dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 80
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1593
  1. #1361

    Domyślnie

    O, dzięki wielkie za szybką odp. A pamiętasz może z jakich profili była konstrukcja, 20x20x? mm ?

  2. #1362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie mam pojęcia, szwagier kupował i spawal.

  3. #1363
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ufff przeczytałem cały dziennik na raz zreszta nie pierwszy, wiedze jakąś pochłonąłem Gratuluje i licze na rady i uwagi podczas mojej budowy która powoli zbliza sie do startu.

  4. #1364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    cieszę się, że pomógł. W sumie nie jest specjalnie rozbudowany w porównaniu z forumowymi specjalistami, którzy budują własnymi rekoma i tym samym dokumentują najdrobniejsze szczegóły.
    Jak bedziesz miał pytania to wal śmiało.

  5. #1365

    Domyślnie

    Elfir czy między płytkami Kale Nordic Gold masz położoną fugę Mapei Brown?
    Muszę podjąc decyzję odnośnie fugi a u Ciebie płytka z fugą fajnie się komponują

  6. #1366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Brąz 114

  7. #1367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Brąz 114
    Szukam tego nr ale chyba Mapei to nie ten kolor?

    Może ma byc brąz 141?

  8. #1368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak, to literówka

  9. #1369

  10. #1370

    Domyślnie

    Elfir czy mogłabyś sprawdzic czy faktycznie fugę o numerze 141 kładłaś?
    Ma ona nazwę w Mapeii karmel.
    Natomiast fuga brązowa ma nr 142
    No i tu mam zagwostkę, bo piszesz u siebie że kładłaś fugę brąz 114, a takowej zupełnie nie ma Mapei...hmmm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mapei-Ultracolor-Plus-kolory.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	267540

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fuga-mapei-111-kerapoxy-5kg.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	267541
    Ostatnio edytowane przez zolka ; 27-06-2014 o 09:08

  11. #1371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolka Zobacz post
    Elfir czy mogłabyś sprawdzic czy faktycznie fugę o numerze 141 kładłaś?
    Ma ona nazwę w Mapeii karmel.
    ]
    A jak mam to sprawdzić?
    Przecież od pół roku wszytskie worki dawno w śmieciach

    Co do numeru 114 to pewnie była literówka 141
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-06-2014 o 13:06

  12. #1372

    Domyślnie

    Ok, dzięki Elfir za odpowiedź

  13. #1373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szukajac mebli do salonu trafiłam na fajne polskie firmy, które opisałam w dzienniku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=Elfir
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-06-2014 o 00:54

  14. #1374
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Komódki, z jak to nazywam- sznurkami wiążącymi nogi nie w moim guście, ale szafy NOOK bajeranckie!
    Zastanawia mnie natomiast fotel Chierowskiego, bo chyba jeszcze mam jakieś resztki drewniane bardzo podobnego fotela- warte to coś?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  15. #1375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dezet - komódki ze sznurkami to nawiązanie do kultowego projektu krzesła Eamesów:


    Chińskie podróbki tych krzeseł zalały polskie salony, zwłaszcza te bardziej nowoczesne czy stylizowane na skandynawskie. Jak przejrzysz wątek "pokażcie wasze salony" to zobaczysz, ze jest ich mnóstwo i zastąpiły wcześniejsze "Starcki" (fotele Ghost - dwa-trzy lata temu modny byl styl modern glamour) i "Pantony".

  16. #1376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Fotel Chierowskiego - równolegle z modą na skandynawię rozwija się moda na wnętrza vintage. Z pierwotnego zafascynowania anglosaskim vintage, uwaga konsumentów została przekierowana przez polskich projektantów, na design lat 50-60, na fali resentymentu PRLem. W tym czasie nie było jeszcze kryzysu lat 70-tych i meble były wytwarzane z wysokiej jakosci materiałów. Zaś wzornictwo było na światowym poziomie - celowała w tym spółdzielnia "Ład".
    W tej chwili rodzimy vintage to spory rynek. Na Allegro sprzedawane są odrestaurowane meble , często "odmłodzone" stylistycznie nowoczesna tapicerką lub malowane zamiast fornirowanych. Popularnością cieszy się szkoła plakatu polskiego i grafika stylizowana na lata 60-te i 70-te.

    Stare, zniszczone fotele Chierowskiego (oryginały) nie są specjalnie wartościowe (ok. 300 zł), bo wartośc nadaje im odrestaurowanie z "jajemi" (zaleznie od tapicerki nawet do 1000-2000 zł).
    Zaś meble podobne , ale nie oryginale po odrestaurowaniu ledwie dociągną do 500-800 zł.

    Wartoś tych mebli polega głównie na sentymencie, bo ten fotel nie jest znany poza granicami Polski (żelazna granica, niestety) i jako taki nie ma wartości kolekcjonerskiej, jak np. oryginalne "cobusiery".

    Ale jeśli chcesz się pozbyć to nie dawaj do pieca, tylko oddaj komuś, bo amator na pewno się znajdzie.

    Poza oryginalnymi meblami na rynek wprowadza się reedycje polskich wzorów z tamtych czasów - np. model fotela autorstwa Modzelewskiego. Ten fotel pierwotnie nie trafił na rynek, powstały tylko modele konceptualne. Pierwotnie jego produkcja była zbyt skomplikowana i trzeba było poczekać na rozwój technologi.

    Polecam wpisy z bloga stolarza:
    http://starychmebliczar.pl/tag/wzornictwo-przemyslowe/
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-06-2014 o 21:40

  17. #1377

    Domyślnie

    Elfir, niektóre mebelki ciekawe. Mnie ujęły zwłaszcza te krzesełka Rygalika, ale znając życie cena zabija. Nie znalazłam niestety ceny w necie.
    Z innej beczki - kiedyś szukałaś sensownego mopa do podłogi. Przejrzyj produkty firmy Ha-Ra. Użytkuję od ok. 3 lat i jestem zachwycona efektywnością i trwałością (doradztwo też na wysokim poziomie).

  18. #1378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kejt - mopy zamówiłam sobie na parapetówkę i dostałam Ale te twoje to za wysoka półka dla mnie

  19. #1379

    Domyślnie

    Hehe, Elfir, dla mnie też za wysoka półka. Kupowałam sobie po kawałku, raz ściereczka, raz kijek, raz inna szmatka czy rękawica. I naprawdę nie żałuję. Niesamowita jest niebieska ściereczka do polerowania, można na sucho, na mokro. Bez detergentów wszelkie szyby i lustra lśnią w mgnieniu oka. Można umyć okna obojętnie czym i tym tylko przetrzeć na koniec. Może kiedyś sobie zamówisz coś na próbę. Pozdrawiam

  20. #1380
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ditomasso
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toruń
    Dzielnica
    Pigża
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Dołączam się do śledzenia Twojego dziennika.
    Przejrzałam mebelki - komody z PROJEKTOWELOVE są naprawdę super.
    BTW - fotele, jakie pokazujesz, miała moja babcia. I chyba na mnie czekają, o ile wujek ich nie zlikwidował.
    Mam zamiar obić tkaniną w stylu Novogratzów, żeby trochę koloru do wnętrza wnieść. Najlepiej każde inne.
    Np. te mi się podobają:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22410-redesign_mieszkania_w_kamienicysciana_z_cegly_antyki_design_strefa_wypoczynkowa.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	272142

Strona 69 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony