dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 80
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 1593
  1. #1281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a seria zabawne:
    nalewak do napojów:


    i nożyk do warzyw:

    oba stąd:
    http://www.okazik.pl/warszawa/deal/n...-nie-rozgazuje!

  2. #1282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar venus_genetrix
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Ostpreußen
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witaj
    Odważyłam się napisać, bo lista jest świetna - całe spektrum możliwości Dziecko-mop rewelacja - szkoda, że jak moje były takie małe, to takiej weny nie miałam
    Pozdrawiam gorąco, pozostając pod wrażeniem

    Ś
    wierze budują Wspaniały
    Komentarze

    2014-02-04 PNB
    2014-05-06 stan zero

  3. #1283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Miałabym więcej pomysłów, tylko musiałabym Kulczyka zaprosić na tą parapetówę

  4. #1284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wpisałam suszarka ścienna w google grafika
    Można też szukać pod hasłem "suszarka hotelowa"

  5. #1285
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar _Melatonina
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    zanik sygnału GPS
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na elektroda ludzie nie takie rzeczy robią. Ale jak pisałam, nie mam zielonego pojęcia o montażu elektryki.
    W przeciwnym wypadku przerobilabym moja lampę kreslarską na kinkiet zamiast kupowac drogie lampy, które wyglądają tak samo jak moja.
    w ikei teraz jest promocja na lampy a la kreślarskie - może by Ci pasowały; nazwy nie pamiętam, niestety
    ...zapewniam spokojny sen!

  6. #1286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Można też szukać pod hasłem "suszarka hotelowa"
    To ma być suszarka na pranie a nie do włosów

  7. #1287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Melatonina Zobacz post
    w ikei teraz jest promocja na lampy a la kreślarskie - może by Ci pasowały; nazwy nie pamiętam, niestety
    One też mają pstryczki na kablu, sprawdzałam.

    Bo taka, gdyby ją mozna było przykręcić do sciany, byłaby niezła (szkoda tylko, że nie biała):


    Albo taka, na dodatek biała, jak chcę:


    Ale własnie - włącznik na kablu.

    Z tego, co czytałam Skandynawowie mają zakaz robienia pstryczków na obudowie klosza (bo można się oparzyć)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-02-2014 o 12:05

  8. #1288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To ma być suszarka na pranie a nie do włosów
    To ja już nic nie mówię

  9. #1289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Elfir jako ze mieszkam na skandynawii to podam 2 linki, ktore do glowy mi teraz przyszly...
    Bohus i Living
    W Living zauwazylam lampe scienna Riga 349nok czyli jakies 175zeta

  10. #1290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Riga ciekawie wygląda, tylko szkoda, ze nie ma wiekszego opisu, np. jak długie jest ramię.

    Bo z krótkich taka jest niedroga, ale niestety ma krótkie ramię:

  11. #1291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    No wlasnie nie ma
    bym musiala osobiscie podjechac i zobaczyc..
    Fajna ta Twoja

  12. #1292
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar _Melatonina
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    zanik sygnału GPS
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    One też mają pstryczki na kablu, sprawdzałam.


    Z tego, co czytałam Skandynawowie mają zakaz robienia pstryczków na obudowie klosza (bo można się oparzyć)
    ktoś musi myśleć za nich...

    chyba nie jest dużą przeszkodą ten pstryczek na kablu?

    odcinasz i łączysz na sztywno - poproś męża czy kochanka - zrobi;
    jak pomyśli, to i tak się uda, żeby nie było widać kabla

    chyba, że chcesz ją włączać siedząc na fotelu, to podpowiem, jak to zrobić inaczej - z pilota
    ...zapewniam spokojny sen!

  13. #1293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam miejsce na te kinkiety nad biurkiem. Kable na kinkiety wyprowadzone są dośc wysoko, bo zakładałam, że ramię lampy będzie długie i składane - jak w klasycznej lampie kreslarskiej. Stąd najbardziej optymalny włącznik to taki na kloszu lampy, bo będzie w zasięgu ręki. I ramię lampy musi być długie, by mozna ją było docięgnąć nie wstając zza biurka
    Mój ideał najlepiej jakby był w kolorze miedzi lub polerowanego brązu, bo planuję u siebie ciepłe kolory
    Niestety obecna moda preferuje skandynawską biel i loftowe żelazo, czerń i szarość

    Wiszące kable na ścianie odpadają z powodów estetycznych (jest to duża, pusta ściana, na której co najwyżej mogą zawisnąc zdjęcia ogrodów), a mój mąż nie ma zmysłu (i przede wszytskim chęci) do takich robót, jak przerabianie włączników.
    Jak miałabym oddać lampę do przerobienia, to zamiast kupowac drogie kinkiety wzorowane na lampach kreslarskich, które i tak trzeba przerobić, to kupiłabym najtańsze, typowo robocze lampy kreślarskie i przerabiała je

    - 45 zł.
    Tylko jak zamocować je do ściany? Skręcic kabelz kablami na ścianie to mąż się podejmie - tylko trzeba zamaskować kostkę (lub vago) i jakoś zrobić element mocujący do ściany.

    A tak wygląda koncepcja biurka.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-02-2014 o 18:12

  14. #1294

    Domyślnie

    @Elfir, a może coś w ten deseń: poszukaj typowej(?) lampy "doblatowej", tj. z tym takim badylkiem u dołu, i gniazdem mocowanym do blatu. Jeśli w odcieniu np. "miedziopodobnym" to mocowanie może takie:
    - bierzesz rurkę miedzianą, rozwiercasz powiedzmy dwa otwory fi8 (?),
    - kupujesz takie śrubo-wkręty (dwa), coś takiego jak do mocowanie np. obejm rynny, keyword: galeco dybel) z gwintem jw. - M8, do muru wkrętasz je w długi kołek rozporowy (rozstaw jak otworu w rurce)
    - LUB po prostu odcinek pręta gwintowanego np. na kotwie chemicznej mocujesz w murze
    - skręcasz mocno zakotwione śruby nakrętkami od zewnątrz i od środka rurki
    Tak w skrócie, załączam szkic.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	del-kin1.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	245298  

  15. #1295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A jak ukryć połączenie przewodów?

  16. #1296

    Domyślnie

    W takich lampkach przewód chyba zwykle wychodzi gdzieś w okolicy jej podstawy (tego gniazda), Ty natomiast rozumiem masz biały przewód wyciągnięty ze ściany (pod tynkiem idzie w dół)?

    Obawiam się (na tę chwilę nie mam pomysłu) że mikro-demolki ściany się nie obejdzie. Chyba nawierciłbym (bezpośrednio nad przewodem wychodzącym ze ściany) otwór, taki powiedzmy fi 15-20mm, głęboki na 4-6cm (?), dosłownie aby zmieścić w nim połączenie z przewodem lampy (dobrze przewidzieć kilka cm naddatku na "drugą szansę"). Złączaki Wago zaizolowane taśmą powinna być OK (pyt. do kogoś elektrycznego), i zatynkować. Ten otwór można przycylować tak aby coś (np. ramie lampy, lub góra tej tujejki miedzianej) go przesłaniało.

    Można oczywiście książkowo puszkę (lub "puszeczkę", są takie kinkietowe, fi chyba 35mm).

    To tak na szybko. Jak podejmiesz temat, jeszcze kilka szczegółów bym dopisał (do poprzedniego). Wygląda to na precyzyjną dłubaninkę (z jakim-tam ryzykiem), sama oceń.

    Mam też inną myśl, ale to może jutro bo muszę uciekać od kompa...

  17. #1297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mozna się pobawić w wiercenie puszki, chociaż po tynkach, w zamieszkałym domu nie jest to wesoła zabawa.

    Mam prostszy sposób: ukraść tolomeo

  18. #1298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    kup lampę kreślarską biurkową z podstawą....
    samą podstawę przymocuj do ściany....
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  19. #1299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir zajrzyj do Narendil ona sama zrobila sobie lampy z wysiegnikiem #3997
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 28-02-2014 o 10:29

  20. #1300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    OOOO DIY Narendil to właśnie ta puszka maskująca kable, której brakowało mi w mojej koncepcji.
    Dzięki, że wyszukałyście mi to w wątku Narendil.

    Grzeniu - bardzo dziękuję ci za rady, bo dzięki tobie wpadałm na jeszcze jeden sposób montażu (ta miedziana rurka mnie zainspirowała).

    Wykorzystam zwykłą rurkę z tworzywa zalaną czymś twardym, co zlepi mi z rurką podstawę lampki a łączenie kabli zamaskuję panelem z drewna lub płyty k-g. Mam resztki palet na działce i resztki płyty k-g. Płytę k-g mozna byłoby pomalowac pod kolor ściany w salonie (ciemny, prawie czarny brąz):

    Najchętniej za panelem schowałabym długie korytko na rośliny, ale boję się bliskiego połączenia wody i przewodów.
    Wiem, że dobry majster poradziłby sobie z takim problemem bez trudno, tylko ani ze mnie dobry, ani majster

    No teraz to nie mogę się zdecydować
    Pewnie pomysł Narendil pójdzie nad kanapę a pomysł oparty na grzenia nad biurko.

    Jak jesteście tacy dobrzy w wymyslaniu to druga zagadka
    Nad stół miały zostać powieszone dwie lampy Aura, ale w ciągu naszych 3 lat budowy producent rozpędził się z podwyżkami i dzisiaj sztuka kosztuje ponad 700 zł. Stąd szukam rozwiązania podobnego jak z lampami kreślarskimi, ale z lampą, która ma materiałowy abażur:


    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-02-2014 o 12:41

Strona 65 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony