.
    Może się odezwie niedługo i wklei szkice.


    Okna- bardzo ładnie wyglądają takie drzwi suwane o jakich piszesz, znajomi mają- ślicznie!
    Wszystkie okna poza drzwiami balkonowymi na parterze robię normalne a nie do ziemi. Muszę się zdecydowac na jakiej wysokości chce okan kuchenne, czy równo z poziomem blatów kuchennych, czy wyżej i reszta okien ma być na tym samym poziomie.
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,
    Niestety nie mam zbyt dużo czasu na codzienne wchodzenie na forum i czynne uczestnictwo w dyskusji - przykro mi z tego powodu i proszę o wybaczenie, jeśli nie będę się długo odzywał.
    Ja buduję C183L w wersji odwróconej, czyli garaż z lewej strony.
    Do projektu wprowadziliśmy kilka zmian, oto one
    1. Likwidacja balkonu od strony ogrodu. W zamian wprowadziliśmy zadaszenie drewniane zachodzące na taras na odległość ok 3,5-4 metrów
    2. Wprojektowanie balkonu od strony drogi - tzn nad kuchnią - co za tym idzie zamian okien południowej i północnej strony
    3. Likwidacja jednego okna w garażu a drugie zmniejszyłem
    4. Zmniejszenie wejścia do kuchni od strony dużego pokoju i zrobienie wejścia od strony holu. Przeniesienie pom. gospodarczego przy wejściu zamiast na ścianie zewnętrznej. Wkomponowanie okna w kuchni od strony zachodniej.
    5. Likwidacja jednego przejścia z garażu do domu - chodzi o to przejście od strony pomieszczenia gospodarczego
    6. Dołożenie jeszcze jednego dużego okna (3 skrzydłowe - wysokie do podłogi) od strony ogrodu.
    7. Wprojektowanie drzwi wyjściowych z pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz od strony ogrodu
    8. Pomniejszenie loggii od strony wschodniej o połowę i powiększenie pokoju o kilka metrów.
    9. Podwyższenie ściany kolankowej o minimum 1 pustak i wkomponowanie w pokój (17) na piętrze małej łazienki i garderoby w sypialni.

    To chyba wszystkie zmiany mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.
    A propos budowy to w przyszłym tygodniu zamierzam już kopać pod fundamenty jednak główne prace zamierzam przeprowadzić dopiero w przyszłym roku. Wychodzę z założenia (dziadek tak mi podpowiedział), że fundamenty muszą się ułożyć i przez to muszą kilka miesięcy postać i "usiąść". Tak, więc do wiosny im wystarczy.
    Niedługo dołączę bardziej szczegółowe plany - rysunki.

    Pozdrawiam i do następnego napisania

  3. #23

    Domyślnie

    [img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5782a446805cb4b7.html
    [/img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f248fd7dae1c66ef.html

  4. #24

    Domyślnie

    Chyba mi coś nie wyszło z tym zdjęciem - proszę o pomoc

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    żeby pokazała się miniaturka to w fotosiku przy zdjęciu jest opcja: "pobierz pozostałe kody" i tam z "Kody na forum dyskusyjne" kopiujesz adres: Pełen rozmiar na forum i wtedy jest zdjęcie

    Siesio, sporo tych zmian, ale fajnie pomyślane wiecie, ja sobie obiecałam,że jak będziemy budowali drugi dom, to już taki projekt wybieramy,żeby niczego w nim nie zmieniać najpierw kupiliśmy "dom za rogiem" z muratora, za jakiś tydzień weszły nowości i pojawił się mój "faworyt" no i lament...co tu zrobić, no ale pani w Muratorze była tak miła,że zgodziła się na wymianę

    no i w faworycie już miało być wszystko oki, no ale...coraz więcej zmian się szykuje...najgorsze,że obiecaliśmy sobie dom do 150m2 max a tu ponad 160 i przez likwidację loggii i zmniejszenie drugiej jeszcze się powiększy, buuu, kto to będzie sprzątał, wrrr, same chłopaczyska w domu

    ja już mam fundamenty zalane, jutro murują ściany fundamentowe...my niestety się spieszymy, chociaż tu gdzie mieszkamy jest nienajgorzej, ale...ja chcę już mieć swój domek
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Pozwolę sobie wkleić czego wyżej nie widać
    Szkice Siesia:






    Mam nadzieję że mimo braku czasu zajrzysz tu czasami i zrelacjonujesz jak postępy.


    Ja byłam na 100% zdecydowana na Wspaniałego. Az wstrętny były sąsiad przylazł do nas i zostawił katalog muratora z Faworytem.
    No i się zachwyciłam.
    Niestety nie jestem w stanie powstrzymać się od ulepszania tego co i tak jest dobre, wiec zmian wyszło sporo, choć jakbym musiała to zamieszkałabym w Faworycie jaki jest i tez byłabym zadowolona.
    Od razu spodobała mi się prostota i przejrzystość projektu, duży wiatrołap, rozkład poddasza.
    No i pod schodami jest składzik, od razu się ucieszyłam: o! pokój dla... kotów.
    To był gwóżć do trumny Wspaniałego. Wspaniały nie przewidywał pokoju dla kotów.

    Tylko z balkonami przesadzili, ale te akurat łatwo usunąć.


    Podwyższacie ściankę kolankową?
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    no my chyba zostawiamy ściankę kolankową tak jak jest, bo jak jeszcze zwiększy się pow.użytk. to kurdę 200m2 nam wyjdzie

    mi też bardzo się spodobało w faworycie to,że jest kilka miejsc na zakamarki - chociaż zwierza w domu nie przewiduję podoba mi się,że jest pokój na dole, duży wiatrołap, kotłownia i pom. gosp. w garażu - i tu też chyba robimy wejście z zewnątrz do tego gospodarczego, fajnie,że jest spiżarka i w ogóle fajny jest aaa, no i podwójny garaż, który u nas jest koniecznością

    i teraz tak się zastanawiam jaka dachówkę wybrać...już powinniśmy zamawiać a ja nie wiem co chcę, tzn wiem, ale nie wiem gdzie tego szukać bo chcę ciemną ceramiczną i angobowaną, albo szkliwioną - na poprzednim domu była kasztanowa z robena - byliśmy bardzo zadowoleni, ale naczytałam się ostatnio,że roben się popsuł i nie wiem czego szukać...myslałam o takiej czarno brązowej, albo jakimś bardzo ciemnym brązie, no albo ostatecznie o czarnej, okna chcę PCV z okleiną w kolorze orzech i nie wiem czy czarny dach z orzechem na oknach będzie dobrze wyglądał??

    a Wy już myślicie o dachu?? może jakieś sugestie?
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ja sobie myślę o wszytkim choć powinnam o pozwoleniu na budowę i ew fundamentach.
    Dach wywalczyłam że będzie grafitowy, ale z jakiej dachówki to jeszcze mam (niestety ) dużo czasu na myślenie.

    Wiem że moja dachówka będzie falista i jasno grafitowa
    Elewacja w jasnych piaskowych beżach i szarobłękicie.
    Okien nie wiem, na pewno z PCV (jak się jest mieszczucem do szczętu to nie ma innej opcji ) ale wybór ich koloru mnie przerasta na razie.
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    oto i fotki naszych fundamentów jeszcze nie do końca zaizolowanych
    od lewej: garaż i kotłownia, mąż i młodszy synuś

    środek:wiatrołap, korytarz, łazienka, pokój

    po prawej: kuchnia, spiżarka i saloon


    jutro zamawiam więźbę...czeka się ponoć tylko 2 tyg, ale lepiej niech już będzie na miejscu...nadal nie wiem co z dachówką, buuu
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SideInfo

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie dolaczam do grona milosnikow Faworyta

    dzien dobry!

    witam serdecznie niewielkie grono budujacych "Faworyta". Ja obecnie jestem na etapie formalnosci + poszukiwania odpowiedniego projektu.

    Zdecydowalem sie na C183a, czywli Faworyt - wariant I. Oczywiscie juz mam w glowie kilka zmian:
    - spizalnia na druga strone kuchni
    - toaleta + wc - polaczone (na parterze)
    - kuchnia zupelnie otwarta
    - na pietrze likwidacja jednej loggi (tej od strony lazienki)
    - zmniejszenie loggi nad garazem (tak, aby w pokoju zmiescila sie garderoba z wejsciem do lazienki/suszarni)

    czyli podsumowujac wyszedl miks kilku pomyslow autorstwa cava,
    Maciejka_1976 i Siesio.

    Sesio, nie obawiasz sie, ze wejscie z wiatrolapu do kuchni "wydmucha" ciepla powietrze?

    Podrawiam i trzymam kciuki za budujacych!

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: dolaczam do grona milosnikow Faworyta

    Witaj
    Fajnie że nas coraz więcej.
    Szybciutko rozrysuj zmiany i wklejaj!



    Maciejko: piękne fundamenty . Pierwszy forumiowy Faworyt pnie się dziarsko do góry!
    Jak widzę fundamenty z bloczków.
    Jesli to nie problem, to czy mogłabyś napisać, ile mniej więcej wyniosły Was fundamenty? I w jakim systemie budujecie?
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    witaj SideInfo, miło że do nas dołączasz no i fajnie,że budujesz taką wersję jak ja
    kurczę, też jeszcze się zastanawiam nad przerzuceniem tej spiżarki na drugą stronę, ale nie wiem czy jest u mnie sens, bo to ściana wschodnia...jeszcze pomyślę...

    cava: kasa, jaką wydaliśmy na fundamenty to:
    2000zł koparka(ale to z wyrównaniem terenu, same fund. pewnie ok 1000zł)
    6000zł bloczki fund.
    5040zł beton na ławy(hmmm było 21m3, załatwiliśmy beton po 240 zł!!!)
    950zł cement, folia
    200zł dysperbit
    razem: ok.13200zł
    robocizna nie wiem ile, bo ekipa stawia nam dom razem z dachem - 55000zł

    wiem już,że piasek na zasyp kosztował 2300zł, jutro leją chudy beton

    ściany fundamentowe jak widać z bloczków betonowych - o dziwo z jakimiś 2 otworami w środku...ponoć już z takich się buduje, ja tam zawsze myślałam,że to pełne mają być
    budujemy systemem chyba bardziej gospodarczym tzn ta ekipa robi nam mury, strop, schody i dach, instalacje będą robili osobno branżyści, resztę jeszcze nie wiem...pewnie każda ekipa coś innego, wiem,że to gorzej, ale mniej kosztuje...mam nadzieję

    ha ha, i mam już faceta, który będzie mi kładł płytki nie wiem jeszcze tylko kiedy...
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję, będe miała jako takie porównanie do tego co będa nam oferować fachowcy .
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SideInfo

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    bardzo mnie cieszy Wasza duza aktywnosc - malo uzytkownikow, ale bardzo sprawni.

    Fajnie, ze napisalas jakie koszty ponioslas - w przyszlosci bedzie mozna porownac. Zachecam oczywiscie do chwalenia sie z kazdego etapu + kosztow.

    BTW. Koszt 55tys za wybudowanie to BARDZO dobra cena! Gratulacje!

    Ponizej przedstawiam moja wizje parteru - zmienilem to co opisywalem wyzej, plus okna zostay przesuniete, jedno wyrzucone, kominek przesuniety, zewnetrzny dodany (musze jeszcze, ale to pozniej, uzgodnic z architektem czy te zmiany uda nam sie wprowadzic).
    Kuchnia bedzie od strony zachodniej, salon od poludniowej (wyjscie na ogrod od wschodniej).
    Aha, no i drzwi dodatkowe w pom. gospodarczym



    Dlugo mnie nie bylo, a wiec aktualizuje:

    Ponizej moja wizja pietra (lazienka w miejscu, gdzie bedzie mozna podlaczyc sie do komina z dolu....hymmmm... chyba... w kazdym razie z grubasz tak to sobie wyobrazam....).

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bobbud

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    jestem zainteresowany projektem Faworyt - wariant I.
    Chciałbym go zobaczyć "na zywo".
    Czy jest ktoś kto buduje ten dom w okolicy 150 km od Wrocławia no i oczywiście czy znajdzie czas aby pokazać.
    Proszę o kontakt.
    Pozdrawiam

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    bobbud, jakby Ci się udało wytropić już stojącego Faworyta, podziel się z nami zdjęciami (oczywiście o ile właściciele pozwolą)

    Acha, i jakbys był tak miły i wypytał o wszytko (ceny, materiały, cholerne kominy) i czym prędzej nam doniósł.

    Side Info
    A góra?
    Fajna ta przestrzeń jadalna ograniczona ściankami, wyjście na ogród z pom. gosp. tez świetny pomysł.


    Jesli tylko mogę się wtrącić, to na Twoim miejscu mocno przemyślałabym sprawę okien, teraz masz każde w innym rozmiarze i okno kuchenne, umieszczone niesymetrycznie na ścianie frontowej (bo umieszczałeś je wzgledem osi kuchni) IMO to będzie nienajlepiej wyglądać na elewacji.
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SideInfo

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Dzieki, cava! co do okien, to bardzo sluszna uwaga - jest to jednak tylko wizja i nie zwracalem na "tego typu szczegoly" uwagi
    oczywiscie, jak najbardziej zachecam do komentowania rysunkow, wpisow, etc., poniewaz czlowiekowi zawsze moze cos umknac...
    jak bede wprowadzal zmiany do projektu, to zwroce uwage na symetrie i wielkosc okien...
    do tego meczylem sie w Paint.NET, ktory to tego zupelnie nie sluzy :/

    jak tylko bede mial chwilke, to rozrysuje gore


    BTW. A co myslicie o kominku (palenisko grilowe) na tarasie? Funkcjonalne?

    Pozdrawiam!

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ja kiedyś chciałam, ale mi znajomi mający takowe odradzili.
    Argumentowali to tak:
    - jakby nie uważać, elewacja będzie brudna (fakt, mieli okopconą w okolicach kominka)
    - nie można przenieść
    -ruszt wychodzi za mały i nieporęczny na duze imprezy, za duży na potrzeby własne, duzo drewna się spala nawet jak się chce 2 kiełbaski upiec
    - drogo wychodzi
    - wychodzi bardzo wysoki komin


    Po przemyśleniu , stwierdziliśmy że nie budujemy grila stałego, tylko kupimy coś w tym stylu, na gaz:
    http://www.electromarket.pl/produkt_...0_x/index.html
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    nowe fotki:



    zachodzące słońce...
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    u mnie na budowie robota wre...
    i...zmiany, zmiany, zmiany...panowie budujący jak mnie widzą z kartkami to uciekają wczoraj np 2 razy jeździałam i zmieniałam, buuu, chyba sama nie wiem czego chcę...po wielu konsultacjach z m.in. znajomym co robi okna stwierdziłam,że nie zrobię wyjścia na taras 2*1,8m, bo wtedy całą ścianę mam przeszkloną plus dodatkowe 2 drzwi tarasowe na drugiej ściane salonu i nie ma gdzie postawić kanapy...ostateczna wersjsa jest taka: w salonie dwa boczne okna(w projekcie 1,80na jakieś 2,35) zostają lekko zwężone - do 1,5, żebym mogła swobodnie powiesić karnisz, i nie będą do samej ziemi, tylko jakieś 40 cm nad posadzką, drzwi wyjściowe na taras, ponieważ chcę koniecznie rozsuwane będą poszerzone do 2,40 m, a okno na tej ścianie zlikwidowane...nie wiem jak to będzie wyglądało, ale już 3 warstwy są wymurowane, więc tak zostanie ...poza tym zmniejszyliśmy okna w garażu i pom gospodarczym - szerokość 90 zostaje, ale wysokość z 1,40 zmniejszona do 90 - okna będą na wys. 145cm. to tyle zmian na parterze, górę dopiero zmieniam

    a jak tam prace postępują u pozostałych Faworytów? dokumenty pozałatwiane??

    sorki za te mini-fotki, ale coś przekombinowałam w fotosiku
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

Strona 2 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony