dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 161
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.940 z 3205
  1. #2921
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Podkreślam... bo kiedyś sprzedawały to firmy sprzedające klimatyzację jako uzupełnienie do klimatyzacji - a dziś coraz częściej się je spotyka same. Mało tego, z faktu nie odprowadzania nadwyżek wody, którą Pan non stop produkuje - zrobiono zaletę!!!
    Pozwolę sobie ( dla rozluźnienia) na wierszyk o takich zaletach:
    wuj się żeni
    Wuj szukał bratnią duszyczkę
    Trafił na biuro matrymonialne
    Może tu odnajdę
    Taką jak ja nieudaczniczkę
    Oferta była…. jedna
    Beata z fotką słabej jakości
    Mina wuja dość niewybredna
    I targają nim wątpliwości
    - no… ale ona jest ślepa!
    To wada? Z za biurka pada
    Cóż Pan, to zaleta
    Włos Panu już wypada
    Urody Pan raczej mizernej
    Nie oceni tego Beata
    Nawet w poświacie niedzielnej
    Tak…, no ale kulawa!
    Jakaż to wada?
    Toż to wspaniała sprawa
    Gdzie Pan chce tam wpada
    Ale do tego jeszcze niemowa….
    No tu nie wytrzymała i szlus
    Urzędniczka przerwała w pół słowa
    Przecież to ogromny plus!
    Patrzy facio na lico dziewczęcia
    Bez większego zachwytu niestety
    Ale pryszczata… jak widać ze zdjęcia
    A Pan co! Chciałby mieć same zalety!!

  2. #2922
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Co Pan zrobi z wilgocią w mrozy - otworzyć okno?

  3. #2923

    Domyślnie

    Ja specjalista w tej dziedzinie nie jestem, ale widzę, że Pan jest.

    Jak zaczynałem szukać rekuperatora, to trafiłem na kilka forum gdzie ludzie narzekali na to że reku wysusza za bardzo powietrze w mieszkaniu... Szczególnie w dobrze izolowanych szkieletówkach. I ludzie muszą kupować nawilżacze i cuda wianki. Więc wg mnie ani w jedną anie w drugą stronę przesadzić nie można.

    a tej zimy niestety od listopada do przedwczoraj musiałem mieszkać bez wentylacji w ogóle. Już jak się na dworze robiło w okolicy zera to zaczynała się tragedia. po oknach praktycznie się lało... kapało na parapety i się robiły kałuże, klamki od drzwi wejściowych mokruteńkie...

    higrometr pokazywał 60-65% (niby bez tragedii) ale wiadomo na oknach się najbardziej wkrapla.

    teraz po uruchomieniu tego ustrojstwa odpukać na razie okna suchutkie, klamka sucha, nic nie paruje (nie było wprawdzie takich mrozów jak wcześniej, ale z rana już było -2,5C i nic się nie działo.

    wilgotność na razie 54-55%

    Na tym forum jest wątek gdzie wypowiadają się użytkownicy mitshu... i zachwalają, że jest wszystko ok.

    To chyba nie jest tak w tych wymiennikach celulozowych, że cała wilgoć (jak Pan pisał 10-12 litrów dzienni) wraca nam do mieszkania.... Wraca część (niewielka) reszta musi lecieć na zewnątrz, tak samo jak nie wraca do mieszkania całe wyrzucane ciepło a jedynie część. Przy czym sprawność odzysku ciepła jest powiedzmy te 60 % a wilgoci pewnie ze 20%... (trudno powiedzieć bo pewnie jest to niemierzalne, ale w każdym razie nigdzie nie napisano że odzyskuje 100% wilgoci).

    Założę się że w wymienniku aluminiowym (czy z czego on tam jest zrobiony) też nie cała wilgoć się skrapla, a jedynie niewielka część, a większość leci na zewnątrz, zapewne w przybliżeniu tyle samo co celulozowym, z tym, że to co w aluminiowym zostaje w postaci skroplin i trzeba odprowadzić, to w celulozowym jest wchłaniane i odparowóje po drugiej stronie w powietrzy nawiewanym.

  4. #2924

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Jak zaczynałem szukać rekuperatora, to trafiłem na kilka forum gdzie ludzie narzekali na to że reku wysusza za bardzo powietrze w mieszkaniu...
    Czyli działa prawidłowo, przecież w mrozy -20 w powietrzu nie mieści się prawie nic wody, jak to wpadnie do domu to wysysa z nozdrzy każdą kropelkę wody, aż nos boli. Tak niestety działa "dobra" wentylacja. Powiem więcej, jeśli jest inaczej, w takie mrozy -20 to znaczy że z wentylacją jest coś nie tak.
    Oczywiście jak ktoś ma wrażliwy nos, to sobie wkłada gdzieś nawilżacz i ma pozamiatane. Rekuperator nie ma tu nic do rzeczy.
    U mnie przy wentylacji grawitacyjnej jest tak samo, idzie zima - 20 morzy i w nosie sucho. Jak się kratki zakurzą (czyli wentylacji nie ma) w nosie mokro. Proste.

  5. #2925

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Czyli działa prawidłowo, przecież w mrozy -20 w powietrzu nie mieści się prawie nic wody, jak to wpadnie do domu to wysysa z nozdrzy każdą kropelkę wody, aż nos boli. Tak niestety działa "dobra" wentylacja. Powiem więcej, jeśli jest inaczej, w takie mrozy -20 to znaczy że z wentylacją jest coś nie tak.
    Oczywiście jak ktoś ma wrażliwy nos, to sobie wkłada gdzieś nawilżacz i ma pozamiatane. Rekuperator nie ma tu nic do rzeczy.
    U mnie przy wentylacji grawitacyjnej jest tak samo, idzie zima - 20 morzy i w nosie sucho. Jak się kratki zakurzą (czyli wentylacji nie ma) w nosie mokro. Proste.
    Czyli do tego też pasuje wierszyk, który zapodał Pan Tomasz

    a tak na poważnie, centralę już mam i zapewne prędko nie wymienię, więc siłą rzeczy będę musiał ją testować pewnie co najmniej najbliższe 2 lata. Więc będzie jakiś punkt odniesienia.

  6. #2926

    Domyślnie

    sorki ale tak mi się skojarzyło z odwiecznym prawem natury...

    jest wentylacja o musi być suche powietrze:

    http://www.youtube.com/watch?v=n_7IA8G0nhM

    jest zima to musi być zimno

  7. #2927
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jak zaczynałem szukać rekuperatora, to trafiłem na kilka forum gdzie ludzie narzekali na to że reku wysusza za bardzo powietrze w mieszkaniu...
    Bardzo często zdarza się, że chcemy zrobi lepiej . A zwłaszcza gdy robi firma. Dają za duże centrale i wentylacja nawet na minimum jest za silna.
    Przykład
    Francuska centrala (bardzo dobra) Duolix (firmy Atlantic) przeznaczona na 7 punktów nawiewnych i 5 wywiewnych ma maksymalny wydatek 155m3/h!!!
    Jeżeli wentylacja wysusza też jest źle zrobiona.
    Na tym forum jest wątek gdzie wypowiadają się użytkownicy mitshu... i zachwalają, że jest wszystko ok.
    Skąd Pan wie, że to nie marketing?
    Założę się że w wymienniku aluminiowym (czy z czego on tam jest zrobiony) też nie cała wilgoć się skrapla, a jedynie niewielka część, a większość leci na zewnątrz, zapewne
    Leci na zewnątrz jak nie ma mrozu - jak jest mróz - to jak poleci? Szanowny Panie - podczas mrozu z rekuperatora leci dziennie 10 litrów wody. Gdzie przy mrozach ta woda jest u Pana odprowadzana?

  8. #2928
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Czyli działa prawidłowo, przecież w mrozy -20 w powietrzu nie mieści się prawie nic wody, jak to wpadnie do domu to wysysa z nozdrzy każdą kropelkę wody, aż nos boli. Tak niestety działa "dobra" wentylacja. Powiem więcej, jeśli jest inaczej, w takie mrozy -20 to znaczy że z wentylacją jest coś nie tak.
    Oczywiście jak ktoś ma wrażliwy nos, to sobie wkłada gdzieś nawilżacz i ma pozamiatane. Rekuperator nie ma tu nic do rzeczy.
    U mnie przy wentylacji grawitacyjnej jest tak samo, idzie zima - 20 morzy i w nosie sucho. Jak się kratki zakurzą (czyli wentylacji nie ma) w nosie mokro. Proste.
    Regulacja w wentylacji jest po to, by ustawi sobie wilgotnośc ! Przecież my, wy, kwiaty... to są nawilżacze !!Wentylacja ma odprowadza NADMIAR WODY nie wodę.
    Tak jak ostatni inwestorowi tłumaczył szumy, gościu z bardzo znanej firmy :
    Chciał Pan wentylację mechaniczną, to musi by słychac!!!

    Nie - prawidłowo zrobiona wentylacja nie wysusza, nie jest słyszalna.


    Ale jak się czyta :
    http://www.mitsubishi-electric.pl/in...kt&subpage=650
    Zasilanie: 230/1/50 V/~/Hz

    Wydajność: 800 m3/h

    Spręż: 145 Pa

    Efektywność odzysku ciepła jawnego: 79%

    Poziom hałasu: 34,5 dB(A)

    Przybliżona pow., którą można obsłużyć: 100m2

    Przybliżona dł. kanałów możliwa do podłączenia: 20m

    800m3/h na 100m2 - to nic dziwnego, że woda którą wydychamy z grzybami bakteriami musi wraca!!!! To nieporozumienie by woda z wentylacji wracała za świeżym powietrzem!!!
    A jak ktoś ma infekcję???
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 14-02-2014 o 17:26

  9. #2929

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Regulacja w wentylacji jest po to, by ustawi sobie wilgotnośc ! Przecież my, wy, kwiaty... to są nawilżacze !!Wentylacja ma odprowadza NADMIAR WODY nie wodę.
    Tak jak ostatni inwestorowi tłumaczył szumy, gościu z bardzo znanej firmy :
    Chciał Pan wentylację mechaniczną, to musi by słychac!!!

    Nie - prawidłowo zrobiona wentylacja nie wysusza, nie jest słyszalna.


    Ale jak się czyta :
    http://www.mitsubishi-electric.pl/in...kt&subpage=650



    800m3/h na 100m2 - to nic dziwnego, że woda którą wydychamy z grzybami bakteriami musi wraca!!!! To nieporozumienie by woda z wentylacji wracała za świeżym powietrzem!!!
    A jak ktoś ma infekcję???
    Śmiem twierdzić że w mróz -20 jest tak sucho na zewnątrz, że przykręcając każda wentylację na minimum nie da człowiek rady nachuchać tyle żeby było wilgotno. A ta woda wracająca, to jakiś dowcip, ktoś se chyba po prostu zażartował.

  10. #2930
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Śmiem twierdzić że w mróz -20 jest tak sucho na zewnątrz, że przykręcając każda wentylację na minimum nie da człowiek rady nachuchać tyle żeby było wilgotno. A ta woda wracająca, to jakiś dowcip, ktoś se chyba po prostu zażartował.
    Mam WM i 45%ww , A co do żartu... niestety nie. Zaczęto opisywane centrale sprzedawac bez klimy. Wciska się kit, że celuloza zabije grzyby odfiltruje bakterie i jako wymiennik jest najlepsza.
    A najśmieszniejsze jest w tym to: http://www.mitsubishi-electric.pl/do...3HH0701_pl.pdf str. 3 NIE MYJ W WODZIE!

  11. #2931
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Jeśli wentylacja jest skręcona na minimum, a dom szczelny, to przy -20'C i normalnym użytkowaniu domu wilgotność nie powinna spaść poniżej 40%.
    Jak spada niżej, to znaczy że dom jest nieszczelny. Szczelny dom jest dość trudno wykonać. Po to właśnie jest regulacja wydajności reku, by sobie regulować wilgotność w domu. Przy WG nie ma takiej możliwości.
    U mnie przy działającej non-stop wentylacji nigdy nie spadło poniżej 45%.

  12. #2932
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Szczelny dom jest dość trudno wykonać.
    Szczelnośc to podstawa nie tylko rekuperacji ale i izolacji. Dlatego od 14 lat (PN 13829) robi się test szczelności - inaczej jak zrobi obowiązkową charakterystykę energetyczną???

  13. #2933
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Często się z Panem Andrzejem (Indiana) nie zgadzamy - głównie jeśli chodzi o kolektory czy izolacje, ale w tym temacie zgadzamy się w 100%

    Jeżeli wentylacja przesusza, lub słychać ją w nocy - to jest źle wykonana!

  14. #2934
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jeżeli przy -20oC utrzymuje się w domu 40% wilgotności,to oznacza,że wentylacji prawie nie ma a stężenie CO2 znacznie przekracza dopuszczalną normę 1000ppm. W firmie,w starej kamienicy w mroźną pogodę, przy skrzynkowych nieszczelnych oknach jest 30-32% wilgotności a stężenie CO2 i tak oscyluje wokół 1200ppm. Zimą wentylacja przesusza i nie jest to wina źle wykonanej wentylacji a ilości pary wodnej w świeżym powietrzu.Co do hałasu to pełna zgoda.

  15. #2935
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Jeżeli przy -20oC utrzymuje się w domu 40% wilgotności,to oznacza,że wentylacji prawie nie ma a stężenie CO2 znacznie przekracza dopuszczalną normę 1000ppm. W firmie,w starej kamienicy w mroźną pogodę, przy skrzynkowych nieszczelnych oknach jest 30-32% wilgotności a stężenie CO2 i tak oscyluje wokół 1200ppm. Zimą wentylacja przesusza i nie jest to wina źle wykonanej wentylacji a ilości pary wodnej w świeżym powietrzu.Co do hałasu to pełna zgoda.
    Ja napisałem o wentylacji mechanicznej - z regulacją. Wentylacja starej kamienicy z nieszczelnymi oknami ma nieokreślony i nieregulowany strumień. Stąd podawanie jakichkolwiek parametrów - nie ma sensu!

  16. #2936
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    W firmie pracuje znacznie więcej osób (źródło CO2) na m2, niż w przeciętnym domu. Dodatkowo w firmie jedynym źródłem wilgoci jest niewielka ilość pary wodnej z oddychania i tyle. W domo dochodzą całe litry wilgoci dziennie z prania, gotowania, kąpania i kwiatków. Nie mierzyłem u siebie CO2, ale wszyscy doskonale się wysypiamy, a powietrze jest świeże i czyste, bez porównania do domów bez WM. Na osobę mam około 35m3/h, przy idealnym rozmieszczeniu nawiewów i wywiewów - powietrze płynie z minimalnym mieszaniem, więc nie może być za dużo CO2.

  17. #2937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    W firmie pracuje znacznie więcej osób (źródło CO2) na m2, niż w przeciętnym domu. Dodatkowo w firmie jedynym źródłem wilgoci jest niewielka ilość pary wodnej z oddychania i tyle. W domo dochodzą całe litry wilgoci dziennie z prania, gotowania, kąpania i kwiatków. Nie mierzyłem u siebie CO2, ale wszyscy doskonale się wysypiamy, a powietrze jest świeże i czyste, bez porównania do domów bez WM. Na osobę mam około 35m3/h, przy idealnym rozmieszczeniu nawiewów i wywiewów - powietrze płynie z minimalnym mieszaniem, więc nie może być za dużo CO2.
    Z całym szacunkiem dla twojego doświadczenia, ale stężenie pary wodnej nijak się ma do CO2.Nie można twierdzić,,więc nie może być za dużo CO2".To trzeba mierzyć a dopiero coś twierdzić.

  18. #2938
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    To trzeba mierzyć a dopiero coś twierdzić.
    I tu się w 100% zgadzam ! Tylko dlaczego Pan nie mierzy? Ani wentylacji ani izolacji.

  19. #2939
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Akurat stężenie CO2 jest mocno skorelowane z wilgotnością powietrza w budynkach mieszkalnych, co wykorzystują bardzo często systemy sterowania wentylacją. Jest na to masa badań, wielokrotnie omawiany temat w prasie fachowej. Nie widzę powodu, by kupować za kilka tysiaków porządny miernik CO2 (nie jakieś chińskie wynalazki za stówkę, które co minutę pokazują co innego) - czyste powietrze wyczuwam doskonale bez aparatury

  20. #2940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Pogratulować nosa.Kilka tysiaków wart.Ubezpieczył bym .
    Stężenia CO2 poniżej 1500ppm nos nie rozróżnia.Niby tylko 500 więcej ale nie zabije.Dziesięć razy więcej też nie zabije. Mówią jednak,że tak do 1000ppm jest najlepiej.

Strona 147 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony