dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 239 z 239
  1. #221

    Domyślnie

    Witam lesheck - my też z parterówki

    Chciałam zapytać, czy polecany przez Ciebie Pan Jarek ma praktykę w podbitkach dachowych oraz czy wiesz, jaki rząd cen proponuje?

    pozdrawiam
    1

  2. #222
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zakrzewianka
    Witam lesheck - my też z parterówki

    Chciałam zapytać, czy polecany przez Ciebie Pan Jarek ma praktykę w podbitkach dachowych oraz czy wiesz, jaki rząd cen proponuje?

    pozdrawiam
    Pytałem się go tylko czy zajmie się podbitką u nas i powiedział, że tak. Co do ceny, jeszcze nie ustaliliśmy ale za każdą inną pracę płaciliśmy mniej niż 'obowiązujący standard' więc i tu nie zamierzam przepłacać. Zresztą będziemy mieli raczej namiastkę podbitki przy naszym okapie

    pozdrawiam

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilaer
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    140

    Domyślnie

    Dzień dobry, halo, no już chyba się namieszkaliście Proszę o jakieś wieści i zdjęcia, no i obiecane podsumowanie.Pozdrawiam serdecznie i proszę wygłaskać ode mnie koty, koniecznie.

  4. #224
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilaer
    Dzień dobry, halo, no już chyba się namieszkaliście Proszę o jakieś wieści i zdjęcia, no i obiecane podsumowanie.Pozdrawiam serdecznie i proszę wygłaskać ode mnie koty, koniecznie.
    Hello

    Dzięki bardzo za zainteresowanie

    Faktycznie miało być podsumowanie ale inwestor się ostatnio bardzo rozleniwił
    Miałem robić rozliczenie vat do US ale przeraża mnie ten stos faktur. Przy poprzednim rozliczeniu większość faktur mogliśmy wrzucać w całości; teraz niestety trzeba będzie wyszczególniać pozycje. Mogę na razie tylko powiedzieć, że stan surowy to 1/3 wydatków

    Gdy tylko uporam się z fakturami, zrobię posumowanie

    Co do zdjęć, to już nie ma co pokazywać. Przybyło tylko parę mebli. Odbiór odbył się bez odwiedzin i mogliśmy się zameldować

    Futrzaki dziękują.








  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Ale ślicznotki Widzę, że już zeszły z półek...A jak się mieszka?

    pozdro

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilaer
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    140

    Domyślnie

    Witam, miło patrzeć na tak szczęśliwe zwierzaki. A co do kosztów to mnie proszę nie załamywć wasz SSO czyli 152 tys x 3 ????????? Może da się z czegoś zrezygnować, bo dla mnie to za dużo. Blacha na dach, panele zamiast parkietu, wentylacja grawitacyjna, okna PCV, może jakoś da się oszczędzić Zobaczymy, a na razie to na mojej działce podobno piękna trawa po pas Pozdrawiam

  7. #227
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amtla
    Ale ślicznotki Widzę, że już zeszły z półek...A jak się mieszka?

    pozdro
    Bardzo spokojnie. Mieszkamy na uboczu więc nie docierają do nas hałasy, nie przechodzą ludzie. Bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do przestrzeni i braku schodów (o windzie nawet nie wspomnę

    Trochę denerwuje nas podłoga. Mijają już 3 tygodnie od olejowania a w dalszym ciągu trzeba bardzo uważać aby jej nie zamoczyć. Wystarczy kropla aby deska odbarwiła się. Trzeba wówczas "naprawiać" nakładając trochę oleju.

  8. #228
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilaer
    Witam, miło patrzeć na tak szczęśliwe zwierzaki. A co do kosztów to mnie proszę nie załamywć wasz SSO czyli 152 tys x 3 ????????? Może da się z czegoś zrezygnować, bo dla mnie to za dużo. Blacha na dach, panele zamiast parkietu, wentylacja grawitacyjna, okna PCV, może jakoś da się oszczędzić Zobaczymy, a na razie to na mojej działce podobno piękna trawa po pas Pozdrawiam
    Zwierzaki chyba w końcu zadowolone ze zmiany Co do kosztów, to muszę przyznać, że nie mogliśmy sobie odmówić pewnych rozwiązań, szczególnie jeśli chodzi o wnętrze. Z wyborów czysto budowlanych: tańsza dachówka ceramiczna to przynajmniej 5-6 tyś różnicy (blachodachówka przy naszym dachu nie byłaby chyba dużo tańsza). Pełne deskowanie dachu to kolejne 6tyś. Styropian Platinum był 2x droższy niż standard. Wentylacja jest bardzo udanym rozwiązaniem ale to dodatkowe 16tyś. Uważam, że nie wydaliśmy dużo na instalacje- ok 28tyś. Okna plastikowe byłyby o połowę tańsze.

    A wykończeniówka to już jak wszyscy powtarzają: można wydać każde pieniądze. Oszczędzaliśmy na płytkach. Poszaleliśmy z kuchnią Drewniana podłoga to wydatek ponad 15tyś (64m2). Stosunkowo niewiele wydaliśmy na robociznę wykończeniówki: za gładzie, 2 łazienki, kuchnię (płytki + tynk strukturalny), 600m tapet, instalację wszystkich lamp i innych drobiazgów, położeniem wykładzin i montażem listew = 10tyś.

    Niespodzianką były dla nas lampy. Bez żadnych szaleństw wydaliśmy coś koło 3tyś.

    Ogólnie na pewno można taniej. Z drugiej strony na pewno można dużo drożej

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesheck
    Witam i zapraszam do wpisywania komentarzy do dziennika
    To jezioro, las i droga z pierwszych zdjęć są mi jakoś znane. Witam więc sąsiada z drugiej strony szosy (gnieźnieńskiej). Gratuluję odwagi budowania w polu (lesie) i doprowadzania spraw wykończeniowych do końca. Moja budowa, mimo że formalnie zakończona w listopadzie ub. r. ciągle trwa... Wiadomo - $$$
    Pozdrawiam

  10. #230
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał simplew
    To jezioro, las i droga z pierwszych zdjęć są mi jakoś znane. Witam więc sąsiada z drugiej strony szosy (gnieźnieńskiej). Gratuluję odwagi budowania w polu (lesie) i doprowadzania spraw wykończeniowych do końca. Moja budowa, mimo że formalnie zakończona w listopadzie ub. r. ciągle trwa... Wiadomo - $$$
    Pozdrawiam
    Przepraszam ale nie zauważyłem wpisu Witam sąsiada z drugiej strony Co do tej odwagi to dopiero teraz wiemy, że potrzeba. Mają rację ci, którzy powtarzają aby nie kupować działek bez mediów. No cóż doczekamy się w końcu może... U nas też jeszcze mnóstwo rzeczy do zakończenia ale najważniejsze, że nie ma już żadnych prowizorek wewnątrz Pozdrawiam

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Bardzo fajny dziennik ,no i cudne drzwi wewnętrzne .Oprócz tego,że musieliście długo na nie czekać to są fajne,solidne???czy mają jakieś wady??

  12. #232

    Domyślnie

    piekny domek
    taki sam wybudowaliscmy jestesmy bardzo z niego zadowoloni
    z zewnatrz moze on i nie pozornie wyglada ale kto do nas nie przychodzi to mowi
    to ma byc maly dom?????
    pokoje sa ustawne
    jestesmy na etapie wykabzcania tzn
    zostala lazienka malowanie na gotowo
    i mozna myslec o przeprowdzce
    pytales sie o zmiany w tym projekcie
    my zrobilismy strop teriwa
    stale schody na poddasze/tam bedzie wydielony maly pokoj gospodarczy /prasowalnia /oraz rupieciarnia
    zrobilismy mala garderobe w czesci gospodarczej
    i w salonie wstawilismy dodatkowe doswietlenie w postaci waskich okien
    po prawej i lewej stronie okna tarasowego /w wykuszu/
    dla nas wyglada super i daje piekne doswietlenie
    taras mamy od polnocy z czego jestesmy niezmiernie zadwolenie mozna siedziec spokojnie na tarasie
    pozdrawiam
    beata marek

  13. #233
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał barto307cc
    Bardzo fajny dziennik ,no i cudne drzwi wewnętrzne .Oprócz tego,że musieliście długo na nie czekać to są fajne,solidne???czy mają jakieś wady??
    Dzięki i jak udało się odgrzebać nasz dziennik?

    Co do drzwi, jak na razie nic się z nimi nie dzieje. Ze względu na spory ciężar (duże przeszklenie) wydają się bardzo solidne, i muszę przyznać, że ładnie chodzą. Wad jak do tej pory nie znaleźliśmy))

    Pozdrawiam

  14. #234
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał bemark
    piekny domek
    taki sam wybudowaliscmy jestesmy bardzo z niego zadowoloni
    z zewnatrz moze on i nie pozornie wyglada ale kto do nas nie przychodzi to mowi
    to ma byc maly dom?????
    pokoje sa ustawne
    Witam

    Gratuluję postępów i całkowicie zgadzam się ze spostrzeżeniami odnośnie wrażenia przestrzeni wewnątrz Po pół roku mieszkania, cały czas nie znajdujemy nawet jednej rzeczy, którą chcielibyśmy zmienić w naszej mili.

    Cytat Napisał bemark
    jestesmy na etapie wykabzcania tzn
    zostala lazienka malowanie na gotowo
    i mozna myslec o przeprowdzce
    pytales sie o zmiany w tym projekcie
    my zrobilismy strop teriwa
    stale schody na poddasze/tam bedzie wydielony maly pokoj gospodarczy /prasowalnia /oraz rupieciarnia
    zrobilismy mala garderobe w czesci gospodarczej
    i w salonie wstawilismy dodatkowe doswietlenie w postaci waskich okien
    po prawej i lewej stronie okna tarasowego /w wykuszu/
    pozdrawiam
    Bardzo ciekawe zmiany. Ociepliliście w takim razie dach? Jestem ciekawy ile miejsca zajęły schody i oczywiście jak wyglądają te dodatkowe okna w salonie. Może udałoby się przesłać jakieś foto? ([email protected])

    Pozdrawiam i trzymam kciuki za święta w nowym domu

  15. #235

    Domyślnie

    Witam,
    bardzo ładny domek w pięknej okolicy.Szczególnie zainteresował mnie Wasz kominek.W związku z tym mam pytanie - gdzie taki można kupić i jak to wygląda cenowo ?. Za podaną informację na priv będę bardzo wdzięczny
    Pozdrawiam

  16. #236

    Domyślnie

    Miałem jeszcze napisać,że Mila była naszym pierwszym projektem budynku jaki chcieliśmy budować,ale problemem dla nas był brak spiżarni przy kuchni na czym nam bardzo zależało.

  17. #237
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Postihal dzięki Co do kominka, to jest to Northstar N21 antracyt w obudowie narożnej London. Kupiony i montowany przez firmę Rudny z Bałtyckiej. Ceny są w necie: sam wkład kosztował niecałe 5tyś obudowa i montaż trochę ponad 3tyś. Niewielki, typowo rekreacyjny, choć przydał się gdy korzystaliśmy z niego baaardzo intensywnie przez ponad 3miesiące czekając na podłączenie gazu.

  18. #238

    Domyślnie

    Dzięki za informacje.
    Przyznam - myślałem,że będzie to kosztowało trochę mniej,ale spróbuję tam zajrzeć i pogadać.
    Pozdrawiam

  19. #239

    Domyślnie

    Piękne okiennice mają Państwa rodzice, proszę o odpowiedź z jakiej są firmy i gdzie można je kupić, a jeśli to możliwe to orientacyjny koszt takiego jednego okna lub całości na dom. Dziękuję.
    d22 zacisze

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony