dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 29
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 563
  1. #241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie jestem super doradca od hydroizolacji, ale moje przemyślenia :

    - jakoś średnio wygląda silikat jak naciągnie wody a robi to bardzo chętnie, a bloczkowi betonowemu to chyba wszystko jedno i taki skory do ciągnięcia wody to on znów nie jest - to odnośnie hydroizolacji pionowej.
    - Jak już ten bloczek silikatowy w fundamencie naciągnie wody to i owszem, możesz odciąć transport wody w górę do ścian za pomocą folii, ale transportu ciepła w dół nie odetniesz a ścianka fundamentowa z silikatu będzie to robiła tym skuteczniej im więcej wody wciągnie,

    dlatego mi wychodzi ze lepiej fundament z bloczków betonowych i jakiś izolator termiczny poziomy bo:
    -bloczek betonowy mniej skłonny do picia wody, a nawet jak pociągnie to niewiele to mu zaszkodzi.
    - potrzebne termoizolacja w poziomie (isomur lub coś innego) bo jak ścianka fundamentowa zechce pociągnąć ciepło w dół to napotka barierę.

    A tak w ogóle jak nie robisz piwnicy to zrób płytę

  2. #242

    Domyślnie

    temat płyty był już przerabiany ale nie udało się go przeforsować
    bez garażu wychodziło jakiś 190m2 kloca betonowego, argument ceny był nie do przejścia do tego jeszcze sprawa bezbłędnego przygotowania wszystkich instalacji i przejść

    dowiadywałem się już o novomur light i wychodzi niecałe 13 euro za sztukę - na odpowiedź w sprawie ceny Isomuru jeszcze czekam

    zobaczymy po ile cenią te "cudowne" wynalazki
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  3. #243
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał kibito
    temat płyty był już przerabiany ale nie udało się go przeforsować
    bez garażu wychodziło jakiś 190m2 kloca betonowego, argument ceny był nie do przejścia do tego jeszcze sprawa bezbłędnego przygotowania wszystkich instalacji i przejść

    dowiadywałem się już o novomur light i wychodzi niecałe 13 euro za sztukę - na odpowiedź w sprawie ceny Isomuru jeszcze czekam

    zobaczymy po ile cenią te "cudowne" wynalazki
    No, trochę kosztuje, to lepiej wynieść dom 30 cm nad grunt zaizolować przeciwilgociowo i dać BK400 lub BK300. Albo kto wie czy nie lepiej ceramika z perlitem.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  4. #244

    Domyślnie

    no kosztuje
    ale ten BK pod ściany z silikatów 24 to chyba nie do końca będzie ok ? ciężko trochę dla "pompowanego" betonu

    na chwile obecną rozważam temat isomur/novomur i obkładać fundamenty styro po obu stronach -- na teraz najprostsze rozwiązanie jaki mi się nasuwa ( może nie najtańsze ale jest )
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  5. #245
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał kibito
    no kosztuje
    ale ten BK pod ściany z silikatów 24 to chyba nie do końca będzie ok ? ciężko trochę dla "pompowanego" betonu

    na chwile obecną rozważam temat isomur/novomur i obkładać fundamenty styro po obu stronach -- na teraz najprostsze rozwiązanie jaki mi się nasuwa ( może nie najtańsze ale jest )
    A co stawiasz wieżowiec że boisz się stawiać silkę na BK? Nic mu nie będzie wieniec też lejesz na BK, i nadproza też jak budujesz z BK a waga wieńca i betonu na nadproże to jak 6 wierszy silki .

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ja bym sie bal udzielac takich porad bez przeliczenia konstrukcji. Warstwa cokolowa musi przeniesc wszystkie obciazenia, ze stropem i dachem wlacznie.
    Pozdrawiam.

  7. #247
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Ja bym sie bal udzielac takich porad bez przeliczenia konstrukcji. Warstwa cokolowa musi przeniesc wszystkie obciazenia, ze stropem i dachem wlacznie.
    Pozdrawiam.
    A jak stawiasz dwie kondygnacje z BK i pierwszy na ścianie fund. byłby BK oczywiście to przecież tak jakbyś stawiał jedną kondygnację z silki.
    Przecież BK to nie styropian tylko materia konstrukcyjny.
    Poza tym cieżar samego materiału ścian stanowi mały procent uwzględniając jeszcze wiatr, śnieg więźbę, pokrycie dachu itp.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  8. #248
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Ja bym sie bal udzielac takich porad bez przeliczenia konstrukcji. Warstwa cokolowa musi przeniesc wszystkie obciazenia, ze stropem i dachem wlacznie.
    Pozdrawiam.
    A ile kondygnacji można postawić na BK? Chyba ze 4 wraz ze stropami.

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    No i niech beda to dwie kondygnacje z silki i juz ciezar scian jest taki jak 4 kondygnacje z bk.
    Teoretycznie OK ale sa miejsca gdzie obciazenia sa wieksze: np filary pomiedzy drzwiami itp.
    Pozdrawiam.

  10. #250

    Domyślnie

    u mnie wysokość ścian z silki 24 to max 2,70 m +wieniec (strop drewniany )- tak więc nisko i lekko - ściany szczytowe nad wieńcem nie murowane tylko "kombinowane" OSB + styro coś jak w szkieletowcu .
    solbet 400 ma jakieś 2,0 MPa - ale to chyba temat dla konstruktora by przeliczył :/
    co do walorów termo - to z tego co znalazłem w necie to solbet 400 współczynnik λ 0,110 W/mk a np novomur light λ pozioma 0,189 W/(mk),a poziomy 0,083 W/(mk)

    i teraz pytanie laika czemu jedni podają W/mk a inni W/(mk) ? (przykład ze strony solbetu i pdf od schock'a)
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  11. #251
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał kibito
    u mnie wysokość ścian z silki 24 to max 2,70 m +wieniec (strop drewniany )- tak więc nisko i lekko - ściany szczytowe nad wieńcem nie murowane tylko "kombinowane" OSB + styro coś jak w szkieletowcu .
    solbet 400 ma jakieś 2,0 MPa - ale to chyba temat dla konstruktora by przeliczył :/
    co do walorów termo - to z tego co znalazłem w necie to solbet 400 współczynnik λ 0,110 W/mk a np novomur light λ pozioma 0,189 W/(mk),a poziomy 0,083 W/(mk)

    i teraz pytanie laika czemu jedni podają W/mk a inni W/(mk) ? (przykład ze strony solbetu i pdf od schock'a)
    To to samo, po prostu nie dali nawiasu.
    A BK300 ma nawet 0,08 .
    A to 0,189 to ma tylko taki plus że trzyma te wlaściwości w stanie nawet wilgotnym a BK niestety nie ale jak pisałem zacząć dom wyżej i od razu od BK300 lub 400 z dobrą izolacją przeciwwilgociową i będzie dobrez.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #252

    Domyślnie

    nie wiem czy dobrze odczytałem ale skoro solbet 400 ma wytrzymałość na ściskanie 2MPa to ten novomur light jest jeszcze słabszy bo w tabeli podają 1,2 N/mm2 - natomiast Isomur podają klasę wytrzymałości jak w bloczkach bet. czyli 20.

    J-J'a z tym komórkowym jestem na tak byle dobrze się przyłożyć do wyizolowania hydro ( z wodą nie mam problemów bo nawet w okresach wiosennych jest jej tyle co kot napłakał - ogólnie to teren z "pieprzu" sucho na 2m w głąb) ale co z tymi miejscami szczególnie narażonymi na nacisk - u mnie sporo okien 235 wys od samej podłogi - czy te miejsca nie będą zbyt narażone ?
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  13. #253
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał kibito
    nie wiem czy dobrze odczytałem ale skoro solbet 400 ma wytrzymałość na ściskanie 2MPa to ten novomur light jest jeszcze słabszy bo w tabeli podają 1,2 N/mm2 - natomiast Isomur podają klasę wytrzymałości jak w bloczkach bet. czyli 20.

    J-J'a z tym komórkowym jestem na tak byle dobrze się przyłożyć do wyizolowania hydro ( z wodą nie mam problemów bo nawet w okresach wiosennych jest jej tyle co kot napłakał - ogólnie to teren z "pieprzu" sucho na 2m w głąb) ale co z tymi miejscami szczególnie narażonymi na nacisk - u mnie sporo okien 235 wys od samej podłogi - czy te miejsca nie będą zbyt narażone ?
    Narażone to będą te fragmenty ściany między oknami.
    Osobiście nie sądzę aby w domu jedorodzinnym BK400 czy 300 nie wytrzymał.
    ja u siebie liczyłęm i w najbardziej niekorzystnym miejscu wyszedł mi nacisk zaledwie coś koło 3,5 kg/cm2.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  14. #254

    Domyślnie

    wyliczenia łopatologicznie na pieszo czy jest do tego jakiś programik?
    z ciekawości policzyłbym dla swojego klocka
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  15. #255

    Domyślnie

    a bloczki optiroc ?
    stosował ktoś ?
    desmear

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał kibito
    wyliczenia łopatologicznie na pieszo czy jest do tego jakiś programik?
    z ciekawości policzyłbym dla swojego klocka
    Na stronie www.betonkomorkowy.com.pl jest do pobrania poradnik dla projektantow, gdzie sa przyklady wyliczen opisane na tyle prosto, ze nawet laik zrozumie.
    Pozdrawiam.

  17. #257

    Domyślnie

    dzięki wielkie - jako laik postaram się przez to przebrnąć
    dzis przysłali mi wycenę za isomur - ~65 zł za 1 mb ! za te pieniądze to zrobię pewnie taką hydroizolacje dla gazobetonu że w wodzie będzie pewnie mógł stać
    a tak serio to wałczę dalej by coś w końcu wybrać - sensownego
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  18. #258
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ThomasJ

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie, przeczytałem całe to forum odnośnie ISOMURU bo mam ten produkt w projekcie.

    Wahałem się czy jest sens go stosować ale z tego co rozmawiałem z fachowcami to warto.

    Uzyskałem również pomocne informacje u dystrybutora pustaków Isomur.

    kibito chyba pytałeś się w innej firmie niż ja bo ja mam inną cenę za pustak Isomur?
    W firmie Stahlton Polska dostałem ofertę za isomur 61zł/mb.

    Klasa wytrzymałości 20MPa oraz niska nasiąkliwość w stosunku do innych materiałów jak silikat i beton komórkowy to jego zalety, które mi przedstawiono.

    13Euro za sztukę Novomuru o niższej klasie wytrzymałości to znacznie więcej niż Isomur.
    Do tego nie posiadają dopuszczenia do obrotu.

    Pozdrawiam wszystkich budujących domy energooszczędne.

  19. #259

    Domyślnie

    Są dwa produkty isomur i isomur-light. Dla jednorodzinnych wystarcza light. Z tego co pamiętam ma lepszą izolacyjność, a mniejszą wytrzymałość. Ceną też się pewnie różnią.

  20. #260

    Domyślnie

    Ja miałem wycenę na isomur light
    ale na chwile obecną kreśli się projekt z gazobetonem odmiana 400 jako bariera z poziomą izolacją wilgociową pod i nad nim - później wysyłam to do konstruktora dla uspokojenia własnego sumienia i żony
    isomur zastosuje jako ostateczność - albo nic nie dam bo i tak fundamenty będą izolowane z obu stron - z zewnątrz 15 w środku 10 lub 5 jeszcze nie wiem ( oczywiście jakiś hydro styro)
    pozdrawiam
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

Strona 13 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony