dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1

    Domyślnie Jak wycenić remont?

    Chcę remontować cały domek, podłogi, ściany, nowa kuchnia i łazienka, trochę przebudowy i dobudowy, hydraulika, dach (nowa papa, rynny, blachy).
    Zastanawiam się jak sprawdzić czy wykonawca nie zdziera ze mnie jak za zboże, gdzie mogę sprawdzić czy jego ceny są rynkowe.
    Jeden mi dziś powiedział, że ciężko wycenić i na oko on myśli ze 120 - 140 tysięcy. Ręce opadają, a później się okaże że może 160 tys bo nagle coś dodatkowego.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wyślij zapytanie do kilku fachowców i wybierz srednią.
    Ale do tego potrzebujesz dokładny obiar robót - jaka powierzchnia dachu, ile mb rynien, ile m2 podłóg, ścian, mb rur, ilość podejść wod-kan, itd.

    Bo na oko to ja też wycienię między 120 a 300 tyś.

    Te wszytskie prace chcesz zlecić jednej osobie?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-06-2014 o 22:12

  3. #3

    Domyślnie

    Planuję zlecić wszystko 1 firmie z racji na mniej zachodu, prac jest naprawde sporo i rozdrabnianie się obawiam spowoduje że będę kisić się z remontem pół roku albo dłużej. Masz rację, że muszę wszystko pomierzyć, choć trudno będzie mi z wymierzeniem rur. Chcemy dobudować 1 łazienkę i z pokoju zrobić kuchnię więc nie mam pojęcia jak do tego podejść.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1 firmie?
    W ten sposób musisz zatrudnić duża firmę, która ma dekarza, murarza, cieślę, hydraulika, płytkarza, robi wylewki, tynki.

    To będzie bardzo drogie.

    Chcesz jeszcze dobudowac pokój i łazienkę.
    Na demony internetu - jak ty sobie wyobrażałeś wycenę bez szczegółowego projektu prac remontowo-budowalnych?

    Przede wzytskim potrzebujesz pozwolenia na budowe i architekta.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jest architekt i będzie projekt rozbudowy i pozwolenie na budowę - na tym etapie wiem co i jak
    Problem zaczyna się od wykonawców.
    Naprawdę uważasz że 1 firma to bardzo drogo? Jest kilka firm które mają pracowników we wszystkich rodzajach prac i z takimi właśnie się kontaktuję.
    Wg Ciebie ile może być droższa taka duża firma??

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiabuilder Zobacz post
    Naprawdę uważasz że 1 firma to bardzo drogo? Jest kilka firm które mają pracowników we wszystkich rodzajach prac i z takimi właśnie się kontaktuję.
    Wg Ciebie ile może być droższa taka duża firma??
    Firma która robi wszystko swoimi ludźmi ? Czy kontaktujesz sie z firmą ktora bierze cały temat a część prac potem zleca innym?

    Raczej ta 2 opcja tylko muisz wiedzieć że do podzlecania taki "generalny" dolicza swoje marże i one podnoszą cenę. Ile doliczy 10-30% zlecenia.

    Warto wziąć firmę ogólnobuowlaną a niektóre roboty zlecać samemu np wieźbę, pokrycie, dachu, wylewki.

  7. #7

    Domyślnie

    Szukam tylko wśród firm ogólnobudowlanych właśnie, które mają swoich pracowników i nie podzlecają usług. Czy takie firmy też koszą jak za zboże?
    Obawiam się, że jak wezmę wszytsko w swoje ręce to źle zaharmonogramuje prace, nieskoordynuję firm, itp. a nie mam zbyt dużo czasu na remont (maks. 3mce);

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    3 miesiace?


  9. #9

    Domyślnie

    Nie podoba mi się ten śmiech haha ja cały czas żyję nadzieją że zdążę w tym terminie
    Wczoraj był kolejny właściciel firmy - tym razem mniejszej - 6 osobowej, ogólnobudowlanej i jest zdecydowanie tańszy - samą robociznę wycenił na 30 tysięcy i powiedział że zmieści się w 2 mce

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Acha a wy wprowadzicie się w mokry fundament, tynki, wylewki?
    Istnieje coś takiego jak przerwa technologiczna. Wylewki np. schną miesiąc.
    Sam remont ekipą 10-20 osób -ok. ale nie z rozbudową domu.

    Chyba, że rozbudowujecie korzystając ze szkieletu drewnianego lub innego prefabrykatu i zamiast tynków robicie wszędzie k-g, a podłogę z OSB zamiast wylewek?

    Sasiad dobudował sobie fragment domu - ekipa siedzi chyba z 6 miesiąc.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie, nie do końca, bo dobudowany będzie tylko garaż i jeden pokój, a reszta klocka remontowana tylko więc tam nie będzie tynków, wylewek, tylko gładzie i podłogi itp.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A rury hydrauliki ida po wierzchu?

  13. #13

    Domyślnie

    Hmm no chyba nie Nie stawiaj mi zbyt trudnych pytań
    Effir, jako niezły doradca na tym forum, może podpowiedz mi, bo jeden z potencjalnych budowlańców stwierdził, że należy docieplić dom aby był pasywny, że pomimo iż jest ocieplony (2cm styropian, dawna robota taty), to on uważa że powinno się go jeszcze docieplić. Z kolei tata uważa, że nie trzeba bo dom był budowany na 1,5 pustaka. Zastanawiam się czy budowlańcy nie chcą mnie naciągnąć na dodatkowe koszty.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ty chyba sobie jaja robisz?

    2 cm styropianu to jakiaś prehistoria sprzed 50 lat. Jego rola jako ocieplenie jest pomijalna. Chyba tato połozył by wyrównac krzywe ściany z zewnątrz? Innego sensu nie widzę.
    A o pasywnym to wogóle zapomnij, chyba nie wiesz, co to oznacza w budownictwie.

    Jesli to, co napisałaś jest serio to... no rece opadają, bo to tak jakbyś zadała pytanie w pracy biurowej - "jak włącza się komputer?"

  15. #15

    Domyślnie

    Skoro przychodzisz tutaj i nie masz zielonego pojęcia, to szczerze odradzam Ci pchanie się w remont i dobudówkę na szybko.
    Jakbyś miała pojęcie o pojęciu, to jeszcze jakoś możnaby to próbować zgrać. Oczywiście z pominięciem sztuki budowlanej.

    Pana z ekipą 6osobową sobie skreśl na starcie, bo z taką ekipą w 2 miechy, to może Ci tylko meble zabezpieczyć i przesuwać.
    Jednocześcnie trzeba wykonywać kilka prac i tu potrzebnych jest trochę ludzi. Pół roku, to na biedę będziecie się tam męczyli.

    Obawiam się, że może skończyć się tak, że zapłacisz więcej niż za postawienie tego na nowo.
    Nastaw się na wycenę plus 20%, bo jeszcze coś wyjdzie.

  16. #16

    Domyślnie

    No nie robię żartów, moja wiedza jest jaka jest, zresztą nie każdy musi być budowlaną alfą i omegą. Po to w końcu są takie fora jak te, żeby się dowiadywać tego i owego. Może ja wyśmieję Waszą wiedze z mojej dyscypliny i będzie nam miło?? Nie chcecie - nie musicie odpisywać, bo wyczuwam zbyt duży sarkazm z Waszej strony.
    Do remontu mam jeszcze trochę czasu, więc mam nadzieję dowiem się co trzeba, może i z tego forum.
    Czyli rozumiem Wasza odpowiedź na poprzednie pytanie - warto docieplić jeszcze toto co istnieje tak?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem czy warto.
    ocieplenie robi się aby osiągnac jakiś cel.
    Chcecie zmniejszyc koszty ogrzewania? Czym ogrzewacie?
    Jak macie zaizolowane fundamenty? Jak dach? Bo ciepło ucieka nie tylko przez ściany.


    Naprawdę nie jesteś w stanie zrobić remontu w 3 miesiące, bo to nie remont tylko przebudowa i rozbudowa starego domu.

    Domu pasywnego z tego nie zrobisz, bo pasywność powstaje na etapie projektu domu.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie wiem czy warto.
    ocieplenie robi się aby osiągnac jakiś cel.
    Chcecie zmniejszyc koszty ogrzewania? Czym ogrzewacie?
    Jak macie zaizolowane fundamenty? Jak dach? Bo ciepło ucieka nie tylko przez ściany.


    Naprawdę nie jesteś w stanie zrobić remontu w 3 miesiące, bo to nie remont tylko przebudowa i rozbudowa starego domu.

    Domu pasywnego z tego nie zrobisz, bo pasywność powstaje na etapie projektu domu.
    No z tym domem pasywnym to zaskoczył mnie budowlaniec.
    Zobaczymy jak wyjdzie z tym czasem remontu - prawda jest taka że jeden budowlaniec powiedział że zdązą w 2 miesiące, a drugi w 3 miesiące. Myślisz, że to ich chwyt marketingowy??

    Chcemy zmniejszyć koszty ogrzewania i żeby ciepło nie uciekało (w zimę wygaśnie w piecu, szybko robi się zimno). Na pewno musimy ocieplić fundamenty, docieplić dom, a dach to sądziłam że wystarczy nowa papa i blachy.
    Obecnie jest piec miałowy, ale myślimy o ekogroszku - dom ma 160m2, 2 poziomy, jak to kostka.

  19. #19

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o wiedzę pozyskaną z forum, bo ona Ci niemal nic nie da.
    Nikt z nas nie wie nic o Twoim domu. Ani o stanie faktycznym, ani o przewidywanym, bo nie potrafisz nic konkretnie napisać. Z braku wiedzy niestety.
    Nie znasz zasad sztuki budowlanej, ani materiałów, których nleży użyć. Nie wiesz w jakim stanie jest Twój dom, bo żaden budowlaniec Ci tego nie powiedział. Użycie niewłaściwych materiałów może Cię kosztować dużo kasy, nerwów i zdrowia w przyszłości. A wykonawcy pójdą na łatwiznę i zrobią byle taniej, skoro mają laika przed sobą. Takie niestety mamy realia i na to musisz się przygotować.

    Fachowiec powiedział, że zrobi w 2 miechy i zrobi to dobrze oczywiscie. Ok. Weź to na piśmie, ale z punktem, że za każdy dzień opóźnienia wykonawca zapłaci 20000 inwestorowi. Zobaczysz ilu znajdziesz specy, którzy się podejmią tej roboty. A jak znajdziesz to zarobisz na nowy dom

    Samo docieplenie będzie Cię kosztowało minimum 30tyś. Tyle mogę Ci wycenić w ciemno.
    Do tego kuchnia i łazienka i już jesteś blisko setki.

    Zacznij od określenie co już masz i w jakim jest to stanie. A następnie napisz czego oczekujesz, to Ci poszczególni spece wycenią całość.
    Napisałaś, że chcesz robić ściany. Może to być tynkowanie, gładzie, albo samo malowanie. Może być również robienie choćby elektryki na nowo, itd.
    Z czasem okaże się, że oczekujesz remontu wartego pół bańki, za 100tyś, bo nie wiesz co z czym i do czego.

    Osobiście budowałbym od podstaw jakbym miał wydać 200tyś na przebudowę. Ale ja to ja.

    Pozdrawiam.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak masz piec na węgiel to i tak pasywnego nie zrobicie, choćbyście dali 50 cm styropianu na ścianach.
    Jesli coś takiego proponował budowlaniec to jest to naciągacz kosmiczny i bezczelny! albo nie ma pojęcia o zawodzie w ktorym pracuje.
    Widzi, że trafił na jelenia któremu można wciskać bzdury?

    Jak macie ogrzewanie węglem, to nie opłaca się jakoś bardzo ocieplać - 10-15 cm na ściany wystarczy, 20 cm w stropie, 10 cm fundament.
    Energooszczędne rozwiązania są dla energooszczednych systemów grzewczych - pompa ciepła, gaz, prąd.

    Weglem nie da się precyzyjnie sterować ogrzewaniem. Zwłaszcza w okresach przejściowych (ciepłe dni, chłodne noce). Nie wierzę, ze jakikolwiek sterownik pomoże.
    W w domach energooszczędnych precyzja ogrzewania to klucz.


    Popytaj we wątku "Remonty i przebudowy" ile czasu ludziom zajęły gruntowne remonty starych domów
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-06-2014 o 12:25

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony