dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 80
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1593
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Fakt - wizualizacje są niesamowite. Aż chciało by się tam być. Tyle światła, tyle bieli ...

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przez to, że to komputerowe wizualizacje, nie widać, ze umieszczenie TV w świetle okna tarasowego to nietrafiony pomysł, jeśli to okno ma wystawę południowa lub zachodnią.

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie



    jakby się uprzeć to pewnie sporo innych rzeczy by się znalazło

    ale po co się upierać

    te wizualki pokazują swiat jak prawdziwy tylko ladniejszy.
    Chciałabym umieć robić takie, a raczej chcialabym mieć cierpliwość żeby robić takie...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak sadzę to jest to 3D Studio lub coś w tym stylu. Robią to na pewno nie oni, tylko grafik komputerowy.

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    no raczej...
    to pochłania taką masę czasu, ze na projektowanie już by go pewnie nie starczyło
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  6. #226
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Witam
    Podczytuję sobie Twój dziennik i z zainteresowaniem obserwuję jak tworzysz bryłę swojego domu.

    Kuchnia, która dodałaś do inspiracji jest jedną z moich ulubionych, wiec tym bardziej kibicuję temu, co chcesz stworzyć

    Przyglądalam się tez gornej lazience i mam pytanie- czy koniecznie musicie miec tam prysznic i wannę? Jakoś tak to wychodzi trochę zatłoczone. Projekty Irmy jakoś najlepiej to wszystko rozplanowywaly, szkoda, że tak się uparliście na umywalke przy oknie.

    SKoro jest Was dwójka, to może starczy prysznic na dole (wygląda na dosc spory), a na gorze wanna? Piszę to trochę z własnego doświadczenia, nas tez jest aktualnie dwojka, mamy jedną lazienkę z prysznicem, a druga z wanna i prysznicem. I wychodzi na to, że tam gdize jest wanna i prysznic i tak jest uzytkowana tylko wanna. A w dolnej bierzemy prysznic. (moze nie bez znaczenia pozostaje fakt, gdzie jest sypialnia- u nas na dole)

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U nas sypialnia na górze. Na co dzień bierzemy prysznic, ale czasem lubię pomoczyć się we wannie. Schodzenie na dół, by brać prysznic, byłoby niewygodne.

    Sposób myślenia przy planowaniu łazienki:
    1 jeden pion
    2 krótki odcinek miedzy piecem a odbiornikiem , coby nie tracic ciepła na cyrkulacji
    3. częstotliwość korzystania z urządzeń: wc/umywalka, prysznic a na końcu wanna. tym samym po wejściu do łazienki dwa pierwsze urzadzenia winny być jak najbliżej.
    4. kibel naprzeciwko drzwi = mało estetyczny widok. Będzie więc umywalka z ładnym, dużym lustrem, które odbijać na dodatek będzie światło dzienne, co może rozświetli dodatkowo łazienkę. Poza tym makijaż można robić w świetle dziennym a nie sztucznym.
    5. kibel jednak nie może stać zbyt daleko od pionu (powinien być jak najbliżej), aby piętro poniżej, w kuchni, przez pół ściany nie przebiegała mi rura
    kanalizacyjna.
    6. Odpływ liniowy prysznica też jest nisko i musi być blisko pionu.
    7. Wanna, stoi sobie na boku, rzadko używana, raczej do romantycznego wylegiwania się. Osłonięta, we wnęce. Nie na widoku z okna (poza tym, jak
    okno będzie uchylone, nie będzie wiało chłodem). U wezgłowia, na murku, paprotka/storczyk/świece. Nad wanną, na ścianie lustro, może płyta marmuru, może fototapeta?

  8. #228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    a muzyka ?

  9. #229
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Może dowiedz się dokładnie jak to jest z tymi pionami, bo mozna sie przeciez podkuć (i najlepiej jakiegoś inzyniera o to zapytać, a nie fachowca, bo oni czesto robią jak im wygodnie, a nie jak jest najlepiej).

    Mi ta wanna tez do konca chyba nie pasi, tzn ten ksztalt, to juz ostateczna decyzja?
    moze lepiej wygladaloby cos takiego?

    http://www.kolo.com.pl/produkt/4386

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Taka wanna chyba za bardzo kolidowałaby z przejściem do kotłowni.
    Dlatego myślę o ściętej.

    Projekt domu jest w trakcie robienia i rozwiązania techniczne to problem instalatorów.
    Naprawdę podoba wam się wanna na wejściu i pod oknem? Nie czułabym się...intymnie siedząc w takiej wannie.

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    a muzyka ?
    Nie jestem specjalnym melomanem. Preferuję ciszę podczas wypoczynku

  12. #232
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Mi się bardzo podoba ta pierwsza propozycja Irmy. Nie przeszkadzałoby mi,ze wanna jest na przeciwko drzwi, skoro mieszkalabym tam z moim partnerem.

    A inny pomysl, nie da się tego kibelka przesunąć do kotłowni? Raczej Wy będziecie z niego korzystac, a nie goscie
    Wtedy łazienka byłaby bardziej ustawna...

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Łazienka ma prawie 9 m2 i jest nieustawna? Przecież jest większa od większości prezentowanych na forum łazienek, zwłaszcza, że nie ma skosu, który ogranicza aranżację. Naprawdę uważasz, ze wanna z której najrzadziej się będzie korzystać powinna być najbliżej wejścia a bardziej wykorzystywane sprzęty dalej? Czy nie jest to robienie sobie dodatkowych metrów komunikacji?

    nie bardzo rozumiem idei kibelka w kotłowni?

    Czy nie za bardzo sugerujecie się drzwiami do kotłowni?
    Przypominam, że najprawdopodobniejszy układ wygląda tak (o ile uda się z rurami):

    Zielone to planowane zielsko

    Tylko wanna ma nieco inny kształt (do trapezowej wejdą dwie osoby )

  14. #234
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Może te drzwi do kotłowni robią zamieszanie, to prawda, bo kawałek ściany wypada.

    Wiesz co, 9 metrów na wannę, prysznic, umywalkę i kibelek to nie ejst chyba az tak dużo. Ja mam 7,6 metra i tam jest dwuosobowy prysznic, umywalka, kibelek i szafa. I nie ma wcale dużo miejsca.

    Dla mnie nie jest najważniejsze chyba, żeby mieć najblizej akurat do umywalki, czy kibelka, bo z nich najczęsciej korzystam, tylko zeby to spójnie gralo.CO to jest ten metr czy dwa do przejscia wiecej. U mnie akurat kibelek jest blisko drzwi, a umywalka dalej, ale nie narzekam. jak chcesz,mogę Ci przesłać mój plan na maila, może coś podpowie Ci jeszcze.

    Chociaż ten plan, mimo kibelka na widoku, nie jest w sumie złyRozumiem, że zielsko stoi na jakis murkach?Czy prysznic tez jest za murkiem, czy caly szklany?

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prysznic tylko murowany. Pierwotnie ustawienie prysznica było takie a nie inne, gdyż nie chciałam mieć nawet szklanych drzwi - kabina otwarta. Teraz, gdyby zmienić ustawienie kibelka jednak drzwi muszą być, bo będzie się chlapać woda ;(

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    ten ostatni układ jest optymalny, ja tylko wzięłabym wannę owalną zamiast trapezowej
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie mieściła się. Poza tym miałam możliwość mycia takiej wanny (narożnikowej) - za dużo roboty

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    owalną nie narożnikową miałam na myśli...

    fajna na dwie osoby...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Nie mieściła się. Poza tym miałam możliwość mycia takiej wanny (narożnikowej) - za dużo roboty
    dzień dobry

    ja tu pierwszy raz... przeczytałam dziennik i pozwoliłam sobie zajrzeć i tu

    Ja jak się już przeprowadze to zamienie wanne prostą na narożnikową... dużo słysze o jej myciu złych rzeczy, ale trudno... właśnie ta dwuosobowość mnie przekonała

  20. #240
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    odnośnie wanien, to sprawdz tez dobrze, jak ta wanna wyglada w środku. Często wanny mają takie profilowania, siedziska itp, ze mimo, ze wygladaja na duzą, w środku nie ma tak duzo miejsca

Strona 12 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony