dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 161
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 3205
  1. #2041

    Domyślnie

    Na poddaszu mam niecałe 21st, na dole średnio 22st.
    Różnicy jako tako nie sprawdzałem. Natomiast w zeszłym roku przy fajnych mrozach z okolic -25st po reku było ok. 17st.
    Z opinii kolegów z forum którzy robili pomiary temp u siebie, temp. wynika też z faktu, że wentylatory ogrzewają powietrze.
    Dodam, że cały reku bierze ok 22W przy 100m3.
    A temp. z anemostatów przy takich mrozach to inna bajka.
    Na poddaszu - nawiew miał niecałe 15st (kanały ochładzane, izolowane swoją 2cm wełną i puszczone pod 15cm styropianu)
    Na parterze - nawiew miał ponad 24st (ogrzewany ciepłą posadzką).
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  2. #2042

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Moglbys troche wiecej napisac o swoim domu: jaka masz wymiane na godzine, jak dom, ktory sezon, ile osob, itp. Powaznie jestem zainteresowany podniesieniem wilgotnosci, i jesli to kwestia roslinek to doloze kilka

    pozdrawiam
    Reku nie mam więc nie ma co tutaj parametrów domu podawać. Zwykłe wentyle gonią powietrze kanałami. Sterowanie regulatorami manualnymi, a wyznacznikiem jest wilgotność i ocena sytuacji przez domowników. Drugi sezon zdecydowanie lepszy pod względem bilansu energetycznego jak również komfortu cieplnego. Ubiegły to była odpowiednia temperatura w domu, a bywało że odczuwało się chłód. W tym roku taka sytuacja już nie występuje.
    I już mieszkamy !

  3. #2043

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Reku nie mam więc nie ma co tutaj parametrów domu podawać. Zwykłe wentyle gonią powietrze kanałami. Sterowanie regulatorami manualnymi, a wyznacznikiem jest wilgotność i ocena sytuacji przez domowników. Drugi sezon zdecydowanie lepszy pod względem bilansu energetycznego jak również komfortu cieplnego. Ubiegły to była odpowiednia temperatura w domu, a bywało że odczuwało się chłód. W tym roku taka sytuacja już nie występuje.
    Tym bardziej jestem ciekaw na jakich parametrach pracy sa te wentyle. Maja jakies biegi czy cos ? Wylaczasz je czasem czy chodza non stop na jakims minimum ?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #2044

    Domyślnie

    Wentylacja to dwa wentylatory Ventus TT 150, każdy sterowany oddzielnie. Ciągną z rurowego GWC. Regulatory manualne, obrotowe. Precyzyjnych pomiarów nie robiłem, ale po zużyciu prądu procentowo wychodzi mi podobnie jak u posiadaczy reku. Wyłączoną wentylację miałem w największe mrozy i nie zauważyłem pogorszenia się komfortu nawet po dwóch dniach. Wg Tomasza B., znanego już speca z różnych forów, nawet bez pracy wentyli, powietrze w małym stopniu i tak jest wymieniane. Przyznam że coś takiego ma chyba miejsce, bo da się to odczuć. Jednak rzecz jest niepodważalna. Czym zimniej na zewnątrz, tym suchsze powietrze napływa do naszych domów. Jednak przy temp. do -3-4 st. wilgotność potrafi być spora przy niżowej pogodzie.
    I już mieszkamy !

  5. #2045
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostap Zobacz post
    Przeczytałem cały ten wątek i mam kilka pytań:
    1. Bardzo mało było o piwnicy. Ja planuję ok 100m2 i teraz czy dawać tam mechaniczną a jeśli tak to gdzie.
    Będzie tam na pewno pralnia wiec wiadomo wyciąg,
    Kotłownia - z piecem na paliwo stałe. I tu pytanie wiem że mam dwie opcje nawiew i wywiem przy WM lub grawitacyjną kratkę zrobić i nawiew do pomieszczenia.
    Inne pomieszczenia to wiadomo jakaś graciarnia, może w przyszłości siłownia. Problem o tyle skomplikowany że chcę mieć okna, myślę także o spełnieniu standardu NF40. Okna parę centymetrów ponad grunt więc małe załóżmy 50x70, i wymaganie Uw tego okna poniżej 0,8 i powiem że wychodzi że może fix spełni to tylko. A jak fix to tylko WM. I bądź ty mądry.
    2. Garaż z racji że dwustanowiskowy wymiary ok. 7x6,5 wewnątrz i też WM czy grawitacyjna, dla skomplikowania sprawy dodam pod małą częścią garażu tak 2x7 też podpiwniczenie by powstał kanał.

    Dom miałby piwnicę, parter i piętro wychodzi mi bardzo duża przestrzeń do wentylacji, o garażu nie wspomnę i biurze doklejonym tak z 25m2

    Poproszę o ocenę
    Ponawiam prosząc o rady

  6. #2046
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Odnośnie piwnicy - jeśli ma być kocioł na paliwo stałe to sprawa rozwiązuje się sama, musi być otwór nawiewny i wentylacja grawitacyjna. To samo w garażu - musi być WG, nie wolno łączyć wentylacji pomieszczeń typu garaż z wentylacją pom. mieszkalnych. Na całej reszcie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
    Jeśli myślisz o dotacji NF40, to będzie bardzo ciężko z piwnicą, a już zupełnie niewykonalne z kotłem węglowym - jak zrobisz próbę szczelności z obowiązkowym otworem 200cm2?

    A jeśli dasz kocioł gazowy lub pompę ciepła, to można również w piwnicy założyć WM, w garażu od wielkiej biedy też.

  7. #2047

    Domyślnie

    zostałem poproszony o serwisowanie wm w hotelu/pensjonacie, połowa rzeczy nie działa albo działa kiepsko, pensjonariusze skarżą się na szum i nie da się przez to wbić wyższego biegu, półtora roku tak działa i nie ma nikogo z tych co wykonali by zerknąć i poprawić (pół roku po gwarancji), pojechałem, obejrzałem to cudo i zgadnijcie kto wykonał system ? dla podpowiedzi pracuje tam vts i 5 aerisów
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  8. #2048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Opowiadaj.

  9. #2049
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    zostałem poproszony o serwisowanie wm w hotelu/pensjonacie, połowa rzeczy nie działa albo działa kiepsko, pensjonariusze skarżą się na szum i nie da się przez to wbić wyższego biegu, półtora roku tak działa i nie ma nikogo z tych co wykonali by zerknąć i poprawić (pół roku po gwarancji), pojechałem, obejrzałem to cudo i zgadnijcie kto wykonał system ? dla podpowiedzi pracuje tam vts i 5 aerisów
    ciekawa ta gwarancja, a rękojmia?

    opowiadaj, opowiadaj

    aeris mówi wszystko

  10. #2050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    brzęczkowski???
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #2051

    Domyślnie

    Mysle ze sie bardzo myslisz. Akurat jego instalacje wygladaja, z opisu na modelowe. Nie wiem jak w praktyce ale jesli wykonuje on zgodnie z tym co opisuje to tylko sie uczyc. Chodzi tu raczej o duza firme... i wcale bym sie nie zdziwil sadzac po tym co mi oferowali.

  12. #2052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    tak, duża firma, jak traktory, motory, bandziory

  13. #2053
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    tak, duża firma, jak traktory, motory, bandziory
    rowery, bajery... -fajne mają niektóre instalacje, to fakt Koło mnie aż takich cyrków chyba nie ma, chociaż kilka poprawek wprowadzałem w instalacjach.
    Dobry mają marketing i to ciągle na ludzi działa i działać będzie...

  14. #2054
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez miki121 ; 03-02-2013 o 22:33

  15. #2055

    Domyślnie

    każdy się wykręca i zwala na innego hehe, podwykonawca podwykonawcy i takie tam gadki, rękojmia tylko wtedy gdyby wszystko działało , nagrzewnica we vtsie też rozwalona, zamarzła ubiegłej zimy...
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  16. #2056
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    możesz jaśniej z tą rękojmią?

  17. #2057
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Odnośnie piwnicy - jeśli ma być kocioł na paliwo stałe to sprawa rozwiązuje się sama, musi być otwór nawiewny i wentylacja grawitacyjna. To samo w garażu - musi być WG, nie wolno łączyć wentylacji pomieszczeń typu garaż z wentylacją pom. mieszkalnych. Na całej reszcie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
    Cała prawda tylko że niektórzy dają kotły w salonie.

  18. #2058
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukaslukas

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Zastanawiam się nad zamontowaniem WM z reku,dom z poddaszem użytkowym, powierzchnia użytkowa 180m2(w podłodze 260) + garaż 40m2, kubatura 980m3, grzane na ekogroszek plus kominek w salonie, jaki sprzęt, jakie parametry,może jakieś namiary na dobrych instalatorów z kujawskiego

  19. #2059
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaslukas Zobacz post
    Witam
    Zastanawiam się nad zamontowaniem WM z reku,dom z poddaszem użytkowym, powierzchnia użytkowa 180m2(w podłodze 260) + garaż 40m2, kubatura 980m3, grzane na ekogroszek plus kominek w salonie, jaki sprzęt, jakie parametry,może jakieś namiary na dobrych instalatorów z kujawskiego
    Wysokość pomieszczenia 3,77 m. No to się chłopie tego węgla nawrzucasz. Się nie zastanawiaj, tylko rób.

  20. #2060
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cześć,
    może to już w wątku było, ale ciężko przewertować 100 stron :]

    Proste pytanie - jak lepiej puścić rury od wentylacji parteru?
    - czy podwieszać jest do sufitu
    - czy puścić w płaskich przewodach po stropie i zrobić z tamta przejście przez strop do parteru

    Na poddaszu ma być 10cm styro i na tym ogrzewanie podłogowe.

    Muszę niedługo podjąć decyzję zeby ew uwzględnić podwieszany sufit w wysokości parteru, lub ew. przejścia przez strop...

    PS. Jeżeli kojarzycie jakąś dyskusję na forum na ten temat to podrzućcie linka.

    Dzięki
    Ostatnio edytowane przez Kamil_Idaredy ; 23-01-2013 o 21:55
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

Strona 103 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony