dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 80
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 1593
  1. #561

    Domyślnie

    Witam Elfir wow teraz widzę że powoli najfajniejsze przed tobą - tzn wykańcznie siebie i domu - trzymam kciuki i życzę powodzenia

  2. #562
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    ... Ja mogę mieć max 21 kW zgodnie z przepisami, ze względu na brak komina (rura przez ścianę).

    Przejrzałam oferty Junkersa, jest Smart, który ma 14 kW i potrzebuje zasobnika.
    Problem w tym, że do Junkersa nie jestem przekonana z powodu dużej awaryjności przepływowych gazowych ogrzewaczy z którym miałam ja i mąż kontakt (nie dają rady z twardą wodą w przeciwieństwie np. do Termeta).
    Da się Smarta w wersji 21,5 kW puścić przez ścianę ...
    Co do jego awaryjności to akurat się nie zastanawiałem. Tylko kocioł tej firmy brałem pod uwagę, właśnie ze wzgędu na jego bezawaryjność. Ja akurat mam same dobre doświadczenia z tą firmą.
    Co do mojego Smarta, pracuje ( odpukać ) już 3 sezon i grzeje tak że rurę chce ze ściany wyrwać Więc jestem bardzo zadowolony

    pozdrawiam majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  3. #563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przez ścianę da się puścić nawet kocioł 30 kW. Każdy instalator mi tak mówi.
    Ale nikt nie uwzględni mi gwarancji, jak coś się stanie. Ani ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, bo było niezgodnie z przepisami.

    Temat czepiania sie szczegółów przez ubezpieczycieli znam dobrze - znajomi ocieplali dom styropianem na sam klej - wg. zaleceń producenta systemu! Firma wykonawcza spartaczyła i po 2 latach zleciało. Firma nie chciała poprawiać, więc sprawa poszła do sądu. Sad przychylił się do racji firmy bo w Polskiej Normie jest jak byk, ze trzeba kołkować.

  4. #564
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przez ścianę da się puścić nawet kocioł 30 kW. Każdy instalator mi tak mówi.
    Ale nikt nie uwzględni mi gwarancji, jak coś się stanie. Ani ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, bo było niezgodnie z przepisami.
    Tylko, że kotła 30 kW mieć nie będziesz, bo hangaru nie grzejesz Nawet kocioł 21,5 kW prawdopodobnie bardzo rzadko będzie pracował z mocą maksymalną. Zresztą da się ją ograniczyć programowo, czyli moze nigdy nie pracować na tej mocy. Tak właśnie mam, moc obcięta do 80% możliwości kotła.
    Wiesz, no risk, no fun

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  5. #565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mogę kupić Junkersa Smarta z mocą max 14 kW.

    Kłopot w tym, że mam Junkersa w domu teraz i nie jestem zadowolona. Mąż miał w domu rodziców i też były problemy. Dlatego tak nieufnie podchodzę do tej firmy.

  6. #566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mogę kupić Junkersa Smarta z mocą max 14 kW.

    Kłopot w tym, że mam Junkersa w domu teraz i nie jestem zadowolona. Mąż miał w domu rodziców i też były problemy. Dlatego tak nieufnie podchodzę do tej firmy.
    Widzę Panią w wątku o kotłach i podłogówce więc się przywitam i wtrącę

    Skoro gaz, to czy napewno potrzebujesz max. akumulacyjnej podłogi? Ja mam podobnie i skłaniam się aby jednak dać cieńko styro pod wylewkę, tym bardziej że reakcja podłogi na parterze będzie bliższa temu (o ile to trudno ocenić) co na piętrze.

    Jeśli chodzi o kocioł to ja się zastanawiam nad Immergasem 12 lub Smartem 14 dla podobnie ocieplanych ale 240 m2, 4-5 os, 3 łazienki. Chyba bezpieczniej wezmę coś mocniejszego. Ale u Ciebie bym się nie wahał, co najwyżej wziął "oczko" większy zasobnik. EDIT: Ten pierwszy ma świetny "dół" (1,9kW), ten drugi ma świetny support na FM
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 02-12-2011 o 22:32

  7. #567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam ocieploną płytę fundamentową - po co ocieplać drugi raz?
    Immergas jest trochę mały - tylko 12 kW.

  8. #568

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki Zobacz post
    ...Nawet kocioł 21,5 kW prawdopodobnie bardzo rzadko będzie pracował z mocą maksymalną. Zresztą da się ją ograniczyć programowo...
    Niestety przepis mówi "moc znamionowa". Też się zastanawiam bo akurat w okolicy 18-21 kW nie ma całkiem-mi-pasujących kotełków (każdy ma jakieś "ale"). Z tym ubezpieczeniem w sumie nie pomyślałem...

  9. #569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mam ocieploną płytę fundamentową - po co ocieplać drugi raz?
    Immergas jest trochę mały - tylko 12 kW.
    Nie chodzi mi o ocieplenie tylko ew. uproszczenie wykonania podłogówki, i zmianę właściwości (reakcji) na ogrzewanie (przy gazie nie ma stresu drogiej taryfy).

    Mała moc jak rozumiem dotyczy CWU? Ja bym brał zasobnik 150l, może poczytaj/popytaj tutaj userów.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 02-12-2011 o 22:53

  10. #570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U mnie sa dwie osoby - utrzymywanie cały dzień 150l w gotowości to niepotrzebny wydatek.
    Dlatego myślę o kotle pod te 20 kW i zasobniku Biawara 80 lub 100 l. Albo o dwufunkcyjnym z małym zasobnikiem.

  11. #571
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Elfir a nie myślałaś o rekuperatorze Renovent ? Mnie proponowano Renowent 400 Large 400 m3/h za 6700 lub Enervent 3 ECO EC 400 m3/h za 7400.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  12. #572

    Domyślnie

    Hej Elfir ja też podglądam i trzymam kciuki
    z tymi rurkami do podłogówki, to może ten wątek podpowie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%82ow%C4%85

  13. #573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    cronin - myślałam przede wszystkim o rekuperatorze który nie zamarza.
    Oraz o takim, który uczciwie przyznaje się do rzeczywistej przeciętnej a nie laboratoryjnej wydajności.

  14. #574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    czesc Elfir, nareszcie cos ruszylo? co do smarta przychylam sie do zdania majkiego, jest super, cichy i bezawaryjny. wczesniej mialam do czynienia z immergas (tragedia) i aristonem (ujdzie w tloku) moj smart ma 21 kw + zbiornik 300 l+ kolektory, a reku Samsunga.
    facet ktory serwisuje mi piec uwaza ze smart junkersa to wyjatkowo udany model, i zeby nie bylo serwisuje tez inne marki niz junkers.
    ps. jak tam temat kuchni, do przodu?

  15. #575
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Elfir, zajrzałem do Ciebie i chętnie rzucę trochę światła na kilka kwestii poruszanych przez Ciebie
    przede wszystkim podaj wpierw jakie masz zapotrzebowanie na ciepło dla budynku...
    jeśli u Ciebie są tylko 2 osoby, to vaillant (lodówka), który Ci proponowałem sprawdzi się aż nad to, a komfort ciepłej wody przy zbiorniku warstwowym jest wyższy od tych z wężownicami....

    jeśli chodzi rurki alu-pex do podłogówki możesz ze spokojem zdecydować się na wavina - przyzwoita cena i producent daj 10 lat gwarancji (Gwarancja obejmuje rekompensatę nakładów osób trzecich poniesionych na usunięcie, demontaż wadliwych wyrobów oraz montaż, dostawę i ponowne ułożenie wyrobów bez usterek)

    co do okien, to zostawiłem Tobie namiar w wątku okiennym na Roberta Wawrzyniaka z HeKaPlast, wg mnie przeprowadza montaż bardzo profesjonalnie...
    HeKaPlast robi okna na profilach Schuco, same okna wypadają nawet lepiej niż u Jezierskiego...
    okna na profilu Schuco Cava CT70, orzech, szklenie trzyszybowe U=0,5 z HeKaPlastu możesz zobaczyć u mnie w dzienniku...

    jeśli jakieś pytania Ci się jeszcze nasuną, pytaj...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  16. #576
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Widzę, że pojawił się temat pieca gazowego- ja myślę nad Termet turbo i rura też przez ścianę. Obecnie też mam termet (15lat) i poza wymianą silniczka zaworu 3-drogowego nic się nie dzieje. Moc piecy (ta max) jest potrzebna na ogrzanie cwu, na centralne ogrzewanie potrzebna jest znacznie mniejsza moc.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  17. #577
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    W kwestii montażu okien- ściągnięte od autorusa- chyba się nie pogniewa:

    "Dotarł do mnie ciepły parapet Kilka fotek.





    Będę coś podobnego robił, ale już z 2 części, bo okna zamontowane.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  18. #578
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Co do wentylacji pomieszczenia z kotłem z zamkniętą komorą:
    http://www.forumbudowlane.pl/vt/2277...starczy-kratka
    I post, który powinien rozwiać wątpliwości:
    http://docs.google.com/viewer?a=v&q=...OyJnjAFpIdiNdQ
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    co do smarta przychylam sie do zdania majkiego, jest super, cichy i bezawaryjny. wczesniej mialam do czynienia z immergas (tragedia) i aristonem (ujdzie w tloku) moj smart ma 21 kw + zbiornik 300 l+ kolektory, a reku Samsunga.
    Junkers Smart ma moce 14,2 i 21,8 , wiec tylko 14 wchodziłoby w rachubę. I właśnie boję się, że te 14,2 będzie za mało na szybkie podgrzanie ciepłej wody w małym zbiorniku (dlaczego nie chcę dużego, pisałam wcześniej).
    Dlatego wolałabym coś o maksymalnej mocy 18-21 kW i jednocześnie dużej modulacji.
    Kolektorów nie przewidujemy - na 2 osoby to wydatek, który nigdy się nie zwróci

    Jeśli chodzi o kuchnię to, niestety będzie musiał być tradycyjny układ pod ścianą . kombinowałam na wszelkie sposoby z wyspą i brakuje mi od 60 do 1 m (zależnie od konfiguracji), by było rzeczywiście wygodnie.

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    przede wszystkim podaj wpierw jakie masz zapotrzebowanie na ciepło dla budynku...
    Projekt robiony pod budynek 3-litrowy (30 kWh/m2rok), co dla średniej powierzchni domu 150 m2 (całkowita powierzchnia to 166, użytkowa 127) daje rocznie 4500 kWh/m2rok. Duża szansa, że wyjdzie nam cieplejszy.

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    jeśli u Ciebie są tylko 2 osoby, to vaillant (lodówka), który Ci proponowałem sprawdzi się aż nad to, a komfort ciepłej wody przy zbiorniku warstwowym jest wyższy od tych z wężownicami....
    Problemy są trzy:
    - cena
    - zintegrowany zbiornik - jak coś się popsuje w zbiorniku c.w, to trzeba wymieniać cały kocioł - przy awarii np. 24 grudnia duża szansa że do stycznia będę całkowicie bez pieca
    - najbliższy magazyn części w Berlinie (a taki Buderus ma magazyn w Poznaniu)

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    jeśli chodzi rurki alu-pex do podłogówki możesz ze spokojem zdecydować się na wavina
    Miód ma moją kieszeń , bo to najtańsze rozwiązanie jakie brałam pod uwagę

    W kwestii okien, wysyłałam zapytanie również do HekaPlast.

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Widzę, że pojawił się temat pieca gazowego- ja myślę nad Termet turbo
    Termet byłby mi najbliższy sercu, bo w domu działał 30 lat prawie bez serwisowania. Niestety, najmniejsza moc to 25 kW

    Okna -
    Poprosiłam o wycenę montażu w wersji z takimi parapetami i bez, zobaczę czy mnie stać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-12-2011 o 13:09

  20. #580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Problemy są trzy:
    - cena
    - zintegrowany zbiornik - jak coś się popsuje w zbiorniku c.w, to trzeba wymieniać cały kocioł - przy awarii np. 24 grudnia duża szansa że do stycznia będę całkowicie bez pieca
    - najbliższy magazyn części w Berlinie (a taki Buderus ma magazyn w Poznaniu)
    W naszych magazynach oraz w magazynach partnerów serwisowych utrzymujemy w pełnej gotowości zestawy części zamiennych zarówno do urządzeń będących w aktualnej sprzedaży jak i produktów starszej generacji oferowanych w Polsce w latach ubiegłych.
    Każdy z autoryzowanych członków VPS ma możliwość otrzymania części zamiennej praktycznie już w ciągu 24 godzin od momentu jej zamówienia.
    w zbiorniku nie ma się co popsuć bo w przeciwieństwie do tych z wężownicami, nic prawie w nim nie ma...

    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


Strona 29 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony