dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 29
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 563
  1. #501

    Domyślnie

    Oczywiście że to silikaty, inaczej bym tego nie robił

  2. #502

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was robił porównanie współczynnika U przy wyborze pustaka ceramicznego na pierwszą warstwę?
    Czy przy zasypaniu perlitem ma to marginalne znaczenie ?

  3. #503
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabzin82 Zobacz post
    Zasypałem perlitem pierwszą warstwę pustaków. Zrobiłem podobną rynienkę jaką ktoś kiedyś pokazywał na forum, sprawdza się w sam raz. Zastosowałem EP-180, przedstawiciel od producenta perlitu mówił że można zastosować też EP-150 jednakże moim zdaniem jest zbyt drobny i przy wietrznej pogodzie w czasie zasypywania połowa by mogła odlecieć
    Przy pustakach Cerpolu 250/375/238 worek 125L wchodzi w 10 pustaków.
    Załącznik 384830Załącznik 384831
    Robiłeś rozeznanie co do pustaków ceramicznych, czy wziąłeś pierwszy lepszy?
    Jaką zaprawę dawałeś na pierwszą warstwę? Dawałeś domieszkę perlitu?
    Jak potem kładłeś silikaty na ceramikę? Znowu zaprawa wyrównująca, czy od razu klej?

  4. #504

    Domyślnie

    @pstawik
    Wg mnie przede wszystkim pustak ceramiczny trzeba kupić dobrej klasy, tj. wytrzymałość w klasie 15. Zwykle silikaty są też w tej samej klasie.
    Zaprawę dawałem cementwą z plastyfikatorem pod i nad ceramikę, później silikat na kleju

  5. #505
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    @ marcin_5
    Dzięki za info. Jak uważasz, czy jest sens się u mnie bawić w pierwszą warstwę, gdy pod spodem będzie ocieplona, ale nieogrzewana piwnica? Będzie jakaś wymierna korzyść?

  6. #506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Są tacy co to liczą.
    OZC się nazywa.
    Będziesz ten dom ogrzewał czy planujesz dla rodziny "zimny wychów" ?
    Bo... jakbyś ogrzewał dom, to pomiędzy wnętrzami a piwnicą pojawi się GRADIENT temperatur.
    Inaczej - różnica temperatur.
    A różnica temperatur jest napędem przepływu ciepła.
    Im większy gradient tym więcej ciepła przepłynie.
    A za ogrzewanie się płaci...

    Oszacuj problem, policz ile kosztowałoby to co ucieknie, ile ta zabawa z ceramiką i perlitem , porównaj i zadecyduj.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    @ marcin_5
    Dzięki za info. Jak uważasz, czy jest sens się u mnie bawić w pierwszą warstwę, gdy pod spodem będzie ocieplona, ale nieogrzewana piwnica? Będzie jakaś wymierna korzyść?
    Też mam pod spodem piwnicę nieogrzewaną. Nie liczyłem tego dokładnie, ale wychodziłem z założenia, że minimalizuje mostki termiczne przy budowie domu. Akurat ten mostek nie był jakoś specjalnie drogi do zminimalizowania. Trzeba było kupić paletę pustaków ceramicznych i przywieźć z 6 worków perlitu. Budowlańcy też nie kręcili nosem. Nawet mi podziękowali, kiedy skręciłem im na szybko skrzynkę do wsypywania perlitu, bo na początku zabrali się za wsypywanie wiaderkiem

    Ale oczywiście decyzję musisz podjąć sam.

  8. #508
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    @pstawik
    Wg mnie przede wszystkim pustak ceramiczny trzeba kupić dobrej klasy, tj. wytrzymałość w klasie 15. Zwykle silikaty są też w tej samej klasie.
    Zaprawę dawałem cementwą z plastyfikatorem pod i nad ceramikę, później silikat na kleju
    Prośba jeszcze o info, czy pustak ceramiczny miał taką samą szerokość co silikaty? Większość silikatów ma szerokość 24cm, a pustak ceramiczny 25cm (znalazłem jakieś 24cm, ale sprowadzane są z Niemiec z własnym odbiorem). Rozumiem, że pod ściany działowe ta sama metoda? Jeśli tak, to znowu jakaś lipa z wymiarami: silikaty 12cm, a ceramika 11,5cm.
    Czy pustaka brałeś poryzowanego, czy nie? Może nie ma to znaczenia, ale poryzowany jest bardziej kruchy i trochę się obawiam czy nie będzie za "słaby" dla ciężkiego domu z silikatów (chociaż oba mają wytrzymałość 15MPa).

  9. #509

    Domyślnie

    Witam
    Ja będę budował z silkatu 18cm.
    Zdecydowałem się zasypać pierwszą warstwę perlitem, cegłę będę zamawiał o szerokości 188mm.
    Różnica tych 8mm powinna mi się zgubić w warstwie ocieplenia podłogi i wylewce razem grubość warstwy ok 29 cm.
    Czy ktoś się orientuje ile prelitu wchodzi do cegły o szerokości 18,8cm bo nie jestem pewien ile zmówić aby nie zabrakło, długość ściany 90m
    Dziękuję za pomoc

  10. #510

    Domyślnie

    Nie pamiętam już dokładnie, ale u mnie była podobna długość ścian pierwszej warstwy i też pustak 18.8 i poszło chyba z 6 worków.
    Jak kupisz więcej, to i tak wykorzystasz później. Np. przy układaniu rur w styropianie na posadzce itp.

  11. #511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A co to za jakieś nowum.. akurat zasypywanie małych pustek powietrznych - to placebo..

  12. #512

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    A co to za jakieś nowum.. akurat zasypywanie małych pustek powietrznych - to placebo..
    Nie do końca nowum, bo ludzie już to dawno wymyśli i opisali
    Wykorzystanie pustaków szczelinowych
    wypełnionych ekspandowanym perlitem

    perlit-polska

    Jeżeli wierzyć tym zapiskom, to lambdę w kierunku z (oś fundamentu) można polepszyć do 3x.
    Nawet patrząc przez palce na te badania, to choćby lambdę pustaka można było polepszyć o 100% lub nawet o 50%, to wg mnie gra jest warta świeczki.
    Szczególnie jak muruje się z silikatów a nie chce się używać betonu komórkowego na pierwszą warstwę

  13. #513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie neguję badań.. tylko trzeba znać liczbę podobieństwa Nusleta .. aby później móc stwierdzić - którą "dziórkę" warto zasypać ..
    Bo może się okazać.. że wsypując perlit .. zastępujemy powietrze .. o lambdzie zastępczej np 0,05W/mK.. to zależy od
    wielkości szczeliny- a szczególnie - jej wysokości, a jeszcze lepiej proporcji. To miało by sens .. dla dużych pustek...
    Ale jak widzę porotherma .. 44 .. z rombowym układem szczelin.. to .. śmiem wątpić .. czy będzie lepiej ..

  14. #514

    Domyślnie

    Panowie dużo prościej byłoby na dwie ostatnie warstwy ściany fundamentowej użyć bloczków keramzytowych. Murować ścianę od dołu z bloczków betonowych dać termo-zgrzew i dwie warstwy bloczka keramzytowego i znowu termo-zgrzew , ocieplenie fundamentu zakończyć poniżej chudziaka i zejść w dól z ociepleniem ścian . Od środka ocieplić fundament na powiedzmy 3 bloczki w dól najlepiej xpsem dylatując za jednym razem chudziaka i jest bardziej niż ok . W miejscach progów w pierwszej warstwie zastosować dobry gazobeton, można tez nim obrobić otwory okienne i sprawa mostków z grubsza załatwiona .
    Ostatnio edytowane przez Adrian978 ; 09-09-2017 o 22:11

  15. #515

    Domyślnie

    I zasypałem pierwsza warstwę trochę zabawy z tym było, wiatr nie ułatwiał pracy a skrzynka do zasypu nie była idealna.
    Marcin_5 dzięki za info mi zeszło w sumie 9 worków po 80l perlit hydrofobizowany na ok 85mb muru z cegły 18,8.

    Próbowałem czytać o liczbie Nusleta ale za dużo z tego nie zrozumiałem fizykiem nie jestem.
    Jak pisali wcześniej koszt tego przedsięwzięcia to parę stówek i 6h pracy.
    Czy warto nie wiem traktuję to jak taką lokatę co ją założyłem i już nie zerwę przez cały okres użytkowania budynku, a izomur był za drogi.
    Gdy będę przed wyborem pieca/pompy poproszę o aktualizację OZC, może coś wyjdzie i uda się zobaczyć ile to daje oszczędności.
    Takich danych aby ktoś napisał, że można tyle a tyle kWh lub dżuli zaoszczędzić nie znalazłem.
    Przesyłam 2 zdjęcia gdyby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zasypywanie perlit 3.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	397192

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zasypywanie perlit 1.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	397191
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zasypywanie perlit 2.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	397190  
    Ostatnio edytowane przez czorekopole ; 20-09-2017 o 15:16

  16. #516

    Domyślnie

    a co myślicie o zastosowaniu takiego pustaka na I warstwę pod sylikaty ? Oczywiście zasypanego perlitem, na pewno ma większy stosunek % perlitu do ceramiki niż klasyczny.


  17. #517

    Domyślnie

    Ten pustak wygląda bardziej jak pustak stropowy. Ciekawe jak tym się muruje. Wiekszość zaprawy pewnie wleci w otwory przy normalnym murowaniu. Chociaż jakby wsypać perlit...

  18. #518

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł, ale bałbym się ładować keramzyt do fundamentów. Przykładowe bloczki fundamentowe jakie znalazłem dedykowane są do agrobudownictwa i mają klasę wytrzymałości na poziomie 3-4 MPa i są przeznaczone na budynki gospodarcze. Być może są inne. No i rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku piwnicy nieogrzewanej.

  19. #519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Coraz to lepsze pomysły - przecież jaką to ma powierzchnię, krucha ceramika i trach.

  20. #520

    Domyślnie

    Klasa wytrzymałości 15 MPa, to pustak przeznaczony do wypełnienia zaprawą ale czy nadaje się na ściany zewnętrzne? Trudno powiedzieć

    Pomysłów coraz więcej bo nie każdego stać na płytę za 60 tys jak zwykły fundament można zrobić do max 40 tys

    Potrzeba matka wynalazków
    Ostatnio edytowane przez NoCo ; 06-10-2017 o 14:10

Strona 26 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony