dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    W ofercie Praktikera jest poziomnica laserowa na statywie za 199 zł. Cena ta wydaje się cokolwiek niska w stosunku do proponowanych u innych sprzedawców. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w pracy z taka poziomnicą?

  2. #2

    Domyślnie

    Ta poziomica chodzi w cenach od 199 do 299 zł - od Praktikera do Castoramy.
    Najzupełniej starcza do amatorskich potrzeb. Używam jej, mimo że zawodowo mam do dyspozycji sprzęt profesjonalny.
    Uwagi:
    - może być, że co egzemplarz, to inna dokładność.
    - podstawka obrotowa z libellą nie daje gwarancji poziomu. Wypoziomuj ją w sklepie, ustaw na niej poziomicę, wypoziomuj ponownie tym razem na poziomicy. Potem obróć poziomicę o 180 st. Pęcherzyk powinien nadal utrzymać poziom. Zrób to samo, nie ruszając podstawki, lecz kładąc poziomicę w położeniu 90 st względem poprzedniej pozycji. Znowu poziom na poziomicy, obrót poziomicy o 180 st. sprawdzenie.
    Jeśli odczyty się nie pokrywają, to oś podstawki nie jest prostopadła do jej płaszczyzny, i będziesz miał błędy we wskazaniach.
    Ogólnie - nadaje się, jest trudna w poziomowaniu, mogą być egzemplarze nie do wypoziomowania.

  3. #3

    Domyślnie

    To jakas taniocha - ja za swoja Lux Profi Plus zaplacilem 300 DM, z tym ze 8 lat temu

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładność takiej poziomicy - jak tradycyjnej tj max 1mm/m
    na 5m - 5mm to za mało - szkoda kasy. Lepsza dobra poziomica rurkowa na wodę. Dobra to taka w której poziom się szybko ustala, woda sie nie wylewa, i łatwo się napełnia. Jesli wyznaczymy poziom w kilku punktach w duzym pokoju i między dowolnymi dwoma punktami nie będzie różnic to OK

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Dziękuję za dotychczsowe opinie.
    Dokładność tej poziomicy to podobno 1/2 mm
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Nie warto. Na odcinku 1m laser zbędny. Na dłuzszych - za mała dokładność.

  7. #7

    Domyślnie

    Krzysztof, a jaka super dokladnosc potrzebujesz do polozenia np. 50 m rury kanalizacyjnej czy zniwelowania terenu pod koske brukowa ? Wszystko zalezy do czego sie takiego sprzetu uzywa. Poza tym jest to bardzo przydatna rzecz, jesli robi sie cos samemu.

  8. #8

    Domyślnie

    Oczywiście.
    Do niwelacji terenowych OK.
    Prostota i wygoda.

  9. #9

    Domyślnie

    A czy zwróciłeś uwagę jaki jest zasięg tego lasera( na jakąodległośc jest widoczny ) oglądałem te poziomice i gdyby zgasili światło to może było by Ok ale w dzień to makabra nie wiem czy wystarczy na kilka metrów (3-4) chyba że tak mam byc ale mam inne wyobrażenie o takim sprzęcie. Taniej kupić laser na targowisku 20-25 zł i zwykła poziomicę + troche taśmy klejącej uzyskasz podobny efekt .

  10. #10

    Domyślnie

    Araman, widac, ze nie masz pojecia o czym piszesz... - bez urazy of course

  11. #11

    Domyślnie

    Panowie, pokrótce:
    - jest to sprzęt amatorski (za tę cenę)
    - jest to też zarazem zwykła poziomica rurkowa
    - stosuję ją, bo umożliwia pracę w pojedynkę - w przeciwieństwie do niwelatora, węża wodnego etc
    - zasięg - wystarczający, w słoneczny dzień łapię plamkę na ca 8 m , jak musiałem przemierzyć działkę l=80 m to poczekałem na późne godziny.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Dziękuję za wypowiedzi.
    Przekonałem się jednak do kupna. Cena jest w sumie przystępna.
    Podzielę się uwagami z użytkowania (o ile jeszcze bedzie w sprzedaży)

  13. #13

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o widzenie plamki to mam specjalne okulary (Hilti) i z zobaczeniem plamki nawet na 100m w dzień nie miałem problemów. Nie wiem ile kosztują , bo były w zestawie razem z moją poziomicą.
    pzdrw

  14. #14

    Domyślnie

    Legion -pisze o pozimicy laserowej proponowanej w sieci selgrosz i castorama . Jeżeli piszesz o innych to wybacz ale te co ja widziłem idealnie pasują do opisu.

  15. #15

    Domyślnie

    Podałem tylko rzwiązanie w postaci takowych okularów, może poskutkuje i do tych tańszych poziomnic.
    Wybaczam Ci i pozdrawiam
    Artur

  16. #16

    Domyślnie

    przed zakupem sprawdź podstawkę czy przypadkiem nie jest regulowana 4 nóżkami (2 razy w życiu widziałem takie wynalazki). za chiny nie można tego później wyregulować chcąc ją obracać, bo jak wiadomo płaszczyznę wyznaczają 3 a nie 4 punkty wtym wypadku podparcia
    Hej!

  17. #17

    Domyślnie

    Wyciągam temat. Dziś w sklepie widziałem niwelator budowlany - rodzaj poziomicy laserowej, ale samoczynnie rysuje obrys 360* dookoła w bardzo różnych opcjach. Przyjemne urządzenie, niestety cena 2300+stojak .
    Czy ktoś to użytkował? Może wiecie gdzie to można wypożyczyć?

  18. #18

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Bartt, zapytaj w przedstawicielstwie HILTI.

  20. #20

    Domyślnie

    a ja spotkalem w Austrii poziomice laserowa bez statywu ale z nozkami sluzacymi do korekcji poziomu i ustawien do niwelacji (do 5%). sprawdzone. dziala. cena 19,98€

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony