dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 107 z 121
Pokaż wyniki od 2.121 do 2.140 z 2408
  1. #2121

    Domyślnie

    no lepiej by było ten zakręt nieco "wyprostować", u mnie stosowałem kolanka 2 x 45 stopni

  2. #2122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    no lepiej by było ten zakręt nieco "wyprostować", u mnie stosowałem kolanka 2 x 45 stopni
    Zgadzam sie, instalator upiera sie, ze nie ma tam kata prostego.
    Tak to jest jak szef firmy nie ma zielonego pojecia o instalacjach i slepo ufa pracownikom.
    Brak nadzoru.
    Smieszne.

    P.S.
    Prowadze firme remontowa i niewybrazam sobie nie skotrolowac zakonczonej pracy. Zawsze znajde cos do poprawki.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 21-02-2014 o 08:34
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #2123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Instalator twierdzi, ze kolanko proste lepsze bedzie od dwoch pod katem 45*. Takie ponoc sa zalecenia firmy AERO-VAC.
    Zadzwonilem do dzialu technicznego owej firmy I okazalo sie, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Kolanka tego tym sa odpowiednie do instalacji OC.
    Wspomnialem rowniez o innym problemie:
    otoz, gniazdek mam 9, (piwnica, parter i poddasze w tym pokoje nad garazem) jednostka bedzie w garazu, dwa ostatnie gniazdka sa w pomieszczeniach nad garazem. Wszystko byloby w porzadku gdyby pokoje na poddaszu i te nad garazem byly w jednym poziomie. Przynajmniej tak uwzam.
    U mnie tak nie jest, pokoje nad garazem sa o 50 cm nizej od innych na poddaszu.
    Ekspert stwierdzil, ze dwa ostatnie gniadka nad garazem powinny byc polaczone oddzielna nitka, poprowadzone w dol do jednostki centralnej.
    Pocieszyl mnie mowiac, ze instalacja rur, ktora mam teraz tez sie sprawdzi. Polecil mi tylko by gnazdka, ktore sa nizej poziomu poddasza (nad garazem) wkuc wyzej- ponad wysokosc poziomu pomieszczen na poddaszu.
    Sam nie wiem co teraz zrobic.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 21-02-2014 o 18:35
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #2124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Faktycznie, podobno "długie" kolanko 90 stopni ma mniejsze opory, niż 2x 45 stopni, podejrzewam, że tajemnica tkwi w ich profilowaniu (łagodny płynny łuk vs 2x łagodny, ale ostro profilowany zakręt), ale tu wziąłbym jeszcze pod uwagę długość rury. Ścinając ten zakręt można zaoszczędzić na oko ze dwa metry co najmniej. Czy warto teraz to przerabiać? Nie wiem.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #2125

    Domyślnie

    Oczywiście nie miałem na myśli kolanek montowanych obok siebie a w pewnej odległości tak by wyszły 2 zakręty łagodniejsze. Jak Jarek wcześniej napisał można zaoszczędzić trochę rury. Kolanko 90 stopni jest jak najbardziej prawidłowe, jednak cały "myk" instalacji polega na tym by odcinki miały jak najmniej zakrętów, a te które są żeby były jak najbardziej proste.
    Nie beardzo rozumiem "wkucie wyżej" tych gniazdek skoro będą one na osobnej nitce.

  6. #2126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    Oczywiście nie miałem na myśli kolanek montowanych obok siebie a w pewnej odległości tak by wyszły 2 zakręty łagodniejsze. Jak Jarek wcześniej napisał można zaoszczędzić trochę rury. Kolanko 90 stopni jest jak najbardziej prawidłowe, jednak cały "myk" instalacji polega na tym by odcinki miały jak najmniej zakrętów, a te które są żeby były jak najbardziej proste.
    Nie beardzo rozumiem "wkucie wyżej" tych gniazdek skoro będą one na osobnej nitce.
    Sa dwa rozwiazania:
    - zostawic nitke tak jak teraz jest i gniazada wkuc wyzej, przedluzyc kabel zasilajacy
    - te dwa ostatnie gniazda wpiac w osobna nitke i zejsc w dol do jednostki.
    Instalator byl dzisiaj na budowie zobaczyc z czym mam problem i po naradzie z pracownikiem ma dac mi znac czy moje obawy sa uzasadnione.
    Pozdrawiam.

  7. #2127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    (...) gniazdek mam 9 (...)
    To bardzo dużo, moim zdaniem o wiele za dużo.

    Ja od wczoraj użytkuję odkurzacz centralny. W praktyce okazuje się, że najlepiej byłoby zrobić w całym domu 2 gniazdka, jedno na parterze i jedno na poddaszu. Ja zrobiłem cztery, po dwa na kondygnację. Jedno na kondygnację, w centralnym punkcie w zupełności by wystarczyło. Oczywiście zakładając, że wąż ma 9m, bo przy 7m już niekoniecznie jedno gniazdo wystarczy.

  8. #2128

    Domyślnie

    Mam na dole 2 gniazda, na poddaszu - 1.
    Teraz tez uważam,że wystarczyłoby na dole tylko jedno gniazdo i wąż 9m.

    Szczerze mówiąc to właśnie tego długiego węża się bałam i stąd dodatkowe gniazdo;
    w praktyce jednak widzę,że wąż jest lekki i wcale nie taki up....dliwy, a w czasie odkurzania nikomu się nie chce go przełączać z gniazda do gniazda i "naciagamy'' węża do granic mozliwości
    przyznaję,że takiego obrotu sprawy przy planowaniu instalacji co nie przewidywalam

  9. #2129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    To bardzo dużo, moim zdaniem o wiele za dużo.

    Ja od wczoraj użytkuję odkurzacz centralny. W praktyce okazuje się, że najlepiej byłoby zrobić w całym domu 2 gniazdka, jedno na parterze i jedno na poddaszu. Ja zrobiłem cztery, po dwa na kondygnację. Jedno na kondygnację, w centralnym punkcie w zupełności by wystarczyło. Oczywiście zakładając, że wąż ma 9m, bo przy 7m już niekoniecznie jedno gniazdo wystarczy.
    Po rozmowie z dzialem technicznym Aero-vac utwierdzony zostalem w przekonaniu, ze iloscia gniazd jest odpowiednia.
    Dla dlugsci 50 metrow rur 2800 W bedzie jednotka wystarczajaca.
    U mnie powierzcnia budynk po podlogach to 270 m2. Z dwoma lub trzema gniazdami ciezko byloby sie wyrobic.
    Budynek z piwnica ma trzy kondygnacje.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-03-2014 o 13:30
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #2130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzenaew Zobacz post
    Mam zamontowany w domu cały system od kilku lat , niestety to w domkach sie nie sprawdza, , i na pewno nie jest wygodzniejsze od zwyklego odkurzacza...
    Dlaczego? Bardzo ciekaw jestem Twoich argumentów.

    Ja od kilku dni jestem użytkownikiem centralnego odkurzacza i dziwię się, że dopiero teraz zamontowałem jednostkę centralną.

    Wygoda użytkowania to jedno, ale znacznie bardziej istotne jest czyste powietrze. Szczególnie jeśli się ma alergików w domu.

    Ważna jest też kwestia znacznie mniejszego hałasu podczas pracy odkurzacza centralnego w stosunku do tradycyjnego.

  11. #2131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Po rozmowie z dzialem technicznym Aero-vac utwierdzony zostalem w przekonaniu, ze iloscia gniazd jest odpowiednia.
    Dla dlugsci 50 metrow rur 2800 W bedzie jednotka wystarczajaca.
    U mnie powierzcnia budynk po podlogach to 270 m2. Z dwoma lub trzema gniazdami ciezko byloby sie wyrobic.
    Budynek z piwnica ma trzy kondygnacje.
    Wrzuć projekt swojej instalacji i ewentualnie zdjęcia z wykonanych prac. Ocenimy.

  12. #2132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Brunet a jaki masz odkurzacz? i ewentualnie gdzie kupiłeś ?

  13. #2133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Profi 42.1. Sprzedawcę znalazłem na znanym portalu aukcyjnym. Cena 1800zł (w tym kilka drobnych gratisów za ok. 50zł).

    Odkurzacz super.

  14. #2134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Wlasnie tez ten zestaw rozwazam, bardzo głosno pracuje? Masz go w garazu czy w jakims pomieszczeniu technicznym? Robiles szufelki? Ale pytan

  15. #2135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    Wlasnie tez ten zestaw rozwazam, bardzo głosno pracuje? Masz go w garazu czy w jakims pomieszczeniu technicznym? Robiles szufelki? Ale pytan
    Jednostkę mam zamontowaną w kotłowni (obok garażu, patrz projekt Tymek z Horyzontu). Jeśli drzwi do garażu są zamknięte, to w czasie odkurzania hałas nie jest dokuczliwy, jest nawet ciszej niż przy tradycyjnym odkurzaczu.

    Szufelek na razie nie mam i chyba nie będę montował. Przewidziałem jedną szufelkę na cały dom, w kuchni. Jest pociągnięta rura, ale na razie zaślepiona i tak zostanie.

    Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

  16. #2136
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anag82

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-070
    Posty
    3

    Domyślnie

    W takim razie to to się w ogóle nie opłaca, a szkoda, bo marzył mi się taki sprzęt.

  17. #2137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał anag82 Zobacz post
    W takim razie to to się w ogóle nie opłaca, a szkoda, bo marzył mi się taki sprzęt.
    Oplaca to sie, jak tanio kupisz i drogo sprzedasz.
    Co tu sie ma "oplacac" lub nie?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #2138

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    Wlasnie tez ten zestaw rozwazam, bardzo głosno pracuje? Masz go w garazu czy w jakims pomieszczeniu technicznym? Robiles szufelki? Ale pytan
    pytanie nie bezposrednio do mnie, ale się wtrącę

    mam szufelkę w kuchni i jestem z niej baaardzo zadowolona, kilka ruchów miotłą i podłoga czysta, a nie muszę wyjmować węża z szafy , zwijać, rozwijać itd.;
    z kolei baaaardzo mi brakuje szufli w wiatrołapie -przedpokoju, gdzie zbiera się sporo brudu wnoszonego na butach - tam też w 2 sekundy machnęłabym miotłą po wyjściu dzieci do szkoły i po problemie. A tak na wyciąganie węża często brakuje czasu ;(

  19. #2139
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    Szczerze mówiąc to właśnie tego długiego węża się bałam i stąd dodatkowe gniazdo;
    w praktyce jednak widzę,że wąż jest lekki i wcale nie taki up....dliwy, a w czasie odkurzania nikomu się nie chce go przełączać z gniazda do gniazda i "naciagamy'' węża do granic mozliwości
    Uwazaj, bo przez te "naciaganie" moze Ci waz peknac W tym miejscu zaraz przy raczce Mam juz za soba sklejanie, a co sie nawkurzalam przy tym, bo ciezko tasma dojsc pod uchwyt Ze wszystkich znajomych osob, ktore maja oc, tylko dwie jeszcze nie sklejaly weza
    Na pocieszenie dodam, ze to tak nie od razu peka, dopiero po kilku latach.

  20. #2140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    A to nie można po prostu kupić nowy sam wąż? Przecież to jest "z metra cięte" i wiele nie kosztuje.
    Ale to chodzi tylko o ten kawalek przy raczce, podejrzewam, ze mozna to jakos naprawic (odciac kawalek i zamocowac do raczki?) Ja musialam miec naprawione "na juz", wiec uzylam tasmy

Strona 107 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony