dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Od każdego szanującego siebie i swoich klientów parkieciarza...podjedź do jakiejs firmy parkieciarskiej w swoim poblizu i albo popros o pomiar albo wypozycz niech ci dadzą instruktaż przeprowadź sam..kupić nie kupisz bo CM-ka kosztuje około 2 tyś złotych..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    Wielkie dzięki zatem za wiadomość. Poszukam w pobliżu kogoś sprawdzonego i poproszę o pomiar.
    Raz jeszcze dzięki wielkie.
    "Człowieka mierzy się jedną miarą - miarą serca" Jan Paweł II

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    jarekur napisał :
    Płyta OSB-3 owszem ale byłbym przeciwny tzw. jak najcieńszej. Zbyt łatwo się wypaczy pod wływem pracy drewna mimo nawet 15 śrub na kołki. Badałem podobną historię na sali w szkole tańca na powierzchni 60m2. Płyta dla oszczedności miała 15mm zamiast pierwotnie 25mm.
    Faktem jest, że było tam sporo wydychanej wilgoci i potu.
    No jeśli płytę osb-3 zabezpieczona parafin wypaczyło to jakim cyudem wytrzyma parkiet nie ma takiej opcji...w jego przypadku zalezy jaka tam wilgotność powyżej 12stki nie wierciłbym do tego anhydrytu..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabelo76
    Witam i dziekuje za zainteresowanie moim tematem.

    Zdobylem dostep do miernika pomiaru wilgotnosci drzewa (zwykly, najprawdopodobniej rezystancyjny) i sprawa wyglada tak: moje deski maja wilgotnosc w okolicach 9% natomiast posadzka 20% SIC! Nie wiem czy pomiar takim miernikiem posadzki daje jakas obiektywna wartosc ale 20% to nie 2%. Posadzki schna od kwietnia i przez caly czas dziala w domu wentlacja mechaniczna. Ile trzebaby poczekac aby posadzka miala dobra wilgotnosc? Podlogi sa zostawione na koniec prac, ale chcialbym je zaczac robic kolo wrzesnia. Wszystkie prace mokre sa juz skonczone w domu.
    Spróbuj zmierzyć sam!? Wykuj w miarę szybko w całym przekroju twojej wylewki kawałek około 50-100G. Może być w kawałkach! Musisz to robić w miarę szybko aby wilgoć zanadto się nie ulatniała! Następnie dokładnie zważyć! Waga od 250 do 500G wystarczy. Wynik zapisać. Włożyć do mikrofalówki i grzać w temperaturze 40 stopni(anhydryt). Po 20 minutach wyjąć i szybko zważyć. Pomiar zapisać. Włożyć do mikrofalówki (piecyk elektryczny) i dalej grzać. Grzać tak długo aż waga przestanie spadać. Ostatnią wagę zapisać.
    Obliczyć według wzoru wilgotność wylewki.
    Ciężar pierwszy odjąć ciężar ostatni to podzielić przez ciężar ostatni i wynik pomnożyć przez 100%.
    c1 -co: co x 100%. Otrzymasz dokładny wynik. Przyrządem CM jest to dużo szybciej.
    _________________________________________________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    jarekur napisał :
    Płyta OSB-3 owszem ale byłbym przeciwny tzw. jak najcieńszej. Zbyt łatwo się wypaczy pod wływem pracy drewna mimo nawet 15 śrub na kołki. Badałem podobną historię na sali w szkole tańca na powierzchni 60m2. Płyta dla oszczedności miała 15mm zamiast pierwotnie 25mm.
    Faktem jest, że było tam sporo wydychanej wilgoci i potu.
    No jeśli płytę osb-3 zabezpieczona parafin wypaczyło to jakim cyudem wytrzyma parkiet nie ma takiej opcji...w jego przypadku zalezy jaka tam wilgotność powyżej 12stki nie wierciłbym do tego anhydrytu..
    Płyta była przykręcana co 50-60cm na obrzeżu i w srodku śrubami do legarów. Płyty były wielko gabarytowe i nie klejone na pióro-wpust.
    Legary były mocowane do stropu na kołki!?
    Na płytę przyklejono parkiet bukowy. Parkiet był zaolejowany. Olejo -wosk High-Solid Berger-Seidle a na to warstwawosku tej firmy. W pomieszczeniu panowała zbyt wysoka wilgotność. Powstały wybrzuszenia. Parkiet ruszył i pociągnął płyty. Deski sosnowe również reagują w znaczny sposób na wilgoć 0,28%/1% wilgotności, buk 0,31%/1%.
    ________________________________________________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał ghost34
    jarekur napisał :
    Płyta OSB-3 owszem ale byłbym przeciwny tzw. jak najcieńszej. Zbyt łatwo się wypaczy pod wływem pracy drewna mimo nawet 15 śrub na kołki. Badałem podobną historię na sali w szkole tańca na powierzchni 60m2. Płyta dla oszczedności miała 15mm zamiast pierwotnie 25mm.
    Faktem jest, że było tam sporo wydychanej wilgoci i potu.
    No jeśli płytę osb-3 zabezpieczona parafin wypaczyło to jakim cyudem wytrzyma parkiet nie ma takiej opcji...w jego przypadku zalezy jaka tam wilgotność powyżej 12stki nie wierciłbym do tego anhydrytu..
    Płyta była przykręcana co 50-60cm na obrzeżu i w srodku śrubami do legarów. Płyty były wielko gabarytowe i nie klejone na pióro-wpust.
    Legary były mocowane do stropu na kołki!?
    Na płytę przyklejono parkiet bukowy. Parkiet był zaolejowany. Olejo -wosk High-Solid Berger-Seidle a na to warstwawosku tej firmy. W pomieszczeniu panowała zbyt wysoka wilgotność. Powstały wybrzuszenia. Parkiet ruszył i pociągnął płyty. Deski sosnowe również reagują w znaczny sposób na wilgoć 0,28%/1% wilgotności, buk 0,31%/1%.
    ________________________________________________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas
    W porządku ale nie była to praca płyty tylko parkietu..ja buka guatambu i kempasa nie układam z oczywistych dla nas przyczyn...w jego przypadku pod deske modrzewiową 12-15 stka wystarczy jeśli bedzie miał dużą wilgotność w pomieszczeniach przez długi czas to praktycznie żadne drewno nie wytrzyma..nieprawdaż ...i racja że gość ci potanił inwestycje stosując mniejszą grubość płyty ja poniżej 22mm na legary nie kładę..i tylko OSB-3 Piozdrawiam
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #27

    Domyślnie

    Co sadzicie o Cumaru alias Teak brazylijski na parkiet? Zonie sie bardzo podoba, a ja mam sprzeczne informacje co do tego gatunku. Jedna ze jest stabilne i twarde, druga ze jednak z ta stabilnoscia nie jest dobrze

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabelo76
    Co sadzicie o Cumaru alias Teak brazylijski na parkiet? Zonie sie bardzo podoba, a ja mam sprzeczne informacje co do tego gatunku. Jedna ze jest stabilne i twarde, druga ze jednak z ta stabilnoscia nie jest dobrze
    Masz sprzeczne wiadomości jakie wobec którego drewna?
    Cumaru jest drewnem bardzo twardym HB 55N/mm2.
    Skurcz i pęcznienie przy zmianie o 1% wilgotności drewna wynosi: o,22%
    Reaguje na zmiany klimatyczne otoczenia z prędkościa dębu czyli spokojnie.
    Teak drewno o twardości 36N/mm2. Skurcz i pecznienie wynosi 0,18%. Drewno reagujace średnio na zmiany klimatyczne otoczenia. Nie boi się wody jest tłuste jednak nie tak jak teak azjatycki.
    Jednak wymiary parkietów z drewien egzotycznych mają niekorzystny stosunek szerokości do grubości który przekracza maksymalny stosunek 1:4, co powoduje w niekorzystnych warunkach wilgotnościowych szybszą reakcję niż np. drewna o wymiarach odpowidających stosunkowi 1;4 lub mniej. Właśnie z tego powodu krążą opinie, że drewno egzotyczne generalnie jest niestabilne. Wszystko jednak zależy od wilgotności drewna (9%) wilgotności podłoża jeżeli cementowe 2%, jeżeli anhydrytowe 0,5% itd, etc. No i fachowiec z wiedzą i doświadczeniem potrzebny a tych niestety nie za dużo.
    __________________________________________________ ________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #29

    Domyślnie

    Witam

    Zrobilem proby. Przy 1 metrowym odchyleniu 1 kilogramowego mlotka kawalek deski nie odkleil sie, dopiero 1,5 metra oderwalo go od posadzki.

    Klej ANSER 2k poliuretanowy, grunt mapei (do kleju syntetycznego)

    A ja w sprawie gruntu, technolog z Anser twierdzi ze: "Odpowiednie bedzie zastosowanie zwykłej emulsji gruntującej wodnej.Przy czym bedzie potrzeba odczekania po zastosowaniu aż posadzka osiągnie wilotność nie przekraczającą 2-3%.Konieczne bedzie także po drugim gruntowaniu przeszlifowanie całej powierzchni papierem w celu usunięcia filmu po emulsji."

    Ma racje, czy kupic grunt pod klej poliuretanowy? Niby pod ten klej nie ma potrzeby stosowania gruntu

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabelo76
    Witam

    Zrobilem proby. Przy 1 metrowym odchyleniu 1 kilogramowego mlotka kawalek deski nie odkleil sie, dopiero 1,5 metra oderwalo go od posadzki.

    Klej ANSER 2k poliuretanowy, grunt mapei (do kleju syntetycznego)

    A ja w sprawie gruntu, technolog z Anser twierdzi ze: "Odpowiednie bedzie zastosowanie zwykłej emulsji gruntującej wodnej.Przy czym bedzie potrzeba odczekania po zastosowaniu aż posadzka osiągnie wilotność nie przekraczającą 2-3%.Konieczne bedzie także po drugim gruntowaniu przeszlifowanie całej powierzchni papierem w celu usunięcia filmu po emulsji."

    Ma racje, czy kupic grunt pod klej poliuretanowy? Niby pod ten klej nie ma potrzeby stosowania gruntu
    Pod klej poliuretanowy generalnie nie ma potrzeby stosowanie gruntu. Jeżeli jednak stosujesz grunt to napewno nie syntetyczny i mapei pod klej Ansera. Używaj systemu -grunt i klej tej samej firmy. Jezeli podłoże się pyli - nawet lekko - nalezy odkurzyć i zastosować grunt który zwiąże pył. Może to być Anser. Zapytaj czy można go rozcieńczyć, wtedy nie zostawi na powierzchni warstwy filmu. Zaden grunt pod klej nie powinien zostawiać filmu. Do wyschnięcia gruntu wodorozcienczalnego wystarczy doba a często przy dobrej pogodzie 12 godzin. Gruntu nie należy wylewać na podłoże i rozprowadzać lecz moczyć wałek w wiadrze z gruntem.
    O ile sobie przypominam to chyba chodzi o podłoże anhydrytowe, jeżeli tak, to mam pytanie czy powierzchnia została przeszlifowana papierem np 24?
    Jest to konieczne ponieważ na powierzchni jest tzw. "zgorzel" która ma słabe właściwości adhezyjne. Klej nie wiąże do podłoża.
    Co znajduje się pod odklejoną deseczką- opisz? Z jaką siłą uderzyłeś w deseczkę? Było to uderzenie z bezwładu czy może dodałeś trochę siły? Jak wielka była deseczka? Ile prób zrobiłeś?
    __________________________________________________ __-
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #31

    Domyślnie

    Witam

    Proby zrobilem wedle Panskiego opisu, byla to czysta sila bezwladnosci.

    Prob zrobilem cztery dwie na gruncie mapei, jedna bez gruntu i jedna na szkle wodnym. (gruntu pod klej poluretanowy nie ma anser, natomiast mapei ma to opakowaniach po 5 l)

    Deski maly wymiary 11 na 5 cm.

    Wiec tak: generalnie w kazdym przypadku sila potrzebana do sciecia byla podobna (te okolo 1,5 m) to co mnie najbardziej zdziwilo to ze klej trzymal na szkle wodnym i w tym przypadku oderwana warstwa posadzki byla najgrubsza (miejscami okolo 4 mm) ale gdy zaczalem odrywac ja rekami dalo sie wyczuc ze klej miescami nie trzyma (wczesniej probowalem przykleic do szkla deske klejem sytentycznym ale to byla totalna klapa, klej wogole nie zastygal)

    Podloze jest cementowe ktore szlifowalem papierem.


    Przy kleju poliuretanowym w przeciwienstwie do syntetycznego mozna bylo oderwac warstwe kleju od deski, klej sie tak mocno nie trzymal.

    Slyszalem o czyms takim jak maty pod parkiet, czy to w moim przypadku by cos dalo?


    Jeszcze wracajac do cumaru oto porada eksperta z muratordom: "Które drewno: afromozja czy cumaru jest lepsze do zastosowania w pokojach i dlaczego?

    Zdecydowanie afromosia. Jest to wprawdzie gatunek o mniejszej, choć zdecydowanie nie małej twardości, natomiast jest o wiele bardziej stabilny od cumaru, które w naszej firmie sprzedawane jest wyłącznie do użytku na zewnątrz w postaci deski tarasowej. Znane są nam przypadki sprowadzania i sprzedaży tego gatunku drewna w postaci deski podłogowej, jednak ze względu na ogromne problemy, które stwarza ona w sezonie grzewczym dosyć szybko wycofywana jest ona ze sprzedaży."

    Wedle wszelakich parametrow fizycznych powinno byc to drzewo stabilne, a tutaj taka opinia (spotkalem jeszcze kilka takich na sieci)

  12. #32

    Domyślnie

    Witam
    Podloga jest juz zrobiona. Dziekuje za porady.
    To podloga z modrzewia:


    W salonie jednak nie zdecydowalismy sie na cumaru jest doussie:


    Wszystkie wylewki jednak zagruntowalem Uzinem 414 Turbo, to wzmocnilo posadzke.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony