dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Opcja mycia w temp = 70 stopni:

Głosujących
106. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna

    10 9,43%
  • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie

    4 3,77%
  • nie mam takiej opcji i jest tragicznie

    0 0%
  • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje

    17 16,04%
  • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje

    33 31,13%
  • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna

    17 16,04%
  • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje

    22 20,75%
  • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna

    3 2,83%
Strona 2 z 56
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1113
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    dotąd żyłam bez zmywarki i to był koszmar,choćbym nie wiem ile razy myła naczynia zlew zawsze pełny.Teraz do nowej kuchni kupimy zmywarkę Whirpoola model 9763 za 2790 zł pojemność 12 zestawów i już nie mogę się doczekać

  2. #22

    Domyślnie

    Witam.

    A moje doświadczenia sa jakies inne...
    Dla mnie zmywarka powinna byc jak najmniejsza, bo do dużej ciężko nazbierać naczyń...
    Przez ostatnie piętnaście lat moi rodzice posiadaja zmywarkę, której uzywają tylko od święta, bo tak normalnie nie sa w stanie zapełnić jej naczyniami. W rezultacie albo trzeba myć kilka talerzy (bez sensu, nieekonomicznie itd...) albo zbierać naczyniaprzez tydzień... cos okropnego.
    Dlatego kupiłem najmniejszą z możliwych, żeby można było myć codziennie. A przy okazji ma wszystkie możliwe funkcje, zużywa 1/3 prądu i wody przy najwyższych klasach...
    Polecam.

    Sebastian

  3. #23

    Domyślnie

    No wlasnie o tym mowie
    Maybe this world is another planet's Hell...

  4. #24

    Domyślnie

    To wszystko zależy jaką się ma rodzinę i styl życia. Jeśli nie ma się dzieci, codziennie jada się "na mieście" i nie robi obiadów w weekendy to faktycznie nie ma co zmywać.
    Ja akurat nie spełniam większości z powyższch warunków więc zmywarka bedzie nawet kosztem niewykończenia jednego pokoju.
    Paweł

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro
    zmywarka NIE jest oszczędniejsza niż mycie ręczne (...)
    To może spróbujesz umyć stertę naczyń ze zmywarki w zlewie przy uzyciu 16l wody, aby były tak czyste jak te myte w zmywarce
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1720
    Witam, mam pytanie co do zmywarki. Czy znacie zmywarki do zabudowy które są większe od standardowych np mają 12 kompletów naczyń i szerokość powyżej 50cm? Mam dużą rodzinę a podobno zmywarkę powinno się dobrać tak aby uruchamiać ją raz dziennie.
    Pozdrawiam
    Agnieszka
    Generalnie zmywarki mają szerokość 45cm (waskie) i 60cm (szerokie)
    Takich 50cm nie znam
    60-tki do "klasycznej" zabudowy produkuje np. Whirlpool
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrrr82
    W sumie chodzi mi o to ze zmywarka powinna byc pelna jak sie ja nastawia no chyba ze ktos lubi inaczej.....
    he he he... po to producenci wymyśli możliwość mycia 1/2 "wsadu"...
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał pik33
    Żona nie chce zmywarki. Mówi że droga, nieekonomiczna i niepotrzebna.........
    A z jakich doświadczeń wynika ta opinia Twojej żony..... ?
    Nie wiem. Nigdy nie miała zmywarki.. Ja też..

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_l
    (...)zmywarka bedzie nawet kosztem niewykończenia jednego pokoju.
    Az tak źle nie jest... Warto "polować" na okazje w Mediamarkt lub EuroRTVAGD... My kupiliśmy nasz AEG w promocji za 1600,- (ponad 400 złoty taniej ) i w dodatku na raty bez oprocentowania... opłacało się
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał pik33
    Nie wiem. Nigdy nie miała zmywarki.. Ja też..
    Jak juz będzie miała... to będzie z pewnością zadowolona
    Przynajmniej moja zona jest
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  11. #31

    Domyślnie

    Nie ma sie co czarowac 1/2 wsadu itd .........to samo z pralka .........
    Nie chcesz mi chyba powiedziec ze bedziesz myl w zmywarce 4 talerze i 5 szklanek i 3 widelce........itd
    Nie mowie ze zmywarka calkiem do dupy ale w zyciu codziennym sie nie sprawdza
    Po imieninach oki ale inaczej nie
    Maybe this world is another planet's Hell...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrrr82
    Nie mowie ze zmywarka calkiem do dupy ale w zyciu codziennym sie nie sprawdza
    Powiedz to mojej żonie
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrrr82
    A tak wogole to po co ci zmwyarka????
    To taki bezuzyteczny gadzet.......owszem czasami cos sie myje ale wiekszosc recznie itylko zajmuje miejsce.
    Podobnie z odkurzaczem centralnym itd itp
    Wszystko po to by wyciagnac jak najwiecej kasy.
    Pisze to z doswiadczenia bo mieszkalem w domach ktore mialy zmywarki i odkurzacze i prawie nigdy z tego nie korzystlem.
    Takze przemysl sprawe i nie daj sobie prac mozgu reklamami.
    Jęsli sie ma czteroosobowa rodzinę to zmywarka jest wybawieniem. U mnie od zawsze były awantury, kto ma zmywać. Miałam dość góry brudnych garów. W wynajętym mieszkaniu jest zmywarka. Bardzo nam ułatwiła zycie. jednak teraz sa awantury, kto ma powkładac gary do zmywarki)

    A poza tym zmywarka to bardzo duża oszczędność wody, a więc i kasy.

  14. #34

    Domyślnie

    A zeby dobic zwolennikow to powiem ze zmywarka nigdy nie umyje idealnie.......ci co maja wiedza o czym mowie.

    dodatkowo
    trzeba i tak oplukac w zlewie. Nikt mi nie powie ze wklada do zmywarki caly chlewnik........
    Maybe this world is another planet's Hell...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrrr82
    A zeby dobic zwolennikow to powiem ze zmywarka nigdy nie umyje idealnie.......ci co maja wiedza o czym mowie.

    dodatkowo
    trzeba i tak oplukac w zlewie. Nikt mi nie powie ze wklada do zmywarki caly chlewnik........
    Moja zmywa idealnie. Resztki żarcia gdy zmywasz w zlewie tez musisz wywalić do klopa lub kosza na śmieci.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrrr82
    A zeby dobic zwolennikow to powiem ze zmywarka nigdy nie umyje idealnie.......ci co maja wiedza o czym mowie.

    dodatkowo
    trzeba i tak oplukac w zlewie. Nikt mi nie powie ze wklada do zmywarki caly chlewnik........
    Widać, że nie masz zmywarki. Nasz Wirpool myje o wiele lepiej od mycia ręcznego. Gdy moja żona przeczytała, że zmywarka nie domywa, to się w głowę popukała. U nas do zmywarki pakuje się najdziwniejsze rzeczy, wszystko co tylko nie ma silników elektrycznych. Elektryczny kociołek na wodę, stare poprzepalane brytfanny na wypieki, części robotów kuchennych, mikserów itd. Zmywarka myje chemicznie. środek czyszczący wyżre wszystko we wszystkich zakamarkach.
    Może stosujesz złe środki. My stosujemy zestaw Calgonit - sól, proszek, nabłyszczacz. Nie stosujemy pastylek - nie sprawdziły się.

    Płukanie naczyń przed zmywaniem ? Kto to robi ? Gdy na talerzu zostaje nie dojedzona łyżka ziemniaków to idzie ona do zmywary. Na spodzie urządzenia jest filtr - taki kubeczek z rączką - przed załadowaniem trzeba go wyjąć i zawartość wyrzucic do kosza.

    Nieekonomiczna ? dobrze ktoś napisał - umyć tyle garów w wiadrze wody hihi. Prąd? zmywarka bez przerwy myje tą sama wodą! grzania jest niewiele. Myjąc ręcznie nie myjesz w zimnej!

    A zmarnowany czas - nikt tego nie liczy?

    A zniszczone płynami ręce?

    A wojna w rodzinie kto ma zmywać?

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Ja radzę: kup najtańszego Wirpoola 60. Będziesz zadowolona. Gwarantuję.
    I jeszcze jedno: Wirpool robi zmywarki uniwersalne. W moim przypadku jest to mebel samodzielny, ale po odkręceniu kilku śrubek można zamontować dowolny front i blat - czyli wsadzić ją w zabudowę.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Byiśmy z trójką dorastających dzieci, gdy w 1991 r zwolniono żonę z pracy. Wypłacono jej odprawę. Sidliśmy w piatkę wieczorem i "burza mózgów" co z tą kasą zrobić. Wszyscy byli za... kupnem zmywarki. Nikt nie lubił zmywać, a talerze i gary w zlewozmywaku doprowadzały moją lepszą połowę do... . No, doprowadzały.
    Kupiliśmy. 45 cm bo tyle było miejsca. 3 programy, wskaźnik soli i nabłyszczacza. Zresztą nie było w tym czasie wielkiego wyboru.
    Działała 12 lat bez awarii. Jak zepsuła się w tym roku to, mimo, że dzieci opuściły już dom, kupiliśmy nową zmywarkę. Święty spokój.
    Jesli chodzi o dokładność mycia, to wazniejsze jest chyba używanie dobrego proszku niż sama zmywarka. Próbowałem różnych i mam swoje ulubione. Ilość wody zużywanej w kuchni jest minimalna. Paniusie ze spółdzielni dokonujące odczytu wodomierza podejrzewały, że coś kombinowałem. Jeśli chodzi o prąd to trudno powiedzieć. Koszt zmywania po dodaniu kosztu proszku, soli i nabłyszczacza jest chyba wyższy niż koszt mycia ręcznego, ale liczy sie wygoda i czas.

  19. #39

    Domyślnie

    Ponowię pytanie: czy ktoś zna zmywarkę, która może pobierać ciepłą i zimną wodę?

  20. #40

    Domyślnie

    Nie ulega wątpliwości że w moim nowym domu bedzie zmywarka coprawda ze starego domu ale ma dopiero dwa lata. Zastanawiam się jednak nad inna sprawą. Korci mnie aby zmywarke umieścić wyżej niż normalnie aby nie było potrzeby schylać się za każdym razem kiedy trzeba coś do niej włożyć lub wyjąć. Widziałem takie rozwiązanie w jednym z salonów meblowych i bardzo mi się podobało. Co wy na to? Tylko nie piszcie że zasze troche sportu przyda się przy pracach domowych.

Strona 2 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony