dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 142
  1. #41

    Domyślnie

    Taras musi być konstrukcją samonośną i być zdylatowany od fundamentu i ścian, np. poprzez styropian.
    Daj sobie narazie spokój z fundamentem pod taras. Jaki by on nie był, to i tak fundament pod dom będzie dla tarasu zbyt potężny.

  2. #42

    Domyślnie Jak zbudować taras?

    Dzień dobry! Chodzi mi o wymianę doświadczeń na temat budowy tarasu:
    1. Kiedy budować?
    2. W jaki sposób (z czego)?
    3. Z której strony domu?
    4. Zadaszenie - tak, czy nie?
    5. Pergola jako boczne ściany - tak, czy nie?
    6. Inne rzeczy na które warto zwrócić uwagę...
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich
    Quidquid agis prudenter agas et respice finem

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Pytanie jest z klasy
    "Jaki kupić samochód"?

    Zależy od wielkości, kasy, życzeń materiałowych.
    Strona - zalecana południowa, ze względu na nasłonecznienie.
    Każdy moment jest dobry - budować kiedy ma się czas, a temperatura jest zgodna z technologią (np. nie betonować w zimie), drewna nie przetwarzac w deszcz.
    Lato oczywiście sprzyja.
    Zadaszenie - zależy od przeznaczenia tarasu i architektury obiektu. Można napisać książkę na ten temat.

    Pozostałe uwagi można podać po określemiu założeń.[/i]

  4. #44

    Domyślnie

    Niedawno byłem u Znajomych. Mają taras na stronę południową i specjalnie na taras sprowadzali jakiś gres bodajże z Hiszpani (u nas nie było koloru, który podobałby się Pani Domu ). Obydwoje twierdzą, że nigdy więcej gresu na taras, bo się odkleja (sam widziałem - głównie na froncie i bokach, ale na górze też) i myślą (o ile się nie mylę) nad zwykłymi płytami chodnikowymi...
    Jak to jest z tymi tarasami? Czy to kwestia jakości wykonania / użytych materiałów czy może rzeczywiście trzeba kłaść coś specjalnego (w specjalny sposób)? Czy spore nagrzewanie latem ma tu znaczenie?
    Kiedyś się budowałem...

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Nagrzewanie jest krytycznym parametrem dla doboru materiałów (również kolor). Im ciemniejszy, tym bardziej niebezppiecznie.

  6. #46
    Jacek K.
    Guest
    Jacek K.

    Domyślnie

    Cytat Napisał emen
    Niedawno byłem u Znajomych. Mają taras na stronę południową i specjalnie na taras sprowadzali jakiś gres bodajże z Hiszpani (u nas nie było koloru, który podobałby się Pani Domu ). Obydwoje twierdzą, że nigdy więcej gresu na taras, bo się odkleja (sam widziałem - głównie na froncie i bokach, ale na górze też) i myślą (o ile się nie mylę) nad zwykłymi płytami chodnikowymi...
    Jak to jest z tymi tarasami? Czy to kwestia jakości wykonania / użytych materiałów czy może rzeczywiście trzeba kłaść coś specjalnego (w specjalny sposób)? Czy spore nagrzewanie latem ma tu znaczenie?
    Codziennie w pracy oglądam taras wyłożony gresem i jakoś nic nie odkleja się. A może te hiszpańskie kafle są na hiszpańskie mrozy?

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    na taras najlepszy jest klinkier i to ciągnione a nie prasowany do tego chemia i wykonawca z wiedzą


    pozosostałe 50 % szczęścia to pieniądze na system tarasowy
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek K.
    Cytat Napisał emen
    Niedawno byłem u Znajomych. Mają taras na stronę południową i specjalnie na taras sprowadzali jakiś gres bodajże z Hiszpani (u nas nie było koloru, który podobałby się Pani Domu ). Obydwoje twierdzą, że nigdy więcej gresu na taras, bo się odkleja (sam widziałem - głównie na froncie i bokach, ale na górze też) i myślą (o ile się nie mylę) nad zwykłymi płytami chodnikowymi...
    Jak to jest z tymi tarasami? Czy to kwestia jakości wykonania / użytych materiałów czy może rzeczywiście trzeba kłaść coś specjalnego (w specjalny sposób)? Czy spore nagrzewanie latem ma tu znaczenie?
    Codziennie w pracy oglądam taras wyłożony gresem i jakoś nic nie odkleja się. A może te hiszpańskie kafle są na hiszpańskie mrozy?
    Każdemu według zasług.
    Wszyscy chcą tanio,wykonawca się dopasowywuje.
    Tasasu nie da się dobrze zrobić tanio.
    A prawidłowo zrobione oczywiście funkcjonują. Nie ma reguły "hiszpańskie gresy się odklejają".
    Odklejają się płytki o słabych parametrach lub źle ułożone

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie jak zrobić taras?

    Witam, mam problem:
    Mam ocieploną ścianę fundamentową styropianem 8 cm. Teraz chcę zrobić taras i powstała kwestia jak to należy zrobić?
    Czy taras od strony budynku powinien mieć swój fundament i być wolno stojący, czy zakotwiczony w ścianie fundamentowej (ale tam nie ma zbrojeń). Czy taraz może być płytą wylaną i wiszącą w powietrzu (by nie sypać x ton piachu) czy lepiej by leżał na gruncie. Jeśli będzie oddzialony od domu to jaka powinna być grubość dylatacji (na cały styropian czy go wyciąć)? Jak wtedypołożyć płytki by nie pękały?

    pomóżcie mi proszę

    pozdrawiam

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANIAILIS
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    podciągam temat

  11. #51

    Domyślnie

    Podłączam się bo temat na czasie jak dla mnie

  12. #52

    Domyślnie

    Taras powinien być konstrukcją samonośną. To dobrze, że jest styropian. Położysz tam podwójnie siatkę np. akrylową i nie będzie nic pękać.
    Może to być konstrukcja w powietrzu, np na słupach.
    http://www.sopro.pl/all/rysunkitech/...ys%20III_3.pdf
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...asc&highlight=

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Dzięki, czy jeśli mam grunt nawieziony (fundamenty mam z tego powodu na 2,7m ) to fundament tarasu/słupów muszę robić tak samo głeboko?

    BTW. FAQi z linku już wcześniej czytałem ale niestety padły tam linki do obrazków więc nadal niewiele rozumiem
    moze ktoś potrafi to narysować??

  14. #54

    Domyślnie Taras , jak wykonać?

    jw pomóżcie moze znacie jakies strony gdzie można sobie popatrzeć na domy z tarasami.
    Mój dom jest podpiwniczony i jak na razie brak mi pomysłu co zrobić (i jak z tarasem). Moze jakiś podsyp?
    Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Cześć,
    mój taras możesz obejrzec na linku poniżej.
    Wylałem fundament, na którym wymurowałem murek z cegły, w środek nasypałem piachu i gruzu, dobrze zagęściłem i na to ułożyłem płyty 50x50 z betonu. To tak w wielkim skrócie,

    Pozdrawiam,

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kborekk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    koniec swiata
    Kod pocztowy
    19-411
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witam
    Poszukaj dobrze na forum ilka osob mialo rewelacyjne, tanie i proste pomysly

    Jezeli chodzi o mnie to jestem przeciwnikiem betonu!! i wole mniej trwale drewno. Jest cieple w dotyku i dla oka

    Jesli jakies pytania odnosnie budowy tarasu z drewna to dawaj bo wlasnie zaczynam budowac swoj. Moj jest ok 70 cm nad ziemia wiec to chyba troszke inna konstrukcja niz u Ciebie
    Pozdrawiam
    Kładziemy z pasją

  17. #57

    Domyślnie

    Witamy
    Osobiscie pomysł z płytami betonowymi nam sie podoba.
    Jakiego producenta dałeś płyty.

  18. #58

    Domyślnie

    Witam,
    płyty są firmy Faelbud z Lublina, ale na pewno wioecej firm zajmuje się taką galanteria, chociażby Jadar

    pozdrawiam,

  19. #59

    Domyślnie

    serdeczne dzięki

  20. #60

    Domyślnie

    życzę trafnego wyboru
    widzę po zimie, że płyty 100x lepiej się sprawdzają niż terakota
    co do tarasu drewnianego - może byc super (kiedyś sam budowałem taki w USA), ale nie jestem pewien, czy dobrze zrobiony bedzie tańszy...

    pozdrawiam,

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony