dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 161
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 3205
  1. #2181

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    gentoonx, wielkie dzięki, twój post strasznie mi pomógł,
    było tysiąc razy! znajdź sobie (google i site:... w zapytaniu)

  2. #2182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    gentoonx, wielkie dzięki, twój post strasznie mi pomógł,
    nie miałem takiego zamiaru

    sądząc po pytaniu, obawiam się że niewiele już może ci pomóc

  3. #2183

    Domyślnie

    jak by się komuś informacja przydała to pisze: dzwoniłem dzisiaj do firmy zajmującej się instalacjami i dowiedziałem się że nie ma przeszkód i przy kuchence gazowej może być WM

    PS. panu post wyżej proponuje rozwiązać swoje problemy w zaciszu domowym, a nie dowartościowywać się tutaj poprzez obrażanie innych

  4. #2184
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    jak by się komuś informacja przydała to pisze: dzwoniłem dzisiaj do firmy zajmującej się instalacjami i dowiedziałem się że nie ma przeszkód i przy kuchence gazowej może być WM

    PS. panu post wyżej proponuje rozwiązać swoje problemy w zaciszu domowym, a nie dowartościowywać się tutaj poprzez obrażanie innych
    spróbujmy - to niewiele co może pomóc

    8. Instalowane w pomieszczeniu urządzenia, w szczególności zużywajace powietrze, nie mogą wywoływać
    zakłóceń ograniczających skuteczność funkcjonowania wentylacji.
    9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi
    powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia
    stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione.
    10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewna
    zrównoważona lub nadciśnieniową

    Jak się to rozumie to się nie da.
    jak się rozumie inaczej to się da - ale inaczej

  5. #2185

    Domyślnie

    Jak się rozumie te przepisy to da się, ale ponoć czytanie ze zrozumieniem to wyższa matematyka.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  6. #2186
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie to nie tkie proste

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    jak by się komuś informacja przydała to pisze: dzwoniłem dzisiaj do firmy zajmującej się instalacjami i dowiedziałem się że nie ma przeszkód i przy kuchence gazowej może być WM

    PS. panu post wyżej proponuje rozwiązać swoje problemy w zaciszu domowym, a nie dowartościowywać się tutaj poprzez obrażanie innych
    Problemem jest sprzeczność przepisów bo w myśl jednych w pomieszczeniu z urządzeniem zasilanym gazem w tym przypadku ziemnym istnieje konieczność zrobienia kratki wentylacyjnej przy suficie o jakiś tam wymiarach, z kolei zakazane jest łączenie wentylacji mechanicznej z grawitacyjną.
    I bądź tu mądry?!... co ciekawe co ekspert to inne zdanie.... a my budujemy i budujemy

  7. #2187
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Jak się rozumie te przepisy to da się, ale ponoć czytanie ze zrozumieniem to wyższa matematyka.
    czyli co? z matmy pałkę miałeś?

  8. #2188
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimminen Zobacz post
    Problemem jest sprzeczność przepisów bo w myśl jednych w pomieszczeniu z urządzeniem zasilanym gazem w tym przypadku ziemnym istnieje konieczność zrobienia kratki wentylacyjnej przy suficie o jakiś tam wymiarach, z kolei zakazane jest łączenie wentylacji mechanicznej z grawitacyjną.
    I bądź tu mądry?!... co ciekawe co ekspert to inne zdanie.... a my budujemy i budujemy
    no między innymi też, ale..

    Jak się to rozumie to się nie da.
    jak się rozumie inaczej to się da - ale inaczej

  9. #2189

    Domyślnie

    Gdyby dopisał magiczne słowo "zrównoważonej" to nie byłoby dyskusji?
    I już mieszkamy !

  10. #2190
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimminen Zobacz post
    Problemem jest sprzeczność przepisów bo w myśl jednych w pomieszczeniu z urządzeniem zasilanym gazem w tym przypadku ziemnym istnieje konieczność zrobienia kratki wentylacyjnej przy suficie o jakiś tam wymiarach, z kolei zakazane jest łączenie wentylacji mechanicznej z grawitacyjną.
    I bądź tu mądry?!... co ciekawe co ekspert to inne zdanie.... a my budujemy i budujemy
    Możesz przytoczyć te przepisy najlepiej w jakim Dzienniku Ustaw się znajdują?

    Wg. mojej wiedzy nie wolno w jedym czasie używać WM i grawitacyjnej.
    Ostatnio edytowane przez bluenet ; 25-02-2013 o 19:06

  11. #2191
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    jak by się komuś informacja przydała to pisze: dzwoniłem dzisiaj do firmy zajmującej się instalacjami i dowiedziałem się że nie ma przeszkód i przy kuchence gazowej może być WM

    PS. panu post wyżej proponuje rozwiązać swoje problemy w zaciszu domowym, a nie dowartościowywać się tutaj poprzez obrażanie innych
    Dlaczego wg mojej skromnej opinii, nie?

    Metan (gaz ziemny) jest wybuchowy.
    Nie potrzeba specjalnych warunków, aby doszło do wybuchu.
    Dzieje się to pomiędzy dolną, a górną granicą wybuchowości (DGW – GGW)
    W zasadzie wystarczy napełnić dane pomieszczenie pomiędzy 5 a 15%
    metanem aby mieszanina była już wybuchowa.
    Duże sieci przesyłowe gazu spawa się nagazowane,
    ale bez dopływy powietrza, dom czy inne pomieszczenie z takim układem,
    to troszkę nie ta bajka i nie ta technologia.

    Każdą WM można manualnie wyłączyć (czynnik ludzki), co w przypadku nieszczelności instalacji?
    Każda WM może nie działać, krótko, długo z różnych przyczyn, awaria, brak zasilania, co w przypadku nieszczelności instalacji?
    Jaka jest możliwość powstania wybuchu podczas zassania metanu przez rekuperator? Dobrze wymieszany gaz z powietrzem, warunki podobne jak w palniku gazowym.

    Drożny kanał wentylacji naturalnej, czy to w lato, czy to w zimie umożliwia wypłynięcie o połowę lżejszego od powietrza gazu z pomieszczenia.

    Powstania nieszczelności na instalacji nie da się wykluczyć, paradoksalnie występuje często nawet w nowych domach.

  12. #2192

    Domyślnie

    Czy taką przepustnicę da się względnie łatwo przerobić na "czwórdrogową" (czyli dodać czwartą "nitkę", w dół)?





    (źródło: http://domwent.pl/pl/p/Przepustnica-...jsciem-GWC/955)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przepzwpdsilpomiar.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	172943  

  13. #2193

    Domyślnie

    kupujesz siodłowy, robisz otwór, potem wkręty albo nity, klej i gotowe
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  14. #2194
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Wg. mojej wiedzy nie wolno w jedym czasie używać WM i grawitacyjnej.
    Tak aby podeprzeć się stosownymi przepisami:

    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r.
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

    § 148. 1. Wentylację mechaniczną wywiewną lub nawiewno-wywiewną należy stosować w budynkach wysokich i wysokościowych oraz w innych budynkach, w których zapewnienie odpowiedniej jakości środowiska wewnętrznego nie jest możliwe za pomocą wentylacji grawitacyjnej. W pozostałych budynkach może być stosowana wentylacja grawitacyjna.
    2. W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja, nie można stosować wentylacji grawitacyjnej. Wymaganie to nie dotyczy pomieszczeń z urządzeniami klimatyzacyjnymi niepobierającymi powietrza zewnętrznego.
    3. W pomieszczeniu zagrożonym wydzieleniem się lub przenikaniem z zewnątrz substancji szkodliwej dla zdrowia bądź substancji palnej, w ilościach mogących stworzyć zagrożenie wybuchem, należy stosować dodatkową, awaryjną wentylację wywiewną, uruchamianą od wewnątrz i z zewnątrz pomieszczenia oraz zapewniającą wymianę powietrza dostosowaną do jego przeznaczenia, zgodnie z przepisami o bezpieczeństwie i higienie pracy.
    4. W pomieszczeniu, w którym proces technologiczny jest źródłem miejscowej emisji substancji szkodliwych o niedopuszczalnym stężeniu lub uciążliwym zapachu, należy stosować odciągi miejscowe współpracujące z wentylacją ogólną, umożliwiające spełnienie w strefie pracy wymagań jakości środowiska wewnętrznego określonych w przepisach o bezpieczeństwie i higienie pracy.

  15. #2195
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    można tak tłumaczyć i cytować przepisy, a i tak znajdą się tacy, którym to nie przeszkadza - włącznie z osobami odpowiedzialnymi z tytułu wykonywanej pracy czy funkcji w procesie budowlanym, a co... do odważnych świat należy.

    Postępująca debilizacja społeczeństwa.

  16. #2196
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur.tc

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Żory
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    A'propos postu wyżej jeden z wziętych dziennikarzy w zupełnie innym kontekście powiedział kiedyś że to społeczeństwo jest do bani (bardziej dosadnie). Nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem zwłaszcza że jestem jednym z elementów tej układanki Ale coś w tym z prawdy jest...
    To tyle ogólnie, a teraz do rzeczy.
    Projektujemy dom w standardzie pasywnym i mamy zgryza ze źródłem ciepła. Byliśmy przekonani aby wykorzystać gaz do ogrzewania powietrznego (nagrzewnica powietrza) lub wodnego, zastanawialiśmy się też nad grzałką elektryczną w ogrzewaniu powietrznym oraz nad peletami do CO i CWU. Powiem że trudna jest to decyzja. Ostatnio częściej spoglądam też na informacje dotyczące pomp ciepła. Jeśli rozpatrywać tak minimalną moc do ogrzewania pomieszczeń być może w domu pasywnym ma ona rację bytu. Oczywiście pompę ciepła rozpatrujemy tylko i wyłącznie w wersji wykorzystującej ciepło wentylacyjne z WM tudzież gwc, a nie np z drogich inwestycyjnie kolektorów pionowych. Planujemy WM z GWC. Rekuperator ewentualnie na później. Wiem że decyzja odnośnie źródła ciepła należy do nas i o nią Was nie proszę. Jeśli będziecie mieli chwilę żeby zerknąć do naszego dziennika budowy i nasunęły by się Wam jakieś sugestie lub też uwagi do naszych poczynań to będę wdzięczny.
    Artur

  17. #2197
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    policz koszty - inwestycja + powiedzmy 10lat użytkowania w tym obsługa

    co wyjdzie taniej to bierz

  18. #2198

    Domyślnie

    Cytat Napisał galeriaarta Zobacz post
    Projektujemy dom w standardzie pasywnym i mamy zgryza ze źródłem ciepła. Byliśmy przekonani aby wykorzystać gaz do ogrzewania powietrznego (nagrzewnica powietrza) lub wodnego, zastanawialiśmy się też nad grzałką elektryczną w ogrzewaniu powietrznym
    Artur
    Budujesz pasywny, masz gazociąg?

    Nie ma się nad czym zastanawiać.

    Oczywiście gaz.

    PC do pasywnego to gruba przesada.

    Powodzenia.

  19. #2199
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał twaro Zobacz post
    Budujesz pasywny, masz gazociąg?

    Nie ma się nad czym zastanawiać.

    Oczywiście gaz.

    PC do pasywnego to gruba przesada.

    Powodzenia.
    Może to być porada roku by do domu pasywnego łączyć gaz do grzania. Jak gaz to po co pasywny, a jak pasywny to po gaz.
    Zawsze mi się wydawało, że jak pasywnym jest akurat za zimno to się kupuje zgrzewkę piwa i się dzwoni do znajomych by chałupę nagrzali.

  20. #2200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał galeriaarta Zobacz post
    Projektujemy dom w standardzie pasywnym i mamy zgryza ze źródłem ciepła. Byliśmy przekonani aby wykorzystać gaz do ogrzewania powietrznego (nagrzewnica powietrza) lub wodnego, zastanawialiśmy się też nad grzałką elektryczną w ogrzewaniu powietrznym oraz nad peletami do CO i CWU. Powiem że trudna jest to decyzja. Ostatnio częściej spoglądam też na informacje dotyczące pomp ciepła. Jeśli rozpatrywać tak minimalną moc do ogrzewania pomieszczeń być może w domu pasywnym ma ona rację bytu. Oczywiście pompę ciepła rozpatrujemy tylko i wyłącznie w wersji wykorzystującej ciepło wentylacyjne z WM tudzież gwc, a nie np z drogich inwestycyjnie kolektorów pionowych. Planujemy WM z GWC. Rekuperator ewentualnie na później. Wiem że decyzja odnośnie źródła ciepła należy do nas i o nią Was nie proszę. Jeśli będziecie mieli chwilę żeby zerknąć do naszego dziennika budowy i nasunęły by się Wam jakieś sugestie lub też uwagi do naszych poczynań to będę wdzięczny.
    Artur
    Podsumujmy budujesz dom pasywny i zastanawiasz się ile wydać na gaz do jego ogrzania a chcesz oszczędzasz na rekuperatorze?

Strona 110 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony