dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie przygotowanie gruntu pod budowe

    Dzien dobry,

    chcialbym zasiegnac Panstwa opinii.

    Badanie geo wykazalo, ze na mojej dzialce pierwsza warstwa (1,5m) nie nadaje sie pod fundamenty, dopiero nizej jest piach drobnoziarnisty. W tej chwili poziom wody gruntowej to 1,5m ppt. Zalecono mi usunac pierwsza warstwe, czyli 1,5m i dowiezc 0,5m piachu/pospolki i zagescic. Nie znam sie na tym kompletnie, ale nawet dla laika oznaczaloby to, ze po wykonaniu tego zabiegu, woda bedzie 0,5m ppt. No ok, ale fundament ma isc 1m w dol czyli bylby z kolei w polowie 0,5m pod poziomem wody. Sam budynek ma byc wyniesiony 50cm nad poziom terenu. Czy to wszystko brzmi sensownie? Dobrze mi poradzono? Osobiscie sugerowalem nawiezienie i zageszczenie 1m piachu, ale to ponoc nie ma sensu. Tak twierdzi fachowiec. Ktos, cos podpowie?

    Andrzej

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał schneidertb Zobacz post
    Nie znam sie na tym kompletnie, ale nawet dla laika oznaczaloby to, ze po wykonaniu tego zabiegu, woda bedzie 0,5m ppt.
    Ja jestem laikiem i doprawdy nie wiem skąd ta woda ma Ci się wtedy podnieść o metr? Masz tam źródło pod ciśnieniem? Nawieźć należy pospółki, a nie piachu, a górna warstwa nawieziona powinna być ze żwiru, gdyż nie podciąga kapilarnie.

  3. #3

    Domyślnie

    To nie woda mi sie podniesie, tylko poziom terenu obnizy.
    Jesli obecnie woda jest 1,5m pod tym co nalezy usunac, to jesli to usune bede mial wode na rowni z poziomem terenu, nastepnie podnosze o pol metra pospolka i mam wode jedyne 0,5m ppt.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.392

    Domyślnie

    Usuniesz 1,5m gruntu i dostaniesz się do poziomu wód gruntowych.
    Po pierwsze poziom wód nie świadczy o płynącym na tym poziomie strumyku czyli żyły wodnej ale raczej o gruncie wilgotnym.
    Dalej, nawożąc 0,5m pospółki podnosisz grunt nośny do poziomu 1 m pod pooziomem działki natomiast poziom wód pozostaje 0,5m pod poziomem przyszłej ławy fundamentowej.
    Ławę wylewasz w szalunku a następnie ciągniesz fundamenty do poziomu "0"

    Nie usuwasz terenu na całej działce tylko pod samym domem
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-12-2017 o 07:24
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Olej to!
    Buduj na płycie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    ok, czyli to potwierdza zalecenia jakie otrzymalem. Bardzo dziekuje za konstruktywna odpowiedz.

  7. #7

    Domyślnie wymiana gruntu

    Możesz napisać jaki rodzaj gruntu jest do 1,5m? Jeśli organika to bym wymienił - piachu i żwiru nie brakuje na mazurach. Z tą wodą to trzeba brać pod uwagę że wybitnie mokry rok mieliśmy.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony