dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 161
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 3205
  1. #2981

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć, że i bez czujnika czadu
    Ale TB dobrze prawi, że wentylacja, dowolna a nie tylko mechaniczna, powinna być sprawna a nie kominy pozatykane gazetami, kratki wyciągowe zamknięte albo zarośnięte syfem bo zimno itd. Na ciąg wsteczny też są sposoby, np. różne nasady kominowe:



    Oczywiście nie jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju czujek czy też np. pasów w samochodzie ale tego nie można traktować jako prewencji.
    Ta nasada po prawej gdy już jej się ośka wyrobi to daje takie efekty na poddaszu, że zajoba można dostać. Miałem to wiem. A zimą nikt na dach wejść nie chciał, żeby to wymienić.
    I już mieszkamy !

  2. #2982
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    u mnie te efekty są jesienią/wiosną.. a takich czap sie nie zamontuje bo daszek nad otworami z kominkami jest od góry z betonu..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  3. #2983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć, że i bez czujnika czadu
    Ale TB dobrze prawi, że wentylacja, dowolna a nie tylko mechaniczna, powinna być sprawna a nie kominy pozatykane gazetami, kratki wyciągowe zamknięte albo zarośnięte syfem bo zimno itd. Na ciąg wsteczny też są sposoby, np. różne nasady kominowe:



    Oczywiście nie jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju czujek czy też np. pasów w samochodzie ale tego nie można traktować jako prewencji.
    A czy ja jestem zwolennikem zatykania wszystkich kratek wentylacyjnych, wentylacja powinna byc sprawna i tego TB nie wymyslił.

  4. #2984
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A czy ja jestem zwolennikem zatykania wszystkich kratek wentylacyjnych, wentylacja powinna byc sprawna i tego TB nie wymyslił.
    To nie jest wentylacja!
    - tzw wentylacja grawitacyjna nie jest wentylacją w rozumieniu prawa - nie zapewnia w sposób ciągły określonej ilości świeżego powietrza
    - może by ( a właściwie - JEST)zakłócana przez niezgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem elementy WM wywiewnej (okapy wentylatory łazienkowe

    Panie asolt !!! Ludzie świadomi zagrożeń i posiadający wiedzę o wentylacji powinni uświadamiac, że wietrzenie to nie wentylacja, że okap ( z wentylatorem ) czy wentylator w łazience to masakra dla zdrowia (poza czadem jest jeszcze cofka z zagrzybionych kanałów)
    _ Dlaczego nie spotyka się wentylatora na nawiewie, a niedozwolony wentylator na wywiewie TAK? Dlaczego się więcej pisze i mówi o czujce czadu, nie wentylatorze nawiewnym?
    To wina braku podstawowej wiedzy u projektantów i budowlańców. SZCZERZE - nie spotkałem jeszcze architekta, który znałby się na wentylacji.

  5. #2985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To nie jest wentylacja!
    - tzw wentylacja grawitacyjna nie jest wentylacją w rozumieniu prawa - nie zapewnia w sposób ciągły określonej ilości świeżego powietrza
    - może by ( a właściwie - JEST)zakłócana przez niezgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem elementy WM wywiewnej (okapy wentylatory łazienkowe

    Panie asolt !!! Ludzie świadomi zagrożeń i posiadający wiedzę o wentylacji powinni uświadamiac, że wietrzenie to nie wentylacja, że okap ( z wentylatorem ) czy wentylator w łazience to masakra dla zdrowia (poza czadem jest jeszcze cofka z zagrzybionych kanałów)
    _ Dlaczego nie spotyka się wentylatora na nawiewie, a niedozwolony wentylator na wywiewie TAK? Dlaczego się więcej pisze i mówi o czujce czadu, nie wentylatorze nawiewnym?
    To wina braku podstawowej wiedzy u projektantów i budowlańców. SZCZERZE - nie spotkałem jeszcze architekta, który znałby się na wentylacji.
    To gdzie ten wentylatorek mam u siebie w bloku pierdyknąć.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #2986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To gdzie ten wentylatorek mam u siebie w bloku pierdyknąć.
    A w doope se go wsadź


  7. #2987
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To gdzie ten wentylatorek mam u siebie w bloku pierdyknąć.
    - między czerpnią a rozdzielaczem na pokoje!
    Prawo ( i zdrowy rozsądek ) zabrania montowania wentylatorów na wywiewie z budynkach z naturalną wentylacją, o co więc chodzi?

  8. #2988
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A w doope se go wsadź

    O ! Jest i rekordzista! To zawsze miło jak inteligentny człowiek do dyskusji się przyłączy,

  9. #2989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    - między czerpnią a rozdzielaczem na pokoje!
    A gdzie w blokach lub domach z lat 70-tych to się znajduje? Bo w/g mojej wiedzy to tam czerpnią jest każde okno a rozdzielaczem drzwi do pokoi.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 19-02-2014 o 09:27
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #2990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    W głębokim socjalizmie, w bloku, w którym spędziłem dzieciństwo, w kuchni pod oknem była dziura zasłonięta gęstą siatką metalową.
    Tak było w każdym mieszkaniu w tym bloku.
    Tak było we wszystkich blokach na tej ulicy.
    Wentylacja działała, czasem aż za dobrze, jak pamiętam.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #2991
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A gdzie w blokach lub domach z lat 70-tych to się znajduje?
    Czerpnia jest nieodzownym elementem wentylacji. A gdzie - indywidualne podejście, nie ma reguły .

  12. #2992
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    W głębokim socjalizmie, w bloku, w którym spędziłem dzieciństwo, w kuchni pod oknem była dziura zasłonięta gęstą siatką metalową.
    Tak było w każdym mieszkaniu w tym bloku.
    Tak było we wszystkich blokach na tej ulicy.
    Wentylacja działała, czasem aż za dobrze, jak pamiętam.

    Adam M.
    Za silna wentylacja też jest zła. Tyle, że Szanowny Adamie - wtedy nie było wentylatorów w kanałach a wszystkie okna były (bardzo delikatnie pisząc) nieszczelne .
    W tych blokach z lat 70-tych - ludzie powymieniali okna, drzwi, pozakładali okapy, wentylatory łazienkowe. - To nikomu nie przeszkadza choć nie jest zgodne z przepisami. Wentylacja mechaniczna nawiewna do pokojów - jest zgodna z przepisami, komfortowa ( powietrze jest podawane od góry i jest regulacja oraz filtr) i zapewnia wentylację we wszystkich pokojach !

  13. #2993

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To się "włączy" wentylacja naturalna.
    Wentylacja naturalna jest podciśnieniowa, więc przy kominku to raczej nieporozumienie!
    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Co to znaczy włączy sie?

    Proszę doprecyzować.

    Zamkniete okna.same sie rozszczelnią czy Szanowny Pan do mnie przyjedzie i rozszczelni?

    Czy uzyskam odpowiedź na moje pytanie?
    temat mnie bardzo interesuje!

  14. #2994
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Czy uzyskam odpowiedź na moje pytanie?
    temat mnie bardzo interesuje!
    "włączy" - znaczy zacznie działać!

  15. #2995
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Za silna wentylacja też jest zła. Tyle, że Szanowny Adamie - wtedy nie było wentylatorów w kanałach a wszystkie okna były (bardzo delikatnie pisząc) nieszczelne .
    W tych blokach z lat 70-tych - ludzie powymieniali okna, drzwi, pozakładali okapy, wentylatory łazienkowe. - To nikomu nie przeszkadza choć nie jest zgodne z przepisami. Wentylacja mechaniczna nawiewna do pokojów - jest zgodna z przepisami, komfortowa ( powietrze jest podawane od góry i jest regulacja oraz filtr) i zapewnia wentylację we wszystkich pokojach !
    Panie Tomaszu niech pan zejdzie na ziemię - w tych domach nie da się zamontować wentylacji. W mieszkaniach o wysokości 2,45 - 2,50 gdzie ją pan poprowadzi. Jedyny sposób to nawiewniki w oknach jako czerpnie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #2996
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Panie Tomaszu niech pan zejdzie na ziemię - w tych domach nie da się zamontować wentylacji. W mieszkaniach o wysokości 2,45 - 2,50 gdzie ją pan poprowadzi. Jedyny sposób to nawiewniki w oknach jako czerpnie.
    Rozdzielacz jest w przedpokoju i nawiew blisko sufitu.
    A Ziemia...
    Przepisy i zdrowy rozsądek wykluczają wentylatory tylko na wywiewie!
    Przepisy i zdrowy rozsądek nakazują ciągły i określony strumień powietrza wentylacyjnego

    To ma Pan jakieś inne rozwiązanie - zdroworosądkowe i zgodne z prawem budowlanym?
    Nie widzę najmniejszego powodu, by pisać, że da się rozbić dziś WG działającą i wyegzekwować zakaz stosowania wentylatorów na wywiewie - tylko dlatego, że znakomita większość tak ma a projektanci się na tym nie znają.
    Ja będę pisał, jak powinno być.

    Powtórzę :
    Szanowny Panie plusfoto - Pan poda jak Pan, by inaczej rozwiązał wentylację w bloku z lat 70-tych z wymienionymi oknami tak aby:
    Człowiek dostawał 30m3/h świeżego powietrza
    By można było zamontować okap czy wentylator w łazience ( tylko mechaniczny wywiew zabrania prawo) ?
    Może Pan odpowiedzieć?

  17. #2997
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Da się, widziałem - kanały w narożnikach pomieszczeń.
    Od lat robimy "komunałki" - czerpnia -rura do przedpokoju - wentylator kanałowy - rozdzielacz na pokoje i nawiew w pokojach pod sufitem,

  18. #2998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Rozdzielacz jest w przedpokoju i nawiew blisko sufitu.
    A Ziemia...
    Przepisy i zdrowy rozsądek wykluczają wentylatory tylko na wywiewie!
    Przepisy i zdrowy rozsądek nakazują ciągły i określony strumień powietrza wentylacyjnego

    To ma Pan jakieś inne rozwiązanie - zdroworosądkowe i zgodne z prawem budowlanym?
    Nie widzę najmniejszego powodu, by pisać, że da się rozbić dziś WG działającą i wyegzekwować zakaz stosowania wentylatorów na wywiewie - tylko dlatego, że znakomita większość tak ma a projektanci się na tym nie znają.
    Ja będę pisał, jak powinno być.

    Powtórzę :
    Szanowny Panie plusfoto - Pan poda jak Pan, by inaczej rozwiązał wentylację w bloku z lat 70-tych z wymienionymi oknami tak aby:
    Człowiek dostawał 30m3/h świeżego powietrza
    By można było zamontować okap czy wentylator w łazience ( tylko mechaniczny wywiew zabrania prawo) ?
    Może Pan odpowiedzieć?
    Pan pokaże chociaż jedno słowo z mojej strony które sugeruje wentylator na wyciągu. Co ma wspólnego prawidłowo zamontowany okap czy pochłaniacz z wyciągiem, jaki wentylator w łazience? To że ktoś tak zrobił to nie znaczy że wszyscy. Mówimy o prawidłowej wentylacji grawitacyjnej która żeby nie wiem jak była sprawna to i tak zdarzą się momenty i warunki ku temu że zaszfankuje. Może to zdarzyć się raz czy dwa w ciągu roku lub raz na 10 lat ale się zdarzy i dlatego w takich momentach czujnik jest zbawieniem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #2999
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Od lat robimy "komunałki" - czerpnia -rura do przedpokoju - wentylator kanałowy - rozdzielacz na pokoje i nawiew w pokojach pod sufitem,
    Tak i z mieszkania 2,45 robi się 2, 30 lub kanały na wierzchu. Panie Tomaszu naprawdę nic nie sugeruję ani nie piję do pana ale przydała by się panu żona. Pewne pomysły wybiła by panu z głowy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #3000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To nie jest wentylacja!
    - tzw wentylacja grawitacyjna nie jest wentylacją w rozumieniu prawa - nie zapewnia w sposób ciągły określonej ilości świeżego powietrza
    - może by ( a właściwie - JEST)zakłócana przez niezgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem elementy WM wywiewnej (okapy wentylatory łazienkowe

    Panie asolt !!! Ludzie świadomi zagrożeń i posiadający wiedzę o wentylacji powinni uświadamiac, że wietrzenie to nie wentylacja, że okap ( z wentylatorem ) czy wentylator w łazience to masakra dla zdrowia (poza czadem jest jeszcze cofka z zagrzybionych kanałów)
    _ Dlaczego nie spotyka się wentylatora na nawiewie, a niedozwolony wentylator na wywiewie TAK? Dlaczego się więcej pisze i mówi o czujce czadu, nie wentylatorze nawiewnym?
    To wina braku podstawowej wiedzy u projektantów i budowlańców. SZCZERZE - nie spotkałem jeszcze architekta, który znałby się na wentylacji.
    Prosze podać przepis zabraniający stosowanie wentylacji naturalnej (rozporządzenie WT2014, prawo budowlane), albo inaczej przepis nakazujący stosowanie wm.
    Jak mówimy o prawie to prosze konkretnie: przepis i data wprowadzenia.
    A gdzie zainstalowac wentylator na nawiewie? jezeli nie ma czerpni, a czerpni nie ma w ponad 99% budynków z wentylacją naturalną.

Strona 150 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony