dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86
  1. #81
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Leesou
    Ja zakupiłem wszystkie uchwyty za 300 zł. Bednarkę (60m 30x4mm) kupiłem z "odzysku" od elektryków co mi prąd po domu rozprowadzali za 250zł - czyli za pół ceny sklepowej. Drut ocynk fi6 dostałem w spadku. Jeszcze tylko szpilki 4x6m do wbicia w ziemię i to jest koniec wydatków na materiały.
    1. drut fi6 to trochę małowato. potrzeba fi8.
    2. Powinieneś wykkonywać to w porozumieniu z elektrykami, którzy dokonają później pomiarów, aby wystawili ci "metrykę urządzenia piorunochronnego". bez tego papierka i protokołu pomiarowego, żaden PZU nie uzna ci takiej instalacji za wykonaną.
    po otrzymaniu ofert z kosmosu na 8Kzł, skontaktowałem się z moim elektrykiem (mieszka daleko poza wawą). Zrobił mi swojego czasu elektrykę bardzo dobrze (m.in. poprzez kucie ścian a nie mocowanie okablowania na murze - kto tak jeszcze dziś robi? ) i to on zrobi mi odgromówkę (okazało się że ma uprawnienia). nie znam jeszcze ceny, ale będzie na pewno dużo taniej.

  2. #82

    Domyślnie Re: Odgromówka - robić czy nie?

    Cytat Napisał mapan
    Prawdopodobnie jak wielu innych inwestorów zastanawiałem się czy robić odgromówkę, czy nie. Przynajmniej ten jeden dylemat budowlany mam za sobą. Tak wygląda komin po uderzeniu pioruna:







    Odłamki podziurawiły folię dachową i wbiły się w ścianę odległą o 6 metrów. Cegła klinkierowa popękała jak jakby była ze szkła. Na szczęście nikogo wtedy nie było na budowie, a w związku z kredytem budowlanym budowa była ubezpieczona od takich zdarzeń. Jak cała sprawa się zakończy to dam znać. Puki co w poniedziałek startujemy z rozbiórką komina. Komin można podziwiać jeszcze jutro w Nieborowicach. Wstęp 5 zł, dzieci i osoby o słabych nerwach nie będa wpuszczane.
    Rób tak jak potrafisz.
    Jak potrafisz tak rób
    Pozdrawiam
    Bzyk

  3. #83

    Domyślnie

    Niedługo planuję zrobić odgrom, a by nie szpecić dachu chciałym puścić drut po elewacji w rurce. I tutaj mam pytanie jaka to musi być rurka? Jakaś specjalna czy też standardowa? Proszę o podpowiedzi.

    Dziękuję

    Piotr
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał patka
    sli zdaje sie ze to taki żarcik posłał ci retrofood, nie stresuj sie.
    Ja mam natomiast następujące pytanie
    dopiero mamy zamiar zacząć budowę i w związku z tym czy i jak na etapie stanu surowego moge zrobic ochrone odgromową. chodzi mi czy tą bednarke lepiej zalać w ławie fundamentowej lub w jej okolicach, czy tez nie? dodam ze mamy miec komin prefabrykowany nie wiem czy to wazne.
    kurcze, nie było mnie i ten post przeoczyłem.
    1. Oczywiście, ze to był żart.
    2. Oczywiście, że najlepiej jest wykonać uziom fundamentowy własnie w ławie fundamentowej.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał patka
    sli zdaje sie ze to taki żarcik posłał ci retrofood, nie stresuj sie.
    Ja mam natomiast następujące pytanie
    dopiero mamy zamiar zacząć budowę i w związku z tym czy i jak na etapie stanu surowego moge zrobic ochrone odgromową. chodzi mi czy tą bednarke lepiej zalać w ławie fundamentowej lub w jej okolicach, czy tez nie? dodam ze mamy miec komin prefabrykowany nie wiem czy to wazne.
    kurcze, nie było mnie i ten post przeoczyłem.
    1. Oczywiście, ze to był żart.
    2. Oczywiście, że najlepiej jest wykonać uziom fundamentowy własnie w ławie fundamentowej.
    czy bednarka może być przymocowana do ław za pomocą śrub

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamlotek
    czy bednarka może być przymocowana do ław za pomocą śrub
    w uziomie fundamentowym? nie bardzo, bo robi się go przed wykonaniem ław, znaczy nie ma do czego przykręcać!
    Kliknij w moim podpisie. Tam jest wszystko o uziomie fundamentowym
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony