dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Po co mieć dom - myśli pozytywne

    No to się podzielę z Wami taką myślą....
    Ostatnie ciepłe dni, pozwoliły na wieczorną kontemplację wzgórza leśnego, które w całej krasie widzę ze swego okna. Wyobraźcie sobie: siedzicie na dębowej ławeczce przed Wami piękny kolorowy las, wokoło cisza wsie szykującej się do nocnego spoczynku. Gdzieś, za najbliższą miedzą Wasz kot poluje na nieostrożne myszy, które zamarudziły na zbieraniu zimowych już zapasów. Lampka wina mile widziana... choć niekonieczna. No i tak poptrzyłem sobie na to wszystko, a potem zerknąłem na dom, jeszcze nie wykończony, jeszcze czekający, żądający tylu upiększeń, ulepszeń i poprawek. Przez poręcz balkonu, co to jej jeszcze nie ma zobaczyłem córkę odrabiającą przy biurkowej lampce zadanie. Przez taras, co to mam go zbudować może w przyszłym roku zobaczyłem żonę, krzątającą się w kuchni...
    No pięknie, życie może być piękne...
    Warto zbudować dom ...
    ale przy tym domu, choćby nie wykończonym musi być ogród, zieleń, przyroda, krzak jakiś - bo to nas jakoś wypełnia spokojem, nadzieją - dobrą energią, dom jest jakby bardziej schronieniem, "pokazaniem się" , to zewnętrze dopiero daje nam ukojenie i power.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Pięknie to Jaro opisałeś...
    U mnie do zamieszkania jeszcze dość daleko, ale codziennie jestem na budowie nie tylko po to, żeby okiem inwestora doglądać robotników ... powiedziałabym, że głownie dla podobnych chwil, które Ty opisujesz. Żeby posiedzieć na ławeczce popatrzyć na las tak piękny o tej porze, posłuchać przyrody układającej się do wieczornego spoczynku. Jeszcze do niedawna uwielbiałam siadać w salonie kiedy słońce chyliło się ku zachodowi, ciepłe promienie wpadały przez nieuszczelnione jeszcze ściany, ... piękne wrażenie, a do tego świerszcz, który od jakiegoś czasu zamieszkał na poddaszu ... stwarzał magiczny nastrój aż chciało się zaśpiewać za Magdą Umer ...W moim magicznym domu... A potem 15 min. i człowiek znajduje się w oku cyklonu...wśród szalejących motorów bez tłumików, trąbiących samochodów, zgiełku i wrzawy, ale te chwile dają siłę, żeby to znieść
    pozdrawiam Ewa

  3. #3

    Domyślnie

    "W moim magicznym domu" to chyba Hanna Banaszak?

  4. #4

    Domyślnie

    Po co mieć dom - tutaj pytacie?
    Każdy odpowiedź ma swą jedyną,
    Dla mnie mój domek będzie
    przystanią, będzie spokojem, będzie RODZINĄ...

    Choć w zimie mój podjazd zaspy pokryją,
    to przyjdzie wiosna a z nią budowanie,
    przy śpiewie ptaków kolejne etapy :
    już trzeba instalacje i tynkowanie...

    A zapomniałem o czymś co miłe,
    że założymy dachówkę i rynny ,
    będą NAS chronić przed wszelką słotą
    a ja szczęściem będę promienny...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pat70
    "W moim magicznym domu" to chyba Hanna Banaszak?
    ...tak, ale ona tylko śpiewała...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pat70
    "W moim magicznym domu" to chyba Hanna Banaszak?
    Zgadza się..
    A wszystko przez tę jesienną zadumę o której śpiewała M. Umer

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Magda Umer to "Koncert jesienny" na dwa swierszcze i wiatr w kominie...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Tak się ta piosenka zaczyna i taki ma tytuł ... a jest o zdumie jesiennej
    A zresztą wątek nie o... piosenkach ... tylko o radości ze swojego domu...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jaro, ale wpadłeś w nastrój melancholiczny Sądziłam, że to domena kobiet.
    Dom, rodzina, My - to wszystko się ze sobą przeplata. Dom jest dla nas, my dla rodziny, rodzina tworzy dom. Dom jako azyl przed hałaśliwym i pędzącym światem, za którym często nie chcemy i nie możemy nadążyć.
    Dom to moje znalezione miejsce na ziemi, czuję się tam dobrze i bezpiecznie.
    I jak siedzę sobie w ogrodzie na wierzbowym pniaczku i patrzę na krzątającego się męża...... To również odczuwam 'power"

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sara

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wy chociaż jesteście w trakcie budowy, więc Wasze marzenia zaczynają się spełniać. Jesteście szczęśliwcami Ja niestety mogę sobie pomarzyć o domu siedząc na działce i ........tylko pomarzyć Chociaż z drugiej strony jestem szczęśliwa, że mam działkę, mogę wyjeżdżać na nią w kazdy weekend i ....puszczać wodze fantazji.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie chce psuć sielankowego nastroju, ale ja nie mam działki i strasznie mnie to frustruje. Bo też chce mieć las i cisze, ale takie działki sa 40 km od Warszawy - za daleko. te bliżej nie dośc, ze sa strasznie drogie to jeszcze wszyscy siedza sobie na głowie... I jak tu zbudowac dom, który będzie schronieniem, azylem i ostoją?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Edzia, watek o domkach, ale ta piosenka swietnie oddaje moim zdaniem istote bycia w domu, to poczucie bezpieczenstwa, spokoju, ciepelka, gdzie slychac wlasnie cykajace swierszcze i wiatr hulajacy w kominie

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    A jeśli dom będe miał,to bedzie bukowy koniecznie.
    Pachnacy i słoneczny,wieczorem usiadę - wiatr gra.
    A zegar na ścianie gwarzy ,dobrze się idzie panie zegarze -tik tak tik tak
    Świeca skwierczy i mruga przewrotnie,wiec puszczam oko do niej.Dobry humor dziś pani ma, dobry humor dziś pani ma...

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Piękne...
    Podpisuje się pod tym obiema łapkami. Czasem jednak dopada mnie żal, że tak późno zdecydowaliśmy się z mężem na budowę własnego domu.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Dom ceglany w słońcu się rumieni
    Jak wielkie jabłko na jesieni.
    Pelargonie stoją w równym rzędzie.
    Dzikie wino zwiesza sie wszędzie.
    Powój pachnie. Pszczoły miód biorą.
    W górze las. A w dole jezioro.
    [Gałczyński]

  16. #16

    Domyślnie

    Kolejno..do poetów krokiem marszowym marsz...i lewa ,lewa ,lewa....



    Teraz mój dom...jest mną ,w nim są moi najbliżsi..moje najukochańsze osoby.....jak w sercu.
    A reszta to taka słodka otoczka jak niebieściutka piżamka w kolorowe cukierki.Te firanki, meble , nawet pojemnik na mydło .......jest jak ubranko. A na wiosnę, kiedy nachylam sie nad moimi kwiatami ,kiedy koszę trawę albo rozgarniam kretowiska...to jak bym robiła sobie "retusz" najlepszymi kosmetykami swiata. Jestem łasa na westchnienia zazdrości , lubie patrzeć na blokowców jak chłoną....cieszę się , że mając tak niewiele można mieć Aż tak dużo.

  17. #17

    Domyślnie

    Ludzie, ja dopiero zacynam na wiosnę, po drodze jeszcze mnie spotkał duzy rodzinny problem ale jak czytam to co piszecie, to spokój i nadzieja ogarnia me serce. Świat się nie kończy, gdy zdarza się jakaś tragedia, trzeba zyć dalej. Jesteście cudowni, nie wiedziałam, że jest tylu wrażliwych ludzi, którzy nie boją się pzrelać do co czuja na forum. Szczęcie sobie człowiek musi towrzyć sam, cieszyć się tym kretowiskiem, lasem, każdym zielonym i nie tylko zielonym krzakiem. dzięki za te słowa, od razu robi sie lepiej. Super, że można poczytac o ludziach, którzy potrafią sie cieszyć przyrodą, swym miejscem wśród niej.

    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Wbrew wszystkim i wszystkiemu zbudowaliśmy nasz dom...
    Wbrew wszystkim i wszystkiemy spełniamy w nim i z nim swoje marzenia...
    Wbrew wszystkim i wszystkiemu jesteśmy i będziemy w nim szczęśliwi...


  19. #19

    Domyślnie

    I my też będziemy szczęśliwi w naszym domku,choć i teraz nie możemy narzekać na brak szczęścia.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Linka
    Wbrew wszystkim i wszystkiemu zbudowaliśmy nasz dom...
    Wbrew wszystkim i wszystkiemy spełniamy w nim i z nim swoje marzenia...
    Wbrew wszystkim i wszystkiemu jesteśmy i będziemy w nim szczęśliwi...

    No, przy takich,niewzruszonych zaklęciach,na pewno wszystko się udaje...
    i uda
    pozdr.
    cele budzą szacunek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony