dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 13 z 121
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2408
  1. #241

    Domyślnie

    Hej,

    Mam kilka pytan do posiadaczy/uzytkownikow CO:

    1) ile rzeczywiscie kosztuje taka instalacja - ile ZAPLACILISCIE za nia.
    2) czy niezbedny jest w domu taki odkurzacz "pioracy" i czy go posiadacie majac CO ? zamierzacie kupic ?
    3) w jaki sposob skladowany jest waz, ktory ma 9 m i wiecej ? jakis stojak ? wwalony do garderoby ?
    4) ile takich wezy nalezy posiadac ? 1 ? 1 / kondygnacje ?
    5) czy ktos posiada jednostke centalna w drugim budynku ?


    Bardzo cenne beda tez wszelkie krytyczne uwagi/praktyczne rady uzytkownikow CO typu "co zrobilbym inaczej instalujac CO teraz".

    Pozdroofki,

  2. #242

    Domyślnie

    z tym "nowoczesnym odkurzaczem" który przepuszcza pył gipsowy, to chyba nie do końca Ci się udało........
    naprawdę NOWOCZESNE odkurzacze stosują filtry HEPA, co jest skrótem dla "High Efficiency Particulate Arrestance" - "Wysoka wydajność w zatrzymywaniu cząsteczek". Aby filtr mógł być nazywany filtrem HEPA musi filtrować z powietrza cząsteczki o wymiarach 0,3 mikrona i większe z wydajnością nie mniejszą niż 99,97%
    dla porównania :
    Włos ludzki - 70 do 100 mikronów
    Łupież zwierzęcy - 0.5 do 100 mikronów
    Pyłki kwiatowe - 5 do 100 mikronów
    Zarodniki roślin - 6 do 100 mikronów
    Zarodniki grzybów - 2 do 20 mikronów
    Cząstki dymu - 0.01 do 1 mikrona

    zadanie domowe : ile mikronów ma pył gipsowy ? ? ?
    BOHO
    Warszawa

  3. #243

    Domyślnie

    powyższe było do wg
    BOHO
    Warszawa

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Boho jak często trzeba taki filtr prac /wymieniać ? Ile kosztuje odkurzacz z takim filtrem ? Bo chyba nie każdy odkurzacz taki filtr ma ? Ile kosztuje sam filtr ?

  5. #245

    Domyślnie

    nie mam pojęcia ile one kosztują dokładnie i co ile trzeba je wymieniać - nie jestem sprzedawcą - polecam wizytę w salonie AGD
    to nie są jakieś wysoce specjalistyczne odkurzacze - po prostu muszą mieć odpowiednią budowę i miejsce na filtr HEPA
    myslę, że w porządnym salonie dostaniesz z kilkanaście takich odkurzaczy w normalnej cenie
    filtry na wymianę są pewnie droższe niż papierowy worek, ale też nie myślę, że jakoś dramatycznie droższe..... po prostu są bardziej skomplikowane niż worki i muszą być odpowiednio droższe......
    BOHO
    Warszawa

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yogi66
    Tomek_J - Twoje argumenty są doprawdy idiotyczne.
    Ja też cię lubię

    Cytat Napisał Yogi66
    Nie sądzę by ktoś z obecnych na tym Forum posiadaczy odkurzacza centralnego był jak piszesz zmuszonym "wpieprzać suchy chleb" byle by tylko mógł się pochwalić posiadaniem tego urządzenia.
    Napisałem to w sensie ogólnym, a nie w odniesieniu do odkurzacza. Nie zauważyłeś ?

    Cytat Napisał Yogi66
    Dlaczego wyśmiewasz to, że ktoś chce posiadać coś nowocześniejszego.
    Nie wyśmiewam tego. Wyśmiewam nie chęć posiadania urządzenia, ale argumenty za pomoca których próbuje się uzasadniać to posiadanie, a wręcz konieczność (!) posiadania OC. Gdyby ktoś napisał: kupiłem sobie sprzęt X, bo mi się podoba, bo ma tysiąc bajerów, bo chcę zaszpanować przed sąsiadem, bo mam za dużo kasy i nie wiem, co z nią zrobić - nie powiedziałbym złego słowa. Ale jak ktoś, kto nie jest anorektyczną panienką pisze, że ma problem z przeniesieniem odkurzacza, to wzbudza to moją niepohamowaną wesołość.

    A tak przy okazji - popatrz sam, jakiego właśnie "argumentu" użyłeś: nieważne, czy coś jest lepsze, efektywniejsze. Ważne, że jest NOWOCZEŚNIEJSZE.

    Cytat Napisał Yogi66
    Dlaczego wyśmiewasz to, że ktoś wydaje swoje pieniądze na to co jego zdaniem będzie mu pomocne.
    J.w.

    Cytat Napisał Yogi66
    Wyśmiewasz to o czym nie masz zielonego pojęcia. Twoje przemyślenia oderwane od praktyki to zbyt mało.
    J.w.

    Cytat Napisał Yogi66
    Więcej "syfu" niż w rurze c.o masz za szafkami zabudowanej kuchni. Jak często demontujesz te szafki by tam posprzątać?
    W którym momencie JA TWIERDZIŁEM, że w rurach OC gomadzi się strrraszny brud ?... I to MNIE każe się czytać uważnie wypowiedzi oponentów ?...

    Cytat Napisał Yogi66
    Jak często demontujesz gniazda i wyłączniki elektryczne by wyczyścić z kurzu i robaczków puszki elektryczne?
    W którym momencie JA TWIERDZIŁEM, że OC jest bardziej niehigieniczny od klasycznego ?...

    Cytat Napisał Yogi66
    Przewody elektryczne masz w peszlach? Teoretycznie też powinieneś czyścić je z robaczków? To były argumenty w Twoim stylu. Fajne nie ?
    Zajebiste. Najbardziej fajne są argumenty w stylu tego dowcipu o Ruskim i Amerykaninie. Na pytanie Amerykanina o to ile w Rosji par butów przypada na statystyczny łeb padła odpowiedź: "a wy murzynów męczycie". Widzisz analogię ?

    Cytat Napisał Yogi66
    A kanały wentylacyjne? A przestrzeń pod zabudowaną wanną? A...
    A... A świstak siedzi i zawija. Uwaga j.w.

    Cytat Napisał Yogi66
    Piszesz, - Jak mi facet - czyli płeć teoretycznie wcale nie słaba - pisze, że męczy go przeniesienie odkurzacza, to taki tekst mnie po prostu osłabia...
    Tak napisałem, bo tak jest: wizja faceta bezskutecznie próbującego ruszyć z miejsca odkurzacz osłabia mnie tak, że... sam nie jestem w stanie go ruszyć

    Cytat Napisał Yogi66
    Nie byłbym zaskoczony gdybyś zrezygnował z instalacji wodociągowej w swoim domu i jako przedstawiciel płci teoretycznie nie słabej targał codziennie tych kilka wiader z wodą z ulicznego hydrantu.
    Ile waży owe kilka wiader ?
    A ile waży zwykły odkurzacz ?
    A jaki jest sens porównania ganiania w te i nazad z ilomaśtam wiadrami wody z rzekomym "wysiłkiem" przesunięcia odkurzacza (na kółkach) ?

    A przy okazji mała rada: zwiększenie czcionki raczej nie nada większego sensu twojej wypowiedzi. Nie na tym to polega.

    Cytat Napisał Yogi66
    Yogi66 [/b]posiadacz (obecnie) instalacji centralnego odkurzacza bez jednostki centralnej.
    Bomba ! No to miłego odkurzania !
    Czy mi się zdawało, czy "ktoś" niedawno powiedział: "mówisz o czymś. o czym nie masz zielonego pojęcia, a twoje przemyślenia oderwane od praktyki to zbyt mało" ?...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  7. #247

    Domyślnie

    Yogi66
    co to właściwie oznacza : " instalacja centralnego odkurzacza bez jednostki centralnej" ? ? ? jakiś nowy typ ?
    BOHO
    Warszawa

  8. #248

    Domyślnie

    tak se czytam i też sie śmieje.
    ale dorzucę co nie co.

    CO kupiłem, bo kupiłem taniej (30%) jako były sprzęt do prezentacji.
    dodatkowym arg było, że sobie odliczyłem koszty
    razem z instalacją wyszło jakieś 3,5 klocka.

    co do hałasu:
    mam jednostkę w piwnicy, więc szum słychać ( co prawda nie taki jak przy normalnym odkurzaczu, ale jest. Jula spokojnie śpi w łóżeczku, a ja moge odkurzać jej pokój.

    co do długości rury:
    nie mam ŻADNYCH problemów z plątającą sie 9m rurą.ale też pewnie dlatego, że mam dużo wolnej przestrzeni ( nie lubię "zagraconych" pomieszczeń. zobaczymy za parę miesięcy, jak Jula zacznie zabawki rozrzucać po chacie)

    ogromny plus to brak powrotu powietrza do domu.

    a, i separator do odkurzania kominka ( tani -120pln) , co sie nadaje nie tylko do kominka, ale jak coś wierce, czy działam w drewnie , to znakomicie sprząta " większe śmieci"

    pozdrawiam

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał oorbus
    CO kupiłem, bo kupiłem taniej (30%) jako były sprzęt do prezentacji. dodatkowym arg było, że sobie odliczyłem koszty
    a, i separator do odkurzania kominka ( tani -120pln) , co sie nadaje nie tylko do kominka, ale jak coś wierce, czy działam w drewnie , to znakomicie sprząta " większe śmieci"
    O proszę, to są konkretne argumenty !

    Cytat Napisał oorbus
    razem z instalacją wyszło jakieś 3,5 klocka.
    A to akurat jest kontrargument
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  10. #250

    Domyślnie

    no ale są to wreszcie jakieś KONKRETNE argumenty, a nie gagi z Jasia Fasoli czy firmowych reklamówek !
    BOHO
    Warszawa

  11. #251

    Domyślnie

    Śledzę sobie ten wątek od początku. Nawet próbowałem coś nieśmiało pisać, ale dałem sobie spokój, ponieważ nie widziałem sensu polemiki...
    Jednak wątek się rozrasta, jak rzadko który, niedługo chyba dogoni "okna"...
    Zauważyłem jedną prawidłowość, mianowicie co jakiś czas nowa w tym wątku osoba pisze, że ma CO i jest zadowolona z używania, natomiast sceptycznie nastawione osoby cały czas są te same i starają się podważyć zasadność zakupu takiego systemu, nie wiadomo na jakiej podstawie, ponieważ nigdy na dłuższą metę go nie używali...
    Bardzo ciekawe...
    Pozdrawiam
    Rav

  12. #252

    Domyślnie

    Rav
    gdybyś troszkę uważniej studiował posty to może byś zauważył, że tzw "osoby sceptyczne" nie negują samego sensu instalacji CO tylko posługiwanie się idiotycznymi argumentami ! ! ! ja np do samej instalacji CO nic nie mam - montujcie sobie i po 5 na każdym piętrze ! tylko nie podawajcie głupawych argumentów ! ! ! wystarczy, że politycy się kompromitują na oczach całego narodu..........
    BOHO
    Warszawa

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rav
    co jakiś czas nowa w tym wątku osoba pisze, że ma CO i jest zadowolona z używania, natomiast sceptycznie nastawione osoby cały czas są te same i starają się podważyć zasadność zakupu takiego systemu
    Banalnie proste: te osoby starają się poznać pobudki, jakie skłoniły innych do zakupu OC. Po prostu są szczerze zainteresowane tematem. I starają się przy tym "oddzielić ziarno od plew".

    Cytat Napisał Rav
    , nie wiadomo na jakiej podstawie, ponieważ nigdy na dłuższą metę go nie używali... Bardzo ciekawe...
    Podważam też sensowność zakupu rakiety kosmicznej na mój domowy użytek. Podważam nie wiadomo na jakiej podstawie, ponieważ nigdy na dłuższą metę jej nie używałem. Na krótszą - też nie... Bardzo ciekawe...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  14. #254

    Domyślnie

    Yogi66
    powatarzam zaciekawiony pytanie :
    co to właściwie oznacza : " instalacja centralnego odkurzacza bez jednostki centralnej" ? ? ? jakiś nowy typ ?
    BOHO
    Warszawa

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J

    Cytat Napisał oorbus
    razem z instalacją wyszło jakieś 3,5 klocka.
    A to akurat jest kontrargument
    a to właśnie był dla mnie arg. uciekałem z podatkiem

  16. #256

    Domyślnie

    [quote="Tomek_J"]
    Cytat Napisał oorbus
    CO kupiłem, bo kupiłem taniej (30%) jako były sprzęt do prezentacji. dodatkowym arg było, że sobie odliczyłem koszty
    a, i separator do odkurzania kominka ( tani -120pln) , co sie nadaje nie tylko do kominka, ale jak coś wierce, czy działam w drewnie , to znakomicie sprząta " większe śmieci"
    O proszę, to są konkretne argumenty !
    [/quota]

    Takie separatory tak samo działają ze zwykłymi odkurzaczami, więc to akurat żadna przewaga CO.

    Cytat Napisał Tomek_J
    Cytat Napisał oorbus
    razem z instalacją wyszło jakieś 3,5 klocka.
    A to akurat jest kontrargument
    Jak kogoś nie stać, to zawsze sobie znajdzie swoje "kwaśne winogrona"...

    Jestem za CO bo:

    - Jest ciszej podczas odkurzania,
    - wymaga dużo mniej obsługi, bo pojemnik ze śmieciami wywala się dużo rzadziej niż w tradycyjnym,
    - nie trzeba kupować worków,
    - możliwość stosowania szufelek
    - podczas odkurzania nie śmierdzi spalonym kurzem i co najwazniejsze zasysane powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku

    Niezły tradycyjny odkurzacz kosztuje podobnie lub więcej co jednostka centralna w instalacji CO, więc o co chodzi?

    Pozdrawiam
    Gazobeton

  17. #257

    Domyślnie

    ja tez juz kompletnie nie wiem osochozi ... po raz kolejny sa te same argumenty za CO - argumenty bardzo rzeczowe ale jak widac dla niektorych to ciagle za malo ... ja sobie odpuszcze juz ten watek ...

    pozdrawiam
    /Roland

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    po raz kolejny sa te same argumenty za CO - argumenty bardzo rzeczowe ale jak widac dla niektorych to ciagle za malo ... ja sobie odpuszcze juz ten watek ...
    Jak już nie zauważasz nowych, to może rzeczywiście odpuść...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał GAZOBETON
    Jak kogoś nie stać, to zawsze sobie znajdzie swoje "kwaśne winogrona"...
    Nic Ci do tego, na co mnie stać, a na co nie. To, że nie pałam chęcią wydawania kasy na rozmaite "pierdolety" nie musi oznaczać, że mnie na nie nie stać, prawda ?

    Cytat Napisał GAZOBETON
    Jestem za CO bo:
    Boże, ileż jeszcze razy trzeba będzie powtórzyć, żeby zostać zrozumianym...

    CZY UWAŻASZ, ŻE TE CECHY SĄ WARTE WYDANIA 3.500 ZŁ ?

    Cytat Napisał GAZOBETON
    Niezły tradycyjny odkurzacz kosztuje podobnie lub więcej co jednostka centralna w instalacji CO, więc o co chodzi?
    O to, że TYPOWY tradycyjny odkurzacz kosztuje kilkanaście razy mniej. Że wcale nie śmierdzi z niego palonym kurzem, że hałas wcale nie niszczy wszelkich form życia w promieniu kilometra. I że NIEZŁY tradycyjny odkurzacz absolutnie nie kosztuje nawet w przybliżeniu tyle samo, co CO. No, chyba, że mówimy o rainbowach, ale to dla mnie akurat jest chamska ściema i maketing równie agresywny, co zakłamany, słowem: "maść na szczury".
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  20. #260

    Domyślnie

    Tomek_J
    daj spokój .... to nie ma sensu.....
    BOHO
    Warszawa

Strona 13 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony