dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 12 z 121
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2408
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asiulek
    Ci, którzy nie mają a tak mocno krytykują są porostu dziwni.
    Dla mnie dziwne jest np. kupowanie proszku do prania, czy pasty do zębów tylko dlatego, że reklama jest fajna i obiecuje niestworzone rzeczy (widzisz analogię ?).

    Wbrew pozorom ta dyskusja jest naprawdę ciekawa. Wcale nie rozstrzyga, które rozwiązanie "odkurzaczowe" jest lepsze, a które gorsze. Natomiast pokazuje dobitnie, że jak się ludziom wmówi, iż dźwiganie odkurzacza to iście schwarzeneggerowski wysiłek, że zaplątanie się w kabel grozi śmiercią lub kalectwem, że "nowość", że "rewelacja", że "musisz to mieć !" - to chętnie kupią wszystko i za dowolnie ustanowioną cenę.

    Ja w każdym razie temat odkurzaczy kończę jednym wnioskiem: uznając wady i zalety obu rozwiązań widzę jednocześnie pewien "przerost formy nad treścią" w CO. I na tym EOT (jak dla mnie)
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  2. #222

    Domyślnie

    Tomek_J
    zgadzam się całkowicie...... najciekawsze moim zdaniem jest to, że wpływ reklamy w różnej postaci oraz wszelkich konsultantów i specjalistów, jest jednak bardzo silny i ludzie już nawet nie widzą tego, że robi się z nich idiotów, argumentując : zaplączesz się niechybnie w wąż i kabel elektryczny, co grazi utratą zdrowia, a może nawet.......
    BOHO
    Warszawa

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Inwestor, Tomek i Boho, stworzyliscie towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie nakręcajcie się już wzajemnie, bo czytać hadko

  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Wpełni popierajac ze wszechmiar słuszny wniosek Majki proponuję nazwę dla nowopowstałego towarzystwa " DECENTRALNI" Natomiast Majkę jako wnioskodawcę i pomysłodawcę proponuję jako Prezesa.
    Pozdrawiam

  5. #225

    Domyślnie

    eeeeeeee.............. moim zdaniem to właśnie sprzedawcy i kupujący takie gadżety tworzą zgrane i wołające jednym głosem towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie argumenty w stylu : jesteś dorosłym człowiekiem, ale niestety twoja koordynacja ruchowa jest tak rewelacyjna, że na pewno zaplączesz się w rurę i kable elektryczne...... nie są traktowane jako kpina i obraza dorosłego człowieka !
    BOHO
    Warszawa

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    [...]Natomiast pokazuje dobitnie, że jak się ludziom wmówi, iż dźwiganie odkurzacza to iście schwarzeneggerowski wysiłek, że zaplątanie się w kabel grozi śmiercią lub kalectwem, [...]
    moze dla ciebie to nie jest duzy wysilek ... ciekawe co by twoja żona lub corka powiedzialy na dzwiganie po domku odkurzacza wodnego ... np Rainbow ... do tego odkurzacza ktory nie ma zwijacza do kabli ... No chyba ze to zawsze ty sprzatasz ...


    Uprzedzając nastepne ironiczne stwierdzenia ... JA tez nie mam problemów z noszeniem mojego odkurzacza
    Pozdrawiam
    /Roland

  7. #227

    Domyślnie

    RolandB
    odkurzacze powyżej 200 zł mają z reguły kółeczka i zwijany kabel....... proponuję zaszaleć i kupić właśnie taki !
    BOHO
    Warszawa

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    RolandB
    odkurzacze powyżej 200 zł mają z reguły kółeczka i zwijany kabel....... proponuję zaszaleć i kupić właśnie taki !
    super dzieki ze mi powiedziales ... osobiscie mam Rainbowa ... i wiesz co ? nie zgadniesz - ma kółeczka ... niestety jest tez ciezki i moze kaleczyc panele ... poza tym srednio udaje mu sie wjezdzac po schodach ...
    /Roland

  9. #229

    Domyślnie

    Mnie do instalowania odkurzacza centralnego zachęciły osoby, które mają te urządzenie a nie reklamy. Wiem jak działa zwykły odkurzacz, wiem jak działa odkurzacz typu wodnik – to jest dopiero zgroza. Jak musisz sprzątnąć coś szybko np. rozsypany cukier to musisz nalać wody, odkurzyć, wylać wodę, wyciągnąć filtr i wysuszyć. Mam jedną zasadę nie krytykuję czegoś, czego na oczy nie widziałam. Jeśli chcę wiedzieć jak to działa to pytam osoby, które to użytkują, i sama to testuję. Poza tym to, co w Polsce jest nowością na zachodzie jest już sprawdzone od wielu lat. Jeśli ktoś po 15 latach użytkowania twierdzi, że coś jest OK, to mu wierze, bo czemu by nie. Gdyby osoby tak krytycznie nastawione do tematu miały takie urządzenie to uwagi wnoszone przez nie potraktowałabym poważnie. Ale jeśli ktoś coś pisze, bo mu się tak wydaje to sorki, ale traktuje to jako dyrdymały. A obsesja na temat kurzu w rurkach to po prostu fobia. One przecież zasysają powietrze z pomieszczenia a nie nawiewaj go do środka.
    Radość tworzenia

  10. #230

    Domyślnie

    Asiulek:
    nie twierdzę, że tak nie jest.....chodzi mi tylko o użyte argumenty.... nikt mi nie powie, że poważny jest ten w stylu : na pewno jesteś idiotą i jak Jaś Fasola, zaplączesz się w rurę od odkurzacza i jego kabel elektryczny...... istnieją jakieś granice nonsensu
    BOHO
    Warszawa

  11. #231
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    W tm jest cały problem a nie w odkurzaczu.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Inwestor, Tomek i Boho, stworzyliscie towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie nakręcajcie się już wzajemnie, bo czytać hadko
    Majka, naprawdę nie rozumiesz, o co mi chodziło ?...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Tomek, nie wiem, czy chcę czytać kolejnego tlumaczenia o co Ci chodzi.
    Ja instalację CO zrobilam, rowniez wiele innych udogodnień /moze tylko dla mnie/, ale to jest moj dom i mi ma być w nim wygodnie.
    Nie jestem jakos specjalnie podatna na reklamy, a już napewno przy wyborze nie kierowałam się zadnymi sugestiami przedstawicieli handlowych.
    Proponuje zakończyć ten temat.

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    odkurzacze powyżej 200 zł mają z reguły kółeczka i zwijany kabel....... proponuję zaszaleć i kupić właśnie taki !
    Co Ci pomogą kółeczka na schodach?
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  15. #235

    Domyślnie

    Tomek_J
    Znowu wyrwałeś z kontekstu: Barti4 pisał o rurze karbowanej, że trzeba ją płukać... i to w odkurzaczu wodnym! Przeczytaj uważnie!

    Jeśli chodzi o mnie to JA jestem zadowolony z CO i to jest moja prywatna opinia. O takie opinie chodziło założycielowi wątku. To nie musi nikogo przekonywać, ale nie pisz że ulegam sile reklamy, bo to tak jakbyś napisał, że jestem naiwniakiem albo głupkiem.

    W trakcie budowy, prawie wszyscy oglądają każdą złotówkę z dwóch stron, więc o uleganiu reklamie nie ma raczej mowy (zwłaszcza, że nie wiem o jakiej reklamie mówisz, bo w TV nie było, a w prasie raczej skromniutko)

    Ja rozumiem, że mimo iż dostrzegasz zalety CO, uważasz, że nie są warte tej ceny. Twoje prawo. Nie mówię, że ulegasz jakiejś fobii albo że usprawiedliwiasz swoje nieodwracalne decyzje z początku budowy.

    Ograniczmy się więc do przytaczania faktów i podawania opinii, ale komentarze osobiste pozostawmy dla siebie!
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  16. #236

    Domyślnie

    PODSUMOWANIE (subiektywne)

    Przeczytanie tej dyskusji daje następujący (moim zdaniem) obraz sytuacji:

    1. zadowoleni posiadacze CO wysuwają następujące argumenty:
    - ciche odkurzanie
    - lepszy ciąg
    - wyrzucanie roztoczy za okno
    - łatwiejsze noszenie (zwłaszcza po schodach)
    - rury wolne od "syfu" (sprawdzone empirycznie na tyle, na ile to możliwe)

    2. niezadowoleni posiadacze CO:
    BRAK w tym wątku (jak na razie)

    3. przeciwnicy nieposiadający CO wysuwają następujące argumenty:
    - wygórowana cena (2,5 tys. zł)
    - zalety podawane przez "1" nie są aż tak istotne
    - "syf" gromadzący się w rurach (dowody teoretyczne i jeden przypadek u znajomego)

    4. zwolennicy nieposiadający CO:
    - zgadzają się z argumentami "1"


    Ponieważ więcej możliwości zróżnicowania grup nie ma, jak na razie jest 2 do 1 dla zwolenników CO.
    Wiele też mówi fakt, że jak dotąd nie zgłosił się żaden przedstawiciel grupy 2.

    A może zrobilibyśmy ankietę i zobaczylibyśmy jaka jest statystyka tego problemu?
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał jędrzej
    Znowu wyrwałeś z kontekstu:
    Znowu konfabulujesz...

    Cytat Napisał jędrzej
    ale nie pisz że ulegam sile reklamy,
    Piszę, co myślę. Ludzie w dużej mierze ulegają sile reklamy i jest to niepodważalny fakt.

    Cytat Napisał jędrzej
    bo to tak jakbyś napisał, że jestem naiwniakiem albo głupkiem.
    Nic takiego nie napisałem. To jest twoja nadinterpretacja.

    Cytat Napisał jędrzej
    W trakcie budowy, prawie wszyscy oglądają każdą złotówkę z dwóch stron, więc o uleganiu reklamie nie ma raczej mowy (zwłaszcza, że nie wiem o jakiej reklamie mówisz
    Ludzie mają to do siebie, że nierzadko będa suchy chleb wpieprzać, ale jakiś "bajer" sobie kupią. Zwłaszcza, jak im się wmówi, że bez niego nie ma życia.

    Cytat Napisał jędrzej
    Nie mówię, że ulegasz jakiejś fobii albo że usprawiedliwiasz swoje nieodwracalne decyzje z początku budowy.
    Ty może i nie, natomiast mniej więcej takie zdanie w toku dyskusji padło.

    Cytat Napisał jędrzej
    Ograniczmy się więc do przytaczania faktów i podawania opinii
    No to też podaję swoją opinię: pomijając sytuacje specyficzne (alergicy) skórka jest IMHO niewarta wyprawki. Po prostu stosunek ceny do potencjalnych korzyści jest nie najlepszy.

    Cytat Napisał jędrzej
    komentarze osobiste pozostawmy dla siebie!
    Nie potrafię. Jak mi facet - czyli płeć teoretycznie wcale nie słaba - pisze, że męczy go przeniesienie odkurzacza, to taki tekst mnie po prostu osłabia...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  18. #238

    Domyślnie

    Tak sobie obserwuję ten wątek i pomimo, że bardzo rzadko coś piszę to tym razem nie zdzierżyłem.

    Tomek_J - Twoje argumenty są doprawdy idiotyczne. Nie sądzę by ktoś z obecnych na tym Forum posiadaczy odkurzacza centralnego był jak piszesz zmuszonym "wpieprzać suchy chleb" byle by tylko mógł się pochwalić posiadaniem tego urządzenia.
    Dlaczego wyśmiewasz to, że ktoś chce posiadać coś nowocześniejszego. Dlaczego wyśmiewasz to, że ktoś wydaje swoje pieniądze na to co jego zdaniem będzie mu pomocne. Wyśmiewasz to o czym nie masz zielonego pojęcia. Twoje przemyślenia oderwane od praktyki to zbyt mało.
    Tomku. Więcej "syfu" niż w rurze c.o masz za szafkami zabudowanej kuchni. Jak często demontujesz te szafki by tam posprzątać?
    Jak często demontujesz gniazda i wyłączniki elektryczne by wyczyścić z kurzu i robaczków puszki elektryczne?
    Przewody elektryczne masz w peszlach? Teoretycznie też powinieneś czyścić je z robaczków? To były argumenty w Twoim stylu. Fajne nie ?
    A kanały wentylacyjne? A przestrzeń pod zabudowaną wanną? A...

    Sorry... zapomniałem, że wielu z tych dobrodziejstw możesz po prostu nie mieć. Przy Twoim podejściu (praktyczno-oszczędnym) i nieuleganiu reklamie mogłeś po prostu zrezygnować z wielu instalacji w swoim domu.

    Piszesz, - Jak mi facet - czyli płeć teoretycznie wcale nie słaba - pisze, że męczy go przeniesienie odkurzacza, to taki tekst mnie po prostu osłabia...

    Nie byłbym zaskoczony gdybyś zrezygnował z instalacji wodociągowej w swoim domu i jako przedstawiciel płci teoretycznie nie słabej targał codziennie tych kilka wiader z wodą z ulicznego hydrantu.

    Yogi66 posiadacz (obecnie) instalacji centralnego odkurzacza bez jednostki centralnej.

  19. #239

    Domyślnie

    Yogi66:
    twój agresywy post trochę mnie zaskoczył, bo myślałem, że wszyscy już sobie wyjaśnili, o co chodzi z tym CO....
    chodzi nie o to, czy ktoś dobrze sobie zrobił, że kupił CO, bo ma do tego pełne prawo..... może nawet sobie zrobić instalację w 24 karatowym złocie i będzie super......
    chodzi o to, że argumenty za CO, prezentowane na tym Forum są śmieszne i przypominają reklamówki producenta CO - świadczy to tylko o skutecznym marketingu producentów.....
    czy można poważnie traktować argument, że bez CO, człowiek zaplącze się niechybnie w rurę odkurzacza albo przewód elektryczny jak Jaś Fasola.... jeśli ktoś jest uposledzony ruchowo to owszem, ale normalny, dorosły człowiek ?
    albo argument, że CO jest tak cichy, że nic nie słychać, a jednocześnie ma super ciąg...... jak ma super ciąg to musi syczeć i hałasować a ponadto producenci prześcigają się teraz z "cichością" silników i są NAPRAWDĘ cichutkie - chyba nie mieliście dawno do czynienia z normalnym odkurzaczem - to nie są ZELMERy jak przed 20stu laty, wystarczy wybrać się do sklepu ! przestańcie bredzić o tym hałasie !
    BOHO
    Warszawa

  20. #240

    Domyślnie

    Hałas przy zwykłym odkurzaczu jest odczuwalny - mam dobry nowoczesny odkurzac i TV nie słychać jeśli się odkurza. Głowa od tego hałasu na pewno nie boli jednak jest on odczuwalny.
    Czy próbowaliście odkurzać zwykłym odkurzaczem pył po szlifowaniu gipsu? Duża część przelatuje na wylot. Z drobinami kurzu jest podobnie - tylko tego tak nie widać. To jest poważny argument za odkurzaczem centralnym.
    Zupełnie nie rozumiem dlaczego uważacie za nieistotny argument o uciążliwości odkurzania schodów i przenoszenia odkurzacza w domu piętrowym lub z użytkowym poddaszem? Mam dosyć długie schody i ich odkurzanie zwykłym odkurzaczem nie należy do przyjemności.
    Ponadto, zwykły odkurzacz nie oferuje takiej wygody jaką daje automatyczna szufelka.
    I wreszcie kwestia ceny - dobrej klasy wodny okurczacz wcale nie jest tańszy.
    Podsumowując - nie ma co się gorączkować plątaniem się kabla czy też innymi tego typu rzeczami gdyż są to może mniej trafione agrumenty, jednak nie należy zapominać, że są także inne - trafione.
    Pozdrawiam.
    Włodek

Strona 12 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony