dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 112 z 121
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 2408
  1. #2221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Pyxis i map78 dobrze prawią, instalacja odkurzacza to nie fizyka kwantowa. Nie musisz tego robić sam, jeśli nie chcesz, ale załączanie projektu OC do oficjalnego projektu budowlanego to wyrzucanie pieniędzy. Odkurzacz zrobisz (albo zrobi dla Ciebie firma) na odpowiednim etapie budowy.

  2. #2222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Uwierz mi, że jeszcze 2-3 lata temu nie wiedziałem nawet co to OC Ale wystarczyło zainteresować się tematem, poczytać chwilę forum, obejrzeć kilka filmików na Youtube i spokojnie można do tego podejść samemu i na prawdę ciężko się przy tym pomylić. Oczywiście wolny czas i chęci to osobna kwestia, ale pod względem technicznym jest to do ogarnięcia nawet dla kompletnego laika...
    Ale ja tematem się interesowałem, zawsze przed kolejnym etapem budowy czy instalacji czytałem odpowiednie watki i wiedziałem jak i co.
    Na You tuba nie wchodziłem. Problem pojawił się po rozłożeniu instalacji gdy kolega uprzedził mnie, ze mogę mieć problem z zasyfonowanie na poddaszu. Wtedy zaczęły się schody. Nigdzie o tym nie wyczytałem, nie słyszałem. Widać, ze instalator tez nie.
    Dla pewności przedzwoniłem do działu technicznego jednego z producentów OC. Niestety, po przeslaniu mu rysunków i dłuższej rozmowie specjalista potwierdził, ze może być problem odpowiedniego ciągu w paru gniazdach. Konieczna była przeróbka, na cale szczęście w porę.
    Nie zrozum mnie źle nie nakłaniam nikogo by zdał się na wiedze fachowca i płacił mu za montaż. Instalacja jest prosta i każdy może ja wykonać, wcale tego nie neguje. W moim przypadku właśnie za rada paru fachowców uniknąłem wpadki. Może mój przypadek komuś z podobnym do mojego domu uzmysłowi, ze przy rozplanowaniu rur trzeba uważać.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #2223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomaszs131;7066531]Ale ja tematem się interesowałem, zawsze przed kolejnym etapem budowy czy instalacji czytałem odpowiednie watki i wiedziałem jak i co.
    Na You tuba nie wchodziłem. Problem pojawił się po rozłożeniu instalacji gdy kolega uprzedził mnie, ze mogę mieć problem z zasyfonowanie na poddaszu. Wtedy zaczęły się schody. Nigdzie o tym nie wyczytałem, nie słyszałem. Widać, ze instalator tez nie.
    Dla pewności przedzwoniłem do działu technicznego jednego z producentów OC. Niestety, po przeslaniu mu rysunków i dłuższej rozmowie specjalista potwierdził, ze może być problem odpowiedniego ciągu w paru gniazdach. Konieczna była przeróbka, na cale szczęście w porę.
    Nie zrozum mnie źle nie nakłaniam nikogo by zdał się na wiedze fachowca i płacił mu za montaż. Instalacja jest prosta i każdy może ja wykonać, wcale tego nie neguje. W moim przypadku właśnie za rada paru fachowców uniknąłem wpadki. Może mój przypadek komuś z podobnym do mojego domu uzmysłowi, ze przy rozplanowaniu rur trzeba uważać.[/QUOTE

    Problem z ''zasyfonowanie na poddaszu " a co to takiego ?
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  4. #2224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi. Proszę napiszcie jak to ugryźć.
    No to jeszcze nie ta faza. Do tematu podejdziesz jak przyjdzie czas na rozkladanie instalacji.
    U mnie hydraulicy pokleili te rukrki wg wskazowek ktore im dalem (nanioslem tez na rzuty kondygnacji), przy okazji robienia instalacji wod-kan pod posadzka. Przewody SAM przymocowalem na trytytki do rury (a co! - to fachowa robota)
    W sumie ta robota zginela w kosztach.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #2225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamihi Zobacz post
    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Ale ja tematem się interesowałem, zawsze przed kolejnym etapem budowy czy instalacji czytałem odpowiednie watki i wiedziałem jak i co.
    Na You tuba nie wchodziłem. Problem pojawił się po rozłożeniu instalacji gdy kolega uprzedził mnie, ze mogę mieć problem z zasyfonowanie na poddaszu. Wtedy zaczęły się schody. Nigdzie o tym nie wyczytałem, nie słyszałem. Widać, ze instalator tez nie.
    Dla pewności przedzwoniłem do działu technicznego jednego z producentów OC. Niestety, po przeslaniu mu rysunków i dłuższej rozmowie specjalista potwierdził, ze może być problem odpowiedniego ciągu w paru gniazdach. Konieczna była przeróbka, na cale szczęście w porę.
    Nie zrozum mnie źle nie nakłaniam nikogo by zdał się na wiedze fachowca i płacił mu za montaż. Instalacja jest prosta i każdy może ja wykonać, wcale tego nie neguje. W moim przypadku właśnie za rada paru fachowców uniknąłem wpadki. Może mój przypadek komuś z podobnym do mojego domu uzmysłowi, ze przy rozplanowaniu rur trzeba uważać.
    Problem z ''zasyfonowanie na poddaszu " a co to takiego ?
    Układ domu jest taki, że na poddaszu są pomieszczenia na dwóch poziomach. Sypialnie i jedna łazienka na jednym a druga, pokój gościnny, i garderoba na niższym-są to pomieszczenia nad garażem. Rury na poddasze poprowadzone zostały z dołu i tą samą nitką do pomieszczeń nad garażem na niższy poziom. Tu tkwił błąd, z niższego poziomu powinny iść osobną nitką w dół i połączyć się niżej z drugą.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #2226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Dzięki Tomaszs131 , jestem akurat na etapie instalacji u kolegi i jest podobna sytuacja . Dobrze że trafiłem na twój wpis . dzięki
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  7. #2227

    Domyślnie

    tak czytam ten wątek i widzę że instalacja centralnego odkurzacza wcale nie jest taka łatwa - chyba najtrudniej będzie z rozprowadzeniem tych rurek po ścianach co by to miało ręce i nogi.

  8. #2228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Kulesza mylisz się nie jest to wcale trudne tylko trzeba minimum chęci
    Jeśli umiesz dociąć rurkę PVC i wykuć dziurę w ścianie to powinneś dać radę resztę doczytasz albo na forum ci podpowiedzą
    A co do odkurzacz ja już swój odpaliłem i jestem mega zadowolony .
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  9. #2229

    Domyślnie

    Czy któryś z szanownych użytkowników OC miał styczność z odkurzaczami Dyson? Bo przewija się zaleta że smrodek i kurz OC likwiduje podczas odkurzania prawda, ale i odkurzacze Dysona sobie z tym dobrze radzą Co do tachania tak zostaje ta wada, ale z koleji Dyson ma sporo fajnych rozwiązań co do szczotki która dobrze radzi sobie np. z włosami psiaków.
    Jestem na etapie stanu "0" i mogę rozważyć jeszcze OC, chociaż skłaniałem się ku zakupie Dysona i docelowo robota do sprzątania... Cenowo OC będzie tylko troche droższe

  10. #2230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekGD Zobacz post
    Czy któryś z szanownych użytkowników OC miał styczność z odkurzaczami Dyson? Bo przewija się zaleta że smrodek i kurz OC likwiduje podczas odkurzania prawda, ale i odkurzacze Dysona sobie z tym dobrze radzą Co do tachania tak zostaje ta wada, ale z koleji Dyson ma sporo fajnych rozwiązań co do szczotki która dobrze radzi sobie np. z włosami psiaków.
    Jestem na etapie stanu "0" i mogę rozważyć jeszcze OC, chociaż skłaniałem się ku zakupie Dysona i docelowo robota do sprzątania... Cenowo OC będzie tylko troche droższe
    Pytanie laika, czy projekt OC robię po stanie surowym układający inne instalacje:elektryczna, C.O czy na etapie budowy stanu surowego zeby w stropie zrobić jakieś otwory.

    Dom piętrowy dwa stropy lane.
    Dziekuje za pomoc

  11. #2231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    Pytanie laika, czy projekt OC robię po stanie surowym układający inne instalacje:elektryczna, C.O czy na etapie budowy stanu surowego zeby w stropie zrobić jakieś otwory.

    Dom piętrowy dwa stropy lane.
    Dziekuje za pomoc
    U mnie pierwszą instalacją w domu była właśnie instalacja OC. To z uwagi na konieczność redukcji kolan w instalacji do minimum. Kolejnym etapem była elektryka i wod-kan.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #2232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Dziekuje rozumiem ze instalacje CO robie po zakonczeniu stanu surowego otwartego.

    Dziekuje

  13. #2233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    Dziekuje rozumiem ze instalacje CO robie po zakonczeniu stanu surowego otwartego.

    Dziekuje
    Tak, SSZ i rozpoczęcie instalacji
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #2234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Dziekuje Tomasz!

  15. #2235

    Domyślnie

    Od 10-ciu lat użytkujemy na 220m2 CO firmy Vacu Maid i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wtedy to był astronomiczny koszt inwestycji. Materiały instalacyjne to 480 zł własny montaż. Jednostka centralna 3200 zł filtrem włosów (sześć córek!).
    Ani jednej awarii, prócz przetarcia, po tylu latach węża tuż za rękojeścią naprawa we własnym zakresie koszt 32 zł.
    Pozdrawiam

  16. #2236
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek 1970

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-455
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam, Czasami przeglądam posty. Od 8-miu lat eksploatuję Cyclovac DL200. Nie ma lekko, bo moja rodzina jest zwariowana na punkcie czystości. Do dzisiaj poza podstawowymi pracami eksploatacyjnymi żadnych napraw i oby tak pozostało. Trzymam kciuki

  17. #2237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Mam pytanie,

    mogę umieścić OC w schowku pod schodami? Jest tam 1,5 m wysokości pod spocznikiem.

  18. #2238
    Banned
    sayek

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-424
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dużo jest negatywnych opinii dotyczących drogiej instalacji. A jakie są plusy i minusy poza finansowe ?

  19. #2239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał sayek Zobacz post
    Dużo jest negatywnych opinii dotyczących drogiej instalacji. A jakie są plusy i minusy poza finansowe ?
    Instalacje sama w sobie nie jest taka droga jak sądzisz. W zależności od ilości gniazd, długości rur, ilości kolan odbierasz moc jednostki centralnej.
    Wtedy przy założeniu, że konieczny jest dwusilnikowy odkurzacz cena może być spora.
    Od nie dawna bawię się w odkurzanie i jak narazie minusów nie widzę. Plusy jest ich trochę do najważniejszych zaliczyć mogę:
    - swobodne odkurzanie pomieszczeń bez prawdopodobieństwa obijania odkurzaczem mebli, ścian, swobodniejsze odkurzanie schodów na klatce- bez obawy o uszkodzenie ciała niefortunnym upadkiem odkurzacza, brak unoszenia się kurzu za jednostką na kablu, cichsza praca, zapachów spalonego kurzu niet, rzadsze opróżnianie zbiornika na brud, Może forumowicze pomogą w uzupełnieniu listy?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #2240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    ktoś może polecić firmę z okolic Warszawy albo jej samej, która przygotuje projekt odkurzacza centralnego?

Strona 112 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony