dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 48
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 951
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SideInfo

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Maciejka_1976, oj, jak ja zazdroszcze, ze tak praca wre...

    Wlasnie umiescilem wizje poddasza (dolaczylem do posta, gdzie znajdziecie rysunek z rzutem parteru, czyli jakies 2-4 posty wyzej, zapraszam do komentowania). Zmian BAAAAARDZO duzo.

    U mnie niestety ciezko tak szybko wszytsko pozalatwiac... bo... pracuje w Lodzi, a budowa pod Bydgoszcza :/ sic... no ale to tamtych terenow jestem wyjatkowo przywiazany i po zbudowaniu chcialbym sie tam przeniesc... takze nawet ciezko "z doskoku" zalatwiac mi formalnosci...biednemu zawsze wiatr w oczy...
    jutro realizuje przebiegly plan PT. "Praca zdalna z domu" (czyli urlop bez urlopu ) i jade zawiezc wniosek o warunki zabudowy....

    eee, pomyslalem, ze jeszcze na jakis czas wkleje tutaj, a potem go usune - bedzie latwiej oceniac)

    Ponizej moja wizja pietra (lazienka w miejscu, gdzie bedzie mozna podlaczyc sie do komina z dolu....hymmmm... chyba... w kazdym razie z grubsza tak to sobie wyobrazam....).


    Pozdrawiam!

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał SideInfo
    Maciejka_1976, oj, jak ja zazdroszcze, ze tak praca wre...
    Ja też!
    Maciejka, buduj, buduj kobieto. Będę miała kogo odwiedzić żeby sobie Faworyta obejrzeć.
    I się wprosiłam.
    Trzymam kciuki zeby Wam się pogoda sprzyjająca utrzymała.

    W ostatnim numerze Muratora(listopad 200, jest mała symulacja zestawienia kosztów założenia instalacji gazowej wewnętrznej w Faworycie C183.


    SideInfo - fajna góra. Faktycznie przeniesienie łazienki stworzyło wiecej możliwości na przestrzeń na garderoby.
    A co planujesz z tymi kominami?
    Kompletnie nie rozumiem po co ten mały 4 komin który niby jest od pieca, przeciez da się podpiąc piec do tego dużego komina, najwyżej trochę go wysuwając w stronę pokoju, albo w ogóle wywalając na drugą stronę ściany do garażu i kotłowni. Tym bardziej że wykasowałeś małą łazienkę na dole, którą i tak można było zwentylować przewodem poziomym- do półtora metra można takie ciągnąć bez problemu.

    Ja to jestem chora jak widzę taką ilosc kominów w tym projekcie. 4 kominy w jednym domu, normalnie rewelacyjny pomysł
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SideInfo

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    cava, kominy sa, ba byly
    jak bede mial archtekta to usiadziemy, i na 100% bedziemy tak kombinowac, zeby zmniejszyc ilosc kominow.
    Mam nadzieje, ze uda nam sie osiagnac jakis kompromis i wypracowac 2 (!) kominy.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Wiem ze są bo były.
    Utyskuję w stronę architekta, który IMO w takim fajnym projekcie coś pod tym względem się nie popisał i teraz własnie to my musimy siedzieć i myśleć jak się nie zrujnować budową tylu kominów.

    Też chciałabym żeby były tylko 2 kominy, ale na razie nie bardzo wiem jak to ugryźć żeby przeszlo w urzędzie.
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    cava, oczywiście zapraszam do odwiedzenia mojej budowy

    ja właśnie byłam dzisiaj odebrać więźbę, jezu...ale tego było
    koszt: 11600 zł z łatami i kontrłatami

    Side...kurdę, fajnie pokombinowałeś z tą górną łazienką...ale ja już nie zmieniam nic, bo mi chłopaki z budowy uciekną...jak tylko mnie widzą to pytają co to za zmiany dzisiaj idą?

    a, no i oczywiście mury pną się do góry, w niektórych miejscach są już 2 warstwy cegły na nadprożach dzisiaj piękna pogoda, to pojadę pstryknąc kilka fotek...

    wiecie...mój ślubny chodzi i jęczy po co nam taaaaki wielki dom???

    a jeśli chodzi o kominy, to też nie wiem czemu ich tak dużo mieliśmy z kuchennego rezygnować, zrobić rurę wentylacyjną w ścianie, no ale się nie da, bo na górze ta rura wychodzi na środku drzwi łazienkowych najbardziej mi się nie podoba komin z kotłowni, bo jest przy samej ścianie zewnętrznej i będzie taaaaaaaaaki wielki ponad dachem, a to brzydko wygląda
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    oto foto


    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  7. #47

    Domyślnie

    Gratuluję wam postępu - ja jeszcze daleko w polu, dosłownie

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    witaj siekierko
    fajnie,że szykuje się coraz więcej Faworytowiczów

    nam się trochę spieszy, ponieważ mieszkamy w tymczasowym lokum - nie narzekam, bo to 120m2 a może nawet więcej, jest podwórko i nawet pies(z czego najbardziej się cieszy starszy synek ) ale...to nie nasze...ja chcę mieć znowu swój własny dom!!! (jeden niedawno sprzedaliśmy

    dlatego zależy nam bardzo,żeby przed zimą zamknąć dach, okna, a środek można sobie nawet w mrozy dłubać...
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Maciejka co to za ładne duże okno? Z której to strony, od tarasu?
    Ale fajnie rośnie Ci domek. Zaraz będą stropy.


    Siekierka witaj w wątku, widzę że się udało z dziennikiem i kometarzami.
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    na pierwszym zdjęciu od lewej - drzwi tarasowe poszerzone z 1,8 m do 2,4m(okno zlikwidowane) dalej okno 1,8 m od pokoiku na dole no i dalej garaż

    teraz fajnie wszystko widać jak rośnie, mniej już będzie widać wykończeniówkę...no chyba,że po nas i po kasie wypływającej z konta

    pod koniec tygodnia mają już zacząć szalować stropy, trochę im z tym zejdzie, bo i metrów jest sporo i szalunki ciężkie...
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  11. #51

    Domyślnie

    Tak prawdę mówiąc dopiero teraz znalazłam trochę czasu by poczytać na tym forum . Patrząc na Wasze wszystkie zmiany zaczęłam się obawiać, że zbyt szybko "rozstałam sie" z moim architektem, grrr. No ale nic, trochę zmian już mam, a mianowicie:
    1. zrezygnowałam z drzwi wyjściowych na taras w salonie,
    2. powiększyłam drzwi wejściowe - planujemy wstawić drzwi ze szklanymi elementami bocznymi,
    3. zrezygnowałam tym samym z okna przy drzwiach wejściowych,
    4. schodów nie murujemy - będą drewniane stopnie,
    góry w ogóle nie ruszałam

    ... reszta wyjdzie podczas budowy - w dalszym, ciągu czekamy na pozwolenie, buuuuuuuuu.

    Na działce mamy juz bloczki findamentowe - musieliśmy dokupić drugie tyle bo zdecydowaliśmy się na SOLBET 42. O kosztach za bloczki napiszę jak wszystko podliczę

    aha, zapomniałam o blaszaku - w środku mamy już fotele ogrodowe, ognicho można skombinować.

    Pozdrawiam wszystkich

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    siekierka, hmmm, to jak bedziecie wychodzili na ten taras??

    pomysł z drzwiami wejściowymi bardzo mi się podoba, ja też na niego wpadłam, ale za późno...ekipa stawiająca dom miała już dość moich zmian i chyba żałuję, bo bardzo podobają mi się drzwi z naświetlami bocznymi

    co do schodów to też taki zamysł był, ale będą jednak wylewane...stopnie wykładane drewnem, a podstopnie w tynku strukturalnym...ściany klatki tez w takim tynku...kurczę, jak ja bym już chciała robić w tym domu schody, buuuuu...
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  13. #53

    Domyślnie

    kochani, mam jeszzcze jedno pytanko: gdzie budujecie? jakie miasto?

    ja buduję na wsi - Wałdowo to piękna okolica, tereny Borów Tucholskich, 10

    km od Sępólna Krajeńskiego, 55 km od Bydgoszczy.

    Muszę przyznać, że ceny są tutaj o wiele niższe - mówię o ekipie ...

  14. #54

    Domyślnie

    No tak, gapa ze mnie, oczywiście drzwi wyjściowe na taras będą po lewej

    stronie - tam gdzie są te trzy skrzydła. Marza mi sie przesuwane, ale

    zobaczymy... taras tez przeniosłam - to tak na marginesie

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SideInfo

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    czesc!

    Oj, Siekierka... nie wiem czy dobrze zrobilas, ze sie pochwalilas - ja mam zamiar stawiac pod bydgoszcza (dokladnie Kruszyn, gm. Sicienko)... a do Borow Tucholskich nie jest daleko... ja bedziesz mocno wyprzedzala mnie w budowie, to z mila checia "rzucilbym okiem" jak to wszytsko wyglada podczas realizacji...:/
    bezczelnie sie wprosilem?

    Pozdrawiam i cisze sie, ze kolejna osoba stawia ten bardzo funkcjonalny dom

  16. #56

    Domyślnie

    SideInfo ZAPRASZAM!!! Twoją budowe równiez chętnie obejrzę na jakim etapie jeteś ???

  17. #57

    Domyślnie

    ... a oto, ile wydałam na dzień dzisiejszy:

    1. mapka geodezyjna - 570 zł,
    2. bloczki fundamentowe 1200 sztuk - 4.200 zł,
    3. studzienka - 470 zł,
    4. garaż blaszak - 1570 zł,
    5. zaliczka na przyłącze prądu - 957 zł (całość wyjdzie 2100,00 zł),
    6. adaptacja projektu - 700 zł.

    RAZEM: 8.467 zł

    Narazie to tyle. Ekipa budowlana bierze od nas 26.000 zł za postawienie domu bez dachu. Za wykończenie środka - 25.000 zł.

    Jednym słowem - nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na uzyskanie pozwolenia - myślę, że ruszymy jeszcze w tym roku

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał siekierka6
    ... a oto, ile wydałam na dzień dzisiejszy:

    1. mapka geodezyjna - 570 zł,
    2. bloczki fundamentowe 1200 sztuk - 4.200 zł,
    3. studzienka - 470 zł,
    4. garaż blaszak - 1570 zł,
    5. zaliczka na przyłącze prądu - 957 zł (całość wyjdzie 2100,00 zł),
    6. adaptacja projektu - 700 zł.

    RAZEM: 8.467 zł

    Narazie to tyle. Ekipa budowlana bierze od nas 26.000 zł za postawienie domu bez dachu. Za wykończenie środka - 25.000 zł.

    Jednym słowem - nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na uzyskanie pozwolenia - myślę, że ruszymy jeszcze w tym roku

    Będziemy budować pod Gadańskiem. No ale nieprędko zaczniemy, w najlepszym razie wiosną, ale jak będzie nadal taka zawierucha z kryzysem to może i odłożymy budowę o rok.

    Siekierka, ceny masz naprawdę ... REWELACYJNE!
    U mnie na razie:
    - warunki z wodociągów- 30zł
    - mapa do celów informacyjnych: 35zł
    - mapki od geologa 700zł (+ VAT) (zapłaciłam 350 przez niedogadanie się geologa z biurem, ale być moze przyjdzie mi dopłacić)
    - mapki od geodety: 700zł (+ VAT)
    - podstawowa adaptacja 1200zł + ew dopłaty za jakieś większe zmiany
    - projekt szamba: 300zł

    Ceny za postawienie takiego budynku podobne jak u Maciejki.


    Zaczynam się zastanawiać, czy nie opłąciłoby mi się, przejąć ekipę z okolic Siekierki, zapewnić im tu jakieś spanie i catering i czy bym nie wyszła na tym i tak na +
    Niech zaoszczędzę na tym 10 - 15 tysięcy. W końcu "drogą nie chodzi"

    MCIEJKO, Ty dostałaś te 55tysięcy za dom z postawioną więźbą i położoną dachówką, czy za same mury?
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    55tys za mury, więźbę, pokrycie, schody i tarasy
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  20. #60

    Domyślnie faworyt wariant II

    Witam Wszystkich budujących.Postanowiłam do Was dołączyć-w grupie zawsze lepiej.Mamy zamiar budować na kaszubach.Zdecydowaliśmy się z mężem już na 100% na ten projekt.A jeszcze 2 mce temu miał być ten:http://opusdom.pl/images/Projekty/Sy...a%20B/wiz1.jpg
    ale jak znaleźliśmy FAWORYTA WARIANT II,zatkało nas. Tylko ten i już nie szukamy innego.Oba projekty są do siebie podobne,ale Faworyt jest ciut mniejszy ,a w sumie takiego gabarytowo domu wcześniej szukaliśmy .



    Chcemy zacząć w przyszłym roku,mam nadzieję ,że wypali.Będzie to też budowa na odległość -ale co tam będzie fajnie

Strona 3 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony