dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie Konkursowy M02 - Kasia i Adrian

    Witamy każdego kto tu zaglądnie.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gabik66

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wpisuję sie pierwsza i gratuluję ładnego projektu. Zastanawiam sie czy cokolwiek zmienialiscie, np scianki działowe, okna. Czy kuchnia nie jest za mała albo przejście do garażu czy nie szkoda tej przestrzeni. Jakie ogrzewanie przewidujecie, czy np kocioł na ekogroszek sie zmiesci w pom. gospodarczym za garażem? Wszelkie uwagi i pomysły jakie przychodza Wam do głowy. Zastanawiam sie czy sypialnię na poddaszu można ciut pomniejszyć, poprostu cofnac sciankę z oknem w głąb o 1,5 metra i wygospodarowac loggię ....u mnie to byłby widok na południe na piekny las....Wiem, że w projekcie pokoje na poddaszu nie maja sufitów....zmieniacie to? a co ze ścianką kolankową ...warto czy nie warto ją podnosić? takie sobie dylematy....ale zmierzam do tego samego projektu. Pozdrawiam i życze wytrwałości podczas budowy!!!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Witam,
    Projekt ten wybraliśmy po zasięgnięciu opinii naszych znajomych architektów. Dla pewności odwiedziłem przed rozpoczęciem budowy taki sam domek życzliwej pary która jest na forum. Co do zmian to:
    - rezygnacja z jednej lazienki na górze,
    - powiększenie salonu o 90cm,
    - ogrzewanie naprawdopobniej gazowe. Kotłownia generalnie jest za mała i mogą byc problemy z pozwoleniem na budkowe w przypadku ogrzewania węglem (bez dodatkowgo wejscia do kotłowni). Nad groszkiem sie zastanawialiśmy, piec jest droższy i groszek drożeje.
    - rezygnacja z tarasu, bo jest drogi, będzie kostka betonowa
    - na początku nie będziemy mieć kominka w pokoju gościnnym bo to sa duze koszty.
    - w gabinecie na dole zamiast 3 okien będzie 1
    - na gorze w pokojach jedno większe okno.
    Naszym zdaniem dom jest duży i nie wymaga dodatkowych rozbudowań, ale to kwestia gustu.

    Pozdrawiamy

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gabik66

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Z której łazienki zrezygnowaliście - tej przy dużej sypialni? Co w zamian? Dodatkowe okna połaciowe na poddaszu czy sa konieczne, np na schodach, w łazience. Oczywiście dom jest duży, jak dla nas 2+1 może za duży ale sporo czasu spędzamy pracując w domu. Cieszy mały salon, mało jest takich projektów...mi poprostu szkoda kasy na te salony po 30 m kw, nie mamy takich potrzeb. Zastanawialiśmy się jak można obciąc koszty....piszesz bez tarasu, warte przemyslenia. Ilośc więżby 7,35 m to raczej pomyłka, jak jest w projekcie?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Zamiast łazienki, male pomieszczenie gospodarcze (deska do prasowania itp.) z oknem w dachu.
    Ilośc więżby 7,35 m3. Też tak mam w projekcie. W tym momencie jestem na etapie fundamentów. Jezeli masz jakieś źrodło gdzie pisze o tym ze to pomyłka to proszę o podanie.

    Pozdrawiamy

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gabik66

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/m-02-konkursowy,t39750.htm
    ale nie pamiętam na której stronie, byc może od tamtego czasu jest poprawione. Zresztą wydawało mi się, że domy z takimi dachami potrzebują więcej drewna na więżbę...porównywałam inne tego typu zwykle było powyżej 10 m ale mogę sie mylić. Na tym samym forum też czytałam, że ilośc stali jest z kolei dziwnie duża .....

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    ja zamówilem 7m3 więzby, projekt był sprawdzany przez architekta, no cóż zobaczymy w praniu. Nie mam problemu z dokupieniem.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Na początek :gratulacje za "dotychczas" i powodzenia na dalsze etapy.
    Co do drewna to faktycznie były pomyłki w projekcie ale nie bardzo znaczące. W zestawieniu było podane chyba 39 szt. głównych krokwi zamiast 41. Czy jakoś tak. Poza tym w projekcie jest więźba krokwiowa a sporo osób dodaje jętki.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grandepaco

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Mam ptanie. Dlaczego masz takie szerokie ławy wylane. Poszło mase betonu, czy to było dokładnie w projekcie czy wykopało się tak szeroko i nie zmniejszałeś szerokości ??

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Niektórzy uważają że na fundamentach nie ma co oszczędzać. Też należę do tej grupy. PS. W sumie fundamenty zależą od terenu w jakim jest budowany.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Na początek :gratulacje za "dotychczas" i powodzenia na dalsze etapy.
    Dziękuje, mam nadzieje w tym roku ukończyć stan surowy otwarty, chociaż największym wyzwaniem będzie wykończenie domu w przyszłym roku.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Luk_Ewa

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    116
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Witam,
    widzę, że budowa porosła! Gratulacje i trzymam kciuki... My też kończymy właśnie układanie stropu terriva i w sobotę, jak pogoda pozwoli, będziemy po raz ostatni gościć gruchy z betonem na naszej działce U nas na ławy też poszło 30 m3 - podobnie jak u Was... Takie są uroki naszego terenu
    Pozdrawiam
    Łukasz

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Pozdrawiamy ludzi "stela". Życzymy powodzenia w Waszej budowie.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Kasia i Adrian - co u was ?
    Jak postępy na budowie ? Napiszcie coś w dzienniku . I dajcie zdjęcia !
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    czesc,
    U nas przerwa BYŁA, od poniedziałku dach u nas stawiają. Zdjęć stropów nie robiliśmy, bo w sumie to mało ciekawe. Nie możemy się doczekać tego dachu, bo jest to chyba największa inwestycja (ku mojemu zaskoczeniu) i trzeba bardzo uważać na koszty. Mamy nadzieje że uda nam się zmieścić w zaplanowanych wydatkach z tym związanych. Samą dachówkę kupiliśmy już pod koniec sierpnia. Wybraliśmy Euronit S - kolor grafitowy. Zapewne każdy z nas chce mieć dach przed zimą.

    Pozdrawiam serdczenie i życzę powodzenia w swojej budowie.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ya
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Witam
    Widzę, że są postępy, domek przykryty, okna wstawione, "instalacje się robią", gratuluję.

    Chyba zmieniliście plany co do okien w małym pokoju na dole - pisaliście, że miało być jedno, a zrobiliście zgodnie z projektem trzy. My będziemy mieć dwa

    Pozdrawiamy i życzymy dalszych postępów
    Ya

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    No nareszcie !
    Mam nadzieję , że teraz będę mógł częściej oglądać Wasze postępy na budowie.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Tez mam taką nadzieję, że będę mógł w niedługim czasie przesłać więcej zdjęć. W maju, jeszcze prześle zdjęcia z ogrodzenia plus instalacji elektrycznej. W czerwcu tynki wewnętrzne. W tym roku planujemy zrobić jeszcze CO. i wylewki. Teraz ceny są niższe. Pamiętam, jak dostałem ofertę na robociznę za stan surowy otwarty na prawie 100.000 zł, na szczęście znalazłem człowieka który wycenił to na 40 tys. Wczoraj usłyszałem nawet od kogoś że 40 tys to bardzo dużo.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADRPOR
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Do Piotrka, też oglądam waszą budowę, w wielkim zainteresowaniem, wszystkie te nasze dzienniki, to takie małe seriale telewizyjne Powodzenia

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony