dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie projekt M53 JODŁOWY ZAGAJNIK

    No to chyba właśnie wybrałam....
    Jodłowy zagajnik M53 z Muratora
    Jest to niestety na tyle nowy projekt, że nie mam co szukać ludzi go budujacych.... szkoda.
    Z zazdrością popatrzę jak się wszyscy wymieniają swoimi doświadczeniami...

    A moje zmiany to:
    -zmienię na ścianę dwuwasrtwową ...
    -wydłużenie garażu do końca budynku, żeby mieć gdzie schowac kosiarkę do trawy....
    -może jeszcze wydłuże troszkę zadaszenie nad tarasem, żeby móc w spokoju usiąść jak nawet pada ciepły letni deszczyk....
    -zlikwiduję balkoniki.... mam teraz i w ogóle nie używam..podstawa to taras....
    -nie dam na 100 % drewna na elewacji -zawsze mnie przeraża ta konserwacja. Tempo rozpadania się płotków drewnianych w okolicy mnie szczególnie od tego odrzuca..
    -aby nie wygladał tak zupełnie wiejsko, te wszystkie zaokrąglone drewniane konstrukcje wyprostujemy...i te okienka z przodu damy proste-trochę wyższe ale górną krawędź prostą.
    -troszkę większe przednie okno w kuchni a drugie zamurujemy...
    I chyba wszystko.
    Jakieś jeszcze podpowiedzi?
    Pozdr

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Dla tych, którzy chcą się wypowiedzieć - link do projektu:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...=wkrotce&nr=23

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Można ewentualnie taras 12 zlikwidować powiększając salon a normalny taras dać "na zewnątrz" budynku.

    Ciekawa uwaga o tych balkonach. Można rozważyć zmianę wtedy drzwi balkonowych na normalne okno. W moim projekcie Kika są z dwóch stron właśnie drzwi balkonowe (chociaż sam balkon nie był przewidziany) no i w pokoju dla przyszłego dziecka zdecydowaliśmy się zrobić z nich normalne okno. W swojej sypialni zostawiliśmy drzwi.

    Pomyślałbym ewentualnie o zwiększeniu łazienki. Myśmy zrezygnowali z jednej garderoby i mamy większą łazienkę. Tutaj rozważyłbym połączenie 17 i 18 w dużą łazienkę. Wtedy powiększyć można trochę 16 i zrobić z niej garderobę dla pokoi dzieci (20 i 19) a swoją sypialnię zrobić w 21 z prywatną garderobą.

  4. #4

    Domyślnie

    więc co do okien to chcę zostawić dużę, zeby było dużo światła, bo bez okien dachowych te pokoje. Ale wstawię takie rurki, zeby czasem nie wylęźć przez przypadek.


    o włąsnie coś takiego

    Co do łazienki: rzeczywiście. Nawet nie myślałam o tym.
    Zapisuję....

    Dzięki...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ingaro
    więc co do okien to chcę zostawić dużę, zeby było dużo światła, bo bez okien dachowych te pokoje. Ale wstawię takie rurki, zeby czasem nie wylęźć przez przypadek.
    U nas w sypialni też podobne rurki są przewidziane. Jednak do pokoju dziecka wolałem dać okno. Szerokie na 2m + jedno połaciowe powinny dość dobrze doświetlić pokój. Woleliśmy nie ryzykować - a nóż dziecko zacznie uprawiać wspinaczkę po tej drabince.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie Re: Jodłowy zagajnik M53

    Cytat Napisał ingaro
    [...] i te okienka z przodu damy proste-trochę wyższe ale górną krawędź prostą.
    -troszkę większe przednie okno w kuchni a drugie zamurujemy...
    Okna z przodu - niezła zaskoczka - w pierwszej chwili pomyślałam: dlaczego takie wielkie drzwi. A drzwi są z boku.

    Jeśli zamurujesz drugie okno w kuchni - popsujesz układ ściany szczytowej.

  7. #7

    Domyślnie

    no właśnie tego się obawiałam,
    ale tak to mało szafek będę mogła powiesić w tej kuchni ...
    Za bardzo go chyba nie oszpecę... Może te okno w jadalni to większe sobie zrobię.....

  8. #8

    Domyślnie jodłowy zagajnik

    Witam - czy ktoś się zdecydował na ten projekt? Oczarowała mnie jego 'wiejskość' i chętnie poczytałabym jak tam idzie budowa

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    podciągam
    czy już ktoś buduje?

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Drewes

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czekamy na wiosnę i zaczynamy budowę tego domu. Budujemy na lekkim spadzie, więc zdecydowaliśmy się na piwnicę pod połową domu (nie będzie spiżarni pod schodami). Wypchaliśmy też rogi w salonie (będzie kolumna) i garażu (rezygnacja z drzwi).

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kategra
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie! Też wybraliśmy M53. Czekamy tylko na pozwolenie na budowę (ma być w czerwcu) i pierwsze wykopy pod fundamenty chcemy zacząć jesienią. Trochę mamy stracha, ale powiedziało się "A" i działka czeka na zagospodarowanie. Chciałabym zobaczyć zdjęcia z realizacji. Dysponuje ktoś takimi? Pozdrawiam!

  12. #12

    Domyślnie

    witajcie,
    śledzę na bieżąco ten wątek, ponieważ ten projekt jest moim wybranym, na razie bede kupować ziemię, ale za rok dwa pewnie zacznę budowę, mam nadzieję, że będziecie wklejać zdjęcia z budowy i podzielicie się swoimi propozycjami i uwagami))

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kategra
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie mury się (powoli) pną do góry

    Fotka z października 10. Zaczęliśmy pod koniec września. Stan na dziś; wylany wieniec, zamówiona więźba i stolarka okienna i drzwiowa. Niestety, nie udało nam się zdążyć przed poważnymi mrozami z zadaszeniem budynku. Czy ktoś jeszcze się zdecydował na ten projekt?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	min..jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	40096  

  14. #14

    Domyślnie

    kategra- dzięki za info i zdjęcia, ja się zdecydowałam, ale budować się będę najwcześniej za 2 lata ale mam nadzieję, że będziesz aktualnie informowac o stanie budowy bo jestem ciekawa jak ten projekt będzie wyglądał na żywo) pozdrawiam!

  15. #15

    Domyślnie

    Witamy

    Troszkę czasu minęło, na budowie sporo się działo.
    Oto efekty kilkumiesięcznej pracy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG213.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	128301   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7142072.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	128303  
    Ostatnio edytowane przez eSKaeS ; 30-01-2015 o 17:05

  16. #16

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Właśnie (po wielu dyskusjach i dłuuugim zastanawianiu się) przymierzamy się do zakupu "Jodłowego zagajnika".
    Czy komuś z budujących udało się już może zamieszkać w M53?
    Jakie są Wasze wrażenia?
    Interesuje mnie zwłaszcza kuchnia - czy (przy założeniu, że będziemy decydować się na pozostawienie obu okien, które uwzględnia projekt) nie będzie zbyt mała i mało funkcjonalna (brak ściany, na której można byłoby zmieścić ciąg szafek).
    Będę wdzięczna za wszystkie opinie i aktualne zdjęcia

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milada Zobacz post
    Witam wszystkich

    Właśnie (po wielu dyskusjach i dłuuugim zastanawianiu się) przymierzamy się do zakupu "Jodłowego zagajnika".
    Czy komuś z budujących udało się już może zamieszkać w M53?
    Jakie są Wasze wrażenia?
    Interesuje mnie zwłaszcza kuchnia - czy (przy założeniu, że będziemy decydować się na pozostawienie obu okien, które uwzględnia projekt) nie będzie zbyt mała i mało funkcjonalna (brak ściany, na której można byłoby zmieścić ciąg szafek).
    Będę wdzięczna za wszystkie opinie i aktualne zdjęcia
    Yo Milada!

    Komfort użytkowania jest duży... jest po prostu wyrąbiście
    Domek nie jest aż tak duży choć to zależy, kto ma jakie preferencje i poczucie wielkości
    Domek jest po prostu w sam raz
    Kuchnia się dopiero robi, więc jeszcze nie za dużo mam do powiedzenia.
    Zrezygnowaliśmy ze ścianki oddzielającej kuchnie od salonu i zostawiliśmy dwa okna - i nie żałujemy. Kuchnia będzie oddzielona wysepką z dwoma krzesłami barowymi.
    Jedno jest na północ a drugie na zachód i jest idealnie.
    Jest jasno i to jest plus
    Jedynie na wysokość została wprowadzona poprawka - od parapetu do podłogi mamy jakies 110 cm, wiec jest zapas na lagodne obejście się z blatem.
    I spiżarnia jest dobrym rozwiązaniem.
    Na razie więcej detali nie jestem w stanie przekazać. Duhola podała link do swoich zdjęć
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	236601
    Pozdrawiam!

  18. #18

    Domyślnie

    Hej eSKaeS!

    Bardzo dziękuję za odpowiedź!
    Przestałam już zastanawiać się nad wielkością kuchni, bo obecnie zajmuje mnie mocno długość okapów. Czy przy tak mocno wyciągniętym i obniżonym dachu nie wpada do domu za mało słońca? Mamy usytuowanie zachód (front domu)- wschód (ogród) i dumam, czy przez tak wyciągnięty dach nie uczynimy domu mało jasnym?... A jakie jest Twoje wrażenie?

  19. #19

    Domyślnie

    Yo Milda

    Słowem zakończenia o kuchni, to... za duża nie jest, aby pomieścić wszystkie skarby zaradnej Pani domu... ale że ma dwa okna i że jest otwarta na salon i że ma spiżarkę, to dodaje jej atutów
    A w odpowiedzi na drugie pytanie, to... wbrew temu, że dach jest tak nisko, to światła do domu wpada dużo - słoneczka też wystarczająco a w lecie dobrze, że nie za dużo...
    My usytuowanie mamy takie, że od południa mamy salon i taras a od północy wejście do domu, więc na brak światła nie narzekamy
    Jeżeli macie front od zachodu, to zachodzące słoneczko będzie ładnie się opierało na tych dwóch łukowych oknach - które ubóstwiam! I jeżeli będziecie mieli przeszklone drzwi między wiatrołapem a holem, to będzie romantycznie i w części salonu
    Wasze usytuwanie nie pozbawi Was światła, ale samego słoneczka może troszeczkę... ale że taras macie od wschodu, to na wieczór nie będz Was raziło słonce i latem będzie lżej po cielu....
    Decyzja Wasza... hm... może dopowiem tyle, że urokliwy jest ten niski dach i z zewnatrz i w środku... okna mamy bez szpros, aby nie ograniczać dodatkowo światła... Wielkość okien zachowaliśmy jak w projekcie za wyjątkiem okien na pólnocy (kuchnia) i zachodzie (kuchnia+jadalnia) - kuchnia północ: jedno okno dwuskrzydłowe + kuchnia zachód: krótsze okno, aby nie było widać co jest pod szafkami od zewnątrz + jadalnia zachód: krótsze okno jak w kuchni, bo są na tej samej ścianie A i rosuneliśmy te dwa ostatnie okna od siebie, aby w kuchni to okno na zachodzie było prawie na środku powierzchni kuchni - taka równowaga w przyrodzie
    Załączam kilka zdjęć jak widać rozświetlone pomieszczenia

    Pozytywnych decyzji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	50,1 KB
ID:	243914   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	243915  
    Ostatnio edytowane przez eSKaeS ; 30-01-2015 o 17:04

  20. #20

    Domyślnie

    Witajcie!

    Czy ktoś z budujących Jodłowy już ukończył prace i mógłby zdać relacje, jak się mieszka?
    eSKaeS - możesz się podzielić aktualnymi danymi?
    A może w międzyczasie jeszcze ktoś podjął jodłowe wyzwanie?

    My za kilka dni mamy odebrać pozwolenie na budowę (w końcu)! i późną wiosną ruszamy z budową.

    Pozdrowienia

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony