dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 142
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Taras - krok po kroku

    Jak wykonać taras na wysokości ok. 0,5 m nad ziemią przylegający do ściany fundamentowej domu? Jak, z czego, gdzie i jakie izolacje, itd., itp.? Albo w którym "Muratorze" to można znależć? Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    6/2003
    jest trochę o tarasach
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    i jeszcze w 1/2003
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuję magi. Gdyby jednak komus chciało się na temat wykonania tarasu coś napisać to byłbym wdzięczny.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy z betonu, gruzu czy ziemny- zawsze oddziel termicznie od budynku, pionowo.

  6. #6

    Domyślnie Re: Taras - krok po kroku

    Cytat Napisał Anonymous
    Jak wykonać taras na wysokości ok. 0,5 m nad ziemią przylegający do ściany fundamentowej domu? Jak, z czego, gdzie i jakie izolacje, itd., itp.? Albo w którym "Muratorze" to można znależć? Z góry dziękuję za pomoc.
    Zastanow sie nad tarasem ukladanym na zageszczanej ziemi a nie na plycie betonowej. Ja zrobilem plyte betonowa i bardzo zaluje. Trzeba to obkleic plytkami i zawsze jest ryzyko ze beda odchodzic.
    Karol N.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie Re: Taras - krok po kroku

    Cytat Napisał Karol N.
    Zastanow sie nad tarasem ukladanym na zageszczanej ziemi a nie na plycie betonowej.
    Nie będzie osiadać?

    Ale chciałem tak krok po kroku. Jak wykonać ścianki takiego tarasu: piasek, chudziak, beton, bloczki (jak ściana fundamentu) czy inaczej? Jak odizolować i zdylatować taras od domu? Itd...

  8. #8

    Domyślnie

    1. Usuń ziemię roślinną aż do tzw. martwicy- pod całym obrysem.
    2. Wykonaj wykopy pod ścianki i wzdłuż styku z domem do głębokości przemarzania, ułóż pionowo izolację termiczną na ścianie domu (jeżeli nie jest to ść. z izol. wewnętrzną = 3w).
    3. Wykonaj fundament pod ścianki = ich grubości i same ścianki, z materiału nie nasiąkliwego.
    4. Odsłonięty grunt nośny wyprofiluj ze spadkiem od budynku (wykorzystaj grunt z wykopów pod ścianki). Rozważ, ile zaoszczędzisz, stosując murki z prefabrykatów ogrodowych, płycej posadowione, zamiast sztywnych murków betonowych, wymagających posad. pod głęb. przemarzania. Wykonaj podsypki, zagęść, wykonaj kolejne w-wy wg woli. Jeżeli betonowe, to podziel na bezpieczne pola o boku do 4 m.
    5. Wykonaj murki. Pozostaw otworki w murkach sztywnych- odwodnieniowe (w ogrodowych powstają same).
    6. Wykończ wybraną nawierzchnią, zawsze ze spadkiem od budynku.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli można pytanie bo też się tym interesuję:
    Co to są murki ogrodowe ?
    Artur

  10. #10

    Domyślnie

    Określiłem tak skrótowo murki wykonywane z prefabrykatów zasypowych.

  11. #11

    Domyślnie

    A jak wykonać taras 0,9 m na ziemią?
    Poradżcie proszę...czy na filarach, czy kopać fundament dookoła i murować ścianki. Przyszły wykonawca radzi na filarach. Taras...30m.kw. dobudowywany do domu.
    50 zł za m.kw. .....tyle liczy za wykonanie takiego tarasu na filarach. Bardzo proszę o radę ! Pozdrawiam!

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bede mial taras 4,5m x 7m i muruje tak jak fundamenty = wylewka chudziaka bez zbrojenia + scianki z bloczkow. Wszystko zasypie piachem i na gorze wylewka 10cm betonu. Mysle, ze bedzie dobrze, jak myslicie?
    Pozdrawiam
    Mariusz P.
    SOPRAN 4 http://www.compunet.pl/dom

  13. #13

    Domyślnie

    Chmurka, 50 zł za 1m kw. płytowego tarasu (ze zbrojeniem) i na odpowiednio głęboko fundamentowanych filarkach to rewelacja - ja bym za tę kwotę nie chciał tego wykonywać. Ino sprawdź, jak mówią na wsi, czy nie ma w tej ofercie jakiegoś kruczka, np. za małe i zbyt rzadko rozstawione filarki poprzebijają się przez płytę, beton będzie wymagał extra zabezpieczeń itp.

  14. #14

    Domyślnie Re: Taras - krok po kroku

    Cytat Napisał Anonymous
    Cytat Napisał Karol N.
    Zastanow sie nad tarasem ukladanym na zageszczanej ziemi a nie na plycie betonowej.
    Nie będzie osiadać?

    Ale chciałem tak krok po kroku. Jak wykonać ścianki takiego tarasu: piasek, chudziak, beton, bloczki (jak ściana fundamentu) czy inaczej? Jak odizolować i zdylatować taras od domu? Itd...
    Oczywiscie podklad trzeba zagescic. A nawet gdyby troszeczke siadlo to co za problem wyjac plyte i podsypac troche piasku. Natomiast jak plyta betonowa peka lub odklejaja sie plytki to jest problem.

    Karol N.

  15. #15

    Domyślnie

    Nowicjuszu, bardzo dziękuję za odpowiedż!

    Nie omawiałam szczegółowo sposobu wykonania tarasu, ale na pewno ze zbrojeniem. Mnie tez wydaje się tanio, jak na prawdziwego fachowca, który"z tego żyje"...jak sam mówi.
    Widzę, że muszę dokładnie wiedzieć co i jak ,
    Czy mogę jeszcze spytać...jakie powinny byc filarki, żeby było ok?

    Dzięki

  16. #16

    Domyślnie

    Przepr. za opóźnienie, ale nie miałem czasu na włączanie "telewizora"!
    Wstępnie, bez projektu, załóż, że słupki będą co 3 m, z betonu zbrojonego, o przekroju 25x25, zagłębione w grunt na głęb. przemarzania i oparte na stopach fund. 60x60 cm, płyta zbrojona 10 cm z bet. min. B20 - taki układ b. trudno żle wykonać!

  17. #17

    Domyślnie

    Nowicjuszu, prawie zwątpiłam w odpowiedż, a tu proszę....miła niespodzianka! Dziekuję, teraz wiem co i jak... skonfrontuję to ze sposobem mojego fachowca.
    Pozdrawiam...i życzę Wesołych Swiąt!

  18. #18

    Domyślnie

    Dziękuję i odwzajemniam życzenia świąteczne (a przy okazji również solidnego i niedrogiego tarasu)

  19. #19

    Domyślnie Jak zrobić taras?

    Tak jak w temacie. Proszę powiedzcie mi od czego trzeba zacząć żeby dobrze zrobić taras o wymiarach 3,10m X 6,70m wysoki na ok 45 cm.

  20. #20

    Domyślnie

    ale z czego?
    jesli mialby byc drewniany to zajrzyj tutaj:
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25464

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony