dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie ekogroszek w foliowych workach?

    No właśnie, czy spotkaliście się z czymś takim? Znalazłam właśnie ekogroszek workowany w dobrej cenie ale okazało się, że jest w foliowych workach. Sama nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, choć wydaje mi się, że przecież tak samo jak drewno, węgiel musi mieć jakąś filtrację powietrza. Pan ze składu powiedział, że od lat tak sprzedaję i nie miał żadnych reklamacji.
    na pewno się uda!!!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: ekogroszek w foliowych workach?

    Cytat Napisał arluka
    No właśnie, czy spotkaliście się z czymś takim? Znalazłam właśnie ekogroszek workowany w dobrej cenie ale okazało się, że jest w foliowych workach. Sama nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, choć wydaje mi się, że przecież tak samo jak drewno, węgiel musi mieć jakąś filtrację powietrza. Pan ze składu powiedział, że od lat tak sprzedaję i nie miał żadnych reklamacji.
    Węgiel nie musi mieć filtracji (pod ziemią też nie ma), ale radzę zwrócić uwagę na jeden detal. Kupowałem kiedyś opał workowany w Gnieźnie. Dużym zbiegiem okoliczności było, że opał był zawsze dostępny jako workowany od ręki, gdy dzień wcześniej padał deszcza, a gdy od dłuższego czasu była susza to workowali specjalnie dla mnie. Zostawie to bez komentarza.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja kupiłam ekogroszek luzem, ale dla wygody mąż poworkował go w duże worki foliowe ( tak na oko po 25 kilo)... moje spostrzeżenia są takie, że worki od środka są zaparowane ... ekogroszek musiał być wigotny ....ale wiem, że nic się z tym nie powinno stać ... piec pali ten ekogroch bez problemu
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ... piec pali ten ekogroch bez problemu
    tylko komin cierpi ...

  5. #5

    Domyślnie

    warto zwrócić uwage na kaloryczność - węgiel węglowi nierówny. różnice mogą wynosić ok 100-200zł na tonie za bardzo kaloryczny węgiel.

    kupowanie luzem - trzeba się liczyć z ryzykiem przewału - kupując np 5ton dostajesz na plac bardzo często kilkaset kg mniej. workowany łatwo policzyć wagę.

    niemal każdy sprzedawca miesza droższy ekogroszek z tanim miałem.
    oczywiście deszcz zwiększa zyski sprzedawcy o ok 10% bo tyle mniej więcej potrafi naciągnąć wody węgiel.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał daggulka
    ... piec pali ten ekogroch bez problemu
    tylko komin cierpi ...
    Jak sie doklada codzinnie do pieca to wegiel wysusza sie w podajniku
    OKNA DRZWI WITRYNY ALUMINIOWE - PRIV

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    jak raz miałem w foliowych workach , to mialy one dziurki wentylacyjne, żeby nie zbierała się para wodna w zamkniętym worku , tyle że te dziurki to była zmora przy przenoszeniu takiego worka, sypało się i choćby nie wiem co człowiek wyglądał jak kominiarz , u mnie najlepiej sprawdza się rozwiązanie workowanie na składzie w worki od ziemniaków po 50 KG , potem przesypuję to do wiader po 30 KG i tymi wiadrami dosypuje do pieca.

  8. #8

    Domyślnie

    : Trzeba zwrócić uwagę na jakość worków, firma w której pracuję potrzebowała dużej ilości tych worków i zaczęliśmy zamawiać tutaj dostarczają bardzo dobre te worki, zero problemów.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 08-03-2017 o 08:16 Powód: spam

  9. #9
    Banned
    bogdan525

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    38-259
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gonia Leśniowska Zobacz post
    : Trzeba zwrócić uwagę na jakość worków
    My też zamawialiśmy workowany z jednej firmy, ale właśnie był problem z jakością worków. Poleciłem im więc sprawdzonego dostawcę i do tej pory są zadowoleni ze współpracy.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 08-03-2017 o 08:17 Powód: reklama

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony