dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie Szczelina pomiędzy ociepleniem a nadbitką

    Witam

    Gdzieś znalazłem informację, iż pomiędzy ociepleniem zewnętrznym a nadbitką powinna być szczelina

    i teraz kilka pytań

    1- czy tak ma być ?
    jeśli tak to

    1 - jaka duża?
    2 - czym ją zabezpieczyć przed żyjątkami

    Pozdrawiam
    Piotrek
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Szczelina pomiędzy ociepleniem a nadbitką

    Cytat Napisał piterazim
    Gdzieś znalazłem informację, iż pomiędzy ociepleniem zewnętrznym a nadbitką powinna być szczelina
    A pamiętasz może w jakim celu ma być ta szczelina? To może mieć znaczenie

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Strzelam, że masz pełne deskowanie. Wtedy pewnie ta przestrzeń to wlot powietrza do wentylowania przestrzeni pod dachem.

    Dla podbitek są albo specjalne elementy z dziurkami, albo zostawia się szczeliny w podbitce.

    W przypadku nadbitki wszystko zależy jak i czym chcesz wykańczać tą przestrzeń pionową pomiędzy krokwiami a nadbitką a murem

  4. #4

    Domyślnie

    Tak mam pełne deskowanie

    tak dla pewności zamieszczam rysunek poglądowy



    planuje zostawić 1cm przerwy

    tylko pytanie jak to zabezpieczyć np przed myszami, osami?

    Myślałem żeby przeciwko owadom - taką jaką mi dali dekarze pod dachówkę - tylko trochę sztywne to i nie mam pomysłu jak do nadbitki przymocować
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    W przypadku nadbitki wszystko zależy jak i czym chcesz wykańczać tą przestrzeń pionową pomiędzy krokwiami a nadbitką a murem
    Jeśli między krokwiami będzie wełna mineralna w płytach (cieńsza o 3 cm od krokwi), na ścianie również wełna mineralna?

  6. #6

    Domyślnie

    No wlasnie

    Ja rowniez mam nadbitke ale nie mam deskowania.
    Zastanawiam sie jak polaczyc welne na poddaszu ze styro na scianie zwenetrznej. Czy pod nadbitka musi byc szczelina dajaca nawiew pomiedzy dachowka a folia ?

    Pozdro
    S

  7. #7

    Domyślnie

    na rysunku połać za blisko ściany, tak to napewno nie wygląda w rzeczywistości - chyba, że ta nadbitka to coś takiego przybitego od spodu krokwi... wtedy problem.... u mnie pomiedzy murłatą a połacią jest szerokość krokwi - 18cm, wiec wystarcza na połączenie ociepleń i tak to powinno być zrobione wg tego co wcześniej czytałem (mostki termiczne). Powyżej warstwy ocieplenia zostawić miejsce na wentylowanie. U mnie szerokość wentylowania jest 3cm dlatego też taka szparka powinna być pozostawiona. Co do ochrony przed owadami - nad tym się nie zastanawiałem i nie wiem czy potrzebne, być może jakaś siatka metalowa - profil ?
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slav
    No wlasnie

    Ja rowniez mam nadbitke ale nie mam deskowania.
    Zastanawiam sie jak polaczyc welne na poddaszu ze styro na scianie zwenetrznej. Czy pod nadbitka musi byc szczelina dajaca nawiew pomiedzy dachowka a folia ?

    Pozdro
    S
    Ocieplenie ma przylegac szczelnie do nadbitki. Powietrze bedzie przeplywac ponad nadbitka i dalej ponad folia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkii
    Cytat Napisał Slav
    No wlasnie

    Ja rowniez mam nadbitke ale nie mam deskowania.
    Zastanawiam sie jak polaczyc welne na poddaszu ze styro na scianie zwenetrznej. Czy pod nadbitka musi byc szczelina dajaca nawiew pomiedzy dachowka a folia ?

    Pozdro
    S
    Ocieplenie ma przylegac szczelnie do nadbitki. Powietrze bedzie przeplywac ponad nadbitka i dalej ponad folia

    No wlasnie tez tak mysle, bo chyba nie musi sie nic wentylowac pomiedzy folia a welna jezeli nie ma deskowania.


    Pozdro
    S

  10. #10

    Domyślnie

    tylko upewnij sie ze membrana jest wysoko paroprzepuszczalna

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkii
    tylko upewnij sie ze membrana jest wysoko paroprzepuszczalna
    Folia to AquaTec 115T ... mam nadzieje ze jest OK ....

  12. #12

    Domyślnie

    To jak to jest z tą szczelina pomiędzy styropianem a nadbitką?
    U mnie musi być bo jest papa i pełne deskowanie. Ja myslałam coby dać duży zakład siatki do dociepleń- od strony sciany przyklejona oczywiście do styropianu ( jako kontynuacja tej pod tynkiem), następnie wsunąć pod dach i nad wełną pozaczepiać do desek- czy tak moze być?
    A może ktos ma inne lepsze rozwiązanie?
    ewentualnie z siatką przeciw owadom?
    pozdrawiam

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora
    To jak to jest z tą szczelina pomiędzy styropianem a nadbitką?
    U mnie musi być bo jest papa i pełne deskowanie. Ja myslałam coby dać duży zakład siatki do dociepleń- od strony sciany przyklejona oczywiście do styropianu ( jako kontynuacja tej pod tynkiem), następnie wsunąć pod dach i nad wełną pozaczepiać do desek- czy tak moze być?
    A może ktos ma inne lepsze rozwiązanie?
    ewentualnie z siatką przeciw owadom?
    pozdrawiam
    hmm te cale zabawy z siatkami zabezpieczeniami super.

    po pierwsze nie sugeruj sie rys w pierwszych postach bo ma babaola. welna w polaci ma byc polaczona z izolacja elewacji (a nie jak na rys. opierac sie o wieniec - przerwa- i izolacja elewacji).
    wloty powietrza wykonuje sie za rynna.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam nabitkę ma wystających krokwiach a potem tylko membranę poropprzepuszczalną. Nie mam żadnej szczeliny i nie wiem po co miałaby być

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    Ja mam nabitkę ma wystających krokwiach a potem tylko membranę poropprzepuszczalną. Nie mam żadnej szczeliny i nie wiem po co miałaby być
    bo masz membranę paroprzepuszczalną - więc nie musisz mieć szczeliny wentylacyjnej pod tą membraną.Ja mam pełne deskowanie i pape - więc musze wentylować pod deskowaniem( pomiędzy wełną a deskami musze zostawić 2 cm przestrzeni - i do tej przestrzeni musi napłynąc powietrze a potem wyleciec "dziurą" w kalenicy.Coby tam sie robactwo nie zagnieździło powinnam to zabezpieczyc siatka od owadów. Szczerze powiem nie widziałam takiej siatki więc nie bardzo jestem w stanie wyobrazić sobie jak to przymocować od styropianu do desek

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    hmm te cale zabawy z siatkami zabezpieczeniami super.

    po pierwsze nie sugeruj sie rys w pierwszych postach bo ma babaola. welna w polaci ma byc polaczona z izolacja elewacji (a nie jak na rys. opierac sie o wieniec - przerwa- i izolacja elewacji).
    wloty powietrza wykonuje sie za rynna.
    Ja wiem ,że te ocieplenia mają stanowić ciągłosc co nie zmienia faktu ,że nad nimi powinna pozostac przestrzeń wysokości 2 cm - którą muszę zabezpieczyć od owadów

  17. #17

    Domyślnie

    Ja twierdzę że w tym miejscu nie musi być szczeliny wentylacyjnej.

  18. #18

    Domyślnie

    Tylko co?
    Styropian ma przylegać do nadbitki?
    A co z wentylacja połaci dachowej pod deskami?

  19. #19

    Domyślnie

    Tynk na styropianie ma przylegać na "ostrze noża" do podbitki.Miedzy ociepleniem a deskowaniem musi być szczelina 2 do3 cm otwarta do przestrzeni nad stropem poddasza.Wentylację należy zapewnić ,ale tej przestrzeni.

  20. #20

    Domyślnie

    No własnie o tym piszę. Aby ta szczelinę wentylować musze zostawić przestrzeń między NADBITKĄ ( bo o tym cały czas piszemy) a styropianem po stronie elewacji stąd powietrze leci sobie w góre wyżej wymienioną szczelinę i wylatuje na zewnąrtz nad dach w szczelinie pod kalenicą ( a na pewno nie do środka domu).
    Może przy podbitce jest inaczej. NIe wiem , nie studiowałam tematu .

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony