dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Urząd Skarbowy a wartość działki!!!

    witam,
    właśnie finalizuje kupno działki o pow. 0,5ha, na ktorej są 4 budynki, w tym 1 gospodarczy.
    Co mam zrobić, jeśli US podniósł wartość tej nieruchomości o 20% a dom nadaje się za góra 3 lata do wyburzenia? mam tak zapisane w akcie notarialnym.
    R.
    Er.
    Trouble shared is a trouble halved...

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rozumiem, jak Urzad skarbowy mogl podniesc cene czy wartosc przed podpisaniem ostatecznej umowy. Chyba, ze umowa juz byla podpisana i podatek odprowadzony, a teraz tylko jest przekazanie reszty pieniedzy i nieruchomosci. W tej sytuacji to pisz pismo do urzedu skarbowego z wyjasnieniem jaki jest stan domu i ze to obnize wartosc nieruchomosci i walcz do skutku. Generalnie U.S. prowadzi statystyki transakcji w danej okolicy i na tej podstawie ustala wartosc, ktora jest srednia. Jesli wykazesz, ze dom jest do rzobiorki, to nie powinni sie czepiac.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    dokładnie tak jak pisze Jankes...opisz spokojnie co i jak i sie odczepia...

  4. #4

    Domyślnie

    Podwyższenie wartości nieruchomości o 20% przez US to jakaś bzdura. W przepisach jest wyrażnie napisane, że US ma prawo wezwać do podwyższenia ceny w przypadku , gdy ona znacznie odbiega od cen rynkowych. "Znacznie" zostało określone na więcej niż 30% różnicy a 20% , to przecież mniej niż 30. Dlatego uważam, że cena przez Ciebie podana mieści się w granicach dopuszczalnej odchyłki od wartości średniej. Co nie znaczy, że różnice nie mogą być większe. Można zapłacić nawet 10% wartości średniej, ale w przypadkach uzasadnionych (fatalne położenie, zanieczyszczenie środowiska , niska klasa ziemi, grunt zdegradowany, ruina wymagająca dużych nakładów, hałas, linia kolejowa , energetyczna itp.) Moim zdaniem wezwanie US nie znajduje podstaw prawnych.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za wsparcie. Tak będe musial zrobic. Swoją drogą p.notariusz polecił mi zrobic zdjecia tej nieruchomości i rzucic im na biurko.
    R.

  6. #6

    Domyślnie

    Stary numer...
    Na naszej działce znajduje się waląca się 25-letnia szopa drewniana, która pozostała po poprzedniej budowie...
    Urząd skarbowy wycenił ją na... 2000,- ZLP...
    Zaproponowałem pani z US, żeby urząd zapłacił za nią 1000,- i wziął ją sobie (przecież będzie jeszcze 1000,- ZLP do przodu ). Jednak pani nie zrozumiała mojej aluzji...
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony