dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 11 z 121
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2408
  1. #201

    Domyślnie

    Wowka
    Masz rację, dzięki.
    Dalsze wałkowanie tego tematu nie ma sensu, wszystkie fakty zostały już podane.
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał jędrzej
    Wyrywasz pół zdania z kontekstu i dodajesz złośliwy komentarz!?
    Po pierwsze: nie uważam, by cokolwiek zostało wyrwane z kontekstu, nie mogę się tez doszukać złośliwości w mojej wypowiedzi, bo jej tam po prostu NIE MA. Ja naprawdę chcę wiedzieć co skłania ludzi do wydania sporej kasy za np. przywilej odkurzania bez kabla. Ja tego nie rozumiem.

    Cytat Napisał jędrzej
    z tego porównania wynika, że jak dla mnie to CO jest zdecydowanie lepszy.
    No i Twoje prawo tak uważać. Ale to, że Ty tak sądzisz to dla mnie nie jest, niestety, żaden argument zdroworozsądkowy, uzasadniający potencjalny spory wydatek na CO.

    Cytat Napisał jędrzej
    Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś (jak Inwestor) próbuje uogólnić swoje przemyślenia zarzucając innym, że kłamią.
    Inwestor to Inwestor, ma swoje zdanie - jego prawo. To, co mówi TEŻ NIE JEST dla mnie żadnym mocnym argumentem przeciw CO.

    Mam nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz, czemu pytam ?...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał jędrzej
    Wygląda poza tym na to, że sam dostrzegasz te zalety - dlaczego więc mówisz, że to tylko siła reklamy?
    Ależ tak ! Właśnie tak ! Ja rozumiem, że np. nie hałasuje toto. Dostrzegam tą zaletę, ale uważam, że jest ona wyolbrzymiona i niewarta ceny. Tyle.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    w tej dyskusji bierze udział kilka osób które (jak już pisałem) w odpowiedniej fazie budowy nie wykonały instalacji (...) Uważają więc teraz, że w jakiś sposób muszą "umotywować" jego brak. Lub też te osoby mają po prostu problemy z połączeniem umiejętności czytania z umiejętnością jednoczesnego zrozumienia czytanego tekstu.
    Wowka, szybkie pytanie: za kogóż ty się uważasz, żeby rzucać takie chamskie teksty pod adresem innych ludzi ?
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Tomek_J
    Czemu się tak czepiasz chłopaka chce być za wszelka cene trendy niech se instaluje odkurzacz co nam do tego. Niech se uaważa co chce widać dla niego odkurzacz to nie tylko odkurzacz ale i podniesienie wartości domu no kto wie może i awans w pozycji społecznej. Więc spoko szkoda nerw.
    Pozdrawiam

  6. #206
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KOSTKA88

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    PRZEKANALIŚCIE MNIE!
    A teraz poproszę o namiary na dobre firmy, które sprzedają i montują to cudo Najlepiej z wielkopolski, bądź lubuskie. Pozdro...

  7. #207
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KOSTKA88

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    PRZEKANALIŚCIE MNIE!
    Chodzilo mi oczywiście o PRZEKONALIŚCIE MNIE! Przepraszam

  8. #208

    Domyślnie

    równie dobrze można zamontować siłownik sterowany elektronicznie do zamykania i otwierania klapy od deski sedesowej, główne argumenty ZA :
    - nie trzeba dotykać klapy - nie narażamy się na kontakt z wirusami i innymi morderczymi mikrobami, które mogą nas wykończyć
    - zamknięcie klapy jest ciche i płynne, bo sterowane elektronicznie i nie ma mowy o trzaskach i waleniu klapą
    - nie zapomnimy nigdy o zamknięciu klapy, co mogłoby nas skompromitować przed np. gośćmi
    - nie musimy się nachylać przy otwieraniu/zamykaniu klapy, przez co unikamy przeciążenia naszego krzyża, nie wspominając już o przedmiotach, które możemy strącić tylną częścią ciała lub przewody, w które możemy się przy okazji zaplątać
    - niewątpliwie wzrośnie cena naszej nieruchomości.......
    BOHO
    Warszawa

  9. #209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    O jezu!!!
    Czytam i sikam ze smiechu.....
    Mam odkurzacz tradycyjny okolo 5 lat z jedna rura. W srodku nie ma zadnego sufu....Wiec niby skad ma sie on wziasc w kanalach centralnego?
    Zasada jest jedna...tylko przyglup sciaga wode odkurzaczem do tego nie przeznaczonym!!! Jesli macie wodny odkurzacz to sciagacie wode i syfy co zaklejaja przewody. Pozniej wsjo czysci sie woda i po wyschnieciu mozna odkurzac suchy brud. Jesli mogrym przewodem zassiecie suche to sie przyklei...i teraz w zaleznosci jesli woda to po okolo 1-2 tygodniach odklei sie i wpadnie do worka, jesli jakies klejace substancje to zostanie na wieki w rurze do czasu umycia.
    Kolajna rzecz to to, ze waz jest karbowany i ew. mokre ktore wciagniemy to w nim pozostana az do umycia...
    Nic prostrzego wystarczy przeplukac waz letnia woda przez okolo 30 minut.
    Na koniec dodam, ze zbudowalem juz jeden dom i zaluje ze nie zrobilem centralnego...przy drugim z pewnoscia go zamontuje. Dziala taki u sasiada od 4 lat i widze ze wsjo jest jak w zegarku...
    Pozdrawiam "porzadnisi i estetow"
    P.S.
    Jesli zas chodzi o brud na kanalach wentylacyjnych...no coz moi drodzy...
    Jest taka nauka co sie nazywa fizyka...
    W szkole podstawowej tez jej ucza...
    Normalne jest, ze przy grawirtacyjnym(naturalnym-cieple idzie do gory) obiegu powietrza nie ma pedu i ciagu....dlatego syf okleja siatki i przewody wentylacyjne...czym je czyscimy? ODKURZACZEM I SCIERA!!! I tu dochodzimy do spectrum. Otoz w odkurzaczu macie cisnienie i ped powietrza przez co resztki kurzu nie moga oisiasc na stale, bo jest za duza sila ssania i ped powietrza oderwie wszystkie suche kawalki brudu....
    No coz...Zycze milego uzytkowania-chcacym uzytkowac, a problemy czystaosci juz chyba wam moi drodzy wyjasnilem....
    Swoja droga ciekawe czy ci esteci z forum wogole czyszcza swoje rudy w tradycyjnych odkurzaczach? A moze i przewody wentylacyjne tez? No to mam jeno jedno pytanie jak??? Prawdziwie dobrze (ale to i tak bylo by polowiczne ze wzgledu ze kanaly sa wymurowywane i jest mnpstwo punktow zaczepienia) moglby to wyczysciec jedynie koniniarz i to tez tylko w kawalku pionowym
    Pozdro_bartek
    Pozdrawiam - Barti4

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Tomek_J i BOHO odnoszę nieodparte wrażenie, że to raczej nie Wy uzywacie odkurzacza, a ktoś inny (druga połowa, gosposia etc.) - w takim wypadku faktycznie wydawanie dodatkowych 2000zł na odkurzacz to przesada : "mnie nie przeszkadza kabel itd..."

    Zgadzam sie w 100 % w Wowką, także w punkcie, ze CO podnosi wartość domu. Niewierni sprawdźcie a uwierzycie.

  11. #211

    Domyślnie

    W mieszkaniu aktualnie używanym nie mamy odkurzacza centralnego, w domu który buduję będę miał. Dlaczego podjąłem taką decyzję, czyli jakie cechy OC mnie przekonały:
    - nie potrzeba nosić odkurzacza po schodach
    - można odkurzać nawet kiedy dzieci śpią lub słuchać muzyki podczas odkurzania
    - rzadziej opróżniasz worek
    - powietrze z odkurzacza trafia poza dom (dzieci są alergikami, ja też trochę - zwłaszcza wzniecony kurz na mnie działa fatalnie)
    - automatyczna szufelka - super rozwiązanie do kuchni i wiatrołapu.
    - niski koszt instalacji, w dodatku do wykonania samodzielnie, jednostka centralna w miarę możliwości później.
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wwiola
    Tomek_J i BOHO odnoszę nieodparte wrażenie, że to raczej nie Wy uzywacie odkurzacza, a ktoś inny (druga połowa, gosposia etc.)
    Jak już pisałem wcześniej: mam w domu psy i koty. Odkurzacz jest w użyciu "na poządku dziennym". I twierdzę: trzeba być nieziemską ofermą, by co chwila plątać się w lub potykać się o kabel odkurzacza "klasycznego". Odnosze nieodparte wrażenie, że to raczej nie ja nie wiem, co się robi z odkurzaczem...

    Cytat Napisał Wwiola
    Zgadzam sie w 100 % w Wowką, także w punkcie, ze CO podnosi wartość domu. Niewierni sprawdźcie a uwierzycie.
    Tego akurat nie neguję, niech sobie podnosi. Ja - cóż, nie po to budowałem swój dom, żeby go odsprzedawać z zyskiem.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti4
    O jezu!!! Czytam i sikam ze smiechu.....
    Ja też. Z trzech powodów:

    1. Przepłucz wąż od swego 5-letniego odkurzacza tradycyjnego wodą i po zapoznaniu się ze stopniem zanieczyszczenia tejże zastanów się, czy faktycznie w środku nie ma żadnego syfu. Sam zresztą kilka zdań później piszesz: "wystarczy przeplukac waz letnia woda przez okolo 30 minut.

    2. Zechciej, proszę, rozróżnić odkurzacz piorący od odkurzacza z filtrem wodnym.

    3. Jest taka nauka co sie nazywa fizyka. W szkole podstawowej tez jej uczą. Uczą m.in., że mechanika przepływu powietrza w kanale wentylacyjnym jest dokładnie taka sama, jak w rurze odkurzacza. No i skoro o fizyce mowa, proponuję zapoznanie się z definicją pojęcia pędu, że o "spectrum" nie wspomnę
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  14. #214

    Domyślnie

    Wowka ma rację, Ci, którzy nie mają a tak mocno krytykują są porostu dziwni. Jak można wiedzieć, że coś jest do bani jak się tego nawet nie widziało? Czemu nie ma takich, co mają i narzekają? Ja będę miała, bo to duże udogodnienie, rozprowadzenie samej instalacji w trakcie budowy to są śmieszne pieniądze, a jak dom będzie gotowy to koszty wpuszczania rur rosną totalnie. Z tego też powodu wszelkiego rodzaju instalacje podnoszą wartość nieruchomości. A ten inteligencik, co napisał, że telewizor i mikser tak samo mogą się przyczynić do wzrostu wartości domu to………………
    Radość tworzenia

  15. #215

    Domyślnie

    łojezuuuuuu ... a wy ciagle o tym ....

    ja bede mial CO z 2 powodow ...
    - nie chce mi sie tachac ciagle ciezkiego jak cholera odkurzacza po chacie, kółka mi panele porysuja
    - ten halas !!!

    a jak ktos nie ma wodnego to jeszcze :
    - syf wylatuje na zewnatrz a nie do domu - dla mnie jest to bardzo wazne bo mam dziecko z alergia ...

    ale nikt nikogo nie zmusza do montazu ... a ja dodatkowo nie mam zamiaru do tego przekonywac ... dopoki ktos sam nie zapragnie go miec ( bo zalety przewaza nad wadami czyli cena ) to nikt tego kogos na sile nie przekona ... Howgh
    /Roland

  16. #216

    Domyślnie

    ale, ale...... co powiecie na takie uzasadnienie, które mi przypomina argumenty entuzjastów CO:
    równie dobrze można zamontować siłownik sterowany elektronicznie do zamykania i otwierania klapy od deski sedesowej, główne argumenty ZA :
    - nie trzeba dotykać klapy - nie narażamy się na kontakt z wirusami i innymi morderczymi mikrobami, które mogą nas wykończyć
    - zamknięcie klapy jest ciche i płynne, bo sterowane elektronicznie i nie ma mowy o trzaskach i waleniu klapą
    - nie zapomnimy nigdy o zamknięciu klapy, co mogłoby nas skompromitować przed np. gośćmi
    - nie musimy się nachylać przy otwieraniu/zamykaniu klapy, przez co unikamy przeciążenia naszego krzyża, nie wspominając już o przedmiotach, które możemy strącić tylną częścią ciała lub przewody, w które możemy się przy okazji zaplątać
    - niewątpliwie wzrośnie cena naszej nieruchomości.......
    BOHO
    Warszawa

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    łojezuuuuuu ... a wy ciagle o tym ....

    ja bede mial CO z 2 powodow ...
    - nie chce mi sie tachac ciagle ciezkiego jak cholera odkurzacza po chacie, kółka mi panele porysuja
    - ten halas !!!

    a jak ktos nie ma wodnego to jeszcze :
    - syf wylatuje na zewnatrz a nie do domu - dla mnie jest to bardzo wazne bo mam dziecko z alergia ...
    jeśli ktoś kupi odkurzacz w promocji za 120 złotych, to mu syf wylatuje w domu - może lepiej kupić po prostu normalny odkurzacz z wielostopniową filtracją ? ? ?

    ale nikt nikogo nie zmusza do montazu ... a ja dodatkowo nie mam zamiaru do tego przekonywac ... dopoki ktos sam nie zapragnie go miec ( bo zalety przewaza nad wadami czyli cena ) to nikt tego kogos na sile nie przekona ... Howgh
    BOHO
    Warszawa

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    łojezuuuuuu ... a wy ciagle o tym ....

    ja bede mial CO z 2 powodow ...
    - nie chce mi sie tachac ciagle ciezkiego jak cholera odkurzacza po chacie, kółka mi panele porysuja
    - ten halas !!!

    a jak ktos nie ma wodnego to jeszcze :
    - syf wylatuje na zewnatrz a nie do domu - dla mnie jest to bardzo wazne bo mam dziecko z alergia ...

    ale nikt nikogo nie zmusza do montazu ... a ja dodatkowo nie mam zamiaru do tego przekonywac ... dopoki ktos sam nie zapragnie go miec ( bo zalety przewaza nad wadami czyli cena ) to nikt tego kogos na sile nie przekona ... Howgh
    jeśli ktoś kupi odkurzacz w promocji za 120 złotych, to mu syf wylatuje w domu - może lepiej kupić po prostu normalny odkurzacz z wielostopniową filtracją ? ? ?
    BOHO
    Warszawa

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jak dla mnie centralny to obniżenie wartości domu. Gdybym kupił dom z cudzym syfem w ścianach to ciekawe jaki byłby koszt doprowadzenia tego do porządku. Nigdy nie widomo jakie pchły miał kot/pies byłego własciciela na co byl chory i jakie swiństwa były wciagane do tych rur. Ktoś słusznie napisał że nie wciaga się wszystkiego to centralnego odkurzcza. Dla mnie to własnie duża wada centralnego że nie można nim wszystkiego odkurzać i w zasadzie w takiej sytuacji i tak trzeba mieć w domu kablowy do odkurzania tego czgo nie da sie centralnym no i oczywiście do prania i zmywania.
    Pozdrawiam

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Jak dla mnie centralny to obniżenie wartości domu. Gdybym kupił dom z cudzym syfem w ścianach to ciekawe jaki byłby koszt doprowadzenia tego do porządku. Nigdy nie widomo jakie pchły miał kot/pies byłego własciciela na co byl chory i jakie swiństwa były wciagane do tych rur. Ktoś słusznie napisał że nie wciaga się wszystkiego to centralnego odkurzcza. Dla mnie to własnie duża wada centralnego że nie można nim wszystkiego odkurzać i w zasadzie w takiej sytuacji i tak trzeba mieć w domu kablowy do odkurzania tego czgo nie da sie centralnym no i oczywiście do prania i zmywania.
    Pozdrawiam
    z tą "dużą wadą" to przesadziłeś..... można po prostu zamurować dziury i po sprawie !
    BOHO
    Warszawa

Strona 11 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony