dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34

Temat: ogrodzenie

  1. #21

    Domyślnie

    No jestem pełen podziwu dla poprzednika. Myslałem, że taki murek to prosta sprawa, a tutaj kolejność robót, dylatacje, zagłębienia, profile fundamentów - strach pomyśleć co spotka mnie przy ławach - a to już niedługo.
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Nie pękaj, ostatecznie stawia się dzikie mury - polne kamienie bez zaprawy na gruncie jaki jest i tez się trzymają. Ogrodzenie na głowę się nie zawali, najwyżej za jakiś czas będzie trochę krzywe. A co do fundamentów - radzę wszystkim badania gruntu -3,4 otwory na głębokość 3-4 m i wszystko wiemy. Zwłaszcza jeśli działka ze spadkiem, albo woda wysoko.

  3. #23

    Domyślnie

    Na wypadek gdyby jednak ogrodzenie mialo sie skoslawic postaram sie o troszku gliny i dam ja miejscowo przy zasypywaniu stop fundamentowych niektorych slupkow i zasadze bluszcz lub inne pnacze. Niech zarosnie zdrowo to wykoslawien nie uwidzisz.

  4. #24

    Domyślnie

    Tak jest.
    I do kodiego
    Kolejność nie wynika z technologii
    Po prostu: 1. fundamenty pod słupki - docelowe. Zatapamy w nich kawałek ruty, kątownika lub tp. Do żelastwa przykręcamy słupki (drewniane, stalowe lub tp). Rozpinamy siatkę i plac budowy ogrodzony. 2. Docelowo - odcinamy żelastwo, murujemy, wylewamy słupki i przęsła z betonu, kamienia, klinkieru lub tp. instalujemy metaloplastykę, sztachety -co kto chce. 3. Rzecz w tym by murek między słupkami, jeśli mu przyjdzie ochota się poruszyć (a może - bo zagłębiony na 20cm np) ruszył się do góry i w dół a nie w bok.

  5. #25

    Domyślnie

    Odświeżam bo uważam, że Krzysztofj bardzo ładnie tu temat opisał chociaż z kreskami nie do końca do mnie dotarło.
    Od siebie mam pytanie - czym wypełnić szczeliny dylatacyjne między słupkami i podmurówką?
    jj

  6. #26

    Domyślnie

    a jaka macie siatke mi powiedzcie?

  7. #27

    Domyślnie

    podnoszę, bo jet to ciekawy wątek
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofj
    Że podmurówka pęka przy niektórych słupkach to jej zbójeckie prawo, zwłaszcza że podmurówka i słupki na różnych głębokościach. Powinno sie robić dylatacje co jakiś czas. A tak to dylatacje się same zrobiły. Spotkałem się z takim patentem: słupki najpierw, potem podmurówka między nimi (na innej głębokości), a żeby się nie rosłaziło na boki to fundament pod słupki nie kwadratowy | | tylko < < albo < > i fundament pod każde przęsło oddylatowany i w pionie moze sobie hulać ile chce.
    To jest prawidłowe z dylatacją na każdym słupku.
    myślenie jest przyszłością

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krisak

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja chce, najpierw posadowic słupki w ziemi,(bede wiercił wiertnicą otwory)potem zaleje te otwory betonem
    Dopiero pózniej szalował i zalewał fundament,ale mam spadek terenu 40 cm na samym koncu działki(około 3 słupków)
    Czy tam musze miec dłuzsze słupki,czy moge do tych 2 metrowych dospawac
    jakiś płaskownik lub kątownik powiedzmy i potem szalunek w tym miejscu to zakryje.
    Krisss

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bekaert
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    gm. Dąbrowa Chełmińska
    Posty
    127

    Domyślnie

    można dospawać byle spaw był w fundamencie i chociaż lekko zabezpieczony
    Mój domek
    Zajrzyj http://www.archeton.net/RESOURCES/WI...a-390-a0-p.jpg
    Ogrodzenia i bramy - to moja praca, która zaspokaja moje 3 PASJE - rodzinę, dom i motoryzację

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisak
    Ja chce, najpierw posadowic słupki w ziemi,(bede wiercił wiertnicą otwory)potem zaleje te otwory betonem
    Dopiero pózniej szalował i zalewał fundament,ale mam spadek terenu 40 cm na samym koncu działki(około 3 słupków)
    Czy tam musze miec dłuzsze słupki,czy moge do tych 2 metrowych dospawac
    jakiś płaskownik lub kątownik powiedzmy i potem szalunek w tym miejscu to zakryje.
    A nie lepiej zrobic taki stopien, bo jak pospawasz slupki, to siatke tez musisz przedluzyc (no, chyba ze na zamowienie te kilka metrow)

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bekaert
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    gm. Dąbrowa Chełmińska
    Posty
    127

    Domyślnie

    Na terenach skośnych nie ma potrzeby robienia dłuższej siatki ogrodzenie stawia się skośnie. Proponuję poszukać instrukcji do konkretnego ogrodzenia są tam rozwiązania jak montować w różnym terenie. Są w sieci.
    Mój domek
    Zajrzyj http://www.archeton.net/RESOURCES/WI...a-390-a0-p.jpg
    Ogrodzenia i bramy - to moja praca, która zaspokaja moje 3 PASJE - rodzinę, dom i motoryzację

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krisak

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej100
    Cytat Napisał krisak
    Ja chce, najpierw posadowic słupki w ziemi,(bede wiercił wiertnicą otwory)potem zaleje te otwory betonem
    Dopiero pózniej szalował i zalewał fundament,ale mam spadek terenu 40 cm na samym koncu działki(około 3 słupków)
    Czy tam musze miec dłuzsze słupki,czy moge do tych 2 metrowych dospawac
    jakiś płaskownik lub kątownik powiedzmy i potem szalunek w tym miejscu to zakryje.
    A nie lepiej zrobic taki stopien, bo jak pospawasz slupki, to siatke tez musisz przedluzyc (no, chyba ze na zamowienie te kilka metrow)
    Nie rozumiemy się,będe wylewał w tym miejscu wysoki fundament na 40 cm,potem nawioze w to miejsce ziemi i teren będe miał równy,siatka też ma byc prosto.
    chodziło mi tylko o to że najpierw chce posadowic same słupki,a fundement pozniej zalewac
    Krisss

  14. #34

    Domyślnie

    AAA to nie ma zadnych przeciwskazan do spawania slupkow.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony