dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    W zależności od ilości pieniędzy to: Bosh, Makita. Żywotność i tak zalezy od tego jak często i do jakich prac się używa. U mnie na budowie(budownictwo przemysłowe) to pracownikom i drogie Bosh'e padały po 1,5 miesiąca.
    ps.
    Kolega używa Pegasusa i co miesiąc wymienia na nową w hipermarkecie, gdyż dłużej nie wytrzymują, teraz ma chyba 3 z kolei Ale tej metody nie polecam, a wręcz odradzam

    pozdrawiam
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  2. #22

    Domyślnie

    Czy macie jakieś typy odnośnie wkrętarek akumulatorowych ? w jakie minimalne napięcie warto zainwestować ?
    pozdrawiam

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Czy macie jakieś typy odnośnie wkrętarek akumulatorowych ? w jakie minimalne napięcie warto zainwestować ?
    W zależności od zastosowania. Ja używałem 12 i 14,4V i 12 okazywało się za słabe. Przy większych obciążeniach nie wytrzymywała za długo.
    Obecnie kupiłem wkrętarkę sieciową i dopiero jestem zadowolony (oczywiście tamte mają inne zalety).

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał Malobert
    Czy macie jakieś typy odnośnie wkrętarek akumulatorowych ? w jakie minimalne napięcie warto zainwestować ?
    W zależności od zastosowania. Ja używałem 12 i 14,4V i 12 okazywało się za słabe. Przy większych obciążeniach nie wytrzymywała za długo.
    Obecnie kupiłem wkrętarkę sieciową i dopiero jestem zadowolony (oczywiście tamte mają inne zalety).
    też zastanawiam się nad taką opcją, kwestia rozciągnięcia kabla to jest na minus, skolei urządzenie bez akumulatora jest lżejsze i tu jest na plus dla sieciowej. Jakie urządzenie kupiłeś, co byś poleciił ?
    pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Czy macie jakieś typy odnośnie wkrętarek akumulatorowych ? w jakie minimalne napięcie warto zainwestować ?
    wkrętarki udarowe, w porównaniu z wiertarko-wkrętarkami to nieba a ziemia, no ale cena też niska nie jest, ja kupiłem boscha używanego ale w stanie prawie nówki za 400zł, niebieski GDR 14,4v z 2 bateriami HD, przed nią używałem wiertarko wkrętarek boscha GSB i GSR 14,4, są ok, tyle że cięższe, szybciej bateria pada i udar w GDR robi swoje, do wkręcania wkrętarki udarowe są bezkonkurencyjne

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał robinoc
    1.szlifirka taśmowa jest świetna, ale pamiętaj że tasmy dosyć szybko się "tępią" i trzeba je często wymieniać ,przy większej robocie jaką planujesz to będzie spora suma. Sprawdź koniecznie jaki wymiar taśmy jest najpopularniejszy i najtanszy w handlu, ja mam np problem z kupnem tasmy do B&D sprzed kilku lat i sprzęcik sobie leży.
    W moim przypadku nic nie zastapi taśmówki. No i właśnie pytanie do innych użytjkowników taśmówek, jakie rozmiary taśm są "standardowe" i z którymi nie powinno być kłopotu ? ja spotkałem na Allegro 2 typy długości, szerokość natomiast wszystkie miały 75mm.
    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał Malobert
    Czy macie jakieś typy odnośnie wkrętarek akumulatorowych ? w jakie minimalne napięcie warto zainwestować ?
    wkrętarki udarowe, w porównaniu z wiertarko-wkrętarkami to nieba a ziemia, no ale cena też niska nie jest, ja kupiłem boscha używanego ale w stanie prawie nówki za 400zł, niebieski GDR 14,4v z 2 bateriami HD, przed nią używałem wiertarko wkrętarek boscha GSB i GSR 14,4, są ok, tyle że cięższe, szybciej bateria pada i udar w GDR robi swoje, do wkręcania wkrętarki udarowe są bezkonkurencyjne
    Z założenia wyszedłem, że ma to być osobna wkrętarka a nie wkretarko-wiertarka. Natomiast funkcja udaru we wkrętarce nie bardzo wiem do czego... ? Chcę pracować w drewnie, no może wykonam 4 otwory w profilu PCV tam wewnątrz jest profil metalowy, ale czy nawet tu ten udar się przyda ?
    pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    ten stół jest specjalny do bosha czy uniwersalny?
    Stol jest uniwersalny,ale jest ograniczenie jesli chodzi o srednice tarczy.
    Znalazlem link dokladnie do tego stolu.

    http://www.wolfcraft.co.uk/jcatalog_...0_product.html

  9. #29

    Domyślnie

    Udar we wkrętarkach akumulatorowych NIE służy do wiercenia tylko do odkręcania mocno zakręconych śrub, zapieczonych itd. Coś jak grzechotka do odkręcania śrub przy kołach samochodowych.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wpisz w szukaczkę na Allegro FalonTech.
    Oceń.
    Nie wiem, czy ja tak dobrze trafiłem, czy naprawdę są dobre w tej klasie cenowej...

    Adam M.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał Malobert
    Czy macie jakieś typy odnośnie wkrętarek akumulatorowych ? w jakie minimalne napięcie warto zainwestować ?
    wkrętarki udarowe, w porównaniu z wiertarko-wkrętarkami to nieba a ziemia, no ale cena też niska nie jest, ja kupiłem boscha używanego ale w stanie prawie nówki za 400zł, niebieski GDR 14,4v z 2 bateriami HD, przed nią używałem wiertarko wkrętarek boscha GSB i GSR 14,4, są ok, tyle że cięższe, szybciej bateria pada i udar w GDR robi swoje, do wkręcania wkrętarki udarowe są bezkonkurencyjne
    Z założenia wyszedłem, że ma to być osobna wkrętarka a nie wkretarko-wiertarka. Natomiast funkcja udaru we wkrętarce nie bardzo wiem do czego... ? Chcę pracować w drewnie, no może wykonam 4 otwory w profilu PCV tam wewnątrz jest profil metalowy, ale czy nawet tu ten udar się przyda ?
    udar znacznie zwiększa siłę , moment wkręcania, przy tym dzięki udarowi jest mniejszy pobór mocy c wydłuża czas pracy baterii, na baterii prawie rozladowanej udarówką kręcę jeszcze garść wkrętów podczas gdy wkrętarka bez udaru już nie da rady, staje, udarówka jest znacznie mniejsza i lżejsza, poreczniejsza, ekstra dociąga elementy, co np. obcnie sobie cenię szalując nadproża, słupy i strop, naprawdę zupełnie inny sprzęt, z tym że oczywiście udarówka to wkrętarka czyli nie ma wrzeciona (główki, uchwytu) zaciskowego, ma uchwyt sześciokątny, założysz tam tylko takie narzedzia
    dla pewności: mowa o takim sprzęcie: http://plptocs.bosch-pt.com/boptocs-...&ccat_id=81950

  12. #32

    Domyślnie

    Cena: ZL 1399,00
    pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    no tak jak pisałem wcześniej to nie jest tani sprzęt, ja kupiłem prawie nowy za 400zł (w komplecie z dwoma bateriami HD, bodajże 2,4 i ladowarką), naprawdę nie żałuję, wcześniej miałem w ręku takie same udarówki dewalta, hitachi i makity, sprzęty porównywalne, polowałem chyba 3 miechy na allegro i udało się

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał Malobert
    Czy macie jakieś typy odnośnie wkrętarek akumulatorowych ? w jakie minimalne napięcie warto zainwestować ?
    W zależności od zastosowania. Ja używałem 12 i 14,4V i 12 okazywało się za słabe. Przy większych obciążeniach nie wytrzymywała za długo.
    Obecnie kupiłem wkrętarkę sieciową i dopiero jestem zadowolony (oczywiście tamte mają inne zalety).
    też zastanawiam się nad taką opcją, kwestia rozciągnięcia kabla to jest na minus, skolei urządzenie bez akumulatora jest lżejsze i tu jest na plus dla sieciowej. Jakie urządzenie kupiłeś, co byś poleciił ?
    Kupiłem taką: http://www.allegro.pl/item382473551_..._btbs_710.html
    Nie będę jej trwałości oceniać bo nie używam jej dużo, ale jeśli chodzi o parametry to jest dużo mocniejsza od akumulatorowych, które mam i ma ogranicznik wkręcania co się przydaje jeśli wkręcamy przynajmniej kilka wkrętów (uciążliwa regulacja). Ogólnie jestem zadowolony.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony